Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Costi wg. pań i panów z M$ oem idzie do kosza :P chociaż gdzieś tam się dowiedziałem, że można im przesyłać jakieś faktury jako dowód zakupu czy wymiany płyty i jest możliwość ponownej aktywacji... ja tam w przypadku jednego windowsa u klienta trochu pokłamałem i powiedziałem, że padł dysk :D heheh podali mi nowy numerek aktywacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma do tego sytuacja, gdy z powodu awarii plyte wymienia mi na inny model (bo np. poprzedni nie jest juz dostepny nigdzie) - OEM do kosza?

 

 

 

trzeba im w takim wypadku przefaksowac pisemko z serwisu, ze plyta zostala wymieniona w ramach naprawy gwarancyjnej i mozna aktywowac na nowo

 

 

 

btw. popier.... sa te licencje MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi raz i porzadnie.

Czy znacie osobiscie przypadki, ze wasi koledzy/znajomi powpadali ?

Nagle u mnie w miescie sie zrobilo tak glosno, ze hej.

Ale jak to bywa w tych sprawach - wiecej burzy i rumoru niz to w rzeczywistosci wyglada.

Przetrzepali 3 osiedla u mnie w miescie ale nie znam jescze czlowieka, ktory osobiscie to przezyl wiec zadnej relacji jeszcze nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad miał nalocik, ale to tylko dlatego, że ktoś go podpieprzył (konkurencyjna firma), miał wszystko oryginalne, ale kompy, które składał dla ludzi posiadały pirackiego XPka, bo tak sobie klienci zażyczyli... sprawa się toczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie to wyglada jak wielka "pronmocja" widnowsow.

Niby wszyscy szaleja, wszedzie naloty ale ogolnie tak jakos cicho.

 

Po za tym ze kilkunastu cwaniakow ma nowe komputery i kilkanascie tysiecy w kieszeni bo nabrali mniej swiadomych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla u mnie klientka, biedna spanikowana zakupila offica i windowsa bo do jej kolegow wpadl uwaga uwaga!! policjant, prokurator i facet od oprogramowania. Padlo stwierdzenie ze albo placa z miejsca po 8K i sa tylko notowani albo zostaja skonfiskowane komputery i zostaje kazdy z nich przestepca gospodarczym.

Chlopaczki zabulili no i sa po 8K w plecy.

 

Wiem ze nie jest to jedyna taka sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

16tysiecy zarobili lolki w 15 minut - to sie nazywa miec pomysl na biznes. Ale tak to jest jak sie nie slucha policji i nie dzwoni zeby potwierdzic autentycznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 października miałem tą przyjemność gościć u siebie panów z PG (policja gospodarcza)

0 6 rano moja żona wychodząc do pracy otworzyła drzwi a tu zonk 8 kolesi stoii przed drzwiami no i nie było czasu

na jakieś działanie. Wpadłem za "sharing" nawet moj dom pokazali w TV zrobili ze mnie przestępcę że szok ;-)

W domu 3 kompy na szczęscie miałem orginalne windowsy. Nakaz prokuratora na wejście i przeszukanie.

W szyscy odznaki w górę a tu jeden lolek bez no to mu mówie wypierdalać potem się okazało że to był dziennikarz.

Sensacji szukał tępak. Pan w rękawiczkach nazwałem go ginekologiem wyciągął sobie pendrive i załączył specjalistyczny program do sprawdzania zawartości dysku ja patrzę a tam AIDA 32 hehehe.

I zonk nic nie mógł znaleźć tylko miałem NERO pirackie :-) i teraz najlepsze.

Kompa mam chłodzonego wodą a wodę chłodzę jeszcze freonem.

Wszyscy policjanci wychodzili na balkon oglądać to cudo. Te wodne chłodzenie uratowało mi kompa bo chcieli mi go zabrać ale nie wiedzieli jak sie do niego zabrać. Zabrali tylko dyski. Ciekawe czy dojdą że dyski były w RAID 0.

Od tego czasu cisza, nie mam na razie żadnych zarzutów.

Ciekawe jakię są kary za posiadanie filmów bo miałem ich trochę.

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj te działania developerskie to Ci powiem czy do czegos bedzie potrzebny pro.

ha.. no właśnie kluczowym słowem jest słowo różne - niesprecyzowane jeszcze. Może podaj mi garść informacji, czego nie będę mógł developować :). Ine pytanie, czy boxa można sprzedawać?

 

a ja mma takie pytanie, jezeli na danym kompie był sobie pirat (oczywiście teoretyzuje ;) )

no jasne.. teoria :), teoria w polsce sprawdza sie w zadziwiająco dużym 96% stopniu :D

 

BOX > pudełko, mozliwosc instalcji na dowolnym pc(na jednym w danej chwili).

 

Oem > bez pudełka, przypisany w chwili instalacji do komputera/płyty gownej. Po wymianie komputera trzeba kupic nowy system.

tu chyba zbyt uprościłeś.. w empiku są windowsy HOME OEM w pudełkach czyli boxach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha.. no właśnie kluczowym słowem jest słowo różne - niesprecyzowane jeszcze. Może podaj mi garść informacji, czego nie będę mógł developować :).

 

tu chyba zbyt uprościłeś.. w empiku są windowsy HOME OEM w pudełkach czyli boxach :lol:

1. Tak patrze na system, na kilka tworów MS i z tego co widze powinno dac sie wszystko.

 

2. Nie widzialem tych pudelek, ale podobno wyglądaja inaczej niz "BOX'y" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 października miałem tą przyjemność gościć u siebie panów z PG (policja gospodarcza)

0 6 rano moja żona wychodząc do pracy otworzyła drzwi a tu zonk 8 kolesi stoii przed drzwiami no i nie było czasu

na jakieś działanie. Wpadłem za "sharing" nawet moj dom pokazali w TV zrobili ze mnie przestępcę że szok ;-)

W domu 3 kompy na szczęscie miałem orginalne windowsy. Nakaz prokuratora na wejście i przeszukanie.

W szyscy odznaki w górę a tu jeden lolek bez no to mu mówie wypierdalać potem się okazało że to był dziennikarz.

Sensacji szukał tępak. Pan w rękawiczkach nazwałem go ginekologiem wyciągął sobie pendrive i załączył specjalistyczny program do sprawdzania zawartości dysku ja patrzę a tam AIDA 32 hehehe.

I zonk nic nie mógł znaleźć tylko miałem NERO pirackie :-) i teraz najlepsze.

Kompa mam chłodzonego wodą a wodę chłodzę jeszcze freonem.

Wszyscy policjanci wychodzili na balkon oglądać to cudo. Te wodne chłodzenie uratowało mi kompa bo chcieli mi go zabrać ale nie wiedzieli jak sie do niego zabrać. Zabrali tylko dyski. Ciekawe czy dojdą że dyski były w RAID 0.

Od tego czasu cisza, nie mam na razie żadnych zarzutów.

Ciekawe jakię są kary za posiadanie filmów bo miałem ich trochę.

Za sharing? Pobierałeś cyfrę od kogoś z zewnątrz, czy w domu u siebie rozprowadzałeś na kilka pokoi?

Jakbyś pomyślał to byś zrobił sobie na kablu od internetu sharing i z pozostałych 2 kabelków zrobiłbyś wtyczkę do sharingu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

 

Czy ściągnięcie programu / muzyki, na który trzeba mieć licencję i niewykupienie jej oraz trzymanie tego programu / tej muzyki na dysku dłużej niż 24h to przestępstwo? Czy mogę trzymać i korzystać jak długo chce, ale nie mogę udostępniać innym?

 

Prosiłbym również o jakieś linki potwierdzające to oraz ewentualnie paragrafy.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Rybniku niedaleko Wodzislawia i Jastrzebia :) jestem w dosyc duzej sieci najwiekszej w moim miescie w wodzisalwiu tez urzeduja . To co napisal moj dostawca internetu na stronie glownej:) :

 

------------------------------------------

Jak co roku w grudniu pojawiła się plotka o nalotach w domach internautów. Drodzy użytkownicy - na początku było to może śmieszne, teraz jest to uciążliwe. Pracownicy Rybnetu proszą nie dzwonić w sprawie plotki o rzekomych nalotach.

 

Nie ma żadnych nalotów. Rybnet nikomu nie udostępniał danych klientów. W Jastrzębiu sprawdzono komputery kilku mieszkańców którzy kupili je w sklepie w którym wykryto pewne nieprawidłowości. Nie ma to nic wspólnego z tamtejszym dostawcą internetu. Nikt nie zapuka do Państwa mieszkania tylko dlatego, że posiadają Państwo komputer.

 

Nie jest również prawdą że policja zbiera dane o klientach którzy najwięcej sciągają. To zupełna bzdura.

 

Poza tym użytkownicy Rybnetu nie mają się czym martwić jeśli tylko posiadają legalne oprogramowanie na swoich komputerach w co szczerze wierzymy.

-----------------------------------------------

lub odsylam do www.rybnet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... Widzę, że macie tutaj ciekawy temat rozmowy.

 

Tak się składa, że mieszkam na Podkarpaciu... W "epicentrum" tych rzekomych nalotów na nasze województwo. Pomiędzy Rzeszowem, a Krosnem. I chciałem Was poinformować, że żadnych nalotów na domy/mieszkania prywatne nie było. W mojej okolicy (w promieniu 15-20km) 'grasowali' przebierańcy, którzy chcieli pieniędzy od ręki. Okradli w ten sposób kilku mieszkańców. Jednak policja nie ma z nimi nic wspólnego.

 

Na stronie krośnieńskiej policji było oświadczenie dotyczące nalotów, które wyjaśniło całą sprawę.

 

Co prawda były naloty policyjne, ale to kilka lat temu. Na Boguchwałę. Ale tam w jednej sieci grupka chłopaczków (jednego znam, ponieważ jest to moja dalsza rodzina) zrobiła coś 'niezbyt legalnego'... O czym nie będę pisał szerzej, jednak pobrali wtedy kilkaset gigabajtów danych - co powinno wyjaśnić sprawę. Sieć zlikwidowali, ukarano winnych i teraz siedzą grzecznie na neostradkach z limitami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel był ostatnio na komendzie w Rzeszowie (jakiś kolo go oszukał na allegro, mniejsza z tym)...i przy okazji zasięgnął języka (na ile to możliwe oczywiście)...

 

było kilka akcji (Rzeszów, Stalowa Wola), ale wszystkie wymierzone w naprawdę konkretne osoby - sieci osiedlowe, gdzie ilość danych pobieranych/udostępnianych była naprawdę ogromna...

 

zresztą...kumpla z klasy ojciec pracuje właśnie na tejże komendzie i o akcjach przeciwko normalnym, pierwszym lepszym z brzegu ludziom nie słyszał...

 

cała ta sprawa narobiła masę szumu wśród społeczności komputerowej i chyba skutek odniosła...zaczęto mówić głośniej o piractwie i jakiś tam procent osób się pewnie nawrócił...

 

ostatnio doszedłem do wniosku, że im człowiek starszy tym mniej go to kręci... czasu na użytkowanie (relaksacyjne ;] ) PC jest coraz mniej a i pozycji do grania też...spokojnie na te kilka tytułów można zaoszczędzić kasę...i jakoś tak fajniej oryginał mieć...

 

ps...

 

<wisnia> Ty słyszałeś co się w akademiku działo?

<w00f> No jakaś akcja z policją ale nie wiem dokładnie o co chodzi

<wisnia> od kilku dni chodziła plotka że policja zrobi nalot na piratów

<w00f> i co byli?

<wisnia> kumpel wychodzi z pokoju i dwa psy stoją na dole na korytarzu i się ogólnie zamieszanie zrobiło

<wisnia> ludzie kompy do samochodów wynosili.. windą zjeżdżało po 30 pecetów, jedna osoba z nimi a reszta schodami żeby na dole odebrać :D:D

<w00f> o ja to nie jest smieszne wcale :P

<wisnia> ludzie formaty robili a płyta z Linuxem krążyła z prędkością światła:P

<w00f> ciekawe gdzie te wszystkie płyty pochowali

<wisnia> no i co się okazalo.. 2 studentów się za policjantów przebrało i sobie jaja robili…

<w00f> ROTFL….

;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... Widzę, że macie tutaj ciekawy temat rozmowy.

 

Tak się składa, że mieszkam na Podkarpaciu... W "epicentrum" tych rzekomych nalotów na nasze województwo. Pomiędzy Rzeszowem, a Krosnem. I chciałem Was poinformować, że żadnych nalotów na domy/mieszkania prywatne nie było. W mojej okolicy (w promieniu 15-20km) 'grasowali' przebierańcy, którzy chcieli pieniędzy od ręki. Okradli w ten sposób kilku mieszkańców. Jednak policja nie ma z nimi nic wspólnego.

 

Na stronie krośnieńskiej policji było oświadczenie dotyczące nalotów, które wyjaśniło całą sprawę.

 

Co prawda były naloty policyjne, ale to kilka lat temu. Na Boguchwałę. Ale tam w jednej sieci grupka chłopaczków (jednego znam, ponieważ jest to moja dalsza rodzina) zrobiła coś 'niezbyt legalnego'... O czym nie będę pisał szerzej, jednak pobrali wtedy kilkaset gigabajtów danych - co powinno wyjaśnić sprawę. Sieć zlikwidowali, ukarano winnych i teraz siedzą grzecznie na neostradkach z limitami :).

A skąd jesteś dokładnie sough, jeżeli jesteś między Krosnem a Rzeszowem? Ja ze Strzyżowa, powinieneś kojarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam soft microsoftu z MSDN'a, reszta freeware, jedynie quake'a 3 musze zakupic, bo tylko w to gram ;D (nie wiem po co grafe nowa kupowalem ale dobra...)

I masz kupe ograniczen na mozliwosci wykorzystania tego softu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś dokładnie sough, jeżeli jesteś między Krosnem a Rzeszowem? Ja ze Strzyżowa, powinieneś kojarzyć.

Kojarzę, kojarzę... Mieszkam kilkanaście kilometrów od Strzyżowa. Dokładnie to we Frysztaku.

 

Też powinieneś kojarzyć :).

 

A co do nalotów na Stalową Wolę to tak jak ktoś wyżej wspominał - były, ale nie na losowe domy/mieszkania. Pukano tylko do masowych 'dystrybutorów'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, kojarzę... Mieszkam kilkanaście kilometrów od Strzyżowa. Dokładnie to we Frysztaku.

 

Też powinieneś kojarzyć :).

 

A co do nalotów na Stalową Wolę to tak jak ktoś wyżej wspominał - były, ale nie na losowe domy/mieszkania. Pukano tylko do masowych 'dystrybutorów'.

Pewnie, że kojarzę Frysztak :)

 

Naloty były głównie na ludzi ściągających dużo rzeczy, po logach od TEPSY idzie określić ile kto ściągał z emule'a.

Dlatego teraz w mojej sieci usunęli już dysk sieciowy i są poblokowane odpowiednie porty, w końcu admin ma potem przesrane, a nie użytkownik :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak patrze na system, na kilka tworów MS i z tego co widze powinno dac sie wszystko.

 

2. Nie widzialem tych pudelek, ale podobno wyglądaja inaczej niz "BOX'y" :lol:

1. to dobrze...

2. Wyglądają tak samo gabarytowo, tlyko na dole mają jakąś białą przepaskę i napis OEM czionką bold 28px Arial :). Dokładnie im się nie przyglądałem bo mnie odstraszały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...