Skocz do zawartości
LPKorn3324

The Settlers Vi

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu nie obylo sie bez problemow z serverem calych tych setow beta, eh...

Servery sa masakryczne, oczywiscie po paru minutach wywalilo Szawla, no i dup.a, no to pogralem sam na 2, ale i tak lagi sa niesamowite, co 2-3 minuty, ktos oczekuje na polaczenie, a to strasznie wkurrr :|.

 

No, ale dzisiaj sprawiedliwie wygralem, chodz gra pod wzgledem walki nie prezentuje sie wysmienicie, wrecz strasznie biednie, wystarczy narobic woja, i wejsc do miasta z maxem jaki sie ma dostapeny, wejsc na rynek i koniec... Lub tez spalic jeden z 3 glownych budynkow. Czlowiek 2-3 godziny buduje miasto, umacnia gospodarke, i nagle ciach - zrobi pare oddzialow woja, i koniec gry, takie jakies jest to zniesmaczone wtedy. Nie po to sie buduje tyle czasu, aby w 3 minuty rozegrac bitwe wszechczasow, wygrywajac ja przywyzszajaca iloscia woja na rynku :o.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Na poczatku wita nas banalny filmik wprowadzajacy do gry, jako remake klasycznych settlersow nie wroze tej grze sukcesu, bo ostatnio kazda konwersja klasycznych gier okazuje sie klapa. Z drugiej strony nie jestem fanem osadnikow i demko testowalem z czystej ciekawosci, nie z mysla o przyszlym zakupie, pewnie jakiemus nerdowi sie spodoba. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz dobrej karty to gra nie pozwoli ci ustawić największych tekstur itp, więc się nie przejmuj.

 

moje zdanie o demie jest podobne - to klapa

ani razu nie widziałem wojska ze zamku a było ich tam 40 i trochę.

za dużo terenu nie było, więc 2h i mapka się zapełniła a kamienie skończyły.

sterowanie kamerą wkurza - nie daje swobody jak choćby w COH - pozwala na ustawianie pod pewnym kątem,

jest funkcja obserwacje danego settlersa ale na stałe - kamera jest do niego przyczepiona

takie cuś nie pozwala mi czerpać radości z gry (nie ma nic śmiesznego), a przy Settlers 2 zarwałem parę nocek

 

Dołączona grafika

 

na dole przyczepiłem statystykę z dema - mój wynik

Edytowane przez kurdefelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przeczytałem interesujące wrażenia z wersji demo, które znajdziecie TUTAJ. wniosek jest taki, ze to calkiem inna gra niz byly dotychczasowe czesci i wyglada na to, ze tytu Settlers zostawili bo juz ma renome wypracowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ogromną ochotę pograć w starego dobrego "SETLERA" -- mowa o settlersach I, II z Amigi !!!!!!!!!!!!!! MMmMmMmMm

 

a TAK apropo?

 

kiedy premiera tego cudeńka?, demka anwet nie odpalam --> czekam na full !!!!!!!!!

 

tak patrząc na screeny !!!! //mam jedno w głowie . coś mi to przypomina// wiem stary dobry WARCRAFT II

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest ta gra. Zdecydowanie lepsza od poprzednich części. Teraz jesteśmy bardziej mobilni, budynki można ulepszyć, wierze budować gdzie tylko chcemy. Detale jak poniżej 1280x1024 i średnio 17-25 klatek.

 

Dołączona grafika

Niestety nie można ustawić na max. Pytanie dlaczego? Czy ta gra obsługuję directx 10?

 

Kilka screenów (zostały pomniejszone o 20 procent)

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Takim pluskiem jak dla mnie jest już np. wybieranie przez nas gdzie mają być posadzone pola pszenicy. Przypomina to gre Age of Empires 3 (tylko ciut lepsze). Zobaczę jak będzie bitwa :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest opcja "knight" awansujemy go, również on zaznacza ustawia wieże które zdobywają całe pole (państwo). Również trzeba patrzeć na storage na innych polach ponieważ podjeżdżamy rycerzem i handlujemy (przeważnie na market place koło fontanny jest znaczek złota).

 

 

Znalazłem bug (wojsko przeciwnika - lata jak głupie), menu mapy białe po loadzie? OJ wyjdzie do tego pare patchy...

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja daję 10 dni cenedze na info kiedy w końcu k@#$% będzie wersja PL później chyba skorzystam z bezpłatnej wersji ;)

Do bezpłatnych wersji dajemy miesiąc wakacji(lub więcej) więc nastepnym razem pomysl dwa razy co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie denerwuje Was to, że wieśniacy budują budynki w 5 sekund? A tak lubiłem w poprzednich wersjach jak się pojawiały po kolei rusztowania, potem mury budynku...

Tak troche to dziwne, to już nawet w Kinghs and Merchants dało rady sobie fajnie przybliżyć(o ile dobrze pamietam...) i popatrzeć jak beleczki się pojawiają i jak koleś młotkiem stuka :) ,a i inne szczegóły jak deptanie wina i inne prace wyglądały ładnie. Dlaczego tutaj nie zrobili tego przynajmniej na tym samym poziomie (powinno być na lepszym imo)???

Dałem też opcje grafiki na max (dziwnie,ze nie da rady zmienic rozdzielczości i AA) i czasem potrafi przyciąć przy obracaniu/przesuwaniu kamery.

Pozatym podoba mi się. Lekko łatwo i przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bezpłatnych wersji dajemy miesiąc wakacji(lub więcej) więc nastepnym razem pomysl dwa razy co piszesz.

heh przecież demo jest bezpłatne ;p :) ale mówiąc poważnie to nadal za skalę piractwa w PL właśnie odp również sami wydawcy bo gra na rynku, a cenega ani mru mru pewnie za 2 tyg wyskoczą z tekstem, że potrzebują miesiąc na przetłumaczenie materiałów ehhh, a cdp potrafił wydać WiC na czas...

 

Wracając do gry to ciekawe ile zajmuje ukończenie singla, w starszych częściach było to wieleee godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojojoj IGN wycenił na 6.5 :/ z drugiej strony jako wady wymieniono bardzo prosty system walk (co dla mnie jest plusem), brak handlu i dyplomacji (czyli elementów, których w poprzednich starszych częściach też nie było) no i sporo bugów, a największe to sejwowanie i wywalanie do pulpitu.

 

Po patchu 1.1 powinno być już ok, czekam tylko na gamespota reckę i jak będzie podobna to mimo wszystko gra jest warta zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 10 misji i gra staje się niemrawa. Problemy są sztuczne ustawione jak: xxx wojska przeciwnika, brak możliwości polowań lub postawienia granary (pszenicy). Najgorsza misją dla mnie była chyba 7 gdy trzeba było do wioski wikingów wysyłać określony towar (tutaj robiłem dwa razy savy i load) i przy przedostatniej wysyłce dałem sobie spokój i skupiłem się na wojsku, bo było potrzebne przy ostatniej (bitwa o pole gdzie są ryby).

 

Sprawdzę jak gra działa po wydaniu patchu. Handel jest, można wysyłać towar i kupować (wystarczy knightem podjechać pod rynek sprzedającego). Bitwy są faktycznie proste, rzekłbym wysyłasz x wojska i modlisz się, żeby x wojska przeciwnika nie wygrało. Zero wpływu, taktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość simian raticus

Najlepiej wspominam 1 część na Amidze i S2 na PC jak zarywaliśmy nocki na splitscreenie (kumpel na myszcze grał a ja na pożyczonym trackball'u). Kończyliśmy granie o 6-7 z rana w wakacje i wracałem do domu z przekrwionymi oczyma ;) Potem jakoś następne części mi nie podchodziły ale w S6 pogram więcej coś czuje ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forum. powiedzcie mi ktos jak zdobyc klucz zeby odpalic gierke?? zarejestrowałem sie na ubisofcie i gamespy bo ktos napisał ze jak sie zarejestruje to przysla mi klucz. a tu nic mi nie przychodzi. pomozcie jak zdobyc klucz. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...