Skocz do zawartości
RafCio81

Hp Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.



Dołączę się do tego tematu z moim problemem. Po pierwszym uruchomieniu komputera, zgrałem sobie wszystkie dostępne sterowniki jakie były umieszczone na dysku C na swoją płytkę, po nagraniu usunąłem owy katalog z dysku, następnie przy pomocy PARTITION MAGIC, zmniejszyłem rozmiar systemowej partycji, a uzyskane wolne miejsca przydzieliłem na inne partycje. Mając już tak przygotowanego kompa do pracy przystąpiłem do tworzenia przy pomocy dołączonego oprogramowania tzw. płyty SZYBKIEGO PRZYWRACANIA SYSTEMU. Mając już nagrane te dwie płyty, chciałem usunąć partycję RECOVERY przy pomocy dołączonego oprogramowania HP Backup & Recovery, chciałem usunąć partycję przywracania systemu.

Mój problem polega na tym, iż wybierając z dołączonego oprogramowania Usuń partycję odzyskiwania HP, dostaję odpowiedź PARTCJA Odzyskiwania nie mogła zostać usunięta Backup & Recoverta.

Moje pytanie, czy w przypadku gdy tą partycje usunę np. przez Partition Magic’a nie popsuje niczego w już zainstalowanym systemie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno...

 

Tym samym programem w dniu wczorajszym z jednej partycji systemowej zrobiłem dwie, następnie usunąłem ukrytą partycję RECOVERY. Wybrałem utworzenie kolejnej (trzeciej) partycji z pozostawionego miejsca po RECOVERY oraz części miejsca z drugiej partycji co zaowocowało utworzeniem trzeciej partycji. W tym momencie dysk 80 GB podzieliłem na: C: 20 GB, D: 35 GB oraz E: 20 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z podzieleniem dysku w dv6140ea przez Partition Magic. dysk od nowosci podzielony jest na 3 partycje c,d(recovery) i jakas ukryta o pojemnosci 1GB cala jest pusta i nie widac jej w windowsie. nie wiem po co ona jest?? gdy w PM chce podzielic partycje c na mniejsze czesci to pojawia sie jakis blad!! Przez to nie moge podzielic dysku wie ktos co jest grane?? prosze o pomoc bo juz mnie to wkurza powoli!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod pytanie. Mam lapka HP Pavilion dv1240ca i nie mogę zrobić recovery disc'a win xp home en. Klucz jest pod spodem lapka. Szukałem odpowiednich narzędzi w systemie do jego wykonania a tu lipa. Lapek nie jest nowy i być może rec. disc był juz wykonany wcześniej. Wiem że taką operację można wykonać raz, potem zostaje już chyba zakup płytki przez sklep. Na partycji widzę katalog instalki windy i386 oraz sterowniki do tego sprzętu. Przy sobie mam tylko winde angielską, wersja pro z sp2, no ale już po licencji bo to nie home.

Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz partycje recovery to z niej skorzystaj!! powinno sie zainstalowac cale oprogramowanie zainstalowane przez producenta w tym program do tworzenia recovery disc.

 

A ja dalej nie wiem jak rozwiazac problem o ktorym pisze wyzej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie mam takich narzędzi jak HP Tools ani HP PC System Recovery, jedynie co widzę to HP Care i to wszystko. Dodatkowo jest pusta ukryta partycja i ma 200MB. Chyba ściągnę angielską wersję home'a i zapodam oryginalny klucz bo niem ma wyjścia. Zrobiłem już cały image dysku w Norton Ghost 2006 na paru DVD. Czy mam jeszcze na coś uważać przy reinstalacji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk od nowosci podzielony jest na 3 partycje c,d(recovery) i jakas ukryta o pojemnosci 1GB cala jest pusta i nie widac jej w windowsie. nie wiem po co ona jest??

To jest partycja dla Quick Play czyli tych przyciskow ktore masz ekstra na lapciaku zeby moc ogladac DVD bez bootowania do Windy itd. Usuniesz - nie poogladasz :)

 

 

gdy w PM chce podzielic partycje c na mniejsze czesci to pojawia sie jakis blad!! Przez to nie moge podzielic dysku wie ktos co jest grane?? prosze o pomoc bo juz mnie to wkurza powoli!!

Jakis blad to niewiele mowi :) Podaj dokladnie co ci pisze. Jaki masz system? dysk serial ata??

 

Podczepię się pod pytanie. Mam lapka HP Pavilion dv1240ca i nie mogę zrobić recovery disc'a win xp home en. Klucz jest pod spodem lapka. Szukałem odpowiednich narzędzi w systemie do jego wykonania a tu lipa. Lapek nie jest nowy i być może rec. disc był juz wykonany wcześniej. Wiem że taką operację można wykonać raz, potem zostaje już chyba zakup płytki przez sklep. Na partycji widzę katalog instalki windy i386 oraz sterowniki do tego sprzętu. Przy sobie mam tylko winde angielską, wersja pro z sp2, no ale już po licencji bo to nie home.

Pomóżcie

Plytki Recovery mozna zrobic tylko raz, wiec widac ze ktos juz zrobil. Za 30 funciakow kupisz nowe plytki recovery od HP, ale powinienes byc w stanie zrobic odzysk ustawien z partycji recovery, jesli sie nie myle to F7 albo F8 podczas startu i cie tam przelaczy i po prostu odpal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak myslalem ze to od quick play jest dlatego odinstalowalem program quickplay i o dziwo partycja zostala i przyciski tez dzialaly!!

 

Jak usune ta partycje to juz nie bedzie mozliwosci jej stworzyc ?? albo czy quick play nie tworzy takiej partycji przy instalowaniu??

 

co do PM to jakis blad o tym ze jedna z partycji nie moze byc przesunieta bodajze

 

zeby wejsc do recovery to F11 podczs startu trzeba wcisnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak myslalem ze to od quick play jest dlatego odinstalowalem program quickplay i o dziwo partycja zostala i przyciski tez dzialaly!!

Jak usune ta partycje to juz nie bedzie mozliwosci jej stworzyc ?? albo czy quick play nie tworzy takiej partycji przy instalowaniu??

Mozesz ja usunac ale jesli ja chcesz miec to musisz zostawic dokladnie 1024MB jako unallocated space i pozniej jak zainstalujesz QP to on ja utworzy.

 

co do PM to jakis blad o tym ze jedna z partycji nie moze byc przesunieta bodajze

Musisz restartowac kompa przy tym?? probowales innymi programami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak musze robic restart kompa zrobi sie pare % i za chwile jest ten błąd. Nie probowalem innymi programami dzialac, zwykle nie mialem problemu z PM.

 

Zastanawiam sie jeszcze nad jedna rzeczą czy jak zrobie partycje to partycja recovery bedzie dzialac jak nalezy?? I czy jak odzyskam system z tej partycji to mi wszystkie partycje sformatuje czy tylko c: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob skandiska, powinno zadzialac. Ja tez to mialem u siebie.

Uruchamiasz skandiska, ktory sie nie odpali bo musi byc restart. Robisz restart, skandisk sie zrobi, pozniej robisz to co potrzebujesz w PM i smiga.

 

Zazwyczaj formatuje tylko C i nie ma znaczenia czy bedziesz tam gdzies mial inne partycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za rady sprawdze to tylko pod koniec tygodnia dopiero i napisze jak poszlo.

 

 

Scandisk pomogl :) udalo mi sie zrobic partycje. tylko teraz nie dziala odzyskiwanie z partycji recovery pewnie przez to ze zmienila sie wielkosc partycji c

Edytowane przez basikg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...