Skocz do zawartości
maSTHa212

W3 Zaczal Swirowac, Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

sprawa jest dosc powazna, a moze nie tyle nawet powazna co juz autentycznie nie mam sily ani pomyslow jak to rozwiazac. Ale wszystko od poczatku...

 

W ostatni czwartek zakupilem kostke pamieci RAM, Corsair 1GB DDR2-667 czyli dokladnie taka jaka juz siedzi w laptopie. Wsadzilem, odpalam, w BIOSie wszystko pieknie wykryte. Czyli luz, jest dobrze. Odpalam system, instaluje gre (Company of Heroes, dla niej wlasnie kupilem ta druga kosc), instaluje patch, zmieniam drivery na nowsze (ostatnie Catalysty albo Omegi, 6.9 w kazdym razie). Jeden restart, drugi restart (po tych instalacjach) wszytko gra. Odpalam gre, zmieniam ustawienia grafiki, testuje, znow zmieniam testuje...zwis. Czarny ekran i wywala system. No nic, czekam az sie zaladuje system...a to lipa, plik CONFIG jest uszkodzony, nie mozna go znalesc. No to probuje w trybie awaryjnym, to samo, nie mozna go zaladowac. Koniec, koncow udalo mi sie odzyskac najpotrzebniejsze dane no i format zero fill. Caly nastepny dzien testuje zarowno RAM jak i dysk, MemTest ani narzedzia Seagate nie wykazaly nawet jednego errora. No wiec mysle sobie, dobra mialem pecha, walnal sie plik, zdarza sie. Ok, stawiam system od nowa, wszystkie programy itd. W koncu instaluje drivery od grafy i ponownie gre CoH. Odpalam, testuje ustawienia w grze, ok dziala. Zmieniam ustawienia, znow test i kurna powtorka z rozrywki. No to ok, zmiana driverow na Omegi. Zero zmian, a w koncu znowu sytuacja ze system w ogole nie wstaje ale nie raportuje o brak CONFIGU tylko wywala takie cos :

P1020760.JPG

No i tak to wyglada. W necie znalazlem tylko, ze jest to blad albo wlasnie od pamieci albo od sterownikow grafiki niezgodnych z SP1/SP2. ALE. Odinstalowalem w trybie awaryjnym stery, system wstal normalnie, zainstalowalem najnowsze stery z WHQL (6.8 ) i zaczalem testowac grafike. 3dM05 i 06 poszly elegancko, bez artow, wyniki w normie. Potem zainstalowalem 6 gier, zadna nie odpala, jedynie Far Cry zaskoczyl ale z artami wielkosci ekranu. W Windowsie wszystko smiga dobrze, moze troche wolniej niz zwykle ale raczej nie ma sie do czego przyczepic. Aha sytuacja z tym niebieskim ekranem jest takze po wyjeciu tej nowej kostki. Takze generalnie powiem, ze jest to 1 raz od paru lat jak kompletnie nie wiem co zrobic, nie mam pomyslow. Generalnie chcialbym to sam jakos naprawic, Orika to absolutna ostatecznosc, bo nie dosc ze sie boje o wyglad zewn mojego lapka to jeszcze pewnie bede czekal do swiat az mi czesci (tylko kuzwa jakie?!) sprowadza

Kazda pomoc sie liczy, z gory dzieki

pozdrawiam

 

edit.

KOTOR2 odpalil, gra chodzi bez zadnych burakow, nawet zmienilem ustawienia podczas grania i wszystko pieknie zasuwa. Tym bardziej wiec WTF?!?!

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie testuje wszystko z 1GB (wyjalem nowa kosc) i zaraz uaktualnie wpis, a rozwalic BIOS to nie wiem jak moglem tego dokonac, od dawna ani nie gralem ani nie krecilem, jedyne zmienilem stery co robilem juz milion razy wczesniej.

 

edit.

Ok, porobilem testy bez tej nowej kosci, tylko ze stara tam gdzie byla :

 

3dm 05&06 - testy bez problemu, bez artow, wyniki w normie

FEAR : odpalil sie, bez problemow, zmienialem ustawienia juz w grze - wszystko ok

Far Cry : jak wyzej

HoMM5 : to samo

KOTOR2 : to samo

i na koniec

Company Of Heroes : gra sie odpala, ale w momencie testowania ustawien nie widze obrazu ALE system sie nie wiesza, test leci (slychac odglosy z testu) ale ekran pozostaje czarny. Po koncu testu niestety nie widac juz menu.

Ale system na bank nie jest powieszony.

I tak to sie przedstawia. Teraz pytanie : czy walnieta kosc czy co gorsza bank pamieci?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie testuje wszystko z 1GB (wyjalem nowa kosc) i zaraz uaktualnie wpis, a rozwalic BIOS to nie wiem jak moglem tego dokonac, od dawna ani nie gralem ani nie krecilem, jedyne zmienilem stery co robilem juz milion razy wczesniej.

 

Tylko, że najnowsze Omegi nie były pewnie dla Twojej karty i one zrobiły to co chciały bez Twego udziału.(pewna granica jest i może blokada nałożona przez Asusa ale to są tylko rozważania).

 

Co Menager Urządzeń pokazuje, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excray czyli myslisz ze to wina predkosci? Ze 667 w dualu wali takimi burakami?? No to niezly zonk :/ Ale w ogole to sobie przypomnialem, ze na NBR forum ludzie maja W3 z 2x1gb 667 i zadnych raportow o bledach. Moze to wina BIOSu??

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie probowalem i chyba nie bede, na razie dziala wszystko z 1GB wiec nie bede tego zmieniac. Jutro podjade do jakiegos sklepu i sprawdze z inna kostka. Jesli pojdzie to znaczy ze Corsair jest walniety, jesli nie to chyba BIOS ssie. Aha, nowszego nie ma a starszego nie moge wgrac wiec wpadlem jak sliwka w go...

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 - sprawdź jak kolega pisze wyżej, czyli nową kość w "starym" banku ... A potem starą w "nowym". Będziesz miał obraz tego, czy bank, czy kosć jest walnięta, jeśli wogóle.

Miałem podobny problem,ale na stacjonarce - ściągnąłem forceware do swojej grafy, zainstalowałem a tu ZONK ! ... Far Cry nie szedł, NFSMW tragedia, reset - niby ok, ale po próbie odpalenia gry BSOD ... Przywracanie systemu, czyszczenie sterów, instalacja oryginalnych z płytki Gainwarda, potem ściągnąłem jeszcze raz sterowniki, co ciekawe :blink: W TEJ SAMEJ WERSJI, ale z innego serwera... Te juz poszły elegancko.

Więc osobiście stawiałbym na to, że stery namieszały Ci w konfigu.

BTW - jak niby miałbyś uwalić BIOS - którykolwiek :blink: Chyba, że teraz sa efekty jakiejś zabawy w podkręcanie wcześniejszej, w co wątpię, skoro wszystko jest "jak fabryka dała" ??

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajnosci. Po 1 : nie moge zamienic pamięci i sprawdzic starej w nowym bloku bo tutaj jest bank nr 1 i 2 i w takiej kolejnosci trzeba to obsadzac czyli jak wsadze jedna kostke do banku 2 (tego pod spodem) to nie bedzie dzialac, wiem bo juz kiedys tak zrobilem, wiec musze w ten pod klawiatura. Pod klawa mi dziala, wiec nie bede tego ruszac bo spie.... jescze cos dodatkowo i w ogole bedzie bal. Na razie dziala z 1GB, jutro sprawdze z inna kostka i w zaleznosci od wyniku bedzie ciag dalszy poszukiwan albo i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wracam do sprawy.

 

To, że takie pamięci chodzą na innych Asusach to nic nie swiadczy, że przy tym modelu i tej firmie prducenta pamięci musi chodzić poprawnie (brak kompatybilnosci-sprawdzić jacy prod.ram współpracują z tym modelem).

 

Druga sprawa najprawdopodobna- nowe stery karty graficznej. Jeżeli nie masz to kup Nr. 10 PC Format str.40.tam pisze o błędach.

 

Twój stop 0x00000050 opis (oprogramowanie żądało dostępu do danych, których nie ma w pamięci lub podano nieprawidłowy adres pamięci. Przyczyną może być awaria pamięci (także cache L2 czy pamięci wideo) albo nieprawidłowo napisane oprogramowanie.kc.

 

Na stronie Microsoftu rozszyfruj to co napisane w nawiasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ci sie nie chce wyjac tej pamieci z pod klawiatury i zmienic na ta nowa.....to by wyjasnilo w 100% czy winna jest pamiec -ale jak wolisz jezdzic po serwisach itp twoj wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lucjan : stery teraz mam starsze, 6.8 WHQL wiec to raczej nie to szczegolnie, ze gry juz chodza normalnie, problem jest gdy 2 kostki sa naraz w srodku

 

@robot : zmienie kosc jutro, na razie puscilem jeszcze raz dla pewnosci MemTest i zostawie na cala noc. A jak nic nie bedzie to zmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lucjan : stery teraz mam starsze, 6.8 WHQL wiec to raczej nie to szczegolnie, ze gry juz chodza normalnie, problem jest gdy 2 kostki sa naraz w srodku

 

@robot : zmienie kosc jutro, na razie puscilem jeszcze raz dla pewnosci MemTest i zostawie na cala noc. A jak nic nie bedzie to zmienie.

Z tą samą kością (producent, prędkość, pojemność) miałem ten sam komunikat po miesiącu poprawnej pracy. Kość w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem identyczne krzaki na Stacjonarce:)

MOBO bodajrze SOLTEK jakis, RAMy "Noname" ale obydwa takie same i walilo błędami.... nawet system sie nie odpalal.

Na kazdej kosci z osobna Smigalo:)

 

Pomoglo wgranie najnowszego biosu ze stronki producenta oraz.... co dziwne cos tam jeszcze krzaczyło to zamienilem kosci bankami:) POMOGLO:)

 

aaaa i ramy byly szybsze niz powinny być:)

 

Wiec kolego maSTHa212 zanim mialbys go gdzies oddawac w "brutalne łapy" serwisu sproboj w ostatecznosci opcje z biosem :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej kosci, moja ma oznaczenie VS1GSDS667D2 i jest to jedyna kosc ktora pokazuje w zakladce Products w kategorii SODIMM 667. Wiec tej ktora jest wymieniona jako komatybilna raczej nie kupie. Poza tym na NBR pisaly osoby, ktore maja 2 rozne kosc, roznych producentowi itd i wszystko dziala. A teraz hit sezonu :

po MemTescie zaczalem robic znowu testy w Windowsie, wszystko dziala procz CoH. I co teraz?? Rece mi opadaja, bez kitu.

Aha, do tej kostki pod klawa nie moge sie dobrac, niby wszystko odpinam a ona i tak jest jakby przyklejona na srodku i nie chce odejsc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak zrobie, znalazlem jeden sklep gdzie mozna oddac pamieci w rozliczeniu wiec wymieniajac Corsairy na PQI powinienem nic do tego nie dolozyc. A jesli z nowymi bedzie to samo to poddaje sie i niestety wysylam do Oriki.

 

edit.

Kosc pod klawa jest dokladnie taka sama, VS1GSDS667D2 czyli dokładnie ten sam model :( To nie wiem czy jest sens jechac i wymieniac te kostki w takim razie, bo Corsair wydaje mi sie lepsza firma a poza tym w takim razie moze to jednak nie pamiec skoro memtest nic nie pokazuje, gry jednak chodza (nie zawsze ale jednak)...

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Lucek taka mozliwosc tez mi zaswitala do glowy, bo w sumie tylko ona kaszani sprawe zawsze, z kazda konfiguracja.

 

@Piotrek : przepraszam najmocniej, ze urazilem Twoje uczucia, juz nie bede i obiecuje poprawe, czuwaj

 

edit.

Zamienilem kostki, ta nowa siedzi pod klawa, wszystkie gry procz CoH dzialaja bez problemu, z CoH nadal syf, nic nie dziala, nic nie widac, zawieszka itd. Tak wiec obstawiam ze jest tak jak wyszlo wg MemTesta, oba moduly sa sprawne, po prostu jest jakis ostry konflikt miedzy CoH i hardwarem, bo cala reszta smiga az milo. Ostateczny test zrobie dzis lub jutro, postawie system od nowa i na swiezy wrzuce Catalysty 6.8 WHQL i CoH, jesli bedzie dzialac to...nie mam pojecia :] I chyba bym wolal zeby jednak nie dzialalo, wtedy byloby juz pewne ze to przez soft.

 

edit2.

A w ogole najlepsze byly dzis rozmowy z fachmanami w sklepach.

W jednym :

wie pan, tak to jest jak sie kupuje niemarkowy sprzet?

eee, a jaki jest markowy?

no np HP, Toshiba, Dell, bo Asus to nawet marka nie jest

:lol:

Drugi sklep :

A jaka to byla gra ktora chcial pan odpalic i nie chce chodzic?

Company of heroes

(ironiczny usmiech sprzedawcy)Panie, przeciez to jest za slaby laptop na takie cos, przeciez ta karta to jak stacjonarny Radeon 9100

(opadla mi kopara)No moze i tak, w takim razie dziekuje

:lol:

Aaa i jeszcze ten sam typ od gry:

Ja mam tutaj bardzo dobre pamieci Kingstona

Ale tlumacze panu ze ja mam Corsairy, wiec chyba lepszych nie moze byc

Nie, nie Corsairy sa nedzne, Kingstony sa najlepsze

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...