Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

omg jaka panika jest :D

ludzie, wy chyba nie wiecie co się dzieje na Podkarpaciu.

ano nic się nie dzieje, ale panika jak zwykle jest. ze sklepów znikają Windowsy.... żal mi ludzi,

Ciekawe czy nie było by Ci żal gdyby wpadli na kawkę do Ciebie :) i przy okazji luknęli co tam na kompie ciekawego... :)

 

Cała ta akcja zakrawa mi na paranoję. Nie chce nic mówić, ale za niedługo pod wpływem pieniędzy "biznesu muzycznego itp" powstanie prawo że patrole policji będą mogły sprawdzać telefony i odtwarzacze MP3... nie masz oryginalnej muzyki/gry to konfiskata komórki/iPoda i pozew... kiedyś było gestapo, potem milicja, teraz mamy ZAiKS, STOART,ZPAV, RiAA, MPAA i kilka innch których nazw nie pamiętam. Skupiaja one wokół siebie duży kapitał i działają na podobnych zasadach jak mafia. Np jak masz kawiarnię/bar/restaurację to musisz podpisać umowę i płacić za odwarzaną muzykę/telewizor, momo iż płacisz abonament RTV. Nie wspomnę juz o dyskotekach gdzie nie wystarczy mieć oryginalne płyty z utworami, ale ponosisz też opłate od imprezy w zależności od wielkości lokalu i takich tam pierdół. Najniższa stawka jak dobrze pamiętam to 50 lub 70zł od imprezy. Wesela też podlegają opłatą, że o podatku od prezentów jakie na nim dostaną państwo młodzi nie wspomnę :) Ale to inna sprawa.

Coś mi się zdaje że robią teraz naloty ponieważ nadchodzi zmierzch WindowsaXP (trzeba sprzedać zapasy) i wychodzi Vista (trzeba sprzedać kilka na starcie). A ku uciesze ludzi "legalnych" Vista będzie miała podarunek w postaci upierdliwch zabezpieczeń i możliwość instalacji AŻ 10 RAZY :mur: Cała ta akcja jest chora i jest to tylko nękanie ludzi, a nie walka z piractwem w której można liczyć na długotrwałe efekty.

 

Mimo tego co napisałem nie popieram piractwa, ale jestem też przeciw metodom walki z nim w taki sposób. Ciekawi mnie jeszcze jedno... jak można odzyskać taki skonfiskowany komputer i co sie z nim dzieje gdy go zabiorą. W końcu niektóre maszyny są trochę warte. I dlaczego niby cały komputer mają konfiskować, a nie tylko dyski twarde, przecie procesor czy zasilacz nie ma w sobie treści nielegalnych. Równie dobrze mogą monitor zabrać bo przecie na nim było przed chwilą "widać" nielegalne pliki, a myszą można było ich używać <_<

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego co napisałem nie popieram piractwa, ale jestem też przeciw metodom walki z nim w taki sposób. Ciekawi mnie jeszcze jedno... jak można odzyskać taki skonfiskowany komputer i co sie z nim dzieje gdy go zabiorą. W końcu niektóre maszyny są trochę warte.

Ta. Można napisać pismo że jest ci niezbędnie potrzebny do np. nauki, i mają ci oddać. Czytałem na jakimś forum, że koleś odzyskał swój dysk i był na nim.... czyjś nowy system operacyjny i jakieś tam pliki <_< Wesoło jest w każdym razie.

 

I dlaczego niby cały komputer mają konfiskować, a nie tylko dyski twarde, przecie procesor czy zasilacz nie ma w sobie treści nielegalnych.

Bo nie chcą uszkodzić dysków przy transporcie, komputer traktują jako całość - narzędzie użyte do popełnienia przestępstwa.

 

Na daną chwilę mam już podpisaną umowę z MSDN AA i mam za free Windowsa, do tego zastąpienie całego softu freeware'm nie stanowi w sumie problemu. Nie licząc tego fatalnego Office'a, który MSDN AA nie jest objęty, a mam z jego programowania kolokwium za tydzień V__V Tylko nie mówcie o Open Office, bo ten zmięka jak mu się wrzuci notowania funduszy inwestycyjnych z ostatnich kilku lat i rozkaże wykonać sporo dziwnych rzeczy z tymi danymi <_< Ale już za tydzień przejdziemy do Visual Studio, które już na szczęście jest za free dla studentów :rolleyes:

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(m40 @ 1 lis 2006, 03:50) *

Vista będzie miała podarunek w postaci upierdliwch zabezpieczeń i możliwość instalacji AŻ 10 RAZY

 

Bu? Że co?

Ar ju siur?

Nie moze byc siur, bo czytac ze zrozumieniem nie potrafi.

 

http://www.bit-tech.net/news/2006/10/26/Mi...on_to_bit-tech/

 

aha i jeszcze to:

Originally Posted by Nick White on WindowsVistaBlog.com

I’m very pleased to let you know you this morning (or afternoon, or evening, depending on where you are when you read this) that the Windows division has revised the retail license terms for Windows Vista in a significant way. Namely, the terms regarding license-to-device assignment of the retail product (including Home Basic, Home Premium, Business and Ultimate) now read as follows:

 

* You may uninstall the software and install it on another device for your use. You may not do so to share this license between devices.

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś strzeli faq na pierwsze stronie ??;] 10str gdybania ale pewnie są i jakieś wartościowe informacje ;] na razie kompa do piwnicy nie zaniosłem :P

Jestem za (ze spisem darmowych alternatyw łącznie z linkami :D )

I w ten sposób akcja częściowo odniesie pozytywny skutek - oprócz większej legalności - spadnie popularność kolosów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie było by Ci żal gdyby wpadli na kawkę do Ciebie icon_smile3.gif i przy okazji luknęli co tam na kompie ciekawego... icon_smile3.gif

sytuacja piractwa na własny użytek nie jest tak jasna prawnie, więc zero stresu :)

wg. plotek tasują się do mieszkań i łamią znalezione piraty często bez sprawdzenia zawartości.

jakby mi tak zrobili, to złożyłbym sprawę do sądu, że niby miałem tam ważne dane, itp. a szczegóły dopracowało by się, gdyby kontrola się zdarzyła. gdyby, bo wiem, że się nie zdarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

"może ktoś strzeli faq na pierwsze stronie ??;] 10str gdybania ale pewnie są i jakieś wartościowe informacje ;] na razie kompa do piwnicy nie zaniosłem "

 

lol jak wpadaja na chate i nic nie znajda to masz jak w banku spawdzanie piwnicy i samochod nawet jak jest w rodzinie.

 

W Stalowej nalot sie juz skonczyl, ponoc podczas kontroli towarzyszyl im tez lekarz... lol no niektrymi moglo wstrzasnac jak mieli po kilka tys mp3.

Z tego jednak co wiem to kary nie byly wieksze niz 6000zl. Slabiutko cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

wlepiali jakas kare umowna za licencje windows a jak nie przyjoles to kierowali sprawe do sadu. Przy takim narzucie jaki mieli do przerobienie to jest normalne. Jak ci mandat daja to tez wala z taryfikatora a jak nie chcesz to oferuja skierowanie sprawy do sadu.

 

Moze jak by to byl indywidualny przypadek to by od razu poszedl do sadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś strzeli faq na pierwsze stronie ??;] 10str gdybania ale pewnie są i jakieś wartościowe informacje ;] na razie kompa do piwnicy nie zaniosłem :P

FAQ można zbudować w oparciu o to:

http://pl.wikisource.org/wiki/Prawo_autors...ch_utwor.C3.B3w

 

Oddział 3: Dozwolony użytek chronionych utworów

 

Art. 23.

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektonicznourbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

 

Art. 23 1 .

Nie wymaga zezwolenia twórcy przejściowe lub incydentalne zwielokrotnianie utworów, niemające samodzielnego znaczenia gospodarczego, a stanowiące integralną i podstawową część procesu technologicznego oraz mające na celu wyłącznie umożliwienie:

 

1) przekazu utworu w systemie teleinformatycznym pomiędzy osobami trzecimi przez pośrednika lub

2) zgodnego z prawem korzystania z utworu.

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajki nie bajki.. ale koło stalowej woli wywieźli z wiosek 40 komputerów :wink:... i teraz część polski została odcięta od internetu...

 

(wiadomość potwierdzona z dwóch niezależnych źródeł ta mieszkających)

 

A mam pytanie z innej beczki... Gdzie można kupic windowsa XP BOX :D.. bo patrzę i nie widzę... no i przy okazji.. czy wiadomo coś o ewentualnym spadku cen windowsów XP po wejściu visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oznacza ten 23.1? bo chyba nie za bardzo rozumiem

to mowi wg. mnie, ze mozna sciagac i udostepniac....

to nasze ukochane prawo i sprawiedliwosc... sa niedostosowane do dzisiejszych warunkow...

 

edit:

HOME box: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=1319

PRO box: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=1321

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie z innej beczki... Gdzie można kupic windowsa XP BOX :D

Byle jaki sklep internetowy. Np. komputronik.

 

czy wiadomo coś o ewentualnym spadku cen windowsów XP po wejściu visty?

Zobacz ceny Windowsa 2000 i 98/ME o ile jeszcze są. Więć, nie, nie będzie spadku cen. A szkoda. Bo Takiego BOXa za 200 zł bym kupił z miejsca, pomimo posiadania msdnaa ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

bajki nie bajki.. ale koło stalowej woli wywieźli z wiosek 40 komputerów :wink:... i teraz część polski została odcięta od internetu...

 

(wiadomość potwierdzona z dwóch niezależnych źródeł ta mieszkających)

 

A mam pytanie z innej beczki... Gdzie można kupic windowsa XP BOX :D.. bo patrzę i nie widzę... no i przy okazji.. czy wiadomo coś o ewentualnym spadku cen windowsów XP po wejściu visty?

HAHAHAHAHAHA to daje pojecie o pirackiej recydywie w naszym kraju, czlowiek juz nawet nie wie gdzie mozna sie wogole zaopatrzyc w legalnego windowsa i za jakis czas padnie pytanie czy taki wogole jest sprzedawany, czy istnieje cos takiego jak legalny windows :lol2: i jak to wyglada wogole :lol2:

 

Co do komputerow skasowanych na wioskach dookola stalowej, to pewnie ci ludzie teraz tluga łbem o sciane bo te konfiskaty byly dokonane przez zwyklych oszustow ktrzy poplyneli na fali i z falszywymi legitymacjami wynosisi komputery a ludzie wiedzac ze jest kontrola w regjonie stali jak slupy soli. Pozniej byla oblawa policyjna na tych oszustow i policja ich ganiala po stalowaj i stanach, to sa informacje pewne na 200% takze niezla beke maja ludzie w stalowej z tych drugich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na necie, bedzie na rozluźnienie sytuacji :)

 

W świetle ostatnich szczytnych i ambitnych akcji naszej policji oraz antyterrorystów przeciwko "groźnym przestępcom" oraz "zorganizowanej przestępczości" ten krótki tomik poezji chciałbym zadedykować tym wszystkim, którzy swoim sąsiadom opowiadają od kilku dni, że swój komputer sprzedali dwa lata temu i nie wiedzą co to Internet.

 

 

Kiedy przyjdą przeszukać dom,

Ten, w który mieszkasz chłopie,

Kiedy sprawdzą twój CD-ROM,

I na płytach nagrane kopie,

Gdy pod drzwiami staną, i nocą

Nakazem w dłoni w drzwi załomocą -

Wiesz, o jaką im chodzi zbrodnię?

Ściągałeś pliki

Przez dwa tygodnie.

 

Już przed twym domem setki są glin,

Dokąd uciekać? Chyba do Chin.

A wszystko przez to, że owe dane,

Wprost z Ameryki były pobrane

Co czyni z ciebie kogoś gorszego,

Niźli mordercę wielokrotnego...

 

Kiedyś przyjdą na pewno pogrzebać ci w kompie

Może się zlitują, w co szczerze wątpię,

Jak GROM w nocy przez dach się wkują,

Płyty połamią, save'y skasują,

Pójdzie się jebać w Fifie kariera,

Znów w NFS'a startujesz od zera,

Choć w call of duty wojnę wygrałeś,

Choć wiele nocy przez to zarwałeś,

 

Brak u nich skrupułów, litości nie mają,

Za dyskutowanie zarobisz pałą,

Nie pomogą płacze ,ani lamenty

Cały twój hardware w folii zapięty,

 

Już biurko puste, już wiatrak nie huczy

Może mnie w końcu to coś nauczy,

Mijają godziny, mijają dni,

Chyba oszaleję, wciąż komp mi się śni,

 

Dzwonie na pały, może coś da się załatwić,

Jakiś glina mówi: muszę pana zmartwić,

Tutaj jest Polska, tu cuda się dzieją,

Kompa pan oddał przebranym złodziejom,

 

Jaki jest morał mojej definicji?

Profilaktycznie nie wpuszczaj policji!

 

W Sandomierzu (woj. Świętokrzyskie) wlasnie tak bylo, przebierancy szabrowali komy i kase wyciagali. Na drugi dzien policja powywieszala ogloszenia zeby na takich oszustow uwazac )

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup Windows'a + Office'a to dla większości posiadających kompy i mogących zakupić OEM'y chyba nie problem.

Za około 380 zł można mieć XP Media Center + voucher na Vistę. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22484 sam mam ochotę kupić.

 

Za 440 zł można mieć Office'a 2003 dla studentów i nauczycieli http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9372

 

Biorąc pod uwagę ile wydaje się na sprzęt choćby kartę grafiki czy procesor wydanie 800 zł (nie mówię, że od razu na Windows'a i Office'a od razu) raczej nikogo finansowo nie zrujnuje.

 

Antywirus, antyspyware inne można pobrać jako freeware.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup Windows'a + Office'a to dla większości posiadających kompy i mogących zakupić OEM'y chyba nie problem.

Za około 380 zł można mieć XP Media Center + voucher na Vistę. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22484 sam mam ochotę kupić.

 

Za 440 zł można mieć Office'a 2003 dla studentów i nauczycieli http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9372

 

Biorąc pod uwagę ile wydaje się na sprzęt choćby kartę grafiki czy procesor wydanie 800 zł (nie mówię, że od razu na Windows'a i Office'a od razu) raczej nikogo finansowo nie zrujnuje.

 

Antywirus, antyspyware inne można pobrać jako freeware.

a to nie jest tak, że OEM jest przypisany do konkretnej jednostki? (czyt. komputera)? bo jak tak to do laptopa jak najbardziej ale do normalnego... :mur: ba jak by za tyle było ze nie przypisany do konkretnej jednostki to sam bym kupił ;) Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że OEM jest przypisany do konkretnej jednostki?

Po zmianie płyty głównej nie można zrobić aktywacji. Teoretycznie od osoby na linii telefonicznej zalezy czy ci poda nowy kod czy nie. Jak poda to łamie prawo, ale Chip w testach tak robił pare razy zeby sprawdzic czy sie da i się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że OEM jest przypisany do konkretnej jednostki? (czyt. komputera)? bo jak tak to do laptopa jak najbardziej ale do normalnego... :mur: ba jak by za tyle było ze nie przypisany do konkretnej jednostki to sam bym kupił ;)

OEM jest przypisany na sztywno do sprzętu - np do mobo, po jej zmianie windy z nową mobo są już "pirackie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci padnie na gwarancji mobo to tez aktywuja.

Wiem, przerabialem to. Nigdy nie mialem problemu z aktywacja w ms. Chyba ze ktos kreci i nie potrafi odpowiedziec prosto na pytania.

Ostatnio zaczal mi krzyczec o aktywacje bo testowalem mobo z pracy. Zadzwonilem, powiedzialem co i jak i zero problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem że przy wymianie sprzętu, od kogoś tam żądali przefaksowania papierów potwierdzających że była to wymiana gwarancyjna. Natomiast w tej chwili OEM może instalować każdy (na takich zasadach jak robiły to sklepy), więc w zasadzie każdy swój upgrade można traktować jako upgrade w firmie... co nie? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie aktywuje sie przez internet, czesto przepuszcza.

Windowsy byly sprzedawane z roznymi czesciami, wiec co ma do tego plyta?

Sam juz kilkakrotnie zmienialem plyte i jakos aktywator sie nie prul, ale mialem tez sytuacje gdzie wyskakiwal komunikat ze system jest przypisany do innego komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...