Skocz do zawartości
Misioman

Nowy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę właśnie kupić sobie nowy komputer (właściwie dla brata) Ma być do grania. Nie chcę go podkręcać bo się nie znam i nie mam za bardzo czasu i kasy zeby jeszcze jakiś wentylator kupować.

 

Procesor:

Chciałem conroe e6300 albo pentium d915 bo athlon teraz słabiutkoz tym am2. Tylko który...

 

Płyta:

I tu mam dylemat bo nie wiem jaka będzie dobra pod conroe, a jaka pod d915. Nie musi być specjalna bo komputera nie będę podkręcał.

 

Ram:

Tu tez nie wiem. Myślałem nad patriotami 2x512 llk 667mhz, ale moze jakies inne polecacie bo te troche drogie...

 

Dysk:

Samsung sp2004c 200gb

 

Karta graf:

I tu zastanawiam się nad x1600pro sapphire albo 7300gt galaxy z zalmanem. Ale moze jakieś inne sugestie....

 

 

Zasilacz:

Tagan 380W, chyba najlepsze rozwiązanie, ale jak znacie lepsze to podajcie...

 

Proszę bardzo o porady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek: Intel Core 2 Duo E6300 BOX

Mobo: Gigabyte 965P-DS3

Grafa: Galaxy 7600 GS GDDR3 1,2 ns, Zalman 256 mb/128 bit

Ram: Geil 1 Gb (2 x 512 Mb) Dual Channel 800 Mhz

Zasiłka: Topower 400 W lub Chieftec 450 W GPS

 

Wychodzi coś koło 2500 zł reszte dobierz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod d915 jaka płytka bedzię dobra bo conroe jeszcze trochedrogi jest jakby nie patrzec....

 

Taka sama jak pod conroe. Jak nie podkrecasz to taka http://www.asrock.com/product/ConRoeXFire-eSATA2.htm

Jak podkrecasz lub bedziesz podkrecal to podana juz Gigabyte DS3. Moim zdaniem bierz Gigabyta i pentiuma czy nawet celerona, bo na pocz przyszlego roku wychodza tanie wersje conroe, swietne do podkrecania (najprawdopodobniej). Dzis kupisz procek za 300zl (lub nawet 150zl jezeli wezmiesz celerona, te nowsze na cedar mill sa calkiem niezle) i za rok wymienisz na duzo lepszy za 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu temat zszedł na RAM a kupuje też Core 2 duo czy Goodramy nadają się do zestawu z C2D. Podkręcać raczej tak nie będe swego kompa

 

Edit: Czy te Goodramy będą dobre z C2D?? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26754

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMy zle, bo plyta obsluguje tylko 667Mhz. Po prostu sporo przeplacisz. A roznicy w wydajnosci miedzy 667 i 800 nawet na najlepszej plycie nie zauwazysz (no, 1% moze bedzie w co niektorych benchmarkach).

Te podane przez Radzynia beda w tym przypadku lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMy zle, bo plyta obsluguje tylko 667Mhz. Po prostu sporo przeplacisz. A roznicy w wydajnosci miedzy 667 i 800 nawet na najlepszej plycie nie zauwazysz (no, 1% moze bedzie w co niektorych benchmarkach).

Te podane przez Radzynia beda w tym przypadku lepsze.

Co ty q**a pie***lisz, ze ds3 nie obsuluge 800Mhz...? :mur: :lol2: . Nie znalazlem stronki na ktorej pisze ze do 667Mhz. Nawet kompuszrot 'pisze' ze 800Mhz ida lekko... Znalazł sie pseudo 'spec'. Ja bym doplaic pare złotych do ramu, bo za te pare PLN-ów dostajemy wyższe takty i nizsze timingi memek :wink:. Geile polecone przez opti'ego beda najlepsze :rolleyes:

Edytowane przez AcsShaDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj komp wyglada nastepujace:

 

Gigabyte p965 ds3

 

Core 2 duo e6300

 

Ram 2x512ddr2 800mhz geil ultra

 

Galaxy 9600gs 1.2ns 256mb gddr3 zalman

 

Samsung sp2004c 200gb

 

Obudowa jakas tam :D

 

I teraz jaka zasilka? Tagan 380W czy moze jakas tansza alternatywa?? Moze chieftec albo modecom.... Proszę o poradę

 

P.S. Pisze z konta brata, ale to ja Misioman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus p5b jak bym brał to deluxe a to jest +120 zł. Arctica wezme w przyszlosci, a seagate imo gorszy od samsunga(Testy pokazuja)

To jaka zasilka? Proszę o poradę.

W testach lepszy?? dziwne. Ja tam biore pełną wersje P5b Asusa za 520 zeta (jest nawet za 480 zeta) i da się przy nim podkręcać.

 

Ile Ci na zasilacz zostało?? Może bardzo dobrą bude kup już z zasilaczem dobrym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu która płytka będzie stabilniejsza i na ktorej sobie bardziej pokręce p5b czy ds3??

 

I jakie jeszcze ramy???

 

Te:

http://gral.pl/preview/DDR2DualChannel/DDR...512MBCL4_60.php

 

Czy te:

http://gral.pl/preview/DDR2DualChannel/DDR...lDDR2CL4_62.php

Edytowane przez Misioman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli buda z zasiłką to tylko cheif :wink:

dzięki za rade takiej poszukam :)

 

Widze że w Znaku jest tanio i dopiero teraz zauważyłem że ZNak jest obok mego domu :lol:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...