Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny OT się zrobił...

U nas też jest panika,sąsiedzi cuda opowiadają... :blink:

Raz słyszałem ,że sprawdzają kupione w sklepach bez OS, inny kumpel mówił,że na podstawie IP :? Ciekawe na jakiej podstawie provider może udostępnić moje dane policji,a co z kompami kupionymi na paragon?

Jutro zarzucam linuksa aż się uspokoi (zwłaszcza moja żona :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że szyfruję dysk syst 256 bitowym i potem go formatuje idzie odzyskać tak dane ?

Owszem, odzyskasz to samo co było - czyli zaszyfrowaną partycję. Bez rozkodowania, wygląda to na absolutnie losowy rozkład zer jedynek, bez jakichkolwiek podobieństw do znanych struktor plików itp. Do tego, chyba, na dobrą sprawę nie można tak sobie na oko zgadnąć jakim cipherem były zaszyfrowane, jaki klucz mamy (128, 256 bit itp) oraz jakiej długości mamy hasło - AES daje nam do 64 znaków chyba, więc możliwości jest całkiem sporo. Dlatego polecam kontenery, nie ma zadnego loadera, masz po prostu kilkunasto(dziesięci) gigabajtowe pliki, które nie są podobne do niczego. Poza tym można je dowolnie kopiować itp, więc jest to spora mobilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz a co bys polecil, z darmowych programów, do szyfrowania danych AES z 256bitowym kluczem? Obojetnie w jaki sposób, ważne tylko żeby:

1) Można bylo po zaszyfowaniu normalnei pracować pod zaszyfrowanym systemem/partycją.

2) Podawanie hasla / klucza miało miejsce przed mbr

3) oferował szyfrowanie 'w locie' - w czasie pracy na systemie [chcę zaszyfrować tylko partycję z xp, w trakcie szyfrowania mógłbym pracować pod vista bądź mandrivą].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz a co bys polecil, z darmowych programów, do szyfrowania danych AES z 256bitowym kluczem? Obojetnie w jaki sposób, ważne tylko żeby:

1) Można bylo po zaszyfowaniu normalnei pracować pod zaszyfrowanym systemem/partycją.

2) Podawanie hasla / klucza miało miejsce przed mbr

3) oferował szyfrowanie 'w locie' - w czasie pracy na systemie [chcę zaszyfrować tylko partycję z xp, w trakcie szyfrowania mógłbym pracować pod vista bądź mandrivą].

Q: Will I be able to mount my TrueCrypt partition/container after I reinstall the operating system?

 

A: Yes, TrueCrypt volumes are independent of the operating system.

 

Q: Does TrueCrypt support hardware/software RAID and Windows dynamic volumes?Q

 

 

A: Yes, it does. If you intend to format a Windows dynamic volume as a TrueCrypt volume, keep in mind that after you create the Windows dynamic volume (using the Windows Disk Management tool), you must restart the operating system in order for the volume to be available/displayed in the ‘Select Device’ dialog window of the TrueCrypt Volume Creation Wizard. Also note that, in the ‘Select Device’ dialog window, a Windows dynamic volume is not displayed as a single device (item). Instead, all volumes that the Windows dynamic volume consists of are displayed and you can select any of them in order to format the entire Windows dynamic volume.

 

Czytajcie FAQ http://www.truecrypt.org/faq.php

 

1/2/3 - Truecrypt. Nie dość że darmowy, to naprawdę dobry. Poza nim, nie znalazłem nic sensownego i darmowego. Co do punktu 2 nie jestem 100% pewien, bo nie używałem, poczytaj.

 

Q: Can TrueCrypt encrypt a Windows boot partition?

 

A: Yes, but not directly. TrueCrypt can on-the-fly encrypt a disk image containing an installed operating system that you run (boot) under virtual machine (or emulation) software, such as Bochs, QEMU, Virtual PC, or VMware (Bochs, QEMU, and Virtual PC are free, and some editions of VMware are free as well).

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W związku z otrzymywanymi sygnałami i informacjami rozpowszechnianymi w mediach odnośnie akcji prowadzonej przez raciborskich policjantów w zakresie kontroli legalności sprzętu i oprogramowania komputerowego przez prywatnych użytkowników, Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu informuje,że policjanci na bieżąco zajmują się powyższym zagadnieniem, jednakże w ostatnim okresie czasu nie miały miejsca żadne masowe konfiskaty sprzętu i oprogramowania komputerowego na terenie naszego miasta w mieszkaniach prywatnych. Wiemy, że rozpowszechniane są informacje o rzekomej konfiskacie sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz wypisywaniu mandatów przez policjantów."

 

troszke dalej

 

" W żadnym wypadku nie są wystawiane mandaty karne." - a ile słyszałem o tym 5 zł za mp3 , 10 za film <lol>

 

http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=23374

 

Ciekawe co teraz powiedzą Ci co widzieli , na pewno słyszeli itp , hehe chyba że natkneli się na jakiś przebierańców.

Jednak głupota i naiwność ludzka nie zna granic.W sumie byłby to dobry temat na jakąś prace z zakresu socjologii.

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khem khem. jak juz to 80 zł za film.

mi kompa wycenili na 44111zł... a innym na forum jak?

:)

 

ps. ma ktos pozyczyc na miesiac orginala conopusa procodera? to cholerstwo 9000 złotych kosztuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

khem khem. jak juz to 80 zł za film.

mi kompa wycenili na 44111zł... a innym na forum jak?

:)

 

ps. ma ktos pozyczyc na miesiac orginala conopusa procodera? to cholerstwo 9000 złotych kosztuje :/

na raty weź :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie mego miasta napisano , że policja nie podjęła kroku w celu przeszukiwania mieszkań w sprawie nielegalnych oprogramowań hehe ... Ciekawe czy to na serio czy sobie jaja robią i chcą nabrać naiwniaków :P

 

Co do cen w szkole mówili , że za jedną mp3 płaci się 8 groszy o.O Hehe , ale to zawsze mówią ci co zawsze najwięcej wiedzą na każdy temat :)

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki medialny szum, ze watpie aby teraz wogole sie zabierali za trzepanie kompow w mieszkaniach.

W sumie 90% ludzi sie juz zabezpieczylo. W Polsce istnieje prawo, ktore przewiduje iz jestes niewinny i nie mozna Cie sprawdzac bez zadnych podejrzen, a jezeli takie sie zdaza i sie okaze ze jestes niewinny to mozesz zadac zadoscuczynienia. Wiec watpie aby sie narazali na lapanie zwyklych uzytkownikow.

Ja prawie juz o tej lapance zapomnialem i tylko ten watek mnie przy tym trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwie się to domniemaniem niewinności według terminologii prawnej.

 

W każdym razie uważam, że wszystko jest naciągane i ludzie rozpowiadają bzdury. Zresztą jak wpadną to wpadną, najwidoczniej mają powody. Ja się tam nie boję, bo nic nielegalnego nie posiadam, głównie dlatego, że jeżeli już w coś gram to w ROMy z NESa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khem khem. jak juz to 80 zł za film.

mi kompa wycenili na 44111zł... a innym na forum jak?

:)

 

ps. ma ktos pozyczyc na miesiac orginala conopusa procodera? to cholerstwo 9000 złotych kosztuje :/

Po pierwsze dlaczego 80 zł za film?? Przecież są filmy i po 39 zł i po 9.90 i po 29.90.

 

Po drugie heh. Widzisz rzucasz hasło, że Ci kompa wycenili, ale żadnych dodatkowych informacji :? Rozpowszechniałeś ? Czy tak po prostu zapukali do drzwi?? A potem plotki się roznoszą :?

 

 

A tak juz ogólnie. takie pytanie. Chyba zgodnie z prawem możemy sobie nagrać z radia piosenki prawda?? To jakim cudem ocenić mozna czy piosenka zgrana z radia czy ściągnięta? Ciekawi mnie to niesamowicie. Podobnież filmy. Wiele filmów leciało już w TV więć chyba teoretycznie są one "freeware". Przecież też chyba mam prawo nagrać na kasete, przerzucić na kompa i ogladać 10000x. Oczywiście nie na zarobek, ale dla własnego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak juz ogólnie. takie pytanie. Chyba zgodnie z prawem możemy sobie nagrać z radia piosenki prawda?? To jakim cudem ocenić mozna czy piosenka zgrana z radia czy ściągnięta? Ciekawi mnie to niesamowicie. Podobnież filmy. Wiele filmów leciało już w TV więć chyba teoretycznie są one "freeware". Przecież też chyba mam prawo nagrać na kasete, przerzucić na kompa i ogladać 10000x. Oczywiście nie na zarobek, ale dla własnego użytku.

Lepiej nawet. Zgodnie z prawem mozesz sobie sciagac mp3 do woli. Masz prawo do posiadania kopi zapasowej zakupionej płyty. Nie jest istotne, czy sam wykonasz tą kopie (nie kazdy przeciez musi nagrywarke posiadac) czy sciagniesz sobie z Netu - mozesz ją posiadac. To samo sie tyczy filmow. Idąc dalej tym tropem - nie ma przepisow, ktore nakładają na Ciebie obowiazek przechowywania dowodow zakupu filmow czy muzy (nie musisz miec np. rachunkow z empiku). Kopie zapasową robi się natomiast po to, zeby miec ją w razie np. zniszczenia oryginału. I teraz jesli dobrze to wszystko interpretuje, mozna powiedziec, ze posiadales w oryginale wszystkie płyty jakich miales "backupy", ale np. uległy one zniszczeniu i wywaliłes :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tatus zasponsorwal Windowsa dla swietego spokoju, reszta softu legal, choc Photoshop musi poczekac chwile na powrot ;) Filmow brak, gierek tez... jedynie mp3. U nas chodzily plotki ze po 7zl/sztuka, wiec chyba w 35k zl bym sie nie zmiescil ;)

Z tymi backupami to nie taki zly pomysl.

 

Zreszta o czym tu gadamy. Plotki rozkrecily sie w zastraszajacym tempie, tak samo jak opustoszaly magazyny z produktami m$. Moze wszystko to bylo po to zeby sprzedac stary system, a za pol roku znow nabic kieszen Vista ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już skutecznie usuwać dane z dysków to np. KillDisk Pro + algorytm Gutmann'a (albo algorytm US Department of Defense 5220.22 M compliant) * 7 przejść i nie ma już czegokolwiek, czymkolwiek odzyskać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dziś z pewniejszego źródła dowiedziałem się,że jest coś na rzeczy...

Podobno sprawdzają namiary od providerów i faktury sklepowe na sprzęt bez oprogramowania.Policja + informatyk + prokurator ,który wystawia nakazy przeszukania od ręki .Ustroń,Skoczów,Ochaby ,okolice

Sam jestem ciekaw jak to jest naprawdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dostałem zlecenia na postawienie kilku winów.Nie wierzę ,że MS nie maczał paluchów w tych kontrolach tuż przed vistą...

Jutro zdobędę jeszcze pewniejsze info,tylko muszę kumpla przesłuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo że łatwiej dopaść wymoczka przed komputerem niż gościa który lata z nożem lub gnatem po ulicy, no i nie brzydkich widoków, prócz spoconego ze strachu obywatela, a i łatwo taką sprawę udowodnić i wygrać, to pewnie pan prokurator też ma premiowane, prościutkie nie, takie polskie realia, małych złodziei nękają, dużym się kłaniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo taką sprawę udowodnić i wygrać

Tutaj bym polemizował. Wygrać to może i łatwo, ale tylko wtedy jak oskarżony przyzna sie do winy (a pewnie większość sie przyznaje, bo myślą, ze im to pomoze). W przeciwnym wypadku imo wina jest nie do udowodnienia - polskie prawo jest w tej kwestii dziurawe jak sito. Toż nawet ja, laik w sprawach prawa, jestem w stanie wykombinowac kilka obejść, wiec byle prawnik bez problemu powinien zniszczyc oskarzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo że łatwiej dopaść wymoczka przed komputerem niż gościa który lata z nożem lub gnatem...

wniosek: Od dzisiaj siedzimy przed kompem z szablą tudzież kataną, lub z zestawikiem CKM + bazooka, by dopadli wymoczków co latają z nożami i gnatami po ulicy :lol: Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps,

kwestia piractwa nie jest oczywista, ani prawnie, ani fizycznie, ani etycznie, ani moralnie, więc, to Twoje "dobrze" jest dobre tylko wg. Ciebie, bo dla mnie jest "dobrze", gdy te 350zł przeznaczone na Windowsa będę dalej miał w kieszeni, jednocześnie używając to co byś chciał, bym kupił, co dla mnie jest do tego co najmniej dziwne, gdyż nikt, nigdy, osobie prywatnej, używającej oprogramowania do własnych niekomercyjnych potrzeb nie sprawdzi legalności tego czegoś.

trochę zagmatwałem, ale sens powinien być jasny.

czysta matematyka (:D):

Windows > Windows - 350zł

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ,czy wyscie oszaleli z tymi plotakami

 

Gdzie prokurator bedzie chodzil po domach w tak blachy sprawach jak piractwo komputerowe...... :)

Owszem jak nalezycie do jakichs grup warezowych typu wareztracker czy inne wypasione torrenty

albo cus podobnego co rozsiewa warez po necie np via FTP

to moga was inwiligowac po IP na podstawie takich danych prokurator wystawia nakaz przeszukania

nastepnie

wpadaja do was gostki z PG i zabezpieczaja dyski , w sporadycznych przypadkach jak prorok sobie zazyczy

to zabezpieczaja material dowodowy w postaci calej jednostki centralnej , czyly calego kompa

 

ot

taka procedura

 

czy wy naprawde nie macie nikogo kto wpadl w ten sposob ???

znam 2 ludzi z dawnej slawnej grupy WAREZCITY bylo o tym glosno chyab 3 lata temu

skasowali ponad 100 osob z calego kraju na podstawie logow ,do tego zajeli cala baze i server na ktorym stalo owe forum ,reszta to tylko formalnosc prokuratorska :/ 2 gosci siedzi do dzis ,bo dostali powazne zarzuty

wlaman do dosc znaczacych instytucji , polskiego ZUS'u i M.I.T znanej uczelni w US

 

Tak ze Reasumujac

kosza w 98% przypadkow tylko tych co gdzies targaja na maxa z P2P i udzielaja sie na roznych warezach

reszta moze siedziec spokojnie

wystarczy orginalny OS i nie magazynowac setek plyt CD/DVD

 

 

 

 

UPDATE:

*********************8

 

Odnosnie tego szyfrowania dyskow / partycji startowych tak aby komp zapytal o haslo

zaraz po odczycie mbr , przed uruchomieniem windy

Co polecicie ??? tylko ten Truecrypt ??? i jak to ugrys zeby zapytalo o haslo zaraz po odczycie mbr

ino prosze o prosta odpowiedz bo nie jestem w temacie dobry ;)

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn twierdzi(przez znajomego w policji cieszyńskiej) ,że podczas kontroli PG w sklepie komputerowym w Jastrzębiu okazało się ,że sprzedawali kompy z nielegalnym softem i :lol: prowadzili sobie bazę danych osób którym to opchnęli.Możliwe ,że popychali więej softu na lewo. Teraz PG sprawdza namiary na te osoby

Plotka się rozniosła i w kilku okolicznych powiatach nie można dostać windowsa w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...