Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

jonas teraz dyski, kiedyś, jak modne były cd-ki (dalej są, ale teraz dyski są tak pojemne i dużo tańsze, że wszystko na nich trzymamy) to ludzie kartonami chowali xD zresztą, napewno wiesz jestes z pewnością odemnie starszy :)

 

No, ale to tak gwoli przypomnienia, a co do tematu można by faktycznie stwierdzić, że jest to takie małe placebo... powiedzieli pacjentom (użytkownikom komputerów), że zrobią to i to, ludzie czują, że w każdej chwili takie coś może nastąpić a więc kupują legalnego windowsa, kasują filmy, mp3, a policja tylko sprawdza statystyki kupionych windowsów w danym roku, wiwatując sukces :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie psy chcą mieć większe transfery i wyganiają motłoch :>

Akcja wymierzona w hurtowników i dystrybutorów, a naród panikuje i zakopuje dyski na działce u babci. Have mercy.

dokładnie :lol: kto by się tego bał... zresztą jak by do mnie wpadli to bym sam się spytał czy są w 100% legalni, ofc że nie i sam bym ich pozwał/złożył skarge czy co tam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gacie bys narobil a nie dyskutowal z nimi.

Mam kuzyna pracujacego w policji (cos z kompami - informatyk) i sam mowil ze wiekszosc programow jakie ma policja, przynajmniej tam gdzie pracuje, sa pirackie. Wiec jak juz pewnie pare osob pisalo, niech najpierw od siebie zaczna :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś błysnąc kolego, ale te programy p2p są jeszcze w fazie testów. LOL

Aha, chciałem błysnąć... :lol2:

 

 

dokładnie :lol: kto by się tego bał... zresztą jak by do mnie wpadli to bym sam się spytał czy są w 100% legalni, ofc że nie i sam bym ich pozwał/złożył skarge czy co tam dalej...

No pewnie że tak. A ile masz latek? Obstawiam 10-15.

edit: zerkając w profil, widzę, że dużo się nie pomyliłem

 

Świetny temat, naprawdę.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, tak to jest. Jesteśmy tacy mocni jak policjanci nie słyszą, ale jak przychodzi co do czego to by nas zatkało, ale to oczywiste.

 

Btw. Do mojego znajomego kiedyś wpadli, pamiętam jak w pewnym momencie zaczęło się pakowanie wszystkich CD do torby podróżnej (i tak się wszystkie nie zmieściły <lol>). Żałujcie, że tego nie widzieliście :P. Na szczęście się upiekło, bo okazało się, że ci policjanci to byli jego znajomi :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pukanie do drzwi...

 

Halooo juz moment ;] Po 10 sekundach otwieramy a tu psy :D

 

Co można zrobić w 10 sek ? hmmm wywalic wszystkie płyty przez okno i wypiąc dysk jezeli nie hest przykręcony :) Jezeli jest to juz problem :D

 

Heh ja nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji. Nie ma możliwości dyskusji jak już wejdą. Niech ktoś z was sie dowie co mogą zrobic :) Czy mają prawo sprawdzic dane na dysku na teranie posiadłości podejrzanego :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocenzuruja tak jak w chinach. dostepne slowa kluczowe w google bedzie PIS, kaczynski, giertych i lepper :lol2:

Sie smiejesz... a myslisz ze wiele nam brakuje ? kosciol stwierdzi że necik jest bee, a to w naszym polskim chlewiku jest mozliwe - i bedziemy mieli tak jak w Iranie...

 

Pretty crazy news came today from Iran: Iran’s Islamic government has opened a new front in its drive to stifle domestic political dissent and combat the influence of western culture - by banning high-speed internet links. In a blow to the country’s estimated 5 million internet users, service providers have been told to restrict online speeds to 128 kilobytes a second and been forbidden from offering fast broadband packages. The move by Iran’s telecommunications regulator will make it more difficult to download foreign music, films and television programmes, which the authorities blame for undermining Islamic culture among the younger generation. It will also impede efforts by political opposition groups to organise by uploading information on to the net.

 

The order follows a purge on illegal satellite dishes, which millions of Iranians use to clandestinely watch western television. Police have seized thousands of dishes in recent months. The situation described by one Iranian blogger sounds really weird: “Despite having the telecoms facilities, fibre-optic technology and internet infrastructure, the authorities want us to be undeveloped.” I really wouldn’t like to live in such a country. May be even China is better in terms of limiting access to some western websites, but offering Megabits of internet connection for cheap prices…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to moi starzy, którzy są starej daty najezdzaja na mnie...

 

"Nie zostawiaj komputera na noc włączonego" :D 8)

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to do mnie pukali jakieś półtora roku temu.

-Dzień dobry jesteśmy z policji w sprawie pirackiego oprogramowania.

-Proszę się wylegitymować, macie nakaz?

-Nie

-To do widzenia

Od tamtej pory cisza. Ale na wszelki wypadek przesiadłem sie na Linuxa :lol2: i jak co to mam go na drugim, zapasowym dysku (nie to żebym musiał się czegokolwiek obawiać). Mówiąc krótko: jeżeli nie mają nakazu to nie mogą zrobić nic. A nakazu nie dostaną bez potwierdzonego popełnienia przestępstwa lub też takiej możliwości. Postraszą i tyle, nic więcej nie są w stanie zrobić, bo jak pisał ktoś wyzej - idą od dystrybutora piratów jak po sznurku po adresach kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nakazu nie dostaną bez potwierdzonego popełnienia przestępstwa lub też takiej możliwości.

 

Chyba, ze powolaja sie na to, ze gosc do ktorego drzwi pukaja chce zniszczyc dowody w sprawie nad ktora pracuja. Wtedy nie musza miec nakazu.. ednakze takie instytucje stosuje sie w bardzo wyjatkowych sytuacjach np. jesli podejrzany chce np uplynnic w sciekach narkotyki, badz jest podejrzenie ze przetrzymuje kogos komu zagraza smierc.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia taka rzecz...

czytam tu że policja jeśli już wpadnie to zabiera dysk twardy... ale jakim prawem?

 

Na swoim kompie mam więcej legalnych (czytaj darmowych :D) programów, choć no ze 4 są mniej legalne od tamtych z racji tego, że o zastępcze trudno, a do nowobogackich nie należę.. zresztą wiadomo jak jest :)...

 

ale.. na moim dysku mam dorobek jakiegoś fragmentu mojego życia - tak to nazwę - w postaci ważnych dla mnie danych. Podważanie ich legalności mija się z celem, bo są to np zdjęcia, kody moich programów, moje filmy etc...

Znane są skądinąd przypadki, że dysku już po takiej akcji policyjnej nie otrzymamy z powrotem - zapewne służy u kogoś w domu teraz :).

Jak się ma zatem ich prawo, przeciwko mojemu prawu do posiadania własności intelektualnej - którą niewątpliwie są np kody źródłowe moich programów chociażby...

 

Niech to będą materiały, które potrzebne mi są do pracy... i co wtedy? Ja rozumiem skonfiskować nielegalne rzeczy typu płyty etc, ale konfiskując dysk zabierają mi zarówno nielegalne jak i legalne rzeczy - to jest imho trochę nie w porządku.... i ktoś mógłby się tym zająć :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabiera dysk twardy... ale jakim prawem?

Cały komputer - zabezpieczenie narzędzia użytego do popełnienia przestępstwa. W przypadku gdy dowody zostaną zabezpieczone, a do rozprawy pozostało ileś tam dni, a ty potrzebujesz tego do np. pisania pracy magisterskiej itp. uzasadnione przypadki, napiszesz podanie, poczekasz i ci zwroca. To nie jest takie hop-siup, bo nie sa to prawa stricte komputerowe więc nie spodziewalbym sie zrobienia logu w 24h i oddania ci szybko komputera. Zreszta poczytaj na necie, do kogoś tam wrocil dysk na ktorym ktos inny juz zainstalowal system itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiora ci jeszcze puste dyskietki, plytki cd/dvd i ich nie oddadza. Jak sie odwolasz, dostaniesz pismo, ze biegly okreslil je mianem - noszace znamiona przestepstwa. Co do dysku.. hmm przewaznie biora caly komputer ale sam HDD gdy przejdzie wszystkie 'ekspertyzy' i przesylki (policja->prokuratura->biegly itd.) w zwyklej kopercie to i tak nie bedzie sie do niczego nadawal. I na nic sie tu zdadza tlumaczenia ze to "jakiś fragment twojego życia" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w szkołach uczyli także [brzydkie określenie na linuksa]a, open office'a, gimpa itp opensorcowego oprogramowania, podejżewam że policja nie miała by czego szukać po domach, a tak połowa użytkowników pewnie na oczy nie widziała darmowych zamienników, a jak juz to podchodzi do nich jak do jeża.

 

Co do nalotów, to samo szeżenie plotek daje doskonałe rezultaty. Naprawdę nie jest wskazane gnębienie obywateli, bo jeszcze się zbulwią, wylezą na ulicę, trzeba będzie użyć przemocy a to kosztuje, mało tego można wylecieć ze stołka ;) Naloty zresztą jak wszystkie akcje państwowe są pewnie też baaardzo drogie.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cały dysk zaszyfrowany w np. PGP Whole Disk a użytkownik zapomniał hasła. I co, klops? Odszyfrować Brute Force się nie da... I co wtedy?

Nic :lol: Jak mnie zlapali... (mieli nakaz) zabrali kompa a caly dysk mialem zakodowany wlasnie "PGP Whole Disk"... na poczatku na 3 przesluchaniu bylem pytany o haslo dostepu :-P Ale jakos mi sie tak zapomnialo :sad: :lol: Najpierw wynajeli jednego bieglego pozniej drugiego i nie dali rady rozkodowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moga wejsc do domu gdy maja "uzasadnione podejzenie popelnienia przestepstwa" albo z nakazem. inaczej moga jedynie poprosic zeby im kompa pokazac :P

 

@Cmx zaszyfrowanie dysku nie zamula kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wynajeli jednego bieglego pozniej drugiego i nie dali rady rozkodowac.

No to mam zabawę na weekend.

 

@Cmx zaszyfrowanie dysku nie zamula kompa??

Poczucie że do rozkodowania twoich danych na superkomputerze(nie "superkomputerze" z x6800 tylko IBM z tysiącami procesorów) potrzeba paru milionów lat jest na tyle pocieszające, że można pokochać takie rozwiązanie mimo jakiegoś tam spowolnienia. Mowa oczywiście o 768 bitowym czyli najkrótszym kluczu. Przy 4096 nawet mnie nie pytaj o liczby :lol: Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu bedzie wielka akcja aby Chowac Windowsa Do Piwnicy.

duzo krzyku o nic, bedzie znow ze cale wojewodztwa policja przetrzepuje (do tego musiali by miec z 20mln policjantow) ze wsadzaja za kratki zastepy domowych piratow (do tego trzeba by postawic 200nowcyh wiezien) a prawda bedzie taka ze wzrosnie sprzedarz legalnego softu (glownie M$ windowsxp) zlapia pare amatorow-hutownikow albo ciamajd-bazarowych i sie skonczy, kolejne bicie piany na pokaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że polska policja nagle rozpoczeła walkę z piractwem. Po prostu z tego tytułu, że jesteśmy w UE musieliśmy przystąpić do programu walki z piractwem, a akcja w ten sam dzień była przeprowadzona we wszystkich krajach, które są jego uczestnikami (m.in. Brazyli , Finalndia , Szwecja , Niemcy , Wlk.Brytania, USA ............... ). U nas skasowali kilku gości zabrali im komputery, sama ekspertyza potrwa rok, później sprawa w sądzie kolejny rok/dwa dadzą jakieś kary i na tym się skończy. Nagłośnili to w TV bo to norma żeby pokazać, że mogą postraszyć i wywołać panikę wśród użytkowników sieci. Z dużej chmury mały deszcz i nie ma co siać paniki następna taka akcja za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic :lol: Jak mnie zlapali... (mieli nakaz) zabrali kompa a caly dysk mialem zakodowany wlasnie "PGP Whole Disk"... na poczatku na 3 przesluchaniu bylem pytany o haslo dostepu :-P Ale jakos mi sie tak zapomnialo :sad: :lol: Najpierw wynajeli jednego bieglego pozniej drugiego i nie dali rady rozkodowac.

ok, ale jeszcze pytania dwa mam

- oddali Ci potem ten dysk?

- czy da sie dysk sformatowac gdy jest zabezpieczony? tak zeby nie bylo ze panowie zechca mi pokasowac wszystko z hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale jeszcze pytania dwa mam

- oddali Ci potem ten dysk?

- czy da sie dysk sformatowac gdy jest zabezpieczony? tak zeby nie bylo ze panowie zechca mi pokasowac wszystko z hdd?

Nie oddali bo jeszcze trwa sledztwo... (juz prawie 2 lata)

 

I nie oddaja :)

 

Dysk bez problemu da sie sformatowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale walka z piractwem?

OK, nie ma problemu, wierzcie mi, ale chciałbym mieć choć Windowsa legalnego, ale mnie po prostu nie stać, ostatnio patrzyłem na ceny choć WinXP Home Edition, a tu 300-350 zł - z czym do ludzi, sorry, ale nie stać mnie na taki wydatek. Jakby to było 150 zł to jak najbardziej, gry nie są jeszcze takie drogie w porównaniu do oprogramowania Microsoftu, natomiast trzeba się jeszcze wyposażyć w sprzęt, a to też nie tak mało.

Najgorsze tlumaczenie sie z mozliwych.. Kupisz auto nie bedziesz mial na paliwo to pojedziesz ukrasc na stacje? Bo przeciez takie drogie.. :mur: :lol:

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...