Skocz do zawartości
LPKorn3324

The Settlers Vi

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu Panowie z Blue Byte ujawnili, iż trwają prace nad VI częścią sagi.

 

http://worthplaying.com/article.php?sid=37...ead&order=0 - Screeny & Trailer

 

Premiera przewidziana na 2007.

 

Tak ode mnie to wpierw gdy zobaczyłem nagłówek 'S VI' to oburzyłem się nieco, że kolejny raz ta saga jest eksploatowana nie mając nic wspólnego oprócz tytułu z poprzednimi odsłonami serii (jak to było w wypadku S V- Dziedzictwo królów). Tymczasem screeny i trailer napawają optymizmem. Po pierwsze powrócono (co wg mnie najważniejsze) do konwencji wesołej, nieco komicznej i ciepłej oprawy graficznej. Po drugie nie widać tutaj tego by głównym czynnikiem wpływającym na grę była walka (w końcu ekonomia w settlersach była kluczowa). Wreszcie na koniec engine zastosowany w 6 odsłonie wygląda apetycznie- nowoczesny ale i oddający charakter pierwszych części serii. Kwesta jak będzie brzmiał dźwięk (starzy gracze wiedzą jaki był w pierwszych settlersach:)) no i oczywiście grywalność.

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny widziałem już jakiś czas temu i raczej nie zgodzę się z tobą. Oprawa graficzna i ogólnie cała gra przypomina bardziej część V niż 1,2,3,4, a dla mnie jest to ogromny minus. Zobaczymy co się z tego wykluje. Panowie z BB mają jeszcze sporo czasu :] (ledwo co wyszła 2, a tu już BB serwuje nam VI część).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem e-maila z gamespot, ze do pobrania jest beta The Settlers: Rise of an Empire. Beta zajmuje kolo 1giga i juz sie sciaga ;).

 

Bardzo proszę jakiegoś moda o zmiane nazwy tematu.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz wysylaja e-mailem, trzeba sie zarejestrowac na stronie. Rejestracja jest darmowa.

 

Mi tez wolno sie sciagalo i jeszcze ktos kompa wylaczyl jak mnie nie bylo :/.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, chcialem pobrac i zobaczyc co nowego urodzili, ale 8-10kb to podziekuje. Mam nadzieje, ze beda to (wreszcie) Settlersy godne swego pierwowzoru.

 

Klucz do bety mam, ale bety nie ;/

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na torrentach nie widze plik bety nowych settlersów :|. Z GS mam zawsze makabryczny download na poziomie 5-10kB/s więc sciaganie stamtąd nie ma sensu. Dajcie znać jak bedziecie mieli jakiś "dobry" link z którego można sciągnąć bete. Googlowanie nic nie daje bo na wszystkich stronach są odnośniki właśnie do gamespota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam ..4h ściągania ale mówi sie się trudno ok 2:00 zdam relacje.

No to wszyscy czekamy gdzies do 2 - 4, a pogralbym sobie przez multi z kims czas by zlecial, ale przeciesz sie nie da bo sciagmy full speed ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pograłem chwilę i na podstawie tego mogę już jakąś małą opinię wydać. Przede wszystkim gra zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Jest to zdecydowanie spora ewolucja osadników w stosunku do legendarnej już części 2 i 3 na szczęście zmiany wydają się być na plus.

 

- pierwsze co chcę zaznaczyć to powrót do weselszej konwencji. Nie jest ponuro jak w "Settlersach" V, powróciły żywe kolorki, modele domów również są bardziej zabawne jak i ich właściciele :)

- duża dbałość o szczegóły: można podejrzeć jak rzeźnik na stole sieka mięso, na ścianie wisi fartuch no i naturalnie szyld nad wejściem do budynku. Każdy budynek ma tego rodzaju smaczki

- nie wiem czy to już nie było w V części ale chodzi o upgradowanie budynków. Ten kto grał w części 2-4 wie jak czasami wkurzała sytuacja kiedy nie było miejsca na budynek a trzeba było jeszcze postawić np 2 piekarnie by produkcja szła szybciej. Teraz możemy każdy (chyba?) budynek podnieść do 3 poziomu czyli 1 lokal= potrójna produkcja.

- grafika: bardzo dobra choć nie wiem czemu nie mogłem u siebie odpalić max textur (pasek na 3/4) oraz czegoś tam terenu (2/4) nie wiem czy to demo uznało ze mam za słabego kompa czy po prostu w becie nie ma takiej możliwości. Tak czy inaczej całość wygląda naprawdę dobrze.

- dźwięk: niby ok ładnie się wkomponowuje w grę ale czasami brakuje żywych kawałków

- GAMEPLAY: ciężko być tutaj wyrocznią bo plansza w becie to zabawa na 20-30 min ale gra się dobrze, wszystko jest takie jakie być powinno. Największa niewiadoma to ekonomia, a raczej jaką rolę, mniejszą czy większą będzie odgrywała oraz to samo pytanie tylko, że w stosunku do wojska.

 

Chwilami czułem się jakbym grał w AoE ale to pewnie przez to, że minęło bardzo mało czasu gry.

 

Ogólnie po grze w bete jestem na Tak i czekam na fulla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zagralem ta pierwsza misje (single).

 

Podtrenowalem i zagralem multi z jakims kolesiem z USA.

Gra jest fajna, ladna grafika, i jest dopracowana. Fajna sprawa z tymi upgredami budynkow, lecz patrzac na dluzsza mete, aby powalic w 15 minut przeciwnika nie ma szans, zanim sie zbuduje miasto i cala infrastrukture, to musi troche wody uplynac... A ja juz zbudujemy miasto duze trzeba niezle uwazac i na glod i na czystosc. Gralem 40 minut i koles mnie zatakowal na szczescie mialem juz spore wosjko.

 

No ale kiedy to ja juz atakowalem jego, nie mialem na zold dla zolnierzy, i nie chcieli walczyc, no to wrocilem z nimi do miasta, a tam bunty, nie zadowlonenie, brud, i brak jedzenia, troche ciezko to opanowac juz pozniej. Przegralem nietety :).

 

Gra fajna, ale trzeba dlugo sie budowac zanim cokolwiek sie osiagnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kiedy to ja juz atakowalem jego, nie mialem na zold dla zolnierzy, i nie chcieli walczyc, no to wrocilem z nimi do miasta, a tam bunty, nie zadowlonenie, brud, i brak jedzenia, troche ciezko to opanowac juz pozniej. Przegralem nietety icon_smile3.gif.

 

Gra fajna, ale trzeba dlugo sie budowac zanim cokolwiek sie osiagnie icon_smile3.gif.

No jak dla mnie to to sa plusy :D Ma byc trudno i dluga rozbudowa. Nie cierpie gier gdzie rozbudowujesz sie 15min i dawajjj na wroga.

 

Tez juz pogralem w single, zapowiada sie calkiem ciekawie. W zasadzie mam takie spostrzezenia jak LPKorn3324 wiec nie bede tego powtarzal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobralem betke z torrenta - w pol godzinki ale klucza nie mam:) jaki jest adres strony gdzie sie moge zarejestrowac?

Link, link!

 

Edit: Ok, dorwałem wreszcie.

 

Zainteresowani - PW.

 

Jak tylko ściągnę, jestem otwarty na multi :).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja tez sie na to pisze!

 

Ale do tego proponuje TS'a (team speak :) ), bedziemy mogli przy okazji pogadac :).

 

Chetnie pogram dzisiaj jestem chetny na 101 % tylko prosze o propozycje, wbijemy sie na multi na jakis kanal i dajemy :)

 

Zainteresowani pisac do mnie na gg: 7793756

 

Bo nie wiem czy czesto bede odswiezal ten dzial forum :>.

 

 

 

Co do rozgrywki, ja lubie bardzo lubie sie rozbudowywac, lecz mam zle nawyki wtedy, poniewaz 80% gier strategicznych typu starcraft/command & conqer/warcraft polega na tym, aby jak najszybciej wszystko zbudowac i najlepiej w jak najkrotszym czasie zaatakowac wroga.

 

Tutaj trzeba budowac, miasto i to mi sie podoba :), wciaga jak nic ;].

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie pogralismy ze st1ch. Bylo calkiem ciekawie... :D 2 godziny rozbudowy i 30s walki na koniec, LOL (wygralem :D HEHE)

P.S. jak cos, to ja mikrofonu nie mam wiec w TS sie nie pobawie :P

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie początkowo żądał d3dx9_34.dll (którego nie ma nawet na DLL-files). Skopiowałem wersję 33 i zmieniłem nazwę na 34 - odpalił :).

 

Za to gra się sypie po pokazaniu się na ekranie niebieskiego zamku w mapie na single player.

 

Ach, ta beta :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...