Skocz do zawartości
AndyN

Wc By Andyn Rev. 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednie wersje WC można znaleźć tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139223

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją:

* rurki Innovateka 8/10 w oplotkach zamiast węży 12/15

* szybkozłączki różnego typu. W dużej części obrotowe. Kupowane w www.bibusmenos.pl <- baaardzo duży wybór złączek różnego rodzaju

* przy chłodnicy "nalewako-odpowietrzacz" -> złożony z różnych komponentów z bibusmenos

* tzw. "Chaos mod" czyli wycięcie w obudowie przegrody pomiędzy częścią gdzie jest płyta główna a zasilaczem - łatwiej ułożyć kable a obudowa nie straciła na sztywności

 

Podzespoły:

* CPU - PowerX 2.0

* GPU - Abadon Pro

* chipset - XC-1

* miernik przepływu

* Eheim 1048 z rezerwuarem Innovateka

* szybkozłączki 8/10 i wężyki 8/10 Innovateka w oplotkach

 

Plany na przyszłość

* założenie oplotki na "goły" kawałek węża ;)

* poprawienie mocowania chłodnicy - na razie jest krzywo :(

* zmiana kierunku przepływu wody - wlot w xc-1 wylot w PowerX'ie -> mniejsza plątanina rurek i łatwiejsze odpowietrzanie układu

* wymiana Eheima na Lainga z rezem

* coś się zawsze znajdzie ...... :D

 

 

Zdjęcia:

 

Całe WC

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Miernik przepływu (na wężyku przyklejony czujnik temperatury)

Dołączona grafika

 

Poszczególne bloczki i pompka

Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Chłodnica i odpowietrzenie

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pomiary temperatur wkrótce. Niech się układ "ułoży" ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywo zamontowany Cooltec?? ---> tak miało być??

-juz widzę ,do poprawienia zostało OK

Dołączona grafika

i zajefajne rozwiązanie ,własciwie dzieki tym trójnikom rez staje sie zbędny ,pomyśl nad tym

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś podpiąć kabla zasilającego do Radka.

Przy pierwszym uruchomieniu przypomniał o swoim apetycie ;)

Krzywo zamontowany Cooltec?? ---> tak miało być??

 

i zajefajne rozwiązanie

Wpisane na listę "To do"

Takie napełnianie "od góry" chodzi mi po głowie od długiego czasu. Zacząłem kombinować gdy dostałem katalogi z bibusmenos

 

A chocby tu:

pompa cwu wejdzie.

Uparty jesteś ;) Mam nadzieję, że poprawiony Laing zda egzamin. A jest mały dość ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie sprawuja te "cosiki" do odpowietrzania ?

te oplotki zapobiegaja troche zginaniu sie weza ?

Dużo łatwiej napełnia się układ. Odkręcasz oba korki i powoli nalewasz wodę.

 

Innovateki i bez oplotek są bardzo dobre pod tym względem. A te oplotki zapobiegają zaginaniu węży. I ciekawie też na tych wężach wyglądają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym pozbyć się dolnego koszyka na dyski skoro i tak go nie używasz, łatwiej będzie wszystko poupychać, no i lepszy airflow będzie :)

W tym koszyku jest wentylator. I chyba Laing jest tej wielkości że by się w nim zmieścił wraz z rezem (rez ma nawet specjalne mocowania do tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczep na wentylator,który siedzi pod tym koszykiem powinien jęsli dobrze pamiętam spokojnie pasować w miejscu gdzie jest koszyk. Wystarczy go dać wyżej, założyć wiatrak, tej metalowej blaszki podtrzymującej koszyk się pozbyć (rozwierca się nit i po sprawie, zawsze można z powrotem to przynitować) a całą pompkę dać na dół i wsio :)

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN:

Gdzie kupiłeś kółeczka do Dragona :?: - Widziałem tylko do LBXa i podobnych...

Zostały mi po bardzo starym big tower. Można spróbować dobrać w jakimś sklepie meblowym lub podobnym

 

Kółka swoją drogą to rewelacyjna sprawa, z łatwością można przesuwać obudowę (odkurzanie i te sprawy ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* tzw. "Chaos mod" czyli wycięcie w obudowie przegrody pomiędzy częścią gdzie jest płyta główna a zasilaczem - łatwiej ułożyć kable a obudowa nie straciła na sztywności

 

* poprawienie mocowania chłodnicy - na razie jest krzywo :(

Chaos-mod .. podoba mi sie ;]

 

a co do chlodnicy.. to tyle miejsca pod sufitem a ty dalej sie boisz tego dragona pociac..

 

Proponowałbym pozbyć się dolnego koszyka na dyski skoro i tak go nie używasz, łatwiej będzie wszystko poupychać, no i lepszy airflow będzie :)

dokladnie ..

wierz mi ze nie potrzebujesz 3 wiatrakow na przedzie ...

2 stykaja w zupelnosci

 

Zaczep na wentylator,który siedzi pod tym koszykiem powinien jęsli dobrze pamiętam spokojnie pasować w miejscu gdzie jest koszyk. Wystarczy go dać wyżej, założyć wiatrak, tej metalowej blaszki podtrzymującej koszyk się pozbyć (rozwierca się nit i po sprawie, zawsze można z powrotem to przynitować) a całą pompkę dać na dół i wsio :)

dokladnie tak jest..

wyciagasz koszyk a ten wentyl z samego dolu dajesz pod pierwszy koszuk .. na spodzie masz wolne miejsca .. i mozesz sobie pompeczke posunas ladnie pod sciagnke

 

 

BTW.. grafe masz niezle wygietą ..

aha .. no i gdzie X-FI?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy bawi sie klockami! :lol:

Widze, ze wrociles do MSI.

Czy weze prowadzace do chlodnicy sie nie poprzecieraja o blache Chiefa?

Ciekawy sposob montazu chlodnicy. Czy nie utrudnia to zamkniecia budy?

Nie rozumiem, po co dales kilogram srubunkow na linii rez<->chlodnica. Chyba, ze otwory na weze w Dragonie sa zbyt male, aby podczas demontazu Eheima przeszly przez nie te zlaczki, to wtedy OK. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2363478[/snapback]

Czy 2363478[/snapback]
Ciekawy sposob montazu chlodnicy. Czy nie utrudnia to zamkniecia budy?
Nie utrudnia. Choć jeszcze będzie przerobiony

Nie rozumiem, po co dales kilogram srubunkow na linii rez<->chlodnica. Chyba, ze otwory na weze w Dragonie sa zbyt male, aby podczas demontazu Eheima przeszly przez nie te zlaczki, to wtedy OK. ^_^

Te złączki są po to żeby zamontować w układzie miernik przepływu

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle ja co ten dziewiętnastomiesięczny osobnik :D Jak widać zainteresowania przejął po tacie :lol:

 

[...]

Heee, co za determinacja w spojrzeniu :D

Mogą to robić :( Rozstaw otworów został po BIX2, niezbyt pasuje do tego Coolteka. Przy okazji przeróbki mocowań trzeba będzie nawiercić nowe otwory

Otwory potraktuj pilnikiem albo papierem ściernym #80 i po sprawie, nic nie będzie ocierać o węże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee, co za determinacja w spojrzeniu :D

Odgonić go od kompa nie sposób gdy się zorientuje, że coś w nim grzebię i otwieram obudowę. Wszystkie zabawki idą wtedy w kąt ..... :)

Odkrył też do czego służą guziki na obudowie. Szczególnie to denerwujące gdy gram a on nacisnął Power .... :lol:

Otwory potraktuj pilnikiem albo papierem ściernym #80 i po sprawie, nic nie będzie ocierać o węże.

One mają za mały rozstaw, trzeba nowe wywiercić :(

BTW.. grafe masz niezle wygietą ..

aha .. no i gdzie X-FI?

To ten aparat ma taką rybią perspektywę :?

 

X-Fi? Gra i trąbi. Gdy robiłem zdjęcia był poza budą, suszył się ..... ;)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten aparat ma taką rybią perspektywę :?

 

X-Fi? Gra i trąbi. Gdy robiłem zdjęcia był poza budą, suszył się ..... ;)

no nie sadze .. widac wyraźnie koniec jest zagiety ..

na kazdej focie z kazdego ujecia mozna to zoabczyc ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie taki miernik:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

I podłączyłem do zasiłki i patrzyłem jak zmienia się napięcie na railu 12v zależnie od odciążenia:

 

* x2@2,9GHz 1,4 idle, x1900@2d idle - 12,18V

* x2@2,9GHz 1,4 stress, x1900@2d idle - 12,02V

* x2@2,9GHz 1,4 idle, x1900@xtx idle - 12,15V

* x2@2,9GHz 1,4 idle, x1900@xtx stress - 11,90V

* x2@2,9GHz 1,4 stress, x1900@xtx stress - 11,83V

 

Niewiele ma to wspólnego z WC ale co mi tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmusiłem się i zrobiłem pare zdjęć

 

Poprawiłem mocowanie chłodnicy, wywierciłem otwory na węże prowadzące do chłodnicy w innych miejscach, już nie jest krzywo

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Początkowo Laing był w dolnym koszyczku na dyski. Ale wtedy nie można było odręcić korka w rezie, żeby cokolwiek zrobić z pompką trzeba było wyciągać koszyczek, wykręcać .....

 

Wykorzystałem dwa silentbloki od Eheima i zmieniłem umiejscowienie pompki

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wężyk łączący wylot pompki z pierwszym bloczkiem (chipset) jest tak długi żeby mógł się zmieścić miernik przepływu oraz by dłuższe wężyki dawały możliwość bezproblemowego wyjmowania pompki

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN ,napisz jak pompka się spisuje (hałas,itp) i widzę brak zaufania do złączek (toalet) na dźwiękówce ;-),znam ten ból na Abadonie złączki są do bani i węże dosłownie z nich wyskakują :? ,

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN ,napisz jak pompka się spisuje (hałas,itp) i widzę brak zaufania do złączek (toalet) na dźwiękówce ;-),znam ten ból na Abadonie złączki są do bani i węże dosłownie z nich wyskakują :? ,

Pompka? Nic się z nią nie dzieje. Praktycznie niesłyszalna od momentu zakupu. Choć mając w pamięci to co piszą ludzie w wątku o Laingu nie mam zamiaru pozbywać się paromiesięcznego eheima i reza. Jakby co będzie pompką awaryjną na czas serwisu.

 

Papier? Na początku leżał ze względu na możliwość wycieku. Ale skoro do tej pory nic takiego się zdarzyło, a złączek w tym miejscu nie ruszałem, więc mało prawdopodobne żebym miał potop z ich powodu. Bardziej leży po to bo nie ufam taśmie, którą przylepiałem radiatory. Nie chcę żeby któryś spadając na X-Fi zrobił zwarcie i go spalił

 

Złączki są solidnie dokręcane kluczem, nie powinno być niespodzianki. Bardziej obawaiłbym się wycieku spod źle zasilikowanej złączki na połączeniu złączka-bloczek

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...