Skocz do zawartości
Arkady

(prze)taktowanie PCI

do jakiej predkosci rozpedzacie PCI i jest stabilnie ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. do jakiej predkosci rozpedzacie PCI i jest stabilnie ?

    • 36
      8
    • 37
      8
    • 38
      14
    • 39
      9
    • 40
      5
    • 41
      13
    • 42
      2
    • 43
      1
    • 44
      4
    • 45 i wiecej....
      4


Rekomendowane odpowiedzi

a ja jako założyciel topiku proszę moderatorów o wyczyszczenie tego wątku, nie mam ochoty tu widzieć spamu, tymbardziej, że te informacje są przydatne dla wielu userów.

maestro - zostaw ten topik, idź gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jako założyciel topiku proszę moderatorów o wyczyszczenie tego wątku, nie mam ochoty tu widzieć spamu, tymbardziej, że te informacje są przydatne dla wielu userów.

maestro - zostaw ten topik, idź gdzie indziej.

Wyczyszczone.

Maestro "poszedl gdzies indziej" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez chwilę pracowałem na pci=44mhz i dysk żyje :) 8) AGP=88 8)

daj szansę podziałać mu miesiąc - wtedy odkop ten topik :)

daj mu szanse bo za miesiac drugiej takiej nie otrzyma ;) ;) ;)

Odkopałem ten topik i...

 

 

 

dysk zyje 8)

 

Pci 44Mhz to jest to :lol:

 

What's up?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a7v133- 185mhz fsb, 47.5mhz pci

fic jakis na bx- 150mhz fsb, 50mhz

moja otatnia zabaweczka: ABIT KR7A Raid- 49mhz pci, 195mhz fsb chwilowo, wiecej sie nie da na standartowym chlodzeniu

A na bx nie było przypadkiem dzienila 4 dla pci? Bo jestem prawie pewien że był. Problemem było ówczas apg, gdyż brak było właściwego dzielnika i w twoim przypadku na 100 ono biegało.

Mam pytanie.Czy jeśli na mojej płycie AK32a ustawiłbym szynę 166 to ile wynośiło by PCI.Płyta niema dzielnika 1/5.Można tak jechać bezpiecznie?

No nie do końca bezpiecznie. MOże twój dysk nie wyrbiac przy pci=41,5 i posypie się(np. pojawią się bady). Całkowiecie bezpieczne winno byćdo ok. 150-152. Wszystko sprowadza siędo tego jak wytrzymałe sa pozostałe komponenty twojego komputera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich skromnych doswiadczen udalo mi sie ustawic na plycie solteka fsb 173 pod p!!!, co dalo pci okolo 43. Chodzilo wszystko spoko, poki zasilacz nie padl. Dysk dziala do dzis. Fujitsu 20GB niezniszczalny.

To nie byl moj komputer, na swoim nie dawalem ponad 37MHz, ale to dlatego, ze nie bylo mozliwosci (ecs)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ja mam 144 (pci 36) od soboty i śmiga spox i mnie zachęciliście...

jeszcze go podkręce ciutke i zobaczymy czy pamięci wytrzymają (samsungi, na cl2 i 'turbo' w biosie)

a, no i barka V czy wyczyma... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procka z przeciętymi mostkami na x15 i mam go na stałe bez możliwości zmiany i zastanawiam się czy na mojej płycie (bez dzielnika 1/5)opłaca mi się ustawiać 12,5x150-152 (bo tyle jest chyba bezpiecznie).Jeśli wydajność będzie porównywalna lub tylko trochę większa niż 15x133 -jak mam teraz,to nie warto chyba narażać w jakiś tam sposób dysku i kart.Jak myślicie :?: Żeby porównać wydajności musiałbym łączyć z powrotem mostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...