Skocz do zawartości
M4TEUSZ

Pkp ~ Lol'e

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z uruchomieniem expresu Warszawa - Włoszczowa, zakładam nowy topik, w którym mam nadzieję że pojawi się więcej "kwiatków" przygotowanych przez naszego narodowego bankruta.

 

Pierwsza propozycja: linia Łódź fabryczna - Warszawa centralna 120Km z czasem przejazdu pociągu pospiesznego planowo 2godziny 30 minut i regularnymi spóźnieniami. Ostatnio tłukłem się pociągiem na tej trasie równo TRZY GODZINY :mur:

 

Żeby było śmieszniej pociągi w XIXw. ponoć pokonywały tą trasę w równe dwie godziny :lol: Kompletnie mnie dobiła informacja że sytuacja poprawi się dopiero w 2012r.

 

EDIT: Właśnie przeczytałem że najszybciej pomiędzy Łodzią i Warszawą kursowała "Lukstorpeda" w latach 30' ubiegłego wieku, podróż trwała mniej niż godzinę, do dzisiaj żadnemu pociągowi nie udało się pobić tego czasu i nawet w planach nie ma tak szybkiego połączenia :lol2:

 

Jednym słowem WITAMY W XIXw !!!

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem WITAMY W XIXw !!!

Po nieremontowanych od 35 lat torach pociag szybciej nie pojedzie. I slusznie. Teraz priorytetem sa autostrady (cokolwiek by to nie znaczylo), wiec poprawy sytuacji bym sie nie spodziewal... Kazdy rzad ma jakies plany, nawet unia dala by te 75% kasy, ale cisnienie na drogi jest takie (i kasa dla kumpli podwykowawcow), ze plany pozostaja na papierze.

 

Na pocieszenie dodam, ze w 2,5h mozna dojechac z Wawy do Krakowa (z zego ostatnie 20 min. z predkoscia 15km/h przedz przedmiescia Krakowa), bo CMK to chyba jedyna porzadna linia w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przy wyborach walimy scieme aby plebs sie cieszyl. Otworzyli nierentowna linie , podobno ceny maja wynosic minimum 50 zl (chyba w jedna strone) , juz widze jak im sie to zwraca i szczesliwi ludzie z tej wsi tym jezdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak ze nasze PKP jest juz prywatne, koleje regionalne maja dlugi poniewaz rzad ustalil znizki np. dla uczniow,emerytow itp, a za nie nie placi i kolej niema kasy zeby zaplacic innym spolka za kozystanie np z torow bo od torow jest oddzielna spolka od peronow bo to tez jest odzielna spolka i kolejne spolki maja dlugi i nie maja kasy na remont torow i kolej wyglada jak wyglada , spolka spolce nie placi i kazda ma dlugi , a budowanie autostrad jest bezsensem jesli towary mozna przewozic koleja co jest tansze i nie niszczy drog. Wiem jaka jest sytulacja bo ojciec pracuje w PKP.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...., a budowanie autostrad jest bezsensem jesli towary mozna przewozic koleja co jest tansze i nie niszczy drog....

Tia, tylko kolej czasem życzy sobie zbyt dużo za transport niektórych ładunków. Przykład, bardziej opłacalne jest dostarczenie z Bydgoszczy wagonu metra serii 81 (ruskiego) tirem na lawecie, niż transport takiego wagonu koleją. A taki transport nie należy do łatwych, masa wagonu ok 33 tony, długość ok 20m, jazda tylko w nocy dokładnie ustaloną trasą. Koleją byłoby i łatwiej i pewnie szybciej, ale niestety koszt za wysoki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kolej ma dlugi jesli by nie miala to transport by byl tani i szybki ,a tak to musi nadrabiac dlugi podwyzszaniem cen zeby latac luki w a nie wydwac zarobione pieniadze na naprawe taboru i torowisk.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z długimi przejazdami jest wszędzie .

 

Trasa Tarnowskie Góry-Kluczbork - ~ 80 km - pociąg jedzie 2-2,5 h :mur: .

 

Trasa Gliwice - Katowice - ~ 30 km , czas jazdy ~ 45 minut :mur:

 

Te 3 mln zł co poszły na tą stację , mogły by zostać przeznaczone na remont jakiegoś odcinka torów na CMK lub innej trasie ( w sam raz na remont odcinka Gliwice - Kęrzierzyn Koźle . trasa Gliwice-Wrocław była by wtedy w 100% gotowa na Vmax. 160 km/h , miejscami nawet jest Vmax. 200 Km/h - odcinek pod Opolem ) :angry: :mur:

 

Btw. Kto to widział aby EX/IC zatrzymywały się na takich małych stacjach , np. Odcinek Gliwice - Katowice - IC stają tylko w GL,Zabrzu i Katowicach , Ruda Śląska , Świętochłowice i Chorzów są pomijane , a każde z nich jest więszke niż ta cała Włoszczowa czy jak się nazywa ta mieścina .

Podobnie jest na innych trasach , nawet pośpieszne nie zatrzymują się na takich stacjach .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fak

ja tez chce zeby mi se intercity do poznania zatrzymywal bo juz mi sie znudzilo patrzenie jak sobie przemyka 120km/h 2 tory obok peronu... a jak by sie zatrzymywal w druga strone to do warszawy mial bym 10 minut a nie 20... so sorryy

 

swoja droga to wydaje mi sie ze zamkna to polaczenie za jakis czas.

w koncu rozpedzenie lokomotywy ktora ma 3MW mocy troche kosztuje..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... A moja babcia by powiedziała teraz "zachciało się wam ludzie kapitalizmu..." i przeszła do wspominania złotych czasów, jak to za komuny było... :lol: :-|

 

Kolej na odcinku podmiejskim (bo z takiego tylko korzystam) po mojej stronie W-wy jeszcze jakoś w miarę szybko jeździ 30km w 30 minut to raczej nie jest źle biorąc pod uwagę 6 stacji między (ze dwie to bym wywalił bo jakieś pojedyńcze osoby z nich korzystają :|).

Natomiast powiem trochę o rozkładach... imho kiepsko ułożone, przynajmniej dla osób, które nie jeżdżą w godzinach 6-8 i 14-16... Właśnie te godziny PKP uważa chyba za "godziny szczytu"... :-| Irytujące jest to, że około 8 rano trzy pociągi odjeżdżają co 10 minut, a potem trzeba czekac 1,5 godziny na następny :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smiejcie sie, ja z domu wczoraj jechalem 4 godziny, bo cos sie uwalilo, czekalismy godzine prawie, potem przesiadka na autobus, 2 stacje dalej znowu na pociag

 

normalnie jade 2h, czyli luksus pelen

czytajac reportaz o Szanghaju, gdzie taki Maglev "lata" w srodku pelen wypas (plazmy i bajery), pomyslalem ze obywatel tego miasta po przejazdzce naszym pociagiem dostalby zawalu, a nawet jesli nie, to z pewnoscia pomyslalby ze cofnal sie w czasie...

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie tez jedzie z bielska do katowic, obicag jedzie z predkoscia chodziaza :D

szczególnie gdy dojeżdża do katowic od momentu piotrowic to już człowieka szlag rafia

i jeszcze ku**wa na tej trasie w ostatni piątek trzynastego zarobiłem od pkp niezły mandacik za jazdę bez ważnej legitymacji studenckiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I momentami na trasie (prosta droga) osiąga niewyobrażalną prędkość 30km/h.

Akurat czy trasa jest prosta czy ma dużo łuków jest najmniej istotne .

 

Powodem takiej prędkości jest głownie stan torów , no cóż 3/4 naszych torów pamięta czasy Gierka i nic nie było przy nich robione od 30 lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociąg z Jeleniej Góry do Wrocławia jedzie około 4h ;)

Nie dość że człowiek się zastanawia czyto lokomotywa ciągnie czy konduktor z maszynistą popycha pociąg, to jeszcze na tej trasie są takie przechyły że wałówa ze stolików spada. Rok temu jak na nart jechałem myślałem że jajo w pociągu zniosę, a kompletnie dobiły mnie dwie załogi konduktorskie jedna normalna druga spólki torowej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Żywiec > Bielsko - to był chyba "rekordowy" przejazd ! 70min ! pociąg wlókł się niemiłosiernie... Chociaż mogę i pochwalić pkp, bo puścili nowy całkiem przyjemny składzik (bóg zapłać UE), w którym jazda nie powoduje wymiotów ;) ;)

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Żywiec > Bielsko - to był chyba "rekordowy" przejazd ! 70min ! pociąg wlókł się niemiłosiernie... Chociaż mogę i pochwalić pkp, bo puścili nowy całkiem przyjemny składzik (bóg zapłać UE), w którym jazda nie powoduje wymiotów ;) ;)

Masz na myśli tą czerwoną lokomotywę i wagony. Tandeta jakich mało. Może i jest nowe ale co z tego skoro robione na tych samych podzespołach co stare rupiecie. A wykończenie w środku - żałosna fuszerka. Jeździłem wieloma pociągami. Miałem także okazje podróżować w UK. Ich używane składy sa w o wiele lepszej kondycji niz ten nowy skład zafundowany prze UE. U nas potrzeba na początek położyć nowe tory bo za niedługo nie będzie po czym jeździć. No ale według porzekadła jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, wchodze dzisiaj na peron, z daleka bylo slychac jakies wrzaski, patrze a tam "rezerwa" z 50 typa, wszyscy pijani w 3 d@#$% dra ryje, rozbijaja butelki, a 5m obok stoi sluzba ochrony kolei i nic nie robia, pelno ludzi na peronie, szok!!!

oczywiscie cala droge do wrocka (90km) w pociagu cyrk robili, zachowywali sie jak malpy w zoo albo gorzej, ludzie o slabszych nerwach mogli miec problem z sercem, szkoda ze nie nagralem ich jak byli w moim wagonie...

konduktor zapytany czemu nie reagujecie, odpowiedzial: "Oni nie wiedza co robia, mozemy zglosic to żandarmerii wojskowej (ktora nawiasem mowiac powinna ich pilnowac podczas podrozy) ale beda mieli problemy..." LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja troche pobronie :)

1)pociagi jezdza wolno ze wzgledu na szkody gornicze oraz zly stan torowisk

2) nic bardziej blednego iz kolej przynosci straty albo bankrutuje !! Smieszne stwierdzenie ludzi nie znajacych tematu propagowane przez media podobnie jak z kopalniami bylo :| wracajac do sprawy otoz straty przynosi transport pasazerski natomiast przewoz towarow jak najbardziej przynosi zyski :)

 

Chcecie kawiatek ?

osobowka gliwice -katowice jaworzno szczakowa czas przejazdu ~1.15 jak sie dobrze trafi :) z przesiadka :)

pospieszny uwaga jedzie tyle samo :) albo 5 min krocej a nie staja na polowie stacji po drodze :D

 

Kiedys byl taki pociag pospieszny do zabrza przez gliwice (gliwice sa po zabrzu ;) ) no i czesto mi sie zdarza obserwowac by pociag ktory jeszcze nie wyjechal byl spozniony :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...