Skocz do zawartości
luk1999

Odblokowanie W Bios Dodatkowych Opcji V1.38

Rekomendowane odpowiedzi

No, więc pewnego dnia odblokowałem opcje w modbinie dla foxconna na 945PL i wszystko było ok, ale zachciało mi się wgrywać starszy nie modyfikowany prze ze mnie ( z 2006 roku), bo każdy pokazywał inne napięcia na procku (celeron 420, ale jak znam życie pewnie zakłamywał bios te napięcia) i po tym pad, ale żadnych błędów nie wywalił awdflash i mam pytanie mógł coś ten modbin2 ( w ogóle nie pali się dioda na na fdd i żadne konfiguracje autoexeca nic nie dają ) namieszać w bootblockach? czy przez ten starszy bios może nie wykrywać procka i nie wstaje? zależy mi na tej płycie no. Kręciła się do 250MHz fsb i nie grzały się w ogóle mostki przy takim fsb i proc miał 12-16st dla mnie kosmos. Pewnie programator będzie musiał pójść w ruch, ale chyba ją wyrzucę ?

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytach Foxconna i nowych Biostarach mobin potrafi nieźle namieszać :). Sam parę razy robiłem hotflash na moim Foxconnie - niby struktura BIOS była ok, ale po flashu komp stawał przy POST i kaplica. Po prostu zrób u kogoś hotflash albo poszukaj na allegro gości, którzy programują kości BIOS (wyniesie cię to pewnie z 15-20zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale na tym zmodowanym chodził ok dopiero przez wgranie tego biosu ze strony producenta z 2006 roku padł. Nie ma nawet funkcji płyta typu recovery

jumper itp. Gdzieś wyczytałem, że można wywołać bootblocka przez połączenie jakiś dwóch pinów na kości bios, ale nie wiem czy to do v6.0. Zawsze jak się powraca do oryginału trzeba zapisywać chyba bootblocka przy wgrywaniu awdflashem (jak się da). Jednak coś pozostawia po sobie ten modbin dla biosów v6.0. Czyli biosy 6.0 są bardzo wrażliwe nie to co v4.5 nie do zdarcia). Dzięki za odpis luk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bootblock standardowo to odpali chyba dopiero wtedy, kiedy bios nie zostanie do końca dograny i nie zgadza się suma kontrolna. Może faktycznie dograłeś bios bez obsługi proców. Sam mam większy problem, bo potrzebuję zaporgramować kość do biostara tf570 sli a2+, a jest to nietypowy układ dip8 :/.

 

Gdzieś wyczytałem, że można wywołać bootblocka przez połączenie jakiś dwóch pinów na kości bios,

To dotyczyło starych kostek typu DIP, nie wiem, czy z PLCC to przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale ja stawiam na skopany bios. Chociaż może proc (dwa dźwięki piknięcia są jeden taki słabszy drugi głośniejszy PYK-pik, ale żadnych piiiiiiiiip jak przy błędzie pamięci. Dobrze mieć zapasowy starszy proc.

 

 

Jeszcze jedno, jak bym kupił zapasową kość biosu- oznaczenia na mojej to-

PMC

0631

 

PM049FL004T-33JCE

 

Będzie pasować PMC PM49FL004T do tego powyżej oznaczenia, bo widziałem takie na allegro bez 33JCE

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka na płycie gaśnie i w ogóle się nie zapala, a powinna świecić na stałe, jeżeli bios był by kopnięty tak gdzieś wyczytałem.

 

 

No i kupiłem kość PM049FL004T-33JC (oryginlana to PM049FL004T-33JCE, ale to 33JCE to chyba numer serii wypuszczenia tej kości. Chodzi robi mi jako zapasowa zrobiłem hot flasha i mam dwie dobre chyba. Jadę na oryginalnej teraz. Luk? spotkałeś się kiedyś, żeby wgranie biosu starszego niż wypuszczenie rdzenia(conroe) (Wiesz ten chipset 945P i PL nie powinien chyba obsługiwać conroe za stary jest. Intel za dużo na kombinował w nim) procesora wpłynęło fizycznie na jego niewykrycie i tym samym komp się nie uruchamiał? Ja kiedyś kupiłem kt600 i miałem durona i potem zakupiłem semprona i nie pamiętam jak to było, ale specjalnie nagram chyba tego f122 (nowy to f147). Nie wywalił przy hot flashu żadnych błędów ten nowy bios, jak się zgrywał awdflashem. Powiedz mi luk jeszcze jedną rzecz. Bios w modbinie do mojej płyty ma wartości od 100 do 500MHz ja mam tylko w biosie 200-265MHz. W modbinie nie da się wejść do tej opcji przez enter(edycja) czemu tak jest?, jak wchodzę do innych biosów v6.0 512KB też nie działa enter? I pytanie jak mu ustawie to 500MHz w setup default i bios default, to wykryje te maxymalne wartości fsb w biosie, czy się nie uruchomi, lub chipset nie obsłuży? (robiłem tak w modbinie dla biosów v4.5 i nic się nie działo, ale mogłem wejść do edycji przynajmniej.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios w modbinie do mojej płyty ma wartości od 100 do 500MHz ja mam tylko w biosie 200-265MHz.

Zakres regulacji zależy od tego, jakie domyślne fsb ma procek. Pozostałe ustawienia są ukrywane przez fragment kodu BIOS, wywoływany w momencie startu komputera. Żeby ustawić wyższe fsb, spróbuj machnąć b_sel moda.

 

W modbinie nie da się wejść do tej opcji przez enter(edycja) czemu tak jest?, jak wchodzę do innych biosów v6.0 512KB też nie działa enter?

Opcje mogą być podawane na 2 sposoby: jako string (wtedy zapisane są w _EN_CODE.BIN i można je edytować) lub jako pewien zakres ustawień (często stosowane przy FSB - nie można tego edytować w modbinie).

 

I pytanie jak mu ustawie to 500MHz w setup default i bios default, to wykryje te maxymalne wartości fsb w biosie, czy się nie uruchomi,

Albo się nie uruchomi, albo odpali w safe-mode.

 

lub chipset nie obsłuży?

Chipset nie ma tu za wiele do gadania, fsb 333 przy odpowiednio poluzowanych parametrach typu Performance Level i itp. powinien pociągnąć. Byćmoże generator FSB wprowadza jakieś ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki luk nie patrz w en code bin. Chciałem abyś zobaczył coś tam w en code, aby ominąć bsel moda, ale zrobię tylko nie wiem, czy pociągnie ten chipset PL te 266. Dzięki wielkie za pomoc luk jesteś wielki.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy jest możliwość, aby przez taką modyfikację BIOSu np. umożliwić w jakiś sposób uruchomienie procesora Celeron Coppermine 733 (11.0x66) na płytce z chipsetem i440LX?

 

Dodam, że procesor jest na przelotce Slot1/PPGA modowanej na Slot1/FCPGA i napięcie (też za pomocą moda) na procesorze zmienione jest na 1.8V (takie jak obsługuje płyta). Komputer startuje itd. ale mimo wszystko są problemy - Win98 działa, jednak po instalacji sterowników od karty graficznej i ponownym uruchomieniu wisi, a XP wisi już przed pokazaniem logo [boot].

 

Wiem, że na niektórych płytach z modyfikowanymi BIOSami zdołały obsłużyć tak 'spreparowane' procesory. Jednak ja nie wiem nawet gdzie mogę taki BIOS znaleźć i czy wogóle może to w czymś pomóc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podmienić moduł ucode w swoim BIOS modułem z płyty, która te procesory obsługuje - może to coś da.

Ale czy to bezpieczne? I z biosu jakiej płytki najlepiej taki moduł 'wyciągnąć'?

 

edit: Chodzi o CPUCODE, tak?

 

A co do niebezpieczeństw - jakie jest prawdopodobieństwo że po podaniu tak zmodyfikowanego BIOSu płyta nie odpali? I co gdyby nie odpaliła - można podać bios na odpowiednio spreparowanej dyskietce czy płytka już do wyrzucenia?

 

Natomiast jeżeli chodzi o to, z BIOSu jakiej płytki ten moduł wyciągnąć - czy lepiej wziąć ten moduł z modyfikowanego BIOSu płytki z takim samym chipsetem (generalnie fabryczne BIOSy żadnej z takich płyt nie obsługiwały tych procesorów), czy może z fabrycznego biosu płyty z chipsetem BX która obsługiwała te procesory? Czy też to bez większej różnicy?

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to bezpieczne? I z biosu jakiej płytki najlepiej taki moduł 'wyciągnąć'?

Żadna zabawa z BIOSem nie jest bezpieczna. Najlepiej przygotować sobie drugą kość, z której będzie można odpalić kompa.

 

edit: Chodzi o CPUCODE, tak?

Tak.

 

A co do niebezpieczeństw - jakie jest prawdopodobieństwo że po podaniu tak zmodyfikowanego BIOSu płyta nie odpali?

Trudno powiedzieć jaka szansa na to czy nie odpali - raczej mała, ale trzeba się zawsze liczyć z tym, że nie odpali.

 

I co gdyby nie odpaliła - można podać bios na odpowiednio spreparowanej dyskietce czy płytka już do wyrzucenia?

Myk z dyskietką to lipa - komuś tam podobno działał, innemu nie. Mnie nigdy się nie udał. Po prostu popytaj gości na allegro o zamiennik do kości, kup go (kwestia 10-15zł z wysyłką) i zaprogramuj przez hotflash.

 

Natomiast jeżeli chodzi o to, z BIOSu jakiej płytki ten moduł wyciągnąć - czy lepiej wziąć ten moduł z modyfikowanego BIOSu płytki z takim samym chipsetem (generalnie fabryczne BIOSy żadnej z takich płyt nie obsługiwały tych procesorów), czy może z fabrycznego biosu płyty z chipsetem BX która obsługiwała te procesory? Czy też to bez większej różnicy?

Bez różnicy - microcode we wszystkich płytach dla p2/p3 ma taki sam format - może być nawet od płyty na VIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Cóż, przemyślę. Zastanawiam się czy wogóle gra z zamienną kością jest warta świeczki - za płytę główną dałem 10zł z wysyłką ;] Ale w końcu czego się nie robi dla hobby.

 

Czym miałbym się sugerować kupując kość-zamiennik? Jakimś numerem seryjnym etc.? I na jakiej zasadzie robi sie hotflash - czy np. mogę na razie zmodyfikować i sflashować zmodyfikowany BIOS, a później (jeżeliby ten nie odpalił) zastanowić się nad kupnem kości-zamiennika, czy muszę mieć do hotflasha jedną sprawną kostkę?

 

Poza tym - jeżeli wgram CPU Code od jakieś płyty VIA to będą tam też procesory których ta płyta nie jest w stanie obsłużyć ze względu na to, że nie obsługuje FSB 100MHz - czy to nie zakłóci w żaden sposób jej działania?

 

A propo - jeszcze jedna taka ciekawostka - ta płytka z tego co widzę ma kostkę BIOS taką dłuższą aniżeli większośc standardowych płyt (55mm), poza tym na płycie jest też drugie gniazdo (jakby na drugą kość BIOSu) - czy to są jakieś istotne informacje?

 

edit: I jeszcze jedno - jakiego programu użyć najlepiej do tej modyfikacji?

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam plyte Gigabyte GA P35-DS4(nigdy wiecej ;/ ) chcial bym sie nia troche pobawic bo jest mi to niezbedne do poprawnego dzilania plyty :P (zazwyczaj jestem skazany na to jak plyta zbotuje ;/ ) nie wiem czym otworzyc bios i jak go odpowiednio zedytowac aby odblokowac funkcje w nim.Bios ma format wlasnej wersji najnowsza to F12 wiec bios ma rozwiniecie F12 (GAP35DS4.F12 lub cos tego typu (nazwa)) (biosy http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-p35-ds4_10.html) z Gory dzieki za odpowiedz jak sie nie da nic zrobic to trudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze nie wiedzialem jak zaczac teraz wiem :) zaraz sprawdze :D brakuje mi ustawien timingow (alph) chcial bym moc je zmienic a bios tego nie umozliwia (sa niektore ale przydalo by sie wiecej :P ) troszke z plyta powalczylem i juz jej lepiej :) teraz popracuje nad biosem :)

 

EDIT

program nie dzila mam Viste X64 wywala blad ze mam sprzwdzic jaka wersje programu potrzebuje czy pod x64 czy pod x86 ;/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...5e381d9f74.html

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program nie dzila mam Viste X64 wywala blad ze mam sprzwdzic jaka wersje programu potrzebuje czy pod x64 czy pod x86 ;/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...5e381d9f74.html

Modbin to program dla DOS. Użyj DOSBOXa... albo zrób pendrive startowy z DOS (gdzieś na forum widziałem instrukcję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama płyte asusa P5G MX i procek Intel Pentium Dual Core E2180 i bios z załącznika to jest najnowszy ze strony asusa, ale tam jest zablokowane wszystko i nie moge go podkręcić mógłby ktoś mi go odblokować abym mógł go podkręcić albo przynajmniej wytłumaczyć czym to zrobić i jak.

bios 404

DzięX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje pomocy przy odblokowywaniu ukrytych funkcji w BIOS(głównie chodzi mi o sterowanie napięciem na procesorze), próbowałem zrobić to sam przy pomocy programów Modbin i WinFlash (postępowałem według instrukcji). Po zmianie opcji wyświetlania, wgranu biosu przy pomocy WinFlash i restarcie kompa nic się nie zmianiło. Co robić ?

 

Konfiguracja PC

Procesor: Intel Celeron 315 (Prescott)

Zegar: 2.26 GHz

Płyta główna: Gigabyte 8S648FXP-RZ

Chipset: SIS 648FX

Bios: Award Software wersja F4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk nie wierzy w rzeczy z którymi się ostatnio mordowałem, ale skutecznie :razz: Jeśli kod jest do tego napisany, ale jest nie aktywny, bo producentowi płyty nie chciało się dopisać 10 bajtów, to da się to zrobić (bardzo możliwe, że nie ma napięć i timing w system bios). Zestawić dwa moduły jeden swój i drugi, w których jest opcja działająca i porównać czego brakuje (proc instrukcje(bit) spokojnie pobierze). Dotyczy to opcji, która jest widoczna, a nie działa. Vmod ci zostaje tylko, jeśli istnieje na prescott 478. Tej opcji dla twojej płyty w ogóle nie ma w modbin, albo nie zauważyłem.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Załadowałem bios ami ( z rozszerzeniem bin) z płyty asrock'a do AMIBCP3.37 i po edycji zapisałem jako ***.rom(inaczej się nie da). I czy plikiem z rozszerzeniem rom mogę uaktualnić bios czy czy muszę przekonwertować ten plik na bin? Czy wystarczy zmiana rozszerzeń czy jednak potrzebny jest jakiś program do konwersji?

Edytowane przez ocfatboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi wyżej:

Nie wiem, do jakiej płyty chcesz to wgrywać, ale np. Asus udostępnia biosy w formacie ROM, więc aplikacje wgrywające także są dla ROM. Skoro program otworzył BIN, a zapisał ROM, to na 99% zrobił to poprawnie. BIN to nic innego jak skompresowany ROM.

 

Jako, że nie łapię się w tych wszystkich dziwacznych ustawieniach X2, to mam pytanie, a właściwie problem do rozwiązania. W przypadku SocketA wszystko było jasne. Ustawiasz FSB i pamięci pracują z prędkością 2xFSB. Tutaj jednak (w X2) jest to dokumentnie skopane.

 

Mam procka BB X4400+ (11.5x200 = 2300MHz), pamięci OCZ 800 (400MHz - w teorii 2xFSB). Niestety w praktyce mam (jak nie trudno się domyślić): 2300/6 czyli 383,3MHz - dzięki wspaniałemu dzielnikowi.

 

Jako, że nie wydaje mi się to ani sensowne, ani efektywne, postanowiłem się doinformować.

Czy idzie coś zrobić w tym kierunku, aby wszystko było tak jak powinno? Tzn FSB=200, DDR=400MHz?

 

Jako, że 2 najbliższe podzielniki i tak nie mają sensu, to pozostaje zrobić coś z mnożnikiem. Zachowując podzielnik, FSB=200 i DDR=400, procesor musi pracować na 2400MHz. Przy magistrali FSB=200 wymaga mnożnika 12...

Da się coś z tym zrobić, czy po prostu trzeba było kupić model 4600+? Do czego zmierzam...?

 

Przy użyciu aplikacji AMIBCP widzę w biosie zaszytą opcję Processor Frequency Multiplier i myślę nad jej odblokowaniem i ewentualnym wypróbowaniem. Przy czym skalowanie jest od 0 do 3F w systemie szesnastkowym (czyli 63) w dziesiętnym. Kiepskim więc pomysłem wydaje się zgadywanie, za jakie wartości opowiadają poszczególne pozycje. Natomiast jakąś domyślną ustawić trzeba, żeby uruchomić komputer, wejść do bios i ją przestawić. Jakieś pomysły? Próbował ktoś cokolwiek w tym kierunku? Zapewne zaraz dowiem się, że mnożnik w BB nie da się zmienić.

Moje pytanie brzmi: fizycznie się nie da czy nikt nie próbował?

 

Płytka Asus M2N-MX SE PLUS z najnowszym biosem 0602 (10/29/08). Zakładając, że bios nie jest klepany z automatu od czasów SocketA, to pozycja ta nie jest tam chyba na darmo... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

Chciałem wgrać to do płytki Asrock, u tego producenta jeśli sie nie mylę to ROM są do uaktualniania pod windowsem(a może poprostu w nowszych płytach) a bin w starszych. Amibcp 7.6 nie mogłem nic pozmieniać bo nie widział modułów. Więc od razu powiem, że aktualizacja z plikiem ROM nie powiodła się.

 

>>>>W związku z powyższym czy może ktoś mi podać jakiś artykuł opisujący jak zainstalować owe moduły lub jeśli miły wytłumaczy na forum?<<<<

 

Jeśli chodzi o X2 to jest taki fajny programik, bez którego chyba nikt nie podkręca X2 a mianowicie A64MemFreq11

 

Nie wiem czy tak powinno być, ale jeśli chcesz 200/400 to musisz obniżyć mnożnik do 11 wtedy proc będzie wolniejszy o 100MHz, ale pewnie spadku prędkości nie odczujesz.

 

Drugi sposób na uzyskane nominalnej prędkości pamięci to podniesienie FSB do 209MHz tym samym proc przyspieszy do 2400MHz, ja osobiście wybrałbym drugi sposób, nie tylko dlatego, że przyspieszysz proca, ale i dlatego, że jeśli ustawisz mnożnik na 11 to nie będzie działała funkcja Cool&Quiet, którą uważam za przydatną,

 

Co do mnożnika to oczywiście, że "da się zmienić" tyle, że w dół a nie w górę. Nie wiem czego ta opcja w biosie dotyczy, ale jeśli mnożnik fabrycznie jest zablokowany do 11,5 to żaden program( w tym bios) tego nie ominie.

 

Także w Twoim przypadku edycja biosunie jest potrzebna, a temat bardziej nadaje się do działu OC czy procków.

Edytowane przez ULLISSES
przycięcie cytatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMI 8.00

- AFUWin 4.?? - program do aktualizacji BIOS z poziomu Windows.

Załączony plik afuwin4.zip ( 218,51K ) Suma pobrań: 833

 

- amibcp for windows 3.37.

Załączony plik AMIBCP337.zip ( 247,24K ) Suma pobrań: 176

 

- amibcp for windows 3.13 - można otworzyć min. BIOS ASRocków K8, nowych płyt MSI z BIOSem AMI8.

Załączony plik AMIBCP313.zip ( 247,49K ) Suma pobrań: 969

 

- mmtool - program do edycji struktury BIOS - dodawanie, usuwanie modułów.

Załączony plik MMTool.zip ( 227,83K ) Suma pobrań: 843

 

 

AMI 7.00

- amibcp 7.60 - program do odblokowania funkcji BIOS.

Załączony plik BCP760.zip ( 291,96K ) Suma pobrań: 1833

 

- animm - program do edycji struktury BIOS - dodawanie, usuwanie modułów.

Załączony plik AMIMM.zip ( 270,49K ) Suma pobrań: 911

Może więc potrzebujesz programu amibcp for windows 3.13? - Patrz opis wyżej. Żeby mieć możliwość zmian, program musi obsługiwać pliki BIN, bo w takim formacie masz je udostępniane przez producenta.

Odnośnie konwersji BIN na ROM, to niewiele w Sieci znalazłem. Było coś o konwersji w jedną stronę (w serwisie o emulacji konsol), ale żeby potem wrzucić bios do płyty, to trzeba by skonwertować z powrotem.

 

Odnośnie zaś mojego problemu, to jak pisałem wcześniej, na chwilę obecną opcja zmiany mnożnika jest niewidoczna/zablokowana. C&Q mam od zawsze wyłączone, gdyż nie mam przekonania do tej funkcji - zgaduję, że dynamiczna zmiana prędkości ma pewne opóźnienia, które mogły by mnie doprowadzić do frustracji. Dlatego wolę, aby mieć całą moc procesora od razu pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może więc potrzebujesz programu amibcp for windows 3.13? - Patrz opis wyżej. Żeby mieć możliwość zmian, program musi obsługiwać pliki BIN, bo w takim formacie masz je udostępniane przez producenta.

Odnośnie konwersji BIN na ROM, to niewiele w Sieci znalazłem. Było coś o konwersji w jedną stronę (w serwisie o emulacji konsol), ale żeby potem wrzucić bios do płyty, to trzeba by skonwertować z powrotem.

Użyłem wersji 3.37 sądząc, że im nowsza tym lepsza, ale teraz patrzę i wersja 3.13 również otwiera i zapisuje tylko do rozszerzenia ROM

 

Odnośnie zaś mojego problemu, to jak pisałem wcześniej, na chwilę obecną opcja zmiany mnożnika jest niewidoczna/zablokowana. C&Q mam od zawsze wyłączone, gdyż nie mam przekonania do tej funkcji - zgaduję, że dynamiczna zmiana prędkości ma pewne opóźnienia, które mogły by mnie doprowadzić do frustracji. Dlatego wolę, aby mieć całą moc procesora od razu pod ręką.

No to pozostaje drugi sposób. A jeśli chodzi o edycję biosu by mieć możliwość zmiany mnożnika to nie pomogę. Edytowane przez ocfatboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak mi przyszło do głowy. A może Ty masz bios Awarda? Wtedy zupełnie inne aplikacje wchodzą w grę - patrz: pierwszy post tego tematu. Jaki masz dokładnie model płyty?

Bios AMI na płycie AsRock P4i45 i w sumie chodzi o to by edytować bios i zmienić USB Legacy na Enable i mieć nadzieję, że dzięki temu wykryje bios moją klawiaturę USB a to wszytsko z powodu uszkodzonego portu ps/2. I w AMIBIOS pod winde to wszytsko ładnie idzie zmienić, ale z zapisać idzie tylko jako ROM a nie BIN. Natomiast w AMIBIOS pod dosa nic nie mogę zmienić bo coś krzyczy o modułach. Może jeszcze się dokształce i dojdę do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...