Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

pff ciekawe kto ma softu za tyle... skąd żeś wziął tą cene?

AutoCAD 2006 - ok. 21000zł

SolidWorks Office Professional - 6250 EUR - ok. 24000zł

 

Nie żebym akurat korzystał :)

Szkoda, że uczelnia nie zapewniała CADa w wersji studenckiej..

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbys sie:>

no skąd? office 1k z hakiem, windows 400 i co jeszcze? + jakies tam kary i wszystko... chyba że tutaj mamy photoshopowców itd pirackich itd to trochę zmienia postać rzeczy Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

za filmy i muzyke by was tak pograzyli ze hej, nie pamietam juz jaki jest mnoznik taryfikatora ale pamietam finalne ktowy idace w dziesiatki tys. zlotych... chyba x5 jakos tak

Poza tym zapominacie ze office na dysku to raz 2000x5 i na plytce to znowu 2000x5 i juz macie 20 tys juz taka kwota zabija a to na dzien dobry - tak jak napisalem ~50tys wyjdzie. A nie daj boze jak by was nakryli z naprawde drogim softem.

 

Kiedys na forum koles opisywal cala swoja historie, zrobil to bardzo sugestywnie z wieloma detalami i watpie zeby bujal chyba ze byl niezwykle przebiegly. Opisywal pisma ktore mu przychodzily, ile rozprawa trwala, jak to wygladalo itp. Anyway konkluzja byla taka ze byl na finiszu wykonczony psychicznie bo wisialo nad jego rodzina widmo splacenia poteznej grzywny, juz nie pamietam nawet ile, w kazdym razie w dziesiatkach tysiecy.

IMO takie rzeczy sa realne i sie dzieja tylko rzadko kiedy ludzie chca sie przyznac na forum internetowym ze ich policja zgarnela i ze nie sa tacy "cfani" jak reszta "super hakerow" z neostradami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wałśnie! Wiecie może czy samo ściąganie takich rzeczy eMułem jak tapety do telefonów, gry java i dzwonki jest nielegalne i mogą za to złapać?

Mułek, torrent, kaza itp. same w sobie nie są nielegalne, możesz sobie ssać co tylko ci się podoba, [brzydkie określenie na linuksa]a, gimpa i inne oprogramowanie open sorce, także amatorskie filmy jak np. star wreck: in the pirkening są dystrybuowane w ten sposób. Jeśli jednak te dzwonki i tapety są objęte prawem autorskim to grzeszysz ;)

 

Niestety boję się, że częste zasysanie nawet legalnych plików stanowi zaproszenie dla smutnych panów z nakazem w łapce, wezmą wykaz kto ile wyssał i wypuścił w sieć i wizyta gotowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezmą wykaz kto ile wyssał i wypuścił w sieć i wizyta gotowa :(

Moim zdaniem przekazanie takich danych nie jest zgodne z prawem, i spokojnie moznaby pozwac takiego operatora. Tak samo przekazanie danych osobowych na temat danego adresu IP odbywa się dopiero po uzyskaniu nakazu prokuratury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak a propos tego wszystkiego powiem Wam, że rano czytałem sobie PSXtreme najnowszy. No i natknałem sie na wywiad odnośnie wprowadzenia X360 na polski rynek. Pytania byly w stylu "Dlaczego tak późno?" etc. No i koles powiedział że to z powodu wysokiego poziomu piractwa w Europie Środkowej. Ciekawe jest natomiast to, że dalej czytamy że mają wysokie nadzieje z wprowadzenia X'a ponieważ w Polsce w stos. do zeszłego roku WZROSŁA sprzedaż ORYGINALNYCH gierek o 50% :blink: :blink: No to ja pytam panów: W końcu to piractwo jest takie beeeeeee, czy wzrasta sprzedaż gierek? Bo jakoś jedno z drugim się za przeproszeniem KUPY nie trzyma : :lol: . Chyba, że (i tak jest na 10000%) tak producentom gier jest za mało kasy i najchętniej by chcieli nie tylko się w niej kąpać ale i podcierać sobie tyłki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsce w stos. do zeszłego roku WZROSŁA sprzedaż ORYGINALNYCH gierek o 50% :blink: :blink:

To jest do wyjaśnienia: bogaty wybór tanich serii, w sumie niskie ceny gier, popularność gier sieciowych, skuteczne akcje promocyjne itp. itd. oraz pewnie większa świadomość że piractwo jest be i po części starforce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do wyjaśnienia: bogaty wybór tanich serii, w sumie niskie ceny gier, popularność gier sieciowych, skuteczne akcje promocyjne itp. itd. oraz pewnie większa świadomość że piractwo jest be i po części starforce :P

a co teraz starforce ma do tego;)? - "RELOADED" Edytowane przez 2Fast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do wyjaśnienia: bogaty wybór tanich serii, w sumie niskie ceny gier, popularność gier sieciowych, skuteczne akcje promocyjne itp. itd. oraz pewnie większa świadomość że piractwo jest be i po części starforce :P

Toć nie o to mi chodzi ;) Wiem że zasługą są poniekąd tanie serie itd. Chodzi tylko o to, że niby piractwo jest według M$ beeee (i innych oczywiście też), ale i tak wprowadzają X'a ponieważ z roku na rok rośnie sprzedaż legali o 50%. Więc z tego wynika że stratni i tak nie bedą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko łądnie pięknie tylko że każdy ma pirackie oprogramowanie, powtarzam KAŻDY !!!, ludzie musicie sięodzywać i buntować przecież jeśli zapukają do losowo wybranej osoby to ona też będzie miałą problemy za piractwo

 

przecież nauczyciele, uczniowie, studenci, prawnicy, policjanci (muwie o przykłach które ja znam bo mam takich znajomych) mają piraty i oryginały, powtarzam to jest łatwy sposób zarabiania kasy, zapukać podać do sądu i kupa kasy za to po co łapać przestepców,

ludzie jak nikt nic nie będzie z tym robił to będzie przesrane bo będą niszczyć życie losowo wybranym osobom, bo tak jak móię KAŻDY MA PIRATY W DOMU (no prawie każdy czyli 99,9 %) oczywiście z oryginałami razem bo życie ludzi do tego zmusza przykłądowo w szkole trzeba coś umieć np worda, autocada itd. a zeby się nauczyć trzeba mieć program a myślicie że ktośwyda 2000 zł to nie 10 złtylko 2000, tak samo jest z każdą innąsytuacjąnp. każdy mający komp chwali się, że grałw gta no i ty nie chcesz być gorszy chociaż nie ciagnie cięto no i porzyczasz instalujesz itd... - to tylko przykład

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - jak sie chce miec legalny soft to sie ma bo sa zamienniki.

Problem zaczyna sie z filmami muza...

BTW: jak jest interpretowane posiadanie np LOST-ow z DSRip?

Wg. mnie to powinno byc legal, bo po pierwsze serial jest bezplatny, po 2 mozna miec satelite i sobie nagrac.

Jesli jest inaczej to np dvdrecordery lub magnetowidy to tez piractwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko łądnie pięknie tylko że każdy ma pirackie oprogramowanie, powtarzam KAŻDY !!!, ludzie musicie sięodzywać i buntować przecież jeśli zapukają do losowo wybranej osoby to ona też będzie miałą problemy za piractwo

Wcale nie musi to być losowa osoba, powiedzmy że jesteśmy na stołku i chcemy kogoś upupić bo jest np z opozycji, napuszczamy policję zabieramy kompa, robimy rewizję i zawsze coś się znajdzie, a nawet jak nie to przy okazji można sobie poczytać korespondencje, zgrać jakieś niejawne informacje itp. Oczywiście zawsze jest możliwość by coś sie na dysku znalazło już po konfiskacie, ale o tym to już nawet nie chcę myśleć, bo bym stracił resztki zaufania do tego państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cie kolego gnie, jesli uwazasz ze piractwo jest dobre i ze z "be" nie ma nic wspolnego -_-

Własnie w tym rzecz, ze piractwo wplywa stymulujaco na rynek. Sam fakt, ze ściągający wydają 5 razy wiecej na oryginały niz osoby, ktore nie uzywają p2p mowi sam za siebie. Poza tym pomysl - dla kogo produkowane są odtwarzacze DVD obslugujące DivX, Xvid i napisy w formacie txt??? Dziwna sprawa, ale SONY tez je robi, mimo ze przeciez "tracą z powodu piractwa miliony" :lol: . Zresztą ja juz na temat pisalem duzo, nie chce mi sie wchodzic poraz kolejny w polemike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kumpla słyszałem że u niego w wiosce dość sporo komputerów już wylądowało u policji (ok. 90) głównie za nielegalne windowsy. A co do pirackich nagrań itp to sie zgadzam z und3r'em . Imo odtwarzacze mp3 też nie miały by wzięcia u nas w kraju gdyby nie dało sie ściągnąć muzyki z neta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku bylo tak samo, pare dni paniki, a pozniej znowu bedzie rok ciszy :)

 

Ale przynajmniej wlasciciele sklepow zacieraja rece, zarobia sobie chociaz raz w roku na sofcie.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku bylo tak samo, pare dni paniki, a pozniej znowu bedzie rok ciszy :)

 

Ale przynajmniej wlasciciele sklepow zacieraja rece, zarobia sobie chociaz raz w roku na sofcie.

ostatnio z tego co pamiętam, przeszukiwali kafejki itp :] a teraz to są prywatne mieszkania. Kumpel mowil że wszyscy na gwałt szukają linuksa a nie kupują orginalne windowsy :] Kogo było stać to kupił, a kogo nie to na piracie siedzi(ał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...