Skocz do zawartości
luk1999

Odblokowanie W Bios Dodatkowych Opcji V1.38

Rekomendowane odpowiedzi

Zmodowany BIOS do Sapphire A9RD580Adv:

 

http://rapidshare.com/files/57048501/rd580.bin.rar.rar

 

Odblokowana zmiana napięcia RAM: 2.5, 2.6, 2.75, 2.9 [V]. Monitoring ciągle pokazuje 2.6V, mimo ustawienia innej wartości. Ale wszystko wskazuje na to, że działa, RAM nagle zaczął działac na 430MHz po ustawieniu 2.75V:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki szybki teścik zrobiłem (komp musi cały czas chodzić więc nie mam czasu na dłuższą zabawe), żeby się przekonać czy zmiana napięcia faktycznie działa:

 

RAM def. 400MHz 3-4-4-8

 

1. Ustawienie def. napięcie 2.5V -> komunikaty o błędach programów

 

2. Ustawienie def. napięcie 2.6V -> wsio ok :)

 

3. Ustawienie 400MHz 3-3-3-7 napięcie 2.6V -> restart kompa przed pojawieniem się pulpitu.

Napięcie na 2.75V -> działa

 

4. Ustawienie 430MHz 3-4-4-8 napięcie 2.6V -> restarty

Napięcie 2.75V -> działa

 

5. Ustawienie 440MHz 3-4-4-8 napięcie 2.75V ->restarty

Napięcie 2.9V -> restarty

 

Testowałem okienkowym Memtestem, czas testu dla każdego ustawienia ~30min. Nie mam fdd żeby sprawdzić memtest86 i winda musiała być odpalona.

 

Wniosek: 2.9V jest tylko dla pozorów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam i szukam i nawet nie wiem czego szukać i jak to ma wygladać.

Posiadam płyte głowna Intel DP965LT z biosem z datą 16-07-2006.

Pytanie do "Mistrzów Bios-u"

Czy do tej płyty istnieją zmodowane biosy które umożliwiają podkręcanie.

Bo obecnie uzywam tylko ClockGena i bez podniesienia napiecia na CPU za daleko nie podkręce.

Przydałby sie bios w którym są opcje zmiany napiecia CPU, Mem, zmiana FSB.. i wogóle wiecej opcji niz w oryginalnym.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, regulacja napięć to nie tylko kwestia BIOSu, ale przede wszystkim sprzętu, więc raczej nie masz co na to liczyć - pozostają tylko klasyczne v-mody. Nie wiem, jak to jest na intelu, ale może można tak jak na K8 "zadrutować" maxVID?

Zmiana FSB... wiesz, teoretycznie nie ma problemu, żeby coś takiego zrobić, tylko bez dokumentacji do generatora FSB to ciężka sprawa, a ani autor clockgena ani speedfan'a nie chce udostępnić kodu źrółowego (pisałem kiedyś do nich w tej sprawie),

więc lipka. Kwestia timingów - w przeciwieństwie do K8, nie ma "gotowca" na ustawianie timingów, z tego co wiem, problem jest z zainicjowaniem MCHBAR (na chipsetach intela nie wystarczy zapisać ustawienia danego parametru bezpośrednio do odpowiedniego rejestru PCI, tak jak np: na VIA). A z autorem memset'a podobna sytuacja

No i na koniec - kwestia implementacji - intel korzysta ze zmodyfikowanych BIOSów AMI z tego co pamiętam - trzeba najpierw znaleźć sposób na dodanie regulacji tych wszystkich parametrów do SETUPu. Mała szansa, żeby ktoś to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Mi do szczęścia wystarczy tylko regulacja napięcia dla procka.

FSB podniosę przez ClockGena ale na def vcore 1.25V procek idzie max FSB=233, a wiem że te procki mają większy potencjał ale potrzebują 1.35V - 1.4V

Szukałem vmoda ołówkowego ale znalazłem tylko do i975 BadAxe

W wątku o tym BadAxe było też widac ze w biosie jest zakładka "performance" i tam były parametry przydatne do podkręcania.

Niby moja płyta też ma bios intelowski ale nie mam zakładki "performance" - czyżby tamten był zmodyfikowany czy te płyty mają już fabrycznie taki "fajny" bios ?

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,czy to co jest napisane tutaj- http://www.allegro.pl/item249668985_super_..._promocja_.html

moze byc prawdą?Szczególnie chodzi mi o szyne PCI-E,jest to mozliwe żeby z poziomu biosu mozna było ją zablokowac??

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Mi do szczęścia wystarczy tylko regulacja napięcia dla procka.

FSB podniosę przez ClockGena ale na def vcore 1.25V procek idzie max FSB=233, a wiem że te procki mają większy potencjał ale potrzebują 1.35V - 1.4V

Szukałem vmoda ołówkowego ale znalazłem tylko do i975 BadAxe

W wątku o tym BadAxe było też widac ze w biosie jest zakładka "performance" i tam były parametry przydatne do podkręcania.

Niby moja płyta też ma bios intelowski ale nie mam zakładki "performance" - czyżby tamten był zmodyfikowany czy te płyty mają już fabrycznie taki "fajny" bios ?

Może i tak być, że droższe modele mają opcje regulacji napięć, a w tańszym nic nie ma. Jak chcesz, to spróbuj swój BIOS otworzyć AMIBCP for windows.

 

witam,czy to co jest napisane tutaj- http://www.allegro.pl/item249668985_super_..._promocja_.html

moze byc prawdą?Szczególnie chodzi mi o szyne PCI-E,jest to mozliwe żeby z poziomu biosu mozna było ją zablokowac??

Hmm, ciekawa sprawa - wyślę do gościa PW - zobaczymy, co odpowie. Znacie go wogóle z jakiegoś forum?

Aaa, jeszcze odpowiedź na twoje pytanie - tak, blokadę na NF4 można włączyć przez modyfikację BIOS - pytanie tylko, skąd wiedział, jak to zrobić?

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Mi do szczęścia wystarczy tylko regulacja napięcia dla procka.

FSB podniosę przez ClockGena ale na def vcore 1.25V procek idzie max FSB=233, a wiem że te procki mają większy potencjał ale potrzebują 1.35V - 1.4V

Szukałem vmoda ołówkowego ale znalazłem tylko do i975 BadAxe

W wątku o tym BadAxe było też widac ze w biosie jest zakładka "performance" i tam były parametry przydatne do podkręcania.

Niby moja płyta też ma bios intelowski ale nie mam zakładki "performance" - czyżby tamten był zmodyfikowany czy te płyty mają już fabrycznie taki "fajny" bios ?

Polityka firmy Intel :

 

opcje do oc maja tylko plyty z segmentu Extreme (XBX1/XBX2, stara na 955X tez chyba miala)

 

Plyty z pozostalych segmentow tej firmy nie maja opcji zmian vccp, vdimm, vmch ... I nie sa te opcje ukryte, poprostu ich nie ma.

 

 

Jedynym wyjsciem dla Ciebie jest zrobienie vcore boost moda na spodzie proca. Operacja latwa, prosta i pomocna.

 

Here You go ;]

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem do gościa e-mail, w odpowiedzi dostałem cos takiego:

 

"NIe został przeze mnie modyfikowany . Jesli pan chce moze go pan samodzielnie znaleźć via google . Bios ma zablokowana szyne PCIEx . Athlon 3500+ pracuje u mnie na HTT 265 . To raczej niemożliwe , żeby mogło tak byc gdyby nie zablokowana szyna PCIEX"

 

Nie chcial niestety podać dokładniejszego adresu strony :? Jeśli ktoś znajdzie ten bios,niech napiszę mi na pw,będe wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie odpisał to samo. Ciekawy link ;).

niestety nie znam rosyjskiego :sad:ale sądząc po fotografiach,artykuł dotyczył możliwości podkręacania pamięci w biosie.

Na allegro jest drugi pan który oferuje cały "pakiet" narzędzi overcklocerskich w tym bios + instrukcja http://www.allegro.pl/item250760058_ulepsz...sata2_gwr_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko w sprawie MSI MS-7042. Płyta robiona dla Mediona, 0 jakichkolwiek możłiwości zmiany parametrów AGP, pamięci, FSB itd. Otworzyłem obraz BIOSu w modbinie i zaskoczenie... Opcje od timingów, V-linka (chipset VIA), zmiana FSB są oznaczone na biało, czyli powinne być aktywne. Swoją drogą jest dużo opcji zablokowanych (na czarno): FSB/PCI ratio, monitoring w BIOSie, zmiana napięcia RAM i wiele innych. Da się dojść czy istnieje jakaś kombinacja klawiszy (np jak u Gigabyte'a) aby pojawiły się opcje te które "niby" powinne być aktywne?

 

BIOS:

http://www1.medion.de/site/service_~u~_sup...exe&lang=de

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja tam widzę, ktoś pokazuje wyniki kręcenia na tej płycie - na obrazku na dole widać HTT265. Jak nie chce ci się szukać BIOSu, to go kup, 5zł to nie jest wielki wydatek.

 

Pytanko w sprawie MSI MS-7042. Płyta robiona dla Mediona, 0 jakichkolwiek możłiwości zmiany parametrów AGP, pamięci, FSB itd. Otworzyłem obraz BIOSu w modbinie i zaskoczenie... Opcje od timingów, V-linka (chipset VIA), zmiana FSB są oznaczone na biało, czyli powinne być aktywne. Swoją drogą jest dużo opcji zablokowanych (na czarno): FSB/PCI ratio, monitoring w BIOSie, zmiana napięcia RAM i wiele innych. Da się dojść czy istnieje jakaś kombinacja klawiszy (np jak u Gigabyte'a) aby pojawiły się opcje te które "niby" powinne być aktywne?

Wiesz, tak naprawdę to, co pokazuje modbin to jedynie część "statyczna" setup'u (zawartość modułów _ITEM.BIN i _EN_CODE.BIN. Tutaj i tutaj znajdziesz przykład, jak można się z tym bawić, dodając np: do setupu nowe opcje - jednak nie będą one nic robić, jeśli nie dodasz do BIOS odpowiedniego kodu, który np: zmieni przy starcie zawartość rejestrów kontrolera pamięci, zmieniając tym samym np: Command Rate czy jakieś inne timingi). Oprócz tego jest też część "dynamiczna" setupu (np: napięcia czy temperatury w PC Health), której wygląd oraz to, czy wogóle jest wyświetlana, zależy od kodu setupu (w ten sposób np: "znika" regulacja mnożnika na prockach bez C'n'Q, choć w modbinie jest ustawiona na widoczną).

Takie rzeczy jak regulacja napięć zależy również od obecności na płycie "regulatorów" napięcia. Możesz odblokować wszystkie ukryte opcje i zobaczyć, czy któreś z nich będą działać. Możesz również (jeśli masz czas i ochotę) namierzyć komórkę w CMOS, do której zapisywane są te niedostępne w setup opcje i zapisać do niej ręcznie dane.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam laptopa acer aspire 1681LCi. Od momentu próby instalacji systemu Vista, złącza USB przestały działać.

(zasilanie jest, jednak system nie widzi urządzeń)

Czy możliwe jest, że zmianom uległy ustawiania w Biosie?

 

Zawartość ustawień Biosa Phoenix, są dosyć ubogie i nie potrafie znaleźć opcji dotyczących usb.

Ponowna instalacja systemu Xp, jak i również "flash bios", nie pomogło.

 

Czy jest w ogóle możliwe dobranie sie do biosa Phoenix? - bios ten posiada rozszerzenie ".WPH" a nie ".bin".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdobyłem już bios do asusa,pojawiła się regulacja htt,ht,nie znalazłem mozliwości zmiany timingów(może coś przeoczyłem?)

i spróbowałem na początek podkręcić z windy clockgenem,żeby sprawdzić czy cos się zmieniło.Zauważylem że na szynie pci-e nie zwiekszają się mhz ale na pci już tak(niestety)Ten bios nie wniósł nic nowego <_<

 

edit:DRAM configuration już znalazlem

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...jak zmierzyć ile mhz jest na szynie PCI?Może jest do tego specjalny program?Dziwna sprawa,ustawiłem w biosie dzielnik x3,,memory 166 i na athlonie 64 z 1,8@2.3ghz,stabilnie?! htt 240,czyżby Seagate Barracuda był tak dobrym dyskiem że to wytrzymuje,czy może rzeczywiscie jest blokada pci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeczytałem ten artykuł bo szukałem jak edytować bios...

Mam pytanie/prośbę czy ktoś posiada edytowany bios do GIGABYTE GA-K8U-939

mający blokade na pci/agp, lub czy umiałby dodać takie coś? Daje screen z info biosu moja wersja to F3, daje linka z nowszym F5 i proszę o dodanie tego wpisu tzn że wzraz ze wzrostem fsb nie podnosi sie magistrala pci/agp. Jeżeli macie chęc i czas....

http://img141.imageshack.us/my.php?image=cpuzlb2.jpg screen

http://america.giga-byte.com/FileList/bios...-k8u-939_f5.exe bios

z góry dziękuje

przeczytałem dzisiaj na jakims amerykanskim forum ze zmiana z agp 8X na 4X pomoze w tym bo grafa nie wyrabia, zmieniłem na 4 i narazie ze stabilnego 233 zmieniłem na 265fsb

jeżeli ktoś potrafiłby zedytować tego biosa to bardzo bym prosił :D

http://img205.imageshack.us/my.php?image=ocyx2.jpg screen ;)

Edytowane przez Cin_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma blokady! ... działała max stabilnie na 233 ( pamięc ustawiona na 166 , HT na 800) i przeczytałem na forum jakims zagranicznym że grafa nie daje rady i ze zmienic z agp 8X na 4X i koleś powiedział że mu htt z 220 na 260 poszło na tej płycie. Blokady na 100% nie ma. Magistrala agp i pci rosnie razem z fsb. Mówie Ci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...