Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

und3r jawnie sugeruje, ze ma pirackiego windowsa i chetnie wymienilby go na legalnego, ale go na to nie stac!? Jednoczesnie und3r napisal w innnym temacie:

 

Widzimy zatem, ze ojciec naszego kolegi zarabia min. te 10000zl./miesiac ale na legalny soft go nie stac. Rowniez w "wygorowanych planach" und3r-a nie ma miejsca na legalny soft! I tu jest wlasnie podstawowy problem piractwa i ludzkiej mentalnosci, bo jak widac - nawet ci, ktorych stac na oryginały jadą na piratach!!!

myślę że sąd nie sugeruje się tym że ktoś coś zasugerował - liczą się fakty.. skoro nie przyznał publicznie ze ma pirata a jedynie teoretycznie mógłby to zasugerować - bo tak to odebrałeś to jest niewinny :)

 

Do tego nie wydaje mi się aby ktoś będą w posiadaniu pieniędzy ponad to co żyje kupował piraty, zdając sobie sprawę z ewentualnych skutków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio policja zaczęła krążyć w moich okolicach i mam pewien problem:

Mam legalnego windowsa i wszystkie nielegalne programy usunąłem z dysku ,ale ktoś mi mówił ,że mogą dowiedzieć się co miałem wcześniej na dysku ( wiem,że są takie programy do odzyskiwania) i mam takie pytanko: da się zrobić tak ,że im się to nie uda ?Jeśli tak to jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inni "normalni" forumowicze nie mówią przejrzyj wcześniejsze strony albo poszukaj na google. Proszę o informacje i ją otrzymuje za co dziękuje i sprawa załatwiona ,a nie w twoim stylu:"Porządny elektromagnes.I drugi na głowę"

Jesteś moderatorem a zachowujesz się jak dzieciak.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny uzytkownik forum najpierw poszuka zanim zapyta, jesli to takie trudne dla ciebie to szukaj pomocy gdzie indziej.

 

Wystarczy, ze przeszukasz ten temat, na dole strony jest taki fajny przycisk.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio policja zaczęła krążyć w moich okolicach i mam pewien problem:

Mam legalnego windowsa i wszystkie nielegalne programy usunąłem z dysku ,ale ktoś mi mówił ,że mogą dowiedzieć się co miałem wcześniej na dysku ( wiem,że są takie programy do odzyskiwania) i mam takie pytanko: da się zrobić tak ,że im się to nie uda ?Jeśli tak to jak ?

Przynajmniej tam gdzie ja wiem jak było (;)) to jeśli weszli, a Ty miałeś legalny Windows, programy freeware czy pełne wersje, wszystkie legalne i nie znaleźli niczego "tak na pierwszy rzut oka" to już nie grzebali dalej na dysku. Nie mieli już do tego raczej prawa.

 

A co do tego, to do wymazania dysku można użyć bardziej skomplikowanych programów. Możesz o nich poszukać na Google. Bawiłem się tym kiedyś, ale ich nazw nie pamiętam. Pamiętaj, że po zwykłym formacie dysku można odtworzyć prawie wszystko. Ale tak jak pisałem wcześniej, że jeśli niczego nie znajdą podczas wizyty, to nie zabiorą Twojego komputera do laboratorium czy gdzieś tam i nie będą go rozbierać na części pierwsze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mam legalnego windowsa i wszystkie nielegalne programy usunąłem z dysku ,ale ktoś mi mówił ,że mogą dowiedzieć się co miałem wcześniej na dysku ( wiem,że są takie programy do odzyskiwania) i mam takie pytanko: da się zrobić tak ,że im się to nie uda ?Jeśli tak to jak ?

jak można kogoś ścigać za coś czego nie ma na kompie? :] Ja miałem 2 lata temu windowsy (nielegalne) a teraz mam linuksa. To znaczy że policja może sobie teraz przyjść i mnie za tamte windowsy zamknąć? O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh tyle stron tematu poszło na marne :/

a to było wałkowane, jeśli nie mają konkretnego zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa to nie mogą nic robić, a jeśli już przyjdą to będą mieli nakaz a wcześniej będą Cię śledzić przez jakiś czas, przecież powodu jednego donosu brata sąsiada twego stryja nikt nie będzie wszczynał postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrze co tam napisali, tylko że policja na własną ręke przeprowadza kontrole oprogramowania...no i tutaj microsoft nie musi nic mieć do powiedzenia bo to indywidualna akcja policji. Ale generalnie małych miękkich nie wpuszczajcie do domu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaah!! :D

 

Mi się wydaje, że sklepy sobie puściły taką plotkę żeby mieć jakiś dodatkowy zysk.

 

Ale znów to trochę nie pasuje, bo niektóre witryny internetowe tez pisały że to prawda, więc nie wiem jak to mogło się rozprzestrzenić ;)

Edytowane przez lopik_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr z mojej uczelni z którym mam wykłady (swoją drogą niezły ziom :P) jest w BSA i opowiedział nam trochę, jak wygląda to wszystko. Pierwsze co i najważniejsze to fakt, że jeśli którakolwiek z organizacji namierza osobę ściągającą pliki z Internetu, to mamy prawy do oskarżenia tej organizacji o naruszenie prywatności. Praktyki takie obecnie stosuje między innymi ZPAV, policja zaś nie. Druga sprawa tycząca się nachodzenia domów wygląda tak: BSA sprawdza firmy czyli również sklepy komupterowe. Jeśli w takim sklepie przy zakupie komputera, instalowany jest system Windows, sklep ma obowiązek wydać dane kupujących (dlatego ważne aby nie brać nic na fakturę tylko paragon). Po otrzymaniu danych kupujących, policja wtedy rozpoczyna sprawdzanie osób, ze względu na podejrzenie nielegalnego systemu - system mógł być formatowany i zainstalowana piracka kopia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mieszkam rzut beretem od chełmna i panika jaka jest w tym mieście i pobliskim Świeciu gdzie mieszkam jest straszna, ludzie opowiadaja sobie różne niestworzsone historie, w sklepie komputerowym w którego znam włascicieli mówili mi że mają listy chętnych na Windowsy bo mają za mało towaru. Istna paranoja.

 

 

A historia z chełmna zaczeła się od kolesia który chałupniczymi sposobami drukował banknoty, okazało się że komputer którego używał miał lewego windowsa kupionego w sklepie który póxniej udostepnił policji dane innych osób które tam kupowały i tak się rozeszło.

 

 

 

Najbardziej denerwujące jest to że lokalne gazety jak i serwisy internetowe robią z policji bogów którzy moga wszystko, takie wrażenie odniosłem po przeczytaniu jednego z artykułów w lokalnej prasie. Nie może być tak gdzie teoretycznie mamy prawo domniemania niewinności a policja biorac wykaz danych ze sklepu interesuje się ludźmi którzy na fakturze mają komputer bez systemu a tym samym podejrzewają nielegalny system. To jest chore podejście. Cała akcja ogólnie uważam że jest dobra ale bez przesady. A druga rzecz to ludzie sami sobie robią problemy rozpowiadając poltki, jeden drugiego nakręca i tworzy się wielka paranoja ogarniająca całe miasto.

 

 

A na koniec muszę przyznać że Open Office to bardzo dobry zamiennik Office i niech ktoś mi powie że tak nie jest szczególnie że jest darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mieszkam rzut beretem od chełmna i panika jaka jest w tym mieście i pobliskim Świeciu gdzie mieszkam jest straszna, ludzie opowiadaja sobie różne niestworzsone historie, w sklepie komputerowym w którego znam włascicieli mówili mi że mają listy chętnych na Windowsy bo mają za mało towaru. Istna paranoja.

A historia z chełmna zaczeła się od kolesia który chałupniczymi sposobami drukował banknoty, okazało się że komputer którego używał miał lewego windowsa kupionego w sklepie który póxniej udostepnił policji dane innych osób które tam kupowały i tak się rozeszło.

Najbardziej denerwujące jest to że lokalne gazety jak i serwisy internetowe robią z policji bogów którzy moga wszystko, takie wrażenie odniosłem po przeczytaniu jednego z artykułów w lokalnej prasie. Nie może być tak gdzie teoretycznie mamy prawo domniemania niewinności a policja biorac wykaz danych ze sklepu interesuje się ludźmi którzy na fakturze mają komputer bez systemu a tym samym podejrzewają nielegalny system. To jest chore podejście. Cała akcja ogólnie uważam że jest dobra ale bez przesady. A druga rzecz to ludzie sami sobie robią problemy rozpowiadając poltki, jeden drugiego nakręca i tworzy się wielka paranoja ogarniająca całe miasto.

Pamietaj, ze nikt do tych ludzi nie chodzi z zalozeniem, ze sa winni - sprawdzaja wszystkich klientow i tyle.

A co do paranoi - jest to wspanialy przyklad jak dziala plotka - jest to po prostu zbiorowa zabawa w gluchy telefon, a do tego dementowac taka plotke mozna sobie do upojenia, bo ludzie daja chetniej wiare plotkarzom, niz oficjalnym komunikatom. Nic, tylko wpuscic tam jakichs studentow socjologii, niech sie ucza :P

 

A na koniec muszę przyznać że Open Office to bardzo dobry zamiennik Office i niech ktoś mi powie że tak nie jest szczególnie że jest darmowy.

Jest dobry do czasu, gdy musisz zrobic cos wiekszego lub bardziej fikusnego. Wtedy sie okazuje, ze jednak troche mu do Office'a brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna akcja plotka:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,6...5.html?skad=rss

 

A jabardziej prawdziwe dla mnie jest to:

- Niewykluczone, że panikę napędzają właściciele sklepów komputerowych. W lutym na polskim rynku ma pojawić się nowy system operacyjny Microsoftu - Windows Vista. Sklepy chcą się szybko pozbyć XP-eka -spekuluje jeden z częstochowskich informatyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panika malo powiedziane - jakas powszechna paranoja.

W ostatnich dniach kilkanascie znajomych osob dzwonilo do mnie z pytaniem czy maja sie bac (plusy odpowiedniego wyksztalcenia i pracy w odpowiednim miejscu :) ) .

Najgorsze jest to ze mowie im co i jak , wykladam jak przyglupowi a oni dalej swoje. Wiadomo znajomy od piwa wie wiecej niz jakis tam gnojek po studiach.

Faktycznie kilka osob zgarneli ale to byli "hurtownicy" , o jakim Wojtusiu ktoremu zla policja zabrala kupiony na komunie komputer nie słyszalem.

Faktycznie "przypadkowe" osoby tez maja problemy z pirackim oprogramowaniem - zlodziej samochodow i dzieciaki podrabiajace legitymacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam legalnego windowsa i wszystkie nielegalne programy usunąłem z dysku ,ale ktoś mi mówił ,że mogą dowiedzieć się co miałem wcześniej na dysku..

i myślisz że na siłę będą Ci szukac po dysku i w piwnicy i na strychu i u sąsiadów czy czasem nie złamałeś prawa :lol:

 

jeśli już zakładać czysto teoretycznie że nadejdzie do Cie taka kontrola.. pokazujesz mu certyfikat legalnosci windy, pokazujesz że masz 5 programów, każdy legalny, pytasz czy mają jakieś dowody wskazujące Twoją winę, a jak nie to dowidzenia panom, bo idę spać :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...