Skocz do zawartości
LK

Wzmocnienie Wi-fi Na Cale Mieszkanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiec mam sprawe.

Sytuacja prezentuje sie nastepujaco:

 

Mam laptopa Acer 3024 z wbudowana karta Wi-Fi Broadcom 802.11 b/g

 

Mam mieszkanie ktore ma polozenie polowe pokoji na wschod a polowe na zachod. Znalazlem dostawce internetu droga Wi-Fi.

Podalem gosciowi namuer Mac mojej karty Wi-Fi on mnie wprowadzil do sieci i lacze 1Mbita smiga ze az milo.

 

Problem polega na tym ze mam neta ale tylko w pokojach na wschod.

Na zachod radio karty wi-fi nie widzi zadnej sieci i w tych pokojach po prostu nie ma neta :(

 

I teraz pytanie do Was. Co powinienem kupic aby postawic w pokoju na wschod gdzie jest net aby net byl rowniez w pokojach polozonych na zachod.

 

Pomyslalem, poczytalem ale nie wiem czy dobrze kombinuje.

 

Wiec czy jak kupie:

 

http://www.allegro.pl/item134163558_d_link..._dlink_24m.html

 

Postawie w pokoju gdzie lapie neta to automatycznie rozprowdze sobie net z Wi-Fi na cale mieszkanie?

 

 

Jesli cos zle kombinuje to prosze o jakies linki co powinienem kupic najlepiej firmy D-Link bo mam w niej rabaty :)

 

Pozdrawim i czekam na Wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady.

 

Ale po konsultacji z naszym forum zamierzam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakiegos linksysa co umozliwi mi rozwiazanie mojego problemu.

 

Teraz pytanie do Was:

 

Mam net z radiowki na zasadzie podalem adres MAC karty z laptopa dostawcy netu i dziala mi net w laptopie.

 

Teraz pytanie jak kupie:

 

http://www.allegro.pl/item135457759__links...t_w_wa_fv_.html

 

I POSTAWIE W POKOJU GDZIE MAM NET. To wystarczy mi bym mial net w pozostalych pokojach oczywiscie mowie o necie na jednym kompie. Bez podzialu radiowki. Mam tylko jednego laptopa.

 

 

Dobrze kombinuje?

 

Ipytanie czy by to mi dzialalo poradze sobie sam. Net mam na zasadzie jak napisalem czy bede musial wzywac admina sieci do konfiguracji?

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie !

 

Przecież avecezary napisał Ci co potrzebujesz:

 

witam

ten model nie pracuje w trybie AP Client

mozesz ten zakupic: DWL-900AP+

ale...

to nie koniec, potrzebny jeszcze AP do lapka :P

chyba ze polecisz skretka

albo zajzyj tu: http://www.tomshardware.pl/network/20021210/index.html

Jeżeli chcesz to zrobić tak ja to sobie wyobrażasz to napiszę jeszcze raz to samo co podał avecezary:

 

1. Musisz mieć AP nadrzędny z trybem APC - Access Point Client

2. Musisz posiadać dodatkowy AP, który roześle sygnał po całym domu, bo ten pierwszy będzie mógł tylko odbierać (jeden AP nie może odbierać i równocześnie dzielić odebranego internetu).

 

Musisz kupić albo 2 AP, przy czym 1 z APC albo kombinować z regeneracją - WDS.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...