Skocz do zawartości
Radzyn

Wybór Zestawu W Sklepie Znak

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak się udało dozbierać do 3000 złotych i jeszcze później dokupić LG Flatron 19 calowy :)

Zestaw kupuje w sklepie znak http://www.znak.pl bo się okazało że ten sklep jest blisko mego domu :wink:

 

Zestaw z Core 2 duo (Chciałbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wersje bulk bo chcę Arctic Cooler <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ale gwara wtedy będzie na rok :-| )

No i mobo Gigabyte S-3 bo podkręcać zbytnio nie będe

a reszte to nie wiem prosze o Waszą pomoc aby zestaw zmieścił się w cenie 3 tysięcy złotych

 

No i oczywiście aby było z tego sklepu ZNAK ale ceny z województwa Mazowieckiego B-)

 

Komp oczywiście troche do grania jak PES 6 czy Civilzation IV no i do obróbki zdjęć oraz do surfowania po necie i do P2P :wink:

 

Edit:

W sklepie mi mówili że Modecoma buda wraz zasiłką 400W za 230 zeta spokojnie udźwignie C2D. Proponowano mi też Chieftec Dragon bude oraz zasilacz Chiefteca za 140 zeta 400W

I czy z BOX-owym coolerem E6300 jest w miaro ciho i czy wytrzymuje obciążenia typu komp włączony na długo lub jakieś spore obciążenia??

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam taki zestawik ;)

do wszystkiego nada sie idealnie ;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...361b743008.html

Zestaw niezły ale przekracza 3000 złotych a jeszcze buda z zasiłką. Jakby co Modecoma kupię za 230 złótych jak mówią spokojnie na tym 400W pociągnie

 

Co sądzicie o RAM firmy A-data?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: W sklepie mi mówili że Modecoma buda wraz zasiłką 400W za 230 zeta spokojnie udźwignie C2D. Proponowano mi też Chieftec Dragon bude oraz zasilacz Chiefteca za 140 zeta 400W I czy z BOX-owym coolerem E6300 jest w miaro ciho i czy wytrzymuje obciążenia typu komp włączony na długo lub jakieś spore obciążenia??

Wolal bym jednak opcje z Chiefteciem. Boxowy cooler jest dosyc cichy, ale jezeli bedziesz sie bawil w OC to trzeba go zmienic na cos lepszego. Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900gto sie imho nie oplaca skoro chopak nie bedzie zbytnio krecil 7600gs powinien wystarczyc. ew. 7900gs

No nie będe zbytnio kręcił a zestaw może wyglądać następująco:

Core 2 Duo E6300 BOX

Galaxy 7600GS ZALMAN

Mobo: Gigabyte S-3

RAM: napewno 1X1 Gb ale nie wiem czy Kingston czy A-data przy A-data oszczędzam 50 zeta ale warto oszczędzać??

Dysk: Segaete 250GB 16mb Zapis Prostopadły

Buda z zasiłką Modecom z zasiłką 400W.

Wyjdzie około 3 tysiące złote

No i LCD LG Flatron 19 calowy za 919 złotych z kontrastem 1400:1 i prędkość 8ns

 

Bym wzioł Chieftec ale bym musiał wtedy grafe <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 7300GT a zbytnio to mi nie pasuje :sad:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci budy modecoma nie polecam. Zasilacz pewnie bedzie praktycznie pusty w srodku a jego prawdziwa moc to 300 W.

Dlatego lepiej dozbierac jeszcze troszke kasy i kupic jakis porzadny zasilacz szczegolnie ze szkoda by bylo takiego zestawu a nigdy nie wiadomo co zrobi ten modecom :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie moge Modecoma bez zasilacza kupić za 160 zeta ale za stówe raczej nie znajde dobrego zasilacza :-|

 

Czy ta obudowa Logica jest dobra jeśli chodzi o wentylacje etc. http://www.znak.pl/index.php?cid=279&s...02K+cza+bez+zas

I ten zasilacz Chiefteca http://www.znak.pl/index.php?cid=894&s...00+GPS400AA101A

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na obróbce zdjęć, ale czy potrzebny do tego taki silny procesor ? Bo problem tkwi w tym, że 7600gs jest dość słaby w zestawieniu z c2d; do gier lepiej brać silniejszą kartę niż proca.

Może lepiej Athlona x2 z 7900gs - wtedy są tańsze mobo niż przy c2d. A zestaw przy takim Civ IV powinien b.ładnie chodzić.

 

Są zasiłki topowera bodajże 400W za niecałe 200 zł - wolałbym tą niż chiefteca.

 

Ram - jeśli nie kręcisz to bierz a-data, wcale nie będzie gorszy niż kingston.

 

Jeśli płacisz gotówką to idź do komputronika - niech złożą zestaw i targuj się ostro ! Czasami naprawdę dobre rabaty można wyciągnąć mimo początkowego oporu sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na obróbce zdjęć, ale czy potrzebny do tego taki silny procesor ? Bo problem tkwi w tym, że 7600gs jest dość słaby w zestawieniu z c2d; do gier lepiej brać silniejszą kartę niż proca.

Może lepiej Athlona x2 z 7900gs - wtedy są tańsze mobo niż przy c2d. A zestaw przy takim Civ IV powinien b.ładnie chodzić.

 

Są zasiłki topowera bodajże 400W za niecałe 200 zł - wolałbym tą niż chiefteca.

 

Ram - jeśli nie kręcisz to bierz a-data, wcale nie będzie gorszy niż kingston.

 

Jeśli płacisz gotówką to idź do komputronika - niech złożą zestaw i targuj się ostro ! Czasami naprawdę dobre rabaty można wyciągnąć mimo początkowego oporu sprzedawców.

Zaczne od końca. Byłem w komputroniku i troche się załamałem nie tyle co cenowo co do ludzi pytam się facet ziewa (wiem siedzenie takie przez osiem-dziesięć godzin jest męczące) ale pytałem się szczegółowo a facet "tak tak" jedynie co powiedział że goodramy to szit.

 

Core 2 duo ponieważ nie tylko co obróbki zdjęć będe robił ale też chcę aby był wydajny robił pare rzeczy naraz ze spokojem a ja mógłbym się cieszyć spokojnym użytkowaniem a nie jak coś robie na kompie a tu mi coś spowalnia bo jest jakaś aktualizacja lub skanuje coś lub mam torrenta włączonego

 

Athlon X2 również myślałem wraz z MOBO DFI ultra-II za 390 zeta ale facet w ZNAKU można powiedzieć,że "postraszył" że jest na starym Chipsecie Nforce4 co powoduje że na zmus wciśnięto tam AM2 <_< Choć kieruje się tu wypowiedziami forumowiczów i mówią że DFI dobrze działa

 

RAM-u nie będe kręcił tak jak procka grafe raczej podkręce. No to moge A-data wybrać choć nie znam zbytnio tej firmy :?

 

Co do 7900GS z chęcią bym wzioł ale właśnie wtedy przy X2 grafa o wiele lepsza

Zależy co wybiore też będzie zależeć jaką bude i zasiłke wybiore

 

W Poniedziałek raczej wybiore zestaw najpóźniej we wtorek. Tylko w stu procentach nie wiem jaki nadal czekam na pomoc Waszą choć już wiele moich wątpliwości rozwialiście :)

 

Edit:

A taki zestaw??

1. Gigabyte GA-945P-S3 (Intel 945P Express) [DDR2, PCI-E] 374 zł

 

 

2. Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz BOX (LGA775, 64bit) 763.00 zł

 

 

3. DDR2 1024MB PC-667 A-Data CL5 470.00

 

 

4. Pioneer DVD+/-RW DVR-111 bulk (czarny) 157.00 zł

 

 

5. Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS) ST3250620AS 314.00 zł

 

 

6. Logic 402K (czarny) (bez zasilacza) 130.00 zł

 

 

7. ToPower TOP-400P5 U12 OEM (400W) 194 zł

 

Razem 2404 złotych

 

I tak pozostaje około 600 złotych na Karte graficzną No chyba że kupię tego Modecoma za 120 złotych i zmniejsze dysk twardy do 160Gb <_<

 

Jakby co proszę o pomoc w znalezieniu w ZNAKU lub w KOMPUTRONIKU zestawu z Athlon X2 też do 3 tysięcy złotych

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat grafe podkręce B-) No to można powiedzieć że taki zestaw biore :D w Poniedziałek zamawiam :lol:

 

Edit:

Przeczytałem jeden komentarz że ToPower głośno pracuje. Czy to prawda??

 

A może ten Chieftec GPS 450W za 205 zł?? http://www.znak.pl/index.php?cid=894&s...50+GPS450AA101A

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 duo ponieważ nie tylko co obróbki zdjęć będę robił ale też chcę aby był wydajny robił pare rzeczy naraz ze spokojem a ja mógłbym się cieszyć spokojnym użytkowaniem a nie jak coś robie na kompie a tu mi coś spowalnia bo jest jakaś aktualizacja lub skanuje coś lub mam torrenta włączonego

Jeśli nie robisz nic co by specjalnie wymagało 2 rdzeni [kompresja, renderowanie] to ja powiem tak: mam 1 rdzeń - grałem sobie kiedyś w civ IV i równocześnie ściągałem jakieś aktualizacje i programy - żadnej różnicy w grze nie zobaczyłem w stosunku do tego jak nic nie ściągałem [może gdybym porównywał z zegarkiem z ręku jakieś sekundowe różnice by były] . Dlatego też uważam, że x2 na luzie sobie poradzi z takimi rzeczami. C2d to już w ogóle będzie się nudził.

 

Athlon X2 również myślałem wraz z MOBO DFI ultra-II za 390 zeta ale facet w ZNAKU można powiedzieć,że "postraszył" że jest na starym Chipsecie Nforce4 co powoduje że na zmus wciśnięto tam AM2

A mieli jakieś problemy z ta płytą w zestawach czy to tylko takie gawędziarstwo ?

 

RAM-u nie będe kręcił tak jak procka grafe raczej podkręce. No to moge A-data wybrać choć nie znam zbytnio tej firmy :?

Normalna markowa pamięć.

 

Jakby co proszę o pomoc w znalezieniu w ZNAKU lub w KOMPUTRONIKU zestawu z Athlon X2 też do 3 tysięcy złotych

Komputronik

Typ produktu Produkt Ilość Wartość

Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2) 724.00

Płyta główna DFI Infinity NF Ultra II-M2 397.00

Pamięć RAM Corsair Value Select DDR2 2x 512MB 667MHz 498.00

Dysk twardy IDE/SATA Hitachi DeskStar T7K250 160 GB (SATA II, NCQ) 1 szt. 248.00

Obudowa Chieftec BH-01B-B-B - 400W 1 szt. 412.00

Karta graficzna GeForce 7900 GS Galaxy 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) (475/1000 1.4ns) 1 szt. 739.00

Razem brutto: 3018.00 zł

 

Obudowę możesz zmienić na tańszą i brać osobno zasiłkę.

Spokojnie wytargujesz to poniżej 3tys. - idź do innego sklepu, mają chyba 3 w Warszawie. Problem w znaku jest taki że niby taniej ale nie można się targować i często wychodzi drożej.

 

A co do tej głośności to jest to sprawa b.indywidualna - dla jednego będzie cicho dla drugiego nie, więc za bardzo się tym nie sugeruj, bo zaraz ktoś napisze że chief jest głośny i dopiero będziesz miał problem.

Rzecz istotna: na zasiłce się nie oszczędza - to jest newralgiczna część kompa i bardzo niedoceniana. Wolałbym brać używaną budę i lepszą zasiłkę, w szczególności że planujesz gpu kręcić.

 

Gdybym ja chciał brać c2d to oszczędzałbym na lepsza płytę - po prostu z tego procka da się tyle wycisnąć, że szkoda nie podkręcać [oczywiście w miarę rosnących potrzeb]; w ten sposób można b.długo na jednym zestawie pojechać i w efekcie wychodzi całość taniej.

Edytowane przez Nonamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie robisz nic co by specjalnie wymagało 2 rdzeni [kompresja, renderowanie] to ja powiem tak: mam 1 rdzeń - grałem sobie kiedyś w civ IV i równocześnie ściągałem jakieś aktualizacje i programy - żadnej różnicy w grze nie zobaczyłem w stosunku do tego jak nic nie ściągałem [może gdybym porównywał z zegarkiem z ręku jakieś sekundowe różnice by były] . Dlatego też uważam, że x2 na luzie sobie poradzi z takimi rzeczami. C2d to już w ogóle będzie się nudził.

A mieli jakieś problemy z ta płytą w zestawach czy to tylko takie gawędziarstwo ?

 

 

Normalna markowa pamięć.

Komputronik

Typ produktu Produkt Ilość Wartość

Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2) 724.00

Płyta główna DFI Infinity NF Ultra II-M2 397.00

Pamięć RAM Corsair Value Select DDR2 2x 512MB 667MHz 498.00

Dysk twardy IDE/SATA Hitachi DeskStar T7K250 160 GB (SATA II, NCQ) 1 szt. 248.00

Obudowa Chieftec BH-01B-B-B - 400W 1 szt. 412.00

Karta graficzna GeForce 7900 GS Galaxy 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) (475/1000 1.4ns) 1 szt. 739.00

Razem brutto: 3018.00 zł

 

Obudowę możesz zmienić na tańszą i brać osobno zasiłkę.

Spokojnie wytargujesz to poniżej 3tys. - idź do innego sklepu, mają chyba 3 w Warszawie. Problem w znaku jest taki że niby taniej ale nie można się targować i często wychodzi drożej.

 

A co do tej głośności to jest to sprawa b.indywidualna - dla jednego będzie cicho dla drugiego nie, więc za bardzo się tym nie sugeruj, bo zaraz ktoś napisze że chief jest głośny i dopiero będziesz miał problem.

Rzecz istotna: na zasiłce się nie oszczędza - to jest newralgiczna część kompa i bardzo niedoceniana. Wolałbym brać używaną budę i lepszą zasiłkę, w szczególności że planujesz gpu kręcić.

 

Gdybym ja chciał brać c2d to oszczędzałbym na lepsza płytę - po prostu z tego procka da się tyle wycisnąć, że szkoda nie podkręcać [oczywiście w miarę rosnących potrzeb]; w ten sposób można b.długo na jednym zestawie pojechać i w efekcie wychodzi całość taniej.

Core 2 duo to taki przyszłościowy procek lepsza technologia od X2.

Monaro zaproponował mi taki zasilacz http://zenfist.pl/pID/164.htm HuntKeya z wentylatorem 14cm

 

 

 

 

A co do tego DFI Ultra-II Nforce 4 poprostu facet powiedział że chipset jest poprzedniej generacji bo jeśli kupować DFI to z Nforce5 http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...id=s2DFISliM2RG za 852 złote :blink:

 

Mam znów mętlik w głowie bo nie wiem co wybrać bo gdyby X2 to bym wzioł 7900GS ale z Zalmanem jak Core 2 duo to 7600GS

 

Co przemawia za Core 2 duo: Lepsza technologia i mniejszy pobór mocy

Za X2: Również dwurdzeniowy i tańszy od Core 2 duo ale starsza technologia i większy pobór mocy i mniejsze pamięci na Cache (Choć ceny lekko wskoczyły X2 :( )

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak kupić Asus X1950PRO?? Bije na głowe 7900GS a będzie tańsze

 

Edit:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=366&...ctr_str_numer=1 Testy mówią same za siebie a cena ma być w kręgu 760-790 zeta. Chyba coś wyskrobie z własnej kasy

 

Co Wy na to?? warto?? Chłodzenie też dobre

 

Dziś już zamawiam i raczej pewne że zamówie zestaw z Asus x1950PRO. Testy mnie przekonały oraz cena 760 złotych. Tylko Tata mi przykazał że cena nie może przekroczyć ani ciut ciut 3 tysięcy złotych więc chyba jednak nie będzie źle gdybym tego Athlona X2 kupił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna konkurencja dla 7900gs się zapowiada :) W niektórych testach to jeden to drugi.

Oczywiście z c2d masz rację - procesor jest lepszy od x2 i nie ma po co klepać na ten temat w klawiaturę. Pytanie tylko czy całość zestawu będzie wydajniejsza od alternatywnego z x2 ? Bo jak zrozumiałem duża moc procesora przy obróbce zdjęć nie jest potrzebna, zatem należy chyba zwrócić uwagę na gry - a tu zawsze jest prosty wybór: lepiej mocniejszą kartę i słabszy proc niż odwrotnie. A przecież podkręcić tego Athlona też można.

Zwróć uwagę na dobór ram - niestety am2 nie ma tu najlepszej opinii.

Odnośnie tego dfi to poczytaj opinie o nim na forach - jest to bardziej miarodajne niż opinia sprzedawcy.

Zasiłka 350W to za mało - bierz coś z 450W; już lepiej oszczędzić na budzie [zawsze ją zmodować można].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna konkurencja dla 7900gs się zapowiada :) W niektórych testach to jeden to drugi.

Oczywiście z c2d masz rację - procesor jest lepszy od x2 i nie ma po co klepać na ten temat w klawiaturę. Pytanie tylko czy całość zestawu będzie wydajniejsza od alternatywnego z x2 ? Bo jak zrozumiałem duża moc procesora przy obróbce zdjęć nie jest potrzebna, zatem należy chyba zwrócić uwagę na gry - a tu zawsze jest prosty wybór: lepiej mocniejszą kartę i słabszy proc niż odwrotnie. A przecież podkręcić tego Athlona też można.

Zwróć uwagę na dobór ram - niestety am2 nie ma tu najlepszej opinii.

Odnośnie tego dfi to poczytaj opinie o nim na forach - jest to bardziej miarodajne niż opinia sprzedawcy.

Zasiłka 350W to za mało - bierz coś z 450W; już lepiej oszczędzić na budzie [zawsze ją zmodować można].

Ta zasiłka ma ponoć ma 450 w wogóle :D

Ale przy grach Core 2 duo jest bardziej wydajny plus z tym Asusem x1950PRO to będzie czad :D

A x1950PRO to niezła kunkurencja bo dużym atrybutem jest HDR+ FSAA :)

 

Jutro raniutko zamawiam zestawik

Core 2 duo E6300 lub X2 3800+

Mobo: Gigabyte S-3 lub DFI ultra-II

Grafa już napewno Asus x1950PRO grafa wypas :D 768 złotych

RAM: A-data 1x1Gb 667

Dysk:Segeate 160Gb

Nagrywarka:Pioneer 111 OEM

Obudowa Logica i mam chrapke na tego Hunteykeya który ma tak naprawde 450W plus dobry wentylator :D

 

Myśle że starczy ten komp na dwa lata a później pozamieniać pare rzeczy

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wzialbym zestaw na C2D.

Posiadam takze Seagate'a (tyle ze 250GB) i po zmianie kompa i dysku z U5 (5400 obrotow), to jestem przerazony glosnioscia jego. Niestety nie mam porownania z innymi dyskami, ale radze jakos sie zorientowac, moze bywaja cichsze dyski niz ten "Seagejcik" :wink:

Patrzac dalej... Pioneer to chyba dobry wybor, sam go zakupilem 3dni temu. Nie mialem okazji go przetestowac, ale moge Cie zapewnic ze klapka otwiera sie w mily sposob (z gracja) :P

A zasilke mam Enermaxa 400W i jest bardzo dobra. Testerem nie jestem, wiec o Voltach Ci nie powiem, ale zapewniam, ze wiatraczek jest nieslyszalny.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli E6300, to już tylko z taką płytą... (jak to Nicko zresztą już zasugerował)

 

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...s775BioTfo965PT

 

O niebo większe możliwości od S3 na 945 (wstyd konroła nie kręcić :wink:)

Przykład możliwości i temat na forum

 

Jedyna wada... ~450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już zamówiłem zestaw i dobrze że coś mnie ruszyło że poszedłem na Warszawską Giełde Elektroniczną :D

 

Znalazłem sklep w którym Core 2 Duo E6300 Box kosztuje 745 złotych oraz Karta graficzna Asus x1950PRO kosztuje 730 złotych :) a Patriot 2x512 RAM 667mhz 485 złotych poprostu miodzio :D Komp będzie dopiero za tydzień przez to że Radeony x1950PRO najwcześniej będzie w sprzedaży 2 listopada ale to nic jakoś wytrzymam będe cierpliwie czekał :lol:

A tak obudowa Modecoma za 130 zeta plus Topower 400W OEM 200 złotych Mobo jednak słabsze aby się zmieścić w 3000 złotych czyli Gigabyte S-3 za 350 złotych ale na wiosne jak będzie gotówka to zmienie na Asus P5b Deluxe

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...