Skocz do zawartości
pisarz

Ktory Dysk Twardy Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zakupić dysk twardy z interfejsem SATA II (zwykla SATA odpada!), dysk musi miec 16MB cache, NCQ i zapis prostopadły. Pojemność między 200 a 320GB, wiecej mi nie trzeba. Cena ok. 300zł. Prosze mi doradzic ktory dysk będzie najlepszy w tej cenie, oraz NAJSZYBSZY.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić dysk twardy z interfejsem SATA II (zwykla SATA odpada!), dysk musi miec 16MB cache, NCQ i zapis prostopadły. Pojemność między 200 a 320GB, wiecej mi nie trzeba. Cena ok. 300zł. Prosze mi doradzic ktory dysk będzie najlepszy w tej cenie, oraz NAJSZYBSZY.

 

Pozdrawiam.

mysle ze dobrym wyborem bedzie Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250620AS cena 320zl ale dysk bedzie smigal ladnie :)

Edytowane przez opti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena moze przekraczac 300zł, nie ma problemu. Ten dysk co podał OPTI w Proline mam za 299zł :) Tylko ze po komentarzach widze ze uzytkownicy nie sa z niego zadowoleni, raz ze nie jest zbyt szybki a dwa, ze jest bardzo glosny... O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy jest az tak tragicznie jak w dyskach sprzed kilku lat? ( z czasów ATA)

ja mam tego 320gb i w porownaniu do modelu 7200.7 dla mnie jest cichszy ;)

hmm a jak tam z tymi samsungami 250gb i 320gb bo slyszalem ze tez sa dosc szybkim hdd? moze jakis user sie wypowie jak to smiga hmm?

Edytowane przez opti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę odejdę od tematu.

Dlaczego musisz mieć dysk z zapisem prostopadłym?

Wg mnie nie ma sensu narazie pakować się w tę technologię gdyż ona dopiero co weszła na rynek i niedługo pewnie znajdą się jakieś ulepszenia w tej dziedzinie.

a dlaczego nie miec zapisu prostopadlego skoro wlasciwie nic wiecej to nie kosztuje?

standard SATA-II zawiera w sobie NCQ.

 

co do dysku, nie wiem jak jest z glosnoscia serii 7200.10, ale moge powiedziec, ze moj obecny 7200.9 jest bardzo cichy (cichszy od samsunga 0812N dla porownania).

w kazdym razie Seagate 7200.10 to najszybsze dyski w swojej klasie cenowej, wydajniejsze sa WD raptory ale roznica w cenie nie jest tego warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...