Skocz do zawartości
luk1999

Odblokowanie W Bios Dodatkowych Opcji V1.38

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz, żebym odblokował opcje w BIOS, to może wstawisz linka do niego?

To bedzie bios do msi k8n neo 4 platinum (rev 3.0) :

 

http://www.lejabeach.com/MSIK8N/k8nneo4ultra/k8nneo4.html

 

 

Hmmm...widze, ze nie za bardzo masz czas wiec prosze mi napisac jak uruchomic modbin6, zebym mogl wejsc w opcje biosu, prubuje, kombinuje i nic...pewnie robie cos zle:

 

 

Dołączona grafika

 

Mam takie okienko i nic sie nie da zrobic :(.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nacisnąć ENTER :P. A tak na poważnie, jeśli modbin nie reaguje na naciskanie żadnych przycisków, spróbuj przełączyć na pełny ekran (ALT+ENTER).

Jeśli i to nie pomoże, spróbuj uruchomić go pod jakimś emulatorem DOS (DOSBOX).

 

BIOS:

MSIM1.zip

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk1999 !!!!...zrobiles mi najwieksza niespodzianke w tym roku :D....apropo biosow -> podany link ponizej jest do bani :(...musialem jechac do kolesia, zeby zrobic biosa programatorem :D.

 

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze raz dziekuje !!!!!!!!!!.

------------------------------------

 

 

Wlasnie jestem w trakcie testow na stabilnosc kompa z nowym biosem i jest OK. Szkoda, ze napiecie na memki jest tylko do 2.8 volta.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. klikne mu na pw.

 

Aha i jeszcz mam prosbe: czy moglbys mi napisac jak dodac lub odblokowac wyzsze napiecia na memki modbinem6 (jezeli to mozliwe) ?. Przydaloby sie jakies 3,6 dziesiatych wolta.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam wątek który rozpocząłem kilka postów wcześniej. Sprawa dotyczy odblokowania PAT na płycie z chipsetem Intela 865PE. Przez pewien okres utknąłem w martwym punkcie, ale ostatnio zrobiłem postępy i znalazłem działającą wersje Pcitree, pokonałem problem nie zapisujących się ustawień w wpcredit. Mam tylko jeden problem co zrobić w tym Pcitree?? Poniżej zamieszczam instrukcje którą znalazł luk1999 na jakimś zagranicznym forum (za co mu chwała):

 

"there are two programms you need to turn on PAT.the first is WPCREDIT the second is PCITree.

At www.x86-secrets.com you see the instruction.

Set with WPCREDIT dev0:Bus0:Func:0 the register F4/Bit1 to 1.

then the hidden dev6:bus0:func:0 will be avable in WPCREDIT!

Then set in dev6:bus0:func0 the register 04 and 05/Bit1 to 1.

so the hidden MMR region in the high memory aera is accessable.

Then take PCITree and go to the dev6:bus0:func0 and look at register 10,11,12,13,14 there is the base address FECF0000 of the high memory area and edit the MMR like www.x86-secrets.com show and you have enable PAT.

Then turn off access of dev6 and MMR and write in a 0 where you befor have enter a 1 Bit.

Sorry i an Austrian(German) programmer,bad english,hehe....

 

i have with sisoft sandra with CAS2 and PAT on 5200/5210 MB sec in Mem.Performance."

 

Generalnie rozchodzi się o operacje która została pogrubiona.

 

I takie pytanie, właściwie nadrzędne: czy jest sens bawić się w PAT jeżeli mój procesor chodzi na FSB 800, a wyniki pamięci (na podstawie Everesta Ultimate Edition 4.00.976 ) są takie:

Odczyt :5950 MB/s

Zapis: 4220 MB/s

Copy: 3779 MB/s

Czas oczekiwania: 114,8 ns

 

Mój sprzęt to: Pentium D925 3,00 GHz, Asrock Conroe 865PE , GeForce 7600GS 400/1000 AGP, 2x 512 MB Dual DDR 400 MHz 2,5-4-4-8, reszta chyba nie istotna aha zasilacz 400W Tracera.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie tematem.

Edytowane przez kowalek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania - to raczej nie jest tutaj na nie miejsce - ja ci nie odpowiem, bo jak już mówiłem nie mam pojęcia o intelu. Poza tym dla mnie liczy się zabawa z przeprowadzenia jakiejś modyfikacji niż sam jej wynik.

Jakie masz wartości w tych pięciu rejestrach z przedziału 10-14? Powstawiaj tam np: 1 albo 0, pokombinuj trochę...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział jak to zrobić :). Skontaktuj się z Pioyem z forum Techworks albo Tomshardware - z tego co mówił wystarczy urwać jakiś element na płycie i blokada działa. Niestety, nie mam tej płyty, więc nie mam możlwości sprawdzenia tego.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem :mur:

Zabrałem się za podkręcanie mojego pentiuma d925 na Asrocku Conroe 865PE i niestety wbrew deklaracjom producenta płyty głównej nie ma ona zablokowanych częstotliwości dla AGP i PCI. Zatem mam pytanie czy ktoś wie gdzie można dorwać jakiś zmodowany biosik do tej płytki lub w jaki sposób uaktywnić funkcje w tym aktualnym (oficjalny P1.70)???

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://us1.msi.com.tw/files/downloads/bos_exe/6788v62.zip

 

luk1999 nie wiem co jest grane ale się nie da tego za chiny wysłać przez maila. Dlatego tez wrzucam linka do biosiku.... no i ten no ... to jest na Inhell'u ale może coś się uda znaleźć typu obnizanie napięcia na cepa poniżej 1,5500 V ?? albo jakieś ustawienia dla pamiątek bo teraz trochę łysy ten biosik :(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się da cokolwiek odblokowac to ja chętny ... zawsze mam ten normalny biosik ale jak mówię .... ma aż dwa ustawienia dla dzielników oraz najniższe ustawienie vcore 1,55 dla Northwooda a ten co mam chcę puszczać czasami na 1,2 GHz przy niskim woltażu bo na co mi wydajność do foobara czy ff?? Mobajl to Mobajl ... ma działać na małych napięciach a tutaj mam teraz masakrę temperaturową czasami :( Teraz akurat lecę na bslemod ale jak zdejmę to wolałbym mieć większe pole do popisu i ustawienia normalne.

 

Tak czy inaczej jak cokolwiek da się ruszyć i odblokować to ja jestem chętny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

Witam nie udało mi się flashowanie bios u i nic nie moge zrobic kalwaitura nie dziala ani monitor sie nie wlacza potrzebuje kogos kto pomoze mi nagrac bios na nowo czyli na czas flashowania zamienimy nasze koskti biosu a coby dobry bios mi sie nagral

 

jezeli jest ktos z warszawy (ja jestem z bemowo) to prosz o puszczenie cynka na 662-152-026 od dzwonie i sie umowimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam laptopa HP z biosem phoenixa (nie kompatybilny z awardem). Bios jest kompletnie wykastrowany nic w nim nie ma mozna powiedziec. I zalezy mi na odblokowanie funkcji uruchamiania komputera poprzez dowolny przycisk na klawiaturze. Mam Phoenix BIOS Editor ale tez nie do konca on czyta bios wywala OVERFLOW ale po kliknieciu ignoruj odczytuje dalej zawartosc i pokazuje poprawnie np. loga startowe. Czy ktos ma doswiadczenie w odblokowaniu tego typu biosu ? a moze wystarczy magiczna kombinacja klawiszy aby dostac sie do ukrytch opcji ?

 

Dla zainteresowanych zamieszczam moj bios:

 

http://rapidshare.com/files/43478513/30BBF26.WPH.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

niestety ten 8mb biosy od mojego asusa u dystrybutora za sztuka kosztuja 50euro cholerni zlodzieje a za 1000sztuk 6 euro za sztuke :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja z taką sprawą. Mam taką dość już starą płyte msi ms6785. Miałem na niej celerona 2,6ghz\128\400. Kupiłem do niej okazyjnie celerona d 2,4ghz 256 cache 533 po podłączeniu czarny ekran. Czytałem jednak ze pare osób miało na tej płycie celerona d. Zastawiam się czy może w biose trzeba coś zmienić ale nie mam żadnych opsji do cpu aktywnych.

Czy można by uaktywnić ukryte funkcje biosu do mojej płyty jeśli takie są. Podaje link do biosu. Może ktoś mógłby to zrobić. Ewentualnei inaczej doradzić. Bo jak próbuje włączyc modbin to jest jakiś błąd, zresztą widziałem że pare osób modyfikowało tu biosy dla innych.

Podaje link do biosu i z góry dziękuje za pomoc

http://www1.medion.de/downloads/download.p...exe&lang=de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam płytkę Asusa m2n-mx se w sumie stabilna płytka, tylko niestety 100% brak jakiej kolwiek funkcji o/c, przeczytałem chyba cały ten wątek, eksperymentowałem z wieloma programami ale nieudało mi sie nic odblokować, Jakby ktoś miał chwilkę i zajrzał do tego biosku byłbym bardzo wdzięczny. Nawet żeby mnie uświadomić ze nic tam nie odblokuje, to chociaż sie nie będę męczył nadaremnie. To link do biosku:

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/socket...SE/M2NSE403.zip

jest to biosik AMI 512kb

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Płytę główną p4s5a/dx+ i na niej mam procesor Pentium 4 2.80 i jest on zasilany napięciem 1.504V czyli zbyt małym aby go ruszyć (max co udało się z niego uzyskać to ok 3000 :( )

Wcześniej miałem na tej płycie Celerona 1.7 który był zasilany napięciem ok 1.7V

Stad moje domysły (a raczej nadzieje :( ) ze można w niej odblokować możliwość regulacji napięcia (FSb mogę regulować spod windowsa takimi programami jak cpufsb - dobre i to :) )

Otwierałem Mój bios programem BCP760 i widziałem jakieś nibyzablowane opcie w moim biosie ale niestety nie było do nich opisów więc się nie dotykałem :(

tu jest link do mojego Biosu i jeśli by ktoś chciał i mógł to może rzucić na niego okiem

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads...=1&LanID=16

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...