Skocz do zawartości
Monaro

Aneks Lub Rezygnacja Z Neo.

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam Neo 128 i place 72zl co miesiac. Do konca umowy pozostalo mi jeszcze 1/2 roku.

 

Zastanawiam sie, czy jest mozliwosc dodania aneksu do umowy skoro Tepsa zmienila cennik juz dosc dawno. Chyba to bylo w lipcu... Z lekka wkurza mnie to, ze place w koncu niemalo a mam ledwie 128...Placenie wiekszej kwoty nie wchodzi w rachube interesuje mnie tylko przyspieszenie Neo. Czy jest jakas mozliwosc?

 

Jak wogole wyglada sprawa z rezygnacja Neo? Placi sie jakas kare za to? Ile? Szukalem na ich stronie www ale jak wybieram cennik i regualmin neo to albo mi zamyka przegladarke albo pojawia sie komunikat....."przepraszamy, ale wyświetlenie strony nie jest w tej chwili możliwe. Spróbuj ponownie za kilka minut"- i tak od wczoraj przez caly czas....

 

Podobno jesli zmienia sie regulamin Neo to mozna zrezygnowac z neostrady nie ponoszac zadnych kosztow. Do mnie przyszedl nowy regulamin, ktory ma wejsc w grudniu. Bede mogl zezygnowac z Neo

wysylajac pismo w listopadzie nie ponoszac zadnej oplaty?

 

Wogole to nie chcialbym rezygnowac z neo. Wolalbym rozwiazanie typu aneks do umowy... przyspieszenie neo do 512 w tej samej cenie tj. 72zl do konca umowy czyli 1/2 roku ale nie wiem czy sie da tak zrobic....

 

Co radzicie zrobic? Niestety u mnie nie ma zadnego wyboru typu Chello itp.

 

Pozdrawiam i zycze szybkich transferow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to zrezygnować jak jest tylko okazja bo 72zł za 128kb/s to przesada ;/

a teraz jest promocja 1mb/s za 76zł przy umowie na rok a 66 przy umowie na 2 lata, ale polecał bym opcje na rok i za rok następne promo będą :>

tylko musisz się zapytać (najlepiej przejść się do teps'y) bo nie wiem czy jak wypowiesz czy będziesz mógł skorzystać z tej promocji ale wydaje mi się że tak bo ty aktualnie masz tą starą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z pracownikiem Tepsy. Promocja 1 MB za 76zl nie jest od 1 listopada a juz od 16 pazdziernika. Tepsa mi sama nie przyspieszy transferu. Jesli chce szybsza opcje to oczywiscie moge zamowic, ale bede placil wiecej no i umowa nie bedzie dalej leciala jak mam do konca 1/2 roku tylko od nowa czyli na kolejny rok. Oczywiscie taka opcja mi sie nie widzi.

 

Moge wybrac Neo 1MB za 76zl ale dopiero 90 dni przed koncem umowy. Nie predzej do tego oczywiscie na min. 1 rok. Po raz kolejny okazalo sie, ze tepsa ma obecnych uzytkownikow Neo w glebokim powazaniu....

 

Rezygnacja z Neo kosztuje 40zl X kazdy miesiac posiadania Neo + ulgii wszelkie z promocji. Dla mnie to wychodziloby 40zlX6 miesiecy + 1 miesiac ulgi.

 

Na szczescie znam swoje prawa i wykorzystam mozliwosc rezygnacji z Neo z dniem 1 grudnia kiedy to wchodzi nowy regulamin. W przypadku braku akceptacji z mojej strony nowego regulaminu mam prawo do rezygnacji nie ponoszac zadnych kosztow. Oczywiscie nie zostalem o tym poinformowany przez pracownika Tepsy i pewnie bym sie nie dowiedzial gdybym sam o tym nie wspomnial na co pracownikowi Tepsy nie pozostalo nic innego jak tylko przytaknac.

 

Pisze o tym, bo ludze sie, ze jeszcze ktos cos moze wymysli.... Zauwazylem jednak, ze znaczenie ma z kim sie rozmawia, na kogo sie trafi... W moim przypadku "straszenie" o rezygnacji nic nie dalo. Nie uslyszalem zadnej propozycji...

 

Mimo, ze jestesmy juz od jakiegos czasu w unii Tepsa to nadal dla wielu z nas jedyna alternatywa a szkoda....

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacytuje kogoś z innego forum:

 

Pracowałem chwile w tp :|

Jest taka sztuczka, wystarczy przepisać telefon na immą osobe mającą skończone 18 lat i np. z taty na mame. Wysztie umowy z karęcną wygasają. Przechodza na bez terminowość i mozna je zminić / zrezygnować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wg regulaminu promocji NEO punkt 3 po przepisaniu telefonu na osobe druga nie mozna juz podlaczyc neo w tej promocji jezeli na danej linii w danym lokalu była neostrada przed 16 pazdziernika br.

 

Kto może skorzystać z Promocji:

Osoby, mające linię telefoniczną tp, na której w dniu wejścia promocji w życie (16 października 2006) nie zainstalowano neostrady tp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga. przestudiowalem nowy regulamin. w razie braku zgody na nowy regulamin mozna wypowiedziec umowe nie narazajac sie na odszkodowanie i zadne oplaty. brak akceptacji dla podwyzszenia cen trzeba zwrocic kwote rowna udzielonej uldze. umowe TRZEBA wypowiedziec przed 1 grudnia.

 

EDIT: regulamin "mistrzowskiej promocji" pozwala na zakonczenie umowy bez zwrotu przyznanej ulgi opcjom 128 i 256 zawartych na 24 miesiace, gdyz regulamin takiej ulgi nie przewiduje:) moze byc to jedynie kwota 111 zl ulgi za oplate aktywacyjna. jesli ktos wyciaga inne wnioski z analizy regulaminu to prosze pisac:)

Edytowane przez mumin34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: regulamin "mistrzowskiej promocji" pozwala na zakonczenie umowy bez zwrotu przyznanej ulgi opcjom 128 i 256 zawartych na 24 miesiace, gdyz regulamin takiej ulgi nie przewiduje:) moze byc to jedynie kwota 111 zl ulgi za oplate aktywacyjna. jesli ktos wyciaga inne wnioski z analizy regulaminu to prosze pisac:)

czyli bede musial im zaplacic 111zl? mam ta promocje umowe na 2 lata

ehhh ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w punkcie obslugi klienta tp sa. dowiedzialem sie ze rezygnacja z umowy zawartej na czas okreslony nie bedzie kosztowac zupelnie nic. problem polega na tym, ze przynajmniej na miesiac zamyka to dostep do netu innego niz modem 56kb :-| kolejny problem pojawia sie z poczatkiem roku 2007, gdyz moze nie byc wowczas zadnej promocji, poniewaz obecna umozliwiajaca korzystanie z lacza 1mb za 76zl miesiecznie przy umowie na 12 miesiecy konczy sie wprawdzie 31 grudnia 2006, ale moze zostac przedluzona pod dotychczasowymi warunkami, a to z kolei wyklucza wszystkie "Osoby, mające linię telefoniczną tp, na której w dniu wejścia promocji w życie (16 października 2006) nie zainstalowano neostrady tp". i nie wiadomo jak dlugo przyjdzie czekac na alternatywe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos nie zgadza sie z nowym regulaminem TPSA moze to zglosic w Telepunkcie przed do konca listopada. Wtedy mozna bez zadnych oplat zrezygnowac z neo jak i rowniez z telefonu stacjonarnego. Pewne w 100%. Mam znajoma w Telepunkcie i rozmawialem z nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dokladniej cos o tym napisac . bo zawsze tak bylo ze z wprowadzeniem nowego regulaminu -mozna bylo sie z nim nie zgodzic i zrezygnowac bez ponoszenia oplat . tylko co sie zmienilo w tym regulaminie ? kogo to obowiazuje ? wszystkich ktorzy maja neo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sens dla tpsa byloby wprowadzenie umow 12 ,24,36 jezeli za zerwanie nie ma konsekwencji . to byloby totalnie bezsensu

:mur: poczytaj sobie ten topic. 1 grudnia wchodzi nowy regulamin neostrady. jedno z postanowien koncowych mowi, ze jesli nie zgadzasz sie na nowe warunki swiadczenia uslugi mozesz wypowiedziec umowe, a z tego powodu tepsie nie przysluguja zadne swiadczenia odszkodowawcze. wyklucza to takze wszelkie kary umowne, gdyz wypowiadasz CALA umowe wraz z postanowieniami o karze umownej wlasnie. grr to jest standard. a co gdyby w nowym regulaminie tepsa nalozyla na Ciebie nowe obowiazki albo zwiazala na dluzej? byloby to z sensem?? WATPIE..

 

@Lysyn:

Pogadaj ze znajoma czy po zerwaniu w listopadzie umowy jest jakakolwiek opcja neo ale z promocji, bo cennnikowa zwykla jest troche poza moimi mozliwosciami finansowymi:/

Edytowane przez mumin34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 regulaminy.

1. na telefon

2. na Neo

 

Mozna wyposiedziec umowe tylko na Neo lub na Neo i telefon.

Jednakze jak sie wypowie umowe tylko na Neo to nie mozna skorzystac z biezacej promocji.

 

Jest jedna mozliwosc ktora sprawdzilem i w telepunkcie i w niebieskiej linii.

 

Otoz telefon np jest na zone.

Zakładasz druga linie na siebie i do tego neo w promocji.

Nastepnie zona, ktora nie zgadza sie z regulaminie TPSA wypowiada umowe na tel i neo :)

 

Masz nowa linie ( koszt 10 zl ) i nowy numer telefonu i Neo w nowej promocji. Sprawdzone w 100% !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn my master ;] dokladnie tak zrobie xDD! :*)

 

Ah neo 1mbit :)

 

hmmm a na bank nie doczepia? sie ze mialem neo w lokalu przed 16 pazdziernika?

i czy wypowiadajac telefon i neo to zmieni mi sie numer telefonu(obowiazkowo?)? jak tak to kicha :(

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaxxL

 

Innej mozliwosci zalozenia Neo w nowej promocji ( jezeli masz Neo teraz ) nie ma.

Wpierw musisz zalozyc druga linie na druga osobe + Neo w promocji, a nastepnie rezygnacja z poprzedniej umowy.

 

@Lysyn: Pogadaj ze znajoma czy po zerwaniu w listopadzie umowy jest jakakolwiek opcja neo ale z promocji, bo cennnikowa zwykla jest troche poza moimi mozliwosciami finansowymi:/

 

Nie ma mozliwosci oprocz tej co podalem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie... zakladalem neo i telefon w nowej chacie jakies 2-3 tyg temu Umowa na 2 lata chyba. Dowiedzialem sie o fajnej sieci osiedlowej i chce zrezygnowac z SAMEGO Neo... telefon zostawic. Czy bede musial im zwrocic jakies pieniadze? jezeli tak to ile prosze o odp ;)

 

 

Ok juz kapuje wszystko :)

 

Pytanie do LYSYN:

 

Czy konieczny jest trick z zona? mam neo i telefon na siebie zalozmy. Rezygnuje z neo i telefonu.

 

Zakladam nowa linie i nie moge wziac neo z promocji obecnej? czemu? Na nowej linii ktora bym zalozyl nie byloby neostrady przed 16 pazdziernika bo linia jest nowa? moze chodzi tutaj o abonenta czy cos?

 

moim celem jest to zebym mial nowe neo i linie na SIEBIE a nie na kogos innego ;)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczny jest trick z zona? mam neo i telefon na siebie zalozmy. Rezygnuje z neo i telefonu.

 

Zakladam nowa linie i nie moge wziac neo z promocji obecnej? czemu? Na nowej linii ktora bym zalozyl nie byloby neostrady przed 16 pazdziernika bo linia jest nowa? moze chodzi tutaj o abonenta czy cos?

 

moim celem jest to zebym mial nowe neo i linie na SIEBIE a nie na kogos innego

Niestety. W regulaminie jest mowa o lokalu. ZE kto w danym lokalu mial Neo przed 16 pazdziernika ten nie moze skorzystac z promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. no dobra.. ale neo bylo w LOKALU i ze tak powiem podczas zawarcia umowy przez zone DALEJ JEST... to czemu moge skorzystac z promo? :] jest jakis punkt w ktorym pisze ze jezeli zakladasz druga neostrade i druga linie to zasada "ze jezeli w tym lokalu bylo neo przed 16 to nie mozesz skorzystac z promo" nie dziala? :D troche to nielogiczne sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Bo to juz inna sprawa :) Kto broni miec w loklau kilka linii i kilka neo w tym samym czasie. Punktu nie ma. Jest ekonomia.

 

Ale najlepiej zadzwon na 9393 i sie spytaj czy jak zona ma neo to czy mozesz zalozyc na siebie druga linie i drugie neo w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku miesiecy w mojej miejscowosci kradna ciagle kable telefoniczne i w kazdy weekend nie mam telefonu i co gorsza neostrady.

Umowe mam podpisana na 2 lata z czego zostal rok wiec bardzo mi to nie odpowiada zeby placic tepsie za (nie)staly internet.

Przeczytalem caly topic i wole sie jeszcze upewnic zeby nie wyjsc na idiote w telepunkcie.

Wypowiedzial juz ktos umowa podajac jako powod niezgadzania sie na warunki w nowym regulaminie ?

Jesli tak BARDO prosze o napsanie jak to wygladalo czy w telepunkcie zadawli jakies pytania i czy trzeba czekac na wypowiedzenie umowy czy mozna odrazu oddac modem i sie juz tym nie martwic ?

I czy to jest 100 procentowa informacja ze mozna wypowiedziec umowe przez ten regulamin ?

 

Bardzo prosze o szybka odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych ktozy szukaja opisu zerwania umowy na podstawe tego nowego regulaminu :

 

Z początku były problemy bo przy wcześniejszych konsultacjach z człowiekiem pracującym na infolinii poinformował mnie, że nie muszę żadnej umowy ze sobą brać wystarczy tylko dowód. Powiedziałem, że ewentualnie wezmę ze sobą nr. umowy i abonenta.

Przyjeżdżam do telepunktu obsługi, poczekałem z 20 minut (kolejka..) i przyjmujący zlecenie powiedział, abym wziął teraźniejszą umowę (nie miałem przy sobie bo na infolinii mówiono, że nie trzeba i uwierzyłem aczkolwiek męczyło mnie aby wziął ze sobą)

@Pracownik (osoba przyjmująca moje wypowiedzenie) powiedział, że musi mieć jakikolwiek dokument-umowę* aby na jego podstawie móc coś zdziałać.

Wróciłem się spowrotem po aktualną umowę, gdy przyjechałem na miejsce czekałem 25 min (kolejka..) pracownik stwierdził, że musze napisać pismo odręczne a umowa* jest mu już niepotrzebna (chwilowe zamotanie/zmęczenie.. rzecz normalna - szanuję to). Po napisaniu wypowiedzenia dalej to już tylko pieczątka, kopia oraz podziękowania i do domu.

Cytowane z forum portalu neostrada.info .

 

Teraz tylko musze zabrac ze soba rodzicow i jedziem do telepunktu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że od dnia 15 lutego 2007 roku obowiązywać będzie zmieniony Regulamin i Cennik usług neostrada tp. W związku z tym od 15 stycznia 2007 mogą Państwo wypowiedzieć umowę na usługę telefoniczną w oparciu o dostęp analogowy, bez konieczności jednoczesnego wypowiedzenia umowy na usługę neostrada tp.

 

Zmieniony Regulamin i Cennik usługi neostrada tp zacznie obowiązywać od dnia 15 lutego 2007 roku.

 

Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z art. 59 ust. 2 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, mają Państwo możliwość wypowiedzenia obecnie zawartej z Telekomunikacją Polską umowy na świadczenie usługi neostrada tp w przypadku, gdy nie zaakceptujecie Państwo zmienionego Regulaminu. Jeżeli skorzystają Państwo z tego prawa do dnia 14 lutego 2007 roku, Telekomunikacji Polskiej nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze.

 

To otrzymacie wraz z rachunkiem :)

 

Ma ktoś może przykład pisma jakie wręczył TePsie?

1. "Niniejszym zwracam się z prośbą o rozwiązanie umowy o świadczenie usług Neostrada z dniem 15 stycznia 2007. bla bla" ?

2. "Wypowiadam z dniem dzisiejszym umowę o korzystanie z usług tp sa i rezygnuje ze stacji telefonicznej: xxyyxx."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...