Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

ja czytajac ten topic (przyznam, ze duzo osob sie wypowiedzialo ;)) udoszedlem do wniosku, ze tym razem policja bedzie raczej scigac ludzi rozprzestrzeniajacych dane, niz tych, ktorzy je sciagaja. mam racje? ;)

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro wszystko bedzie zaszyfrowane, to nie beda mieli jakichkolwiek dowodow na to, ze zrobilem cos nielegalnie.

 

A jeszcze mnie zastanawia taka sprawa - czy policja nie lamie prawa, starajac sie zdobyc dowody na to, ze ktos cos sciaga/wysyla ? no bo zeby to sprawdzic, to musza tez takiego emule zainstalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mnie zastanawia taka sprawa - czy policja nie lamie prawa, starajac sie zdobyc dowody na to, ze ktos cos sciaga/wysyla ? no bo zeby to sprawdzic, to musza tez takiego emule zainstalowac

:lol::lol::lol:

 

a tak poza tym to policja wogole prawie caly czas lamie prawo - nie wyobrazam sobie zeby zaden policjant nigdy ni sciagnal nic z neta - zadnej piosenki ni nic - lub jego syn/corka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jak oni chcą wykrywać czy ktoś ściąga dane czy nie? Po IP? To by zdało egzamin tylko w przypadku publicznego, stałego IP, a nie dynamicznego jak w przypadku Neostrady.

Oj bardzo się mylisz. Miałem kiedyś problem z jednym niezadowolonym pracownikiem, który wysyłał anonimy.

Pewna osoba z TPSA (znajoma :wink: ) bardzo mi pomogła. Kolo wysyłał maile od siebie z chaty był przekonany, że zmienne IP go ochroni :lol: Operator ma obowiązek przynajmniej przez rok składować informacje o ip klientów. Aby kogoś namierzyć wystarczy np. ip z nagłówka maila i data oraz godzina.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Pozatym jak oni chcą wykrywać czy ktoś ściąga dane czy nie? Po IP? To by zdało egzamin tylko w przypadku publicznego, stałego IP, a nie dynamicznego jak w przypadku Neostrady.

lol - dynamiczne IP to nie jest ZADNE zabezpieczenie. Dziwie sie ze sa tacy ktorzy sie jeszcze łudza tym ze to daje jaka kolwiek anonimowosc, lol - moze na ircu hue hue hue

TPSA doskonale wie kto mial kiedy jakie IP, komputer pozostawie po sobie mase sladow, poza tym TPSA dysponuje narzedziami na potrzeby policji, ktore umozliwiaja namierzenie kazdego. Wiec jedyna metoda na bycie w miare anonimowym to jest uzycie kafejki, ale sciaganie przez p2p z kafejki jest raczej niemozliwe jak wiadomo, poza tym bardzo duzo kafejek ma monitoring i mozna dopasowac logi na serverach z czasem z kamer przemyslowych w kafejce zeby co do sekundy dopasowac skutki do akcji.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ok z tym dynamicznym IP to może dałem gafe, ale TPSA bez nakazu tez nie udostępni tych danych. No bo jak może to zrobić, skro jest ustawa o ochronie danych osobowych? Jeżeli Policja będzie miała nakaz to ok, ale tak?Pozatym, czy będzie im sie chciało bawić w nakazy, logi itd. dla jednego zwykłego obywatela? Nie sądze, za dużo zachodu, za duze koszty. TPSA strciła by też dzieki temu zaufanie klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro wszystko bedzie zaszyfrowane, to nie beda mieli jakichkolwiek dowodow na to, ze zrobilem cos nielegalnie.

 

A jeszcze mnie zastanawia taka sprawa - czy policja nie lamie prawa, starajac sie zdobyc dowody na to, ze ktos cos sciaga/wysyla ? no bo zeby to sprawdzic, to musza tez takiego emule zainstalowac

Wiesz co to znaczy prowokacja?

:lol::lol::lol:

 

a tak poza tym to policja wogole prawie caly czas lamie prawo - nie wyobrazam sobie zeby zaden policjant nigdy ni sciagnal nic z neta - zadnej piosenki ni nic - lub jego syn/corka ;)

A wyobrażasz sobie że praca a życie prywatne to dwie różne sprawy?

 

No dobra, ok z tym dynamicznym IP to może dałem gafe, ale TPSA bez nakazu tez nie udostępni tych danych. No bo jak może to zrobić, skro jest ustawa o ochronie danych osobowych? Jeżeli Policja będzie miała nakaz to ok, ale tak?Pozatym, czy będzie im sie chciało bawić w nakazy, logi itd. dla jednego zwykłego obywatela? Nie sądze, za dużo zachodu, za duze koszty. TPSA strciła by też dzieki temu zaufanie klientów.

A mówi ci coś zwrot 'współudział w paserstwie'? Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce jeszcze zauwazyć, ze sciaganie filmow czy muzy z emule czy innego p2p jest całkowicie legalne. Polskie prawo pozwala na posiadanie kopii bezpieczeństwa, jeśli posiadamy oryginał. Jeśli więc mam oryginalną płytę zespołu, to mogę posiadać te kawałki w mp3. A to czy je sobie sam zripuje czy ściągne, to juz moja sprawa. Dlatego zawsze mozna powiedziec, ze mamy oryginalne płyty, tylko pozyczylismy koledze :lol: . Potem trzeba je tylko na szybko skombinowac - jesli nie zarekwirują nam 50 000 mp3 to mozna sie zastanowic nad takim rozwiązaniem problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówi ci coś zwrot 'współudział w paserstwie'?

Owszem mówi, ale zauważ, że zdobycie nakazu to nie takie hop-siup. Pozatym, jak mogą o tym wiedzieć bez dowodów, którymi będą logi, na które muszą zyskać nakaz, ale żeby go zyskać najpier muszą je mieć. :lol:

Aha i prosze nie pisać mi tu o "przypuszczeniu popełniania przestępstwa" bo skąd oni mogą o tym wiedzieć, skoro komputera danego użytkownika nawet na oczy nie widzieli?

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to znaczy prowokacja?

 

A wyobrażasz sobie że praca a życie prywatne to dwie różne sprawy?

A mówi ci coś zwrot 'współudział w paserstwie'?

powiedz ze zartujesz bo jesli nie to zaraz sie chyba poloze na podlodze ze smiechu :D uwazasz ze policjancik ma prawo scigac przestepcow na sluzbie a zaraz po powrocie do domu moze wyjmowac dubeltowe z szafy i siac poploch na miescie :D no bo policjant po pracy to normalny czlowiek :D ale zes mnie rozbawil na koniec dnia :D albo jeszcze lepsza analogia, policjant przez caly dzien sluzby mial na glowie sprawe jakiegos pirata, zalatwial nakaz przeszukania dysku itp (nie znam sie dokladnie na tych procedurach), konczy prace, zostawia mundur i wraca do domu. siada przed kompem i wlacza dc++/kazze i sie relaksuje sciagajac nowy album ulubionego wokalisty itp itp. no bo w koncu juz nie jest na sluzbie, nastepnego dnia juz sciga ludzi za to co on sam robil poprzedniego dnia :D powiedz mi sie tak nie myslisz :D bo wydaje mi sie takie rozumowanie to moze miec dzieciak z podstawowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem mówi, ale zauważ, że zdobycie nakazu to nie takie hop-siup. Pozatym, jak mogą o tym wiedzieć bez dowodów, którymi będą logi, na które muszą zyskać nakaz, ale żeby go zyskać najpier muszą je mieć. :lol:

Aha i prosze nie pisać mi tu o "przypuszczeniu popełniania przestępstwa" bo skąd oni mogą o tym wiedzieć, skoro komputera danego użytkownika nawet na oczy nie widzieli?

Ale nakazu na co? Mają IP (nieważne, zewnętrzne czy wewnętrzne, statyczne czy dynamiczne), idą do providera do którego należy dana pula adresowa i nakazują udostępnienie danych dotyczących danego IP (jeżeli zewnętrzne statyczne) lub danych z logami (w każdym innym przypadku).

 

powiedz ze zartujesz bo jesli nie to zaraz sie chyba poloze na podlodze ze smiechu :D uwazasz ze policjancik ma prawo scigac przestepcow na sluzbie a zaraz po powrocie do domu moze wyjmowac dubeltowe z szafy i siac poploch na miescie :D no bo policjant po pracy to normalny czlowiek :D ale zes mnie rozbawil na koniec dnia :D albo jeszcze lepsza analogia, policjant przez caly dzien sluzby mial na glowie sprawe jakiegos pirata, zalatwial nakaz przeszukania dysku itp (nie znam sie dokladnie na tych procedurach), konczy prace, zostawia mundur i wraca do domu. siada przed kompem i wlacza dc++/kazze i sie relaksuje sciagajac nowy album ulubionego wokalisty itp itp. no bo w koncu juz nie jest na sluzbie, nastepnego dnia juz sciga ludzi za to co on sam robil poprzedniego dnia :D powiedz mi sie tak nie myslisz :D bo wydaje mi sie takie rozumowanie to moze miec dzieciak z podstawowki

Jeżeli myślisz tak jak powyżej napisałeś, to naprawdę - nie wiem co odpowiedzieć :) Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem, ze takie naloty (nie wazne prawdziwe czy zmyslone) maja na celu aby ludzie ktorzy sciagaja rozne srednio legalne pliki z netu 2x sie zastanowili zanim to zrobia. Jeszcze pare lat temu kazdy mial swiadomosc bezkarnosci i pobieral co chcial (kto mial oczywiscie wtedy stalke). Miedzy Bogiem a prawda ciesze sie w duchu, ze mam poblokowane porty (i jestem za natem) u swojego providera (pozdrawiam w tym miejscu krakowski classcom) wiec i tak sobie nic nie sciagne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nakazu na co? Mają IP (nieważne, zewnętrzne czy wewnętrzne, statyczne czy dynamiczne), idą do providera do którego należy dana pula adresowa i nakazują udostępnienie danych dotyczących danego IP (jeżeli zewnętrzne statyczne) lub danych z logami (w każdym innym przypadku).

O właśnie, widzisz, żeby dostać te logi MUSZĄ mieć nakaz, bo udostępnianie tego bez nakazu policji do łamanie ustawy o danych osobowych. A nakazu nie dostaną, bo co służy za podstawę? IP, którego właścicielem może byc każdy i żeby dowiedzieć sie kto nim jest muszą mieć owy nakaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ciekawą rozmowę z kolegą nt. szeroko pojętego ściągania. Zaintrygowały mnie dwie kwestie:

- powiedział, że każdy pobrany plik z Netu można na komputerze trzymać 24h, po czym skasować i wszystko jest OK, nawet jakby był to dajmy na to jakiś film pobrany przez P2P. Wg mnie jest to bzdura, ale nie byłem pewny i się nie kłóciłem

- są logi tego co pobierałem gdzieś u administratora, dajmy na to, że pobrałem 100 filmów, wpada policja, ale nie znajduje tego na dysku, wcześniej dysk został podmieniony na inny, a tamten z filmami schowany u sąsiada. Co wtedy jest? Wg. logów pobrałem 100 filmów, ale ich nie mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)rozpowszechnianie:

 

Art. 116. (ustPrAut) 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

2)zwielokrotnianie:

 

Art. 117. (ustPrAut) 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

3)uzyskanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej:

 

Art. 278. (kk) § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

 

4)paserstwo:

 

Art. 291. (kk) § 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. orzeczenia sądów

Art. 292. (kk) § 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

orzeczenia sądów

Art. 293. (kk) § 1. Przepisy art. 291 i 292 stosuje się odpowiednio do programu komputerowego.

§ 2. Sąd może orzec przepadek rzeczy określonej w § 1 oraz w art. 291 i 292, chociażby nie stanowiła ona własności sprawcy.

Art. 118. (ustPrAut) 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedmiot będący nośnikiem utworu, artystycznego wykonania, fonogramu, wideogramu rozpowszechnianego lub zwielokrotnionego bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom nabywa lub pomaga w jego zbyciu albo przedmiot ten przyjmuje lub pomaga w jego ukryciu,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 5.

3. Jeżeli na podstawie towarzyszących okoliczności sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 lub 2 powinien i może przypuszczać, że przedmiot został uzyskany za pomocą czynu zabronionego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Na koniec chciałbym zauważyć, że zgodnie z polskim prawem samo używanie nielegalnych kopii chronionych prawem programów komputerowych nie jest w naszym kraju przestępstwem.

 

Zacytowane z www.poradaprawna.pl

 

Co do logów - od kiedy Admin ma prawo wiedzieć co ściągasz? To jest łamanie prywatności! To samo logi z programów itp. Moim zdaniem można się powołać na możliwość skopiowania przez kogoś adresu MAC/IP i kradziezy łącza itp. Jest to co prawda totalnie głupie, ale w przypadku braku dowodów nie można chyba koło tego przejść obojętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja tez sie nad tym zastanawialem jak bo to sie przelozylo na praktyke, w lapie mam dysk wymienny poprzez zatoczke, wiec wyciagam i wladam jakiegos 30gb malucha z windowsem z licencja (akurat kupilem lapa z windowsem) a maly dysk 2.5" chowam w wczesniej zaplanowanym dobrze miejscu w domu (jakas lewa klepka w parkiecie itp) w odruchu paniki zawsze mozna miec w domu potezny magnes - nawet w formie rzezby i przecizgnac dyskiem, wtedy dane sa nie do odzyskania - tylko trzeba miec wszystko w jednm miejscu.

O chowaniu dysku u sasiada to jakis zart - jak zapukaja ci do drzwi to otowrysz i co powiesz "przepraszam ja do sasiada po cukier"?

 

CarsonPoland z czego ty sie smiejesz to ja nie wiem - myslisz ze kazdy policjant to wzor prawosci - czy ty naprawde w swojej naiwnosci sadzisz ze zaden kraweznik nie odpala w domu p2p? Pzynajmniej od czasu do czsu?

 

Poza tym zle podchodzcie do kwestii genezy przeszukania domu.

To nie jest tak ze policja sobie ubzdurala i wchodzi komus na chate.

Wejsc moze tylko wtedy jak ma uzasadnione podejzenie popelninia przestepstwa. Czyli jak ktos podkabluje na BSA albo policje ze kos ma piraty w domu. Wtedy policja prosi o nakaz przeszukania od prokuratora i wchodzi wam do domu np. w srodku nocy albo nad ranem (jak to wynika juz z wielu zapisow kamer policyjnych ktore widzialem) A w domu co? Pelno plytek, dysk zawalony softem nielegalnym. Biorac pod uwage samego windowsa offica i pare filmow, to wyjdzie jakies 50 tys zl grzywny (Sarkazz szkoda ze nie podales taryfikatora - lol)

 

Sytuacja druga - tak sie rozpisujecie o sciaganiu. Otoz policja najpierw namierza zrodlo, szyli server edonkey (chyba najbardziej "nietykalny") czy to server torrentowy (tutaj jestescie jak na dloni) czy HUB DC (tutaj nawet gimnazjalista by wszystkich zlapal niemal ze za reke) Pozniej policja jak po sznurku namierza poprzez providera fizyczny adres, abiera server i w zaciszu komisarjatu wyciaga dane wszystkich osob (ma na to 100% zgode i poparcie providera) i w efekcie puka wam dodrzwi.

 

 

edit.

aha jeszcze taka "mala" uwaga: jak macie np. nielegalnego windowsa na dysku (zainstalowanego) i na plytce (instalke) to kare sie liczy podwojnie... i to sie tyczy kazdego programu...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze z takich glupich tlumaczen:

"pozyczylem znajomym, a na dysku i plytach trzymam kopie zapasowe, na wypadek zniszczenia nosnika orginalnego(wiadomo - znajomi). Nie prowadze dziennika, w ktorym notowalbym, co komu pozyczylem, czekam az mi sami oddadza, wiec w tej chwili nie jestem w stanie okreslic, kto posiada moja orginalna plyte."

Nie jest przeciez tak ,ze kupujac gre/film/muzyke dostajemy jakis swistek, licencje czy cos w tym stylu, wiec jedynym dowodem, ze to jest orginal, jest sam fizyczny nosnik/ moze ewentualnie pudelko. Jesli oprocz kilkudziesieciu nielegalnych plikow, mam tez sporo legalnych, to chyba uwiarygodnia moja wersje wydarzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

zakladajac ze cala reszte softu masz legana (chociaz by nero, winamp, total commander i masa innego softu na ktory sie nawet nie zwraca uwagi) czyli masz legalnego windowsa i 2-3 plyty mp3 nielegalne to badzmy szczerzy nawewet by pewnie nie kirowali spawy do sadu, po prostu by wyszli, nawet oni maja poukladane w glowach i nie scigaja nikogo za jeden 2 albumy bo to paranoja. Ale z reguly jest tak ze srednio tych mp3 jest na waszych dyskach po 3-5 gb a to juz jest masa albumow, dodac do tego kilkanascie filmow... - sory ale nie udowodnisz ze to wszystko masz w orgialach tylko akurat nie pamietasz komu pozyczyles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak, ze mam na półce ponad 100 oryginalnych DVD (na większość mam chyba nawet rachunki z MM - kiedys mnie naszlo, zeby je zbierac, w sumie nie wiem po co :lol: ). Do tego dochodzą gazetówki (tych mam mało) i stojak z oryginalnymi albumami. Gdyby policja zapukała do drzwi to mowie im - no fakt, mam na dysku troche backupow (trzymam na dysku kilkadziesiat filmow, ktore najbardziej lubie i czesto do nich wracam), ale widza państwo, na oryginały mnie stac i wszystko to mam tez w oryginale, z tym ze cześć pozyczyłem znajomym - czesto pozyczam filmy i muze znajomym. Czy w takim przypadku mieliby jakiekolwiek prawo skonfiskowac mi kompa? Kilku moich znajomych to kinomami i moglbym w dwa dni skombinowac sobie od nich wszystko w oryginale (no z wyjątkiem tych filmow, ktore nigdy sie na DVD nie ukazały - tutaj to nawet nie wiem jak to prawnie wyglada).

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim przypadku mieliby jakiekolwiek prawo skonfiskowac mi kompa?

Jeśli przychodzi policja i mają nakaz, to znaczy że mają doniesienie o popełnieniu przestępstwa itp. Więc komputer tak czy siak zabiorą, mogą nawet chate przetrzepać w poszukiwaniu piratów pewno. A potem czekasz na opinię biegłego/ekspertyzę. Oni chyba nie są upoważnieni do sprawdzenia tego na miejscu, chociaż jesli mają ze sobą technika to jest to wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, und3r poruszyl ciekawa sprawe - jak sie ma sytuacja z np. filami, ktore nigdy sie w Polsce nie ukazaly, na zadnym nosniku ani w kinach i nie ma w Polsce nikogo, kto bylby posiadaczem licencji na rozpowszechnianie danego tytulu?

Domyślam się, ze w takim przypadku, aby byc legalnym, należałoby sprowadzić sobie film zza granicy i zapłacić za wysyłkę 3 razy tyle, ile kosztuje DVD:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie nad tym zastanawialem jak bo to sie przelozylo na praktyke, w lapie mam dysk wymienny poprzez zatoczke, wiec wyciagam i wladam jakiegos 30gb malucha z windowsem z licencja (akurat kupilem lapa z windowsem) a maly dysk 2.5" chowam w wczesniej zaplanowanym dobrze miejscu w domu (jakas lewa klepka w parkiecie itp) w odruchu paniki zawsze mozna miec w domu potezny magnes - nawet w formie rzezby i przecizgnac dyskiem, wtedy dane sa nie do odzyskania - tylko trzeba miec wszystko w jednm miejscu.

O chowaniu dysku u sasiada to jakis zart - jak zapukaja ci do drzwi to otowrysz i co powiesz "przepraszam ja do sasiada po cukier"?

 

CarsonPoland z czego ty sie smiejesz to ja nie wiem - myslisz ze kazdy policjant to wzor prawosci - czy ty naprawde w swojej naiwnosci sadzisz ze zaden kraweznik nie odpala w domu p2p? Pzynajmniej od czasu do czsu?

 

Poza tym zle podchodzcie do kwestii genezy przeszukania domu.

To nie jest tak ze policja sobie ubzdurala i wchodzi komus na chate.

Wejsc moze tylko wtedy jak ma uzasadnione podejzenie popelninia przestepstwa. Czyli jak ktos podkabluje na BSA albo policje ze kos ma piraty w domu. Wtedy policja prosi o nakaz przeszukania od prokuratora i wchodzi wam do domu np. w srodku nocy albo nad ranem (jak to wynika juz z wielu zapisow kamer policyjnych ktore widzialem) A w domu co? Pelno plytek, dysk zawalony softem nielegalnym. Biorac pod uwage samego windowsa offica i pare filmow, to wyjdzie jakies 50 tys zl grzywny (Sarkazz szkoda ze nie podales taryfikatora - lol)

 

Sytuacja druga - tak sie rozpisujecie o sciaganiu. Otoz policja najpierw namierza zrodlo, szyli server edonkey (chyba najbardziej "nietykalny") czy to server torrentowy (tutaj jestescie jak na dloni) czy HUB DC (tutaj nawet gimnazjalista by wszystkich zlapal niemal ze za reke) Pozniej policja jak po sznurku namierza poprzez providera fizyczny adres, abiera server i w zaciszu komisarjatu wyciaga dane wszystkich osob (ma na to 100% zgode i poparcie providera) i w efekcie puka wam dodrzwi.

edit.

aha jeszcze taka "mala" uwaga: jak macie np. nielegalnego windowsa na dysku (zainstalowanego) i na plytce (instalke) to kare sie liczy podwojnie... i to sie tyczy kazdego programu...

widze ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. ja wiem ze tak jest, ze tak robia policjanciki i wg mnie to jest chore/nienormalne. Paszczu napisal tak jakby dla niego bylo wszystko na miejscu, ze policjant ma prawo sciagac piraty po sluzbie :D to jest chore ale niestety tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

czytalem gdzies ze takie przypadki sa poblazliwie traktowane przez sad, aczkolwiek takich pozycji wiele nie ma.

Natomiast jak ktos jest wielbicilem mangi i sciaga pokilka gigabajtwo tygodniowo - to juz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem gdzies ze takie przypadki sa poblazliwie traktowane przez sad, aczkolwiek takich pozycji wiele nie ma.

Natomiast jak ktos jest wielbicilem mangi i sciaga pokilka gigabajtwo tygodniowo - to juz nie wiem...

Chyba sobie żartujesz. Nawet filmy znanych reżyserow nie zawsze ukazują sie w Polsce, a jak ktos gustuje np. w kinie azjatyckim to juz w ogole ma pozamiatane, gdyby zabronic mu ściagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. ja wiem ze tak jest, ze tak robia policjanciki i wg mnie to jest chore/nienormalne. Paszczu napisal tak jakby dla niego bylo wszystko na miejscu, ze policjant ma prawo sciagac piraty po sluzbie :D to jest chore ale niestety tak jest

Wiesz jasne że tak "powinno być" teoretycznie. Ale policjant to też "tylko" człowiek. Myślisz że policjant po służbie to nie przekracza prędkości w mieście? Przeprowadza staruszki na pasach etc?? Tak samo jak z księżmi. Są ludzie i ludzie.

 

Ale z drugiej strony weź zobacz inna rzecz. Co by było jakby taki policjant-służbista w domu też wyznawał policyjny kodeks? By CI dawał kary (albo i podał na policję :lol: ) że syn ma piraty, że syn jechal 60 gdzie była 40 :D , że syn wypił piwo mając 15 lat. Wiesz nie ma chyba idealnych policjantów, księzy , lekarzy itd. Ale czy to napewno źle? Hmmm nie jestem pewien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się tam wcześniej pytał jak sąsiadowi przekazać płyty gdy policja stoi u drzwi. Najprostszy sposób to jak się mieszka w bloku to przez balkon ;)

 

Ktoś może rostrzygnąć moje dwie wątpliwości dot. 24h czasu przechowywania plików na dysku pobranych z Netu, obojętnie pirat lub nie.

 

Mój Provider ma logi i policja się do nich dobrała, ale nieczego z tych logów u mnie w domu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Provider ma logi i policja się do nich dobrała, ale nieczego z tych logów u mnie w domu nie ma.

Provider nie może mieć logów bo musiałby zebrać niewyobrażalną ilość informacji + złamałby twoje prawo do prywatności. Może mieć najwyżej informacje o połączeniach danych IP z innymi IP, ale to i tak dużo. Może niech się jakiś admin wypowie. Tak samo z NATem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...