Skocz do zawartości
maniosz

Czy To Zasilka

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilka jak w podpisie. Po głupim podsunieciu kompa w półce, najpierw nie chcial mi sie komp uruchomic. Nastepnie po kilku wlaczeniach i wylaczeniach zasilacza uruchamia sie ale na krótko 40s-1min. Nawet po polaczeniu celem sprawdzenia zasilki zielonego i czarnego przewodu chodzi ten sam czas i wylacza sie. Pozostale rzeczy (procka pamieci grafike) raczej wykluczam zostaly mi zasilka lub plyta [ciach!]a. Ktos moze spodkal sie z czym takim. Wszelkie porady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro wykluczyles zasilacz zwierajac zielona i czarna zyle w zlaczu atx

- czyli plyta nie byla podlaczona wtedy (?dobrze rozumiem?) i nadal to samo, to sproboj odlaczyc (jesli tego nie robiles) reszte molexow (od hd, cd itd) i jesli nadal to samo to bycmoze cos zwiera ? (jesli nie w zasilce to w obudowie?) ew. sproboj wszystko "na pająka" podpiąc i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem zasilke jak to ktos opisal w FAQ. Zielony przewód z czarnym, ale W FAQ-u pisze ze po takim podlaczeniu powinien chodzic caly czas. A moja zasilka wylacza sie co ok 1min.

No to zasiłka pada :) Na 99% Miałem te same objawy,co opisałeś w pierwzym poście.

 

Z tą jeszcze różnicą,że mi się komp wyłączał - po prostu zasilacz robi pyk i cisza.

 

Własnie wysyłam swojego chiefa 420 DF na gwarę.

 

Obecnie jadę na jakiejś zastepczej zasiłce 450W o symbolu cp4-450ws.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa pewnie ogranicza sie do zje...ych kondow w zasilce ale jak sie nie znasz (chociaz w minimalnym stopniu) to lepiej sie za to nie bierz ;)

To nie sa kondki (chyba ze zwary dostaja ) wieksze prawdopodobienstwo pada na przetwornice STD-BY która gasnie i nie zasila sterownika przetwornicy PWM..

 

Ale to i tak tylko gdybanie

 

Sprawdz jakie masz napiecie pomiedzy zielonym a czarnym jak ci sie zasiłka wyłaczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...