Skocz do zawartości
Gość evo4

Firefoksa 3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


Chociaż jeszcze nie ma finalnej wersji Firefoksa 2, już zbierane są pomysły dla wersji trzeciej. Udostępniono wiki Firefox/Feature Brainstorming, na którym każdy może dopisać swój pomysł.


Propozycje zostały podzielone na kategorie takie jak: dostosowywanie przeglądarki, ochrona prywatności, bezpieczeństwo, zarządzanie historią, menedżer pobierania i inne. Niejednokrotnie można spotkać sugestie wprowadzenia funkcji, które można obecnie spotkać w konkurencyjnych przeglądarkach, np. Safari, IE 7 beta i Opera, przy czym odniesienia do IE7 pojawiają się najczęściej. Użytkownicy chcieliby mieć w Firefoksie znany z IE7 tryb zmniejszonych uprawnień oraz skórki nadające wygląd Internet Explorera 7. Ogólnie modyfikacje wyglądu są mocno pożądane. Na liście życzeń możemy odnaleźć pływające menu i paski narzędzi, przeciąganie zakładek do innych okien i dodawanie notatek do stron.

Dodawanie nowych funkcji z pewnością doprowadzi do obniżenia wydajności. Dlatego też jedną z propozycji jest możliwość wyłączania niechcianych funkcji.

Ci, którzy nie mogą się doczekać, mogą pobrać wczesną wersję testową Firefoksa 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy chcieliby mieć w Firefoksie znany z IE7 tryb zmniejszonych uprawnień oraz skórki nadające wygląd Internet Explorera 7.

Ta regulacja uprawnień z IE nie jest i nie była potrzebna, bo FF w przeciwieństwie do IE jest tylko przeglądarką, a nie składnikiem systemu, który przy okazji jest przeglądarką. W tej kwestii to raczej M$ powinien się uczyć :P.

A skórki z IE istnieją (zarówno do FF jak i Opery), wystarczy poszukać na stronie z motywami.

Do FF 3.0 jeszcze długa droga, jak na razie w niedługiej przyszłości będzie premiera FF 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na odwrót. Mam zainstalowane dwie (razem z IE trzy, ale jego nie liczę) Firefox i Opera. W większości korzystam z Opery, firefox też fajny, ale jak cała rodzina korzysta z Opery no to zostawiam. Do tego ja już pracuję na niej od ok. 3-4 lat, więc taka zmiana przeglądarki to też problem.

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze upodobnianie do IE ma jeden cel - przemycanie przegladarki ;)

Siadzie ktos nie obeznany, i choc wszystkiego bedzie mial tyle samo co w IE to powie ze nie wie co i jak bo stalka wyglada troszke inaczej.

I wtedy taki nieswiadomy uzytkownik nie zalapie ze nie uzywa IE, gdy FF bedzie wygladal tak samo ;)

(Taka moja teoria - ja tak robilem w roznego rodzaju bibliotekach i innych dziwnych miejscach gdzie siedzialem na publicznym, "nieuswiadomionym" PC ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takze przekonalem sie do firefoxa. Wczesniej przez dluzszy okres czasu uzywalem taka nakladke na IE- maxthona. Ale ostatnio chcialem jakis zmian wiec zaczalem uzywac ff. Na poczatku troche mnie oslabial ale szybko go skonfigurowalem tak aby spelnial moje oczekiwania i teraz nie wymienie go narazie na nic innego. Podoba mi sie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od dawna uzywam FF i z ciekawoscia patrze na wersje 3 i jak dla mnie jest swietna tylko...

 

- kto wie jak zmienic to wyskakujace info o zezwoleniu na przekierowanie. na niektorych stronach moglaby sie nie pytac :/

 

- chyba maja jakis spory blad z drukowaniem ze strony, chcialem wydrukowac dwie rzeczy, jedna z formularza na www druga z interii... w formularzu gubi strony a z poczty drukuje mi dwa szlaczki i tyle.... gdy na kompie obok z FF 2 wszystko bylo git...

 

- a do FF ponoc kilka osob sie zrazilo jak po jednej z aktualizacji zmienil im sie jezyk systemowy :_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...