Skocz do zawartości
Nico26

Klawiatura Do 25zł (czarna Lub Srebrno-czarna)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Używałem od 4 lat standardowej klawiatury BTC5197 z 3 kawiszami z tematu.

Byłem z niej mega zadowolony (choć kilka razy podczas gier się jej dostało).

Teraz mam dylemat co kupić w cenie do 25zł aby to nie był szmelc

(wbrew pozorom to niełatwe zadanie).

 

Ważne cechy które powinna posiadać:

1. Duży enter i backspace

2. 3 przyciski funkcyjne

3. Klasyczny układ klawiszy (oddzielne strzałki i zaraz nad nimi bez odstępu delete, end itd.)

4. Miękkie, ciche i nie zacinające się klawisze

5. Przynajmniej 1,5m przewód ps2 lub usb.

 

Wiem, że sporo wymagam za tą cenę ale moja dotychczasowa standardowa klawiatura

BTC 5197 wszystkie je spełniała. Myślę że jest wielu użytkowników, którzy od klawiatury

właśnie tego oczekują i ten temat będzie dla nas drogowskazem.

 

Będę wdzięczny za zainteresowanie i za pomoc.

Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

O czym jest ten dział?

 

Forum co kupić jest przeznaczone na wszystkie dyskusje/flejmy na temat wyboru, wyższości jednego produktu nad drugim. Tematyka tego działu to:

 

* Procesory

* Płyty główne

* RAM

* Karty graficzne

* Gotowe zestawy

 

Forum nie jest przeznaczone do dyskusji o wyborze: laptopów, zasilaczy, myszek i klawiatur itp

 

Wszelkie pytania o konkretny produkt, problemy z nim związane, porady itp. należy kierować w odpowiednim dla produktu dziale tematycznym

http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lifanek - uspokoj sie... podal parametry jakich wymaga, nie widze w tym pytaniu nic glupiego.

 

A co do klawy, to za 25zl ciezko o cos dobrego i nowego. Ja bym szukal na allegro jakich starych mozliwie nieuzywanych IBMow czy Chicony, konkretnych modeli z lat 95-99 ktore potrafia trzymac 10 lat i maja swietna opienie.

Bo za 25zl nowa klawa ze sklepu to jakis tracer ktory nie ma szans w starciu z w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawiedzony jestes? chlopie idz se do komputerowego i zobacz jaka ci pasuje. To tak jak bys zadal pytanie jaki bedzie dobry monitor dla mojego oka zeby mi sie dobrze go uzytkowalo. przeciez nie wejdziemy w twoje cialo i sie tego nie dowiemy..... omg...

Tak to jest jak "chłop" nie ma nic sensownego do powiedzenia w temacie a bardzo chce zaistnieć na forum.

Mała rada: kup sobie młotek i walnij sie w łeb, może zmądrzejesz i nauczysz sie czytać ze zrozumieniem.

 

 

Pytanie jest skierowane do tych, którzy posiadają niedrogie klawiatury spełniające cechy o których napisałem.

Co prawda cichość i miękkość działania klawiszy to rzecz subiektywna, co nie znaczy że niemozliwa do ocenienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku mam cos takiego - http://www.e5-shop.de/modules.php?op=modlo...3381.219.215.98 i jak narazie sie niezel trzyma. Klawisze dzialaja miekko, ale wyraznie wyczuwalny jest ich skok. Ma co prawda troche wiecej niz te 3 przyciski funkcyjne, ale sa one tak umiejscowione, ze nie przeszkadzaja, a czasem moga okazac sie bardzo funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx YogiCK - mamy zatem pierwszy typ w zestawieniu.

Dość przyjemnie sobie wygląda... B)

A jak się spisuje ta podpórka pod nadgarstki, nie za niska?

 

 

A co sądzicie o Tracer Perfect Flat TRK-9CMM PS/2?

Niestety nie ma dużego entera ale nadrabia:

1. Klawiszami o obniżonym profilu

2. 9 dodatkowymi przyciskami funkcyjnymi

3. Sygnalizacją przychodzących wiadomości e-mail (dioda + dźwięk - taki bajer)

 

Cena na allegro: 14,97+8,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta sygnalizacja przychodzenia maili to tylko taki bajer - pewnie nie dziala za dobrze, poza tym ja np. uzywam skrzynki tylko za pomoca webmaila, czyli ta funkcja byla by zupelnie bezuzyteczna. Poza tym jak dla mnie wygodniejsze sa jednak klawiatury z tradycyjnymi klawiszami, nie laptopowymi. Ale to kwestia gustu. Tracer ma prawdopodobnie taka sama jakosc wykonania, bo za taka cene nie mozna niestety za duzo wymagac.

 

PS: podporka jest wygodna, ale lepiej miec przed nia troche blatu, bo inaczej jednak rece sie troche mecza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tracer jest taki se, owszem przyciski fajnie skacza ale niektore sie trudno wciska, i niegra sie na niej najlepiej, kupilem kumplowi na urudziny taka, teraz ja troche wyrobil to juz jest lepiej, ale niektore klawisze nadal niechca za dobrze "skakac" polecam tak jak mowil kolega u gory jakiegos ibm`a naprawde dobre klawy, mam taka od dwoch lat, w miedzy czasie kupilem jakiegos a4techa za 40zl to a4tech poszedl do szafy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze BTC 5107, np:

http://www.allegro.pl/item135885253_klawia...nieuzywana.html

albo

http://www.allegro.pl/item136605015_btc_kl...od_ss_raty.html

 

nie wiem jak chodza klawisze, nie klikalem w nia. Przez przypadek na allegro zobaczylem :)

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, po zastanowieniu stwierdziłem, że jak mam kupować barachło to już lepiej pozostanę przy tym co mam.

Zrobiłem gruntowne mycie, suszenie i... jest jak nowa!

Do tego odpowiedni programik i mam klawisze multimedialne :)

 

Czuję, że posłuży mi następne parę lat...

Pozdro dla wszystkich zainteresowanych B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...