Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Co sie dzieje :D U mnie na śląsku (okolice Rybnika , Raciborza , Wodzisławia i Jastrzębia) totalna psychoza , na uczelni wszyscy wystraszeni , są osoby które noszą ze sobą dyski a jak wczoraj powiedziałem koleżance żeby mi coś na maila przesłała to odpowiedziała że nie może bo hdd schowany i nieużywa kompa:D Jest jakaś straszliwa plotka że "chodzą" , staram się wszystkich uspokajać tylko czuje że wychodze na debila bo przecież ich znajomi słyszeli widzieli itp :mur:

Wiecie może o jakiś działaniach w tych terenach ? Jednak szczerze mówiąc jak się te "naloty " do mnie niebezpiecznie zblizyły to troszke się mi udzieliło i zaszyfrowałem sobie cały dysk PGP B-) (4godziny 120GB) , z tego co mi wiadomo to nie da się tego wspólczesną technologią odzszyfrować , mam racje ? (klucz jest 256 bitowy). W sumie jestem zadowolony , praktycznie nie widać spowolnienia w pracy komputera (troche win się dłużej uruchamia) , a tego się obawiałem najbardziej. Przed bootowaniem się systemu mam fajny ekranik na którym się wpisuje hasełko i bez jego podania program nic nie odkoduje :-P

 

I najlepsze w sklepach są zapisy na windowsy :blink: , jak mi kumpel powiedział że jest 19 na liście to byłem co najmniej w konsternacji .

Myśle jednak ze jak bede miał troche więcej czasu to postaram się poznajdować darmowe odpowiediki programów , tylko z mp3 i filmami może być problem :?

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wodzislawiu jest istny szal. Z kim bym nie rozmawial i smial sie w okczy to ludzie z przerazeniem mowia, ze to prawda i co ja wyczyniam.

Okazuje sie, ze niemal kazdy moj znajomy byl swiadkiem zwijania kompow.

Ale jak sie zaczynam dopytywac o szczegoly to wychodzi, ze tylko slyszeli o tym.

Rece opadaja.

Co prawda na zimne trzeba dmuchac i warto plytki pochowac, jakis maly dysk z linuxem postawic i smiac sie nadal.

Powiem po prawdzie, ze tak zrobilem ale tylko z jednego wzgledu. Chce aby moja narzeczona spala spokojnie bo ja te plotki niezle wydygaly.

Osobiscie leje na to sikiem prostym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh sam słyszałem ;) te same ploty w okolicznych wioskach (wodzisław, rybnik) Wszyscy kupują winzgrozy, chowają kompy dyski, istna psychoza, znajomy który ma sklep komputerowy w wodzisłąwiu zaciera ręce. Niby każdy coś widział i słyszał, nawet mój ojciec przyszedł z pracy wystrachany, że u niego w robocie wszyscy... :D

Rodzina mojej panny ze strachu sobie nowy dysk i winde kupiła, i w pośpiechu przeinstalowywali na OO i inny freeware :D na nic zdały sie moje tłumaczenia że po co... czuje sie jak wyżutek, wszystcy wokół mnie mają pełne porty a ja sobie jak nigdy nic ściągam BSG w ostatni weekend :D

 

A tak wogóle na polepszenie nastrojów:

http://video.interia.pl/obejrzyj%2cfilm%2c...demiku_UTP_2006

 

Można boki zrywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mnie pocieszyliście

 

U mnie na wsi (!!!) ludzie wykręcają dyski zanim idą do szkoły :D W szkole nie ma innego tematu tylko "chodzili w sąsiedniej wsi itd"

 

Ja mieszkam niedaleko Jastrzębia-Zdrój, w którym była akcja (nie wiem czy jest to w tym topicu opisane, więc wam powiem). Otóż w jednym z serwisów komputerowych sprzedawali komputery z pirackim Xp od razu wgranym. Policja miała listę osób którzy kupili komputer w tym serwisie i przeprowadziła kontrolę. Nie wiem ale komputerów zarekwirowali, więc nie będę zmyślał.

 

Dzisiaj zrobiłem plotkę, że jest skanowanie komputerów przez policje na odległość w miejscowości mojej i jak znajdą "coś nielegalnego" na dyskach to ich namierzą do 3m, przy połączeniu z interenetm, zobacze ile ludzi na gg będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

nie chce nic mowic, ale w swietle polskiego prawa to mp3 nie sa nielegalne. mamy wprawdzie nadrzednosc prawa unijnego nad prawem krajowym, ale w prawie unijnym nic na temat mp3 ZTCW nie ma, wiec jesli chodzi o mptrojki to nie ma sie czego obawiac. ale to tak tylko na marginesie. przy okazji moze ta plota odniesie pozytywny skutek - ludzie zaczna uzywac darmowego oprogramowania, ktore czesto dorownuje lub nawet przewyzsza platne zamiast krasc na potege, bo "jest za darmo w internecie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Apropo wersji OEM XPka. Podobna wersje OEM można kupić nawet do starego zestawu, tyle, że nie można zmieniać płyty głownej???

"podobno" to warto poczytac umowe licencyjna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie jest. 900 zł. Wiesz że płaci się wielokrotność wartości softu? :lol: Oczywiście ty masz oryginał... No ale po co PGP, jak jest darmowy i lepszy Truecrypt :oops:

Ale co mi się nie podoba w tym Truecrypt:

Q: Can I encrypt a partition without losing the data currently stored on it?

 

A: No, TrueCrypt does not allow this, and we do not plan to implement such feature either (there are several reasons for our decision and most of them are security-related).

BTW. PGP jest dostępny w wersji trial 30-dniowy. ;)

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie jest. 900 zł. Wiesz że płaci się wielokrotność wartości softu? :lol: Oczywiście ty masz oryginał... No ale po co PGP, jak jest darmowy i lepszy Truecrypt :oops:

30 dniowy trial mam , posiedze na tym na razie a jak się uspokoi to sobie dysk odszyfruje

post-125477-1165937753_thumb.jpg

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jak fajnie, że w moich okolicach już nie ma tej plotki.

 

Owszem była kontorla ale to byli przebierańcy bo znajomego matka chciała zadzwonić na policje i potwierdzić nakaz, który wcisnęli jej to chłopcy szybko stwierdzili, że wszystko legalne w nogi ;)

 

U nas (Łańcut) policja zaprzeczała aby były jakieś naloty i wręcz byliby bardzo wdzięczni za wskazanie oszustów.

 

Smutne jest to, że ci kolesie teraz siedzą spokojnie w domu i liczą kase jaką zarobili na naciąganiu ludzi...ehh :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym momencie PGP pyta o haslo ?

Tzn czy widac chociaz napisik windows czy jakis charakterystyczny znak producenta OS ?

Pyta zaraz po POST-ie czyli nic nie zobaczą :D , zaszyfrowany jest równiez MBR więc z takim dyskiem nic się nie da zrobić bez podania hasła( oprócz formatowania) .

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem...

 

Mieszkam na wsi, na slasku cieszynskim i wszedzei ogolna panika. Ze niby w niedziele w Cieszynie zrobili nalot, wczoraj i dzis w strumieniu i chybiu. Ze niby jedza ciezarowka i zbieraja komputery. Dzis do firmy tatusia listonosz przyjechal to opowiada...

 

Najlepsze z tego wszystkiego jest to ze nikt, kogokolwiek sie zapytam nie zna osoby ktorej zabrali by kompa. Wydaje mi sie ze ludzie sami podsycaja i nakrecaja te plotki, a ludzie z M$ zacieraja raczki, bo po windowsa takich kolejek jeszcze w zyciu w Polsce nie bylo.

 

Policja jedzi podobno po tych osobach ktore kupily kompy w sklepach komputerowych (delta, optimus...). Pozostaje jednak pytanie, skad maja twoj adres, bo przeciez przy kupnie kompa jest on niepotrzebny?

 

Ehhh panika. Osobiscie windy nie kupie, ale tatus powiedzial ze dla swietego spokoju chyba zainwestuje. Tylko co zrobic z tymi mp3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panika taka sama jak miesiąc temu (chyba tyle już zleciało?) na podkarpaciu.

jak do kogoś wpadną zacznijcie się martwić - póki co proponuje jeb*** w łeb każdego, kto rozpowiada ploty. metoda sprawdzona i skuteczna w 100%. może by tak opatentować ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na to sik prosty. Bedzie miala byc kontrola to dysk cya i Linux Live CD.

 

Aczkolwiek chyba Panowie kontrolujacy nie za bardzo by wiedzieli jak wlaczyc mojego kompa :lol: Na ziemi, pelno kabli na mobo od modow, wc sie ciagnie kolo kompa i ani jednego guzika nigdzie nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instaluje true crypta zobaczymy co to cudeńko potrafi aczkolwiek mam takie pytanie co do programów szyfrujących

 

zakładając, że zaszyfruję dysk to podczas formatu jak zainstaluje winde to idzie chyba odzyskać dane ? dobrze mówie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz, ale wyjaśnij mi, w czym ten True Crypt jest lepszy? Wiem, że jest za free, ale nie da się zaszyfrować partycji/dysku bez utraty danych. PGP jak widać to potrafi (chyba, bo nie zagłębiałem się w możliwości tego programu..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wy sadzicie, ze zaszyfrowanie dysku Wam pomoze :lol:

 

Ludzie ktorzy te kontrole przeprowadzaja nie maja takiej wiedzy jak zwykly sprzedawca z sklepu komputerowego, tylko znacznie wieksza. Dla nich zaszyfrowany dysk, czy dysk po formacie - nawet niskowarunkowym to nie problem. Ot takie polaczenie policji z biurem Ontrack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz, ale wyjaśnij mi, w czym ten True Crypt jest lepszy? Wiem, że jest za free, ale nie da się zaszyfrować partycji/dysku bez utraty danych. PGP jak widać to potrafi (chyba, bo nie zagłębiałem się w możliwości tego programu..)

Truecrypt udostępnia np. szyfrowanie kaskadowe 3ma różnymi cipherami. To o wiele więcej niż PGP może. Do tego - szyfrowanie bez utraty danych - jest wyraźnie napisane, że ze względów bezpieczeństwa i że nie zrobią tego, więc jakieś sensowne powody są.

 

A Wy sadzicie, ze zaszyfrowanie dysku Wam pomoze

Devil, proszę, poczytaj, a potem sobie wyrób opinię.

 

Ludzie ktorzy te kontrole przeprowadzaja nie maja takiej wiedzy jak zwykly sprzedawca z sklepu komputerowego, tylko znacznie wieksza. Dla nich zaszyfrowany dysk, czy dysk po formacie - nawet niskowarunkowym to nie problem. Ot takie p

olaczenie policji z biurem Ontrack.

Format to nic. Szyfrowanie - bez podania hasła, ontrack odczyta totalnie losowe dane. Złamanie AES 256bit przy obecnym poziomie techniki, nie jest możliwe, nawet dla służb specjalnych USA, wiec nie widzę jakiegokolwiek sensu dalszego dyskutowania. Nie te czasy, nie ta moc obliczeniowa. Szyfry z lat 70tych, były do złamania w 24 godziny dopiero parę lat temu, a dzisiaj szyfrowanie jest na troszkę większym poziomie. Dodam że to rozszyfrowanie w 24h było możliwe na Deep Cracku, poczytaj co to jest, bo to AES 256bit raczej takiego sobie nie zbudujesz, a nawet jeśli - nadal są będzie to za mała moc obliczeniowa żeby cokolwiek zdziałać.

 

W XXI wieku, trzeba złamać ludzi, bo szyfrów się nie da.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Link Keares'a miazdy. Przy odrobinie ostroznosci + porady w tym linku + ew zaszyfrowanie dysku + nie sciaganie super ilosci danych miesiecznie mozna spać spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XXI wieku, trzeba złamać ludzi, bo szyfrów się nie da.

Prawda. Jest taki programik DriveCrypt Military Encryption 1344bit. Ludzie ktorzy pisali DriveCrypta oferowali hakerom 100000$ za wejscie w szyfrowany dysk i co i do tej pory ta nagroda jest do zgarniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję kontenery. Tzn. np. pliki 10-100GB które się potem montuje jako normalne dyski. Praktyczniejsze to niż szyfrowanie całego dysku. A macierz - pewno się da...

Kontenery owszem :D Szczegolnie solidy CU po 4KG ;)

 

Co do szyfrowania nie wiedzialem dokladnie, dzieki ;)

 

Ale sam format nic nie da na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie format nic nie daje. Nawet w domowych warukach za pomocą Ontrack Easy Recovery Pro można wszystko wyciągnąć. A np. wyrzucanie dysku za okno, do pieca też niewiele da, bo od tego jest laboratorium Ontrack. Albo szyfrowanie, albo elektromagnet. W sumie to hasło też jest do wydobycia :P Jak to suworow pisał, pilnik do metalu + zęby, i wiemy wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...