Skocz do zawartości
ufoufnal

Old One...

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli już psuć cały efekt retro wyświetlaczem LCD.. to ja bym proponował zmajstrować chowany LCD :).. np jakaś taka zasłonka normalnie.. na życzenie chowała by się do środka i ukazywałby się LCD... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli już psuć cały efekt retro wyświetlaczem LCD.. to ja bym proponował zmajstrować chowany LCD :).. np jakaś taka zasłonka normalnie.. na życzenie chowała by się do środka i ukazywałby się LCD... :)

to w końcu po prawej, czy po lewej, bo z tego co widzę prawa strona jest zarezerwowana na napędy?

 

Ja bym tam widział lcd, tylko może jeszcze jakoś chowany nie wiem jakaś zasówka, ale coś w tym klimacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wstaw jakis wskazniki analogowe. bo z lcd jeszcze z kolorowym musisz sie nakombinowac, a to druga grafa albo sterownik pod usb bo z lpt tyle nie wyciagniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD otrzymuje moje stanowcze NIE! :wink:

 

Dokończ i utrzymaj to w klimacie czasów kiedy na szczycie był Al Capone.

 

To rzecz jasna twój projekt i zrobisz jak uważasz, ale ja nie pchałbym tu żadnej techniki (nawet za jakąś zasuwką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam widział lcd, tylko może jeszcze jakoś chowany nie wiem jakaś zasówka, ale coś w tym klimacie

dobra nie podlizuj się tak :D... nie zauważyłem bo jakoś niewyraźnie piszesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia wygląda mistrzowsko. Naprawdę ładnie ją odnowiłeś.

 

A co do LCD, to jakby ukryć go za mechanicznie odsuwaną przesłoną z tkaniną głośnikową (odsuwaną przy włączeniu maszyny) byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Dopiero opadałaby ludziom szczęka. Patrzą stare ładne radio, a po włączeniu nowoczesne centrum rozrywki :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, do takiej "stylowej" budy nie pasuje za bardzo ten "nowoczesny" LCD, na twoim miejscu zrobiłbym tak jak mówiłeś na początku.... ale to twój wybór :)

 

Obudowa zapowiada się bardzo fajnie, zobaczymy co z tego wymodzisz :D

 

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym w to miejsce wstawił jakis głośnik, oczywiście byłby osłonięty zeby wyglądał tak jakby był oryginalny. Tam gdzie masz te 3 dziurki z 1 bym zrobił pokrętło do głośności, a 2 pozostałe byłyby do kontroli wiatraków. Mozna tez z nich zrobic przyciski, ale pokrętła będą według mnie bardziej stylowe i nie chodzi mi tu o jakies aluminiowe czy chromowane tylko zwykłe, czarne, takie jak powinno byc w takim radyjku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zdechło, jak 3/4 "nju prodżekt startedów" tutaj.

 

Właśnie, czemuż to ach czemuż dawno nie widziałem lubego memu oku "nju prodżekt started"? Jakieś "worklogi" teraz i inne takie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpij sobie, Człowieku-O-Najwolniejszym-Pasku-Postępu-Prac :>

 

Acz przynajmniej są widoki, że swoją puszkę kiedyś skończysz, czego o sporej niestety rzeszy powiedzieć się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie rzuciłbym to w cholere bo nie mam warunków do dalszych prac.. ale tak głupio.. zrobić już tyle, mieć całe pudło zakupionych materiałów budowlanych i zrezygnować.... więc zapowiadam, że kiedyś go skończę...

 

A pasek znów tak wolno nie idzie no... od czasu do czasu drgnie coś.. Przynajmniej idzie równomiernie a nie jak w windwosie, gdzie ostatnie 10% idzie 90% czasu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem odnosnie LCD to może pasował by tu taki wyśiwetlacz :

http://www.lcdstudio.com/forum/viewtopic.php?p=13987#13987

 

ale ciezki do zdobycia więc pewnie nie zmontujesz tu nic takiego....ale tak ogólnie to się zastanawiam nad tym LCD w nim....czy to nie zepsuje efektu bo z radia dzięki temu LCD zrbisz stary telewizor...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufoufnal dokończ chłopie ten projekt, nic jeszcze nie przykuło mych oczu jak te stare pudło po radiu... czekam z niecierpliwością na kolejne wypociny i trzymam kciuki, że weźmiesz się za to i dokończysz swój projekt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informuję ze wszystkie galaretki zjedzone! :D

 

Wy się o mojego moda nie bójcie :twisted: lepiej popatrzcie na swoje szaraki :rolleyes:

 

God bles zero700 przy okazji że mi wybił z głowy zakładanie workloga 3 lata temu :lol:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i czarnuchy, nie zapominaj o czarnuchach! :>

 

Thornowaciejesz, ziom, zaczynasz opowiadać, jak to będzie wspaniale, kiedy już zaczniesz i pokażesz. Błagam, przestań, fajny chłop jesteś, z Wrocławia jako i ja (urodziłem się tamoj), a dziadziejesz.

Worklogi to narzędzie szatana :>

 

 

A na temat - żarło i zdechło, same as always.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przestrzegę Pana Radiowca ;) , zeby pod zadnym pozorem nie wkladał tam kolorowego LCD... w ogole zadne LCD tam nie pasuje, ale jak juz to tylko monochromatyczne (i najlepiej zasłaniane). Ja bym tam widział analogowe wskaźniczki i chromowane gałki oraz przełączniki w stylu starego radia własnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...