Skocz do zawartości
B4rt3z

Jak ukryć kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam założone stałe łącze na 1 komputer (na umowie jest fizyczny adres karty jaką dostarczył provider), chciałem podłączyć w drugim pokoju komputer brata, żeby mógł również korzystać z netu, czy da się tak podłączyć aby provider go nie widział?

Z góry wielkie DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jesli masz siec lokalna to nie..poniewaz firma ktora dostarcza Ci dostep do internetu daje Ci karte sieciowa ze z gory ustalonym jej adresem MAC...Twoj komputer (host, IP) jest na serwerze rozpoznawalny wlasnie poprzez MAC karty sieciowej...w momencie kiedy chcesz podlaczyc drugi komputer, z druga karta sieciowa(z innym mac'iem) nic to nie daje gdyz serwer Cie odrzuca...tak jest na 99% serwerów. Dobre zabezpieczenie przed podlaczaniem dodatkowych kompow bez wiedzy firmy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze możes wykorzystać udostępnianie połaczenia internetowego, jeśli się nie mylę to pakujesz drugą sieciówkę do siebie, łączysz komp brata ze swoim za pomocą skroswanego kabla, odpowiednia knfiguracja softu i powinno działać, tyle że twój komp będzie musiał cały czas chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tez dobre rozwiazanie, bo jak ja nie bede podlaczony to moze u mnie korzystac, tylko czy w tej sytuacji (przy udostepnaniu polaczenia) napewno nic nie wykryja (bo grozi kara 250zl)

No i moze jakies namiary jaki progs zastosowac i jak poustawiac kompy,

na druga sieciowke to jeszcze wydam ale jakbym mial kupic huba 100mb i nie moglbym z tego korzystac to porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna w ten sposób przechwytujesz adres mac innej sieciówki potem ładujesz go na sieciówke drugiego kompa i jest git:) jesteś na koncie innego biedaka z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna w ten sposób przechwytujesz adres mac innej sieciówki potem ładujesz go na sieciówke drugiego kompa i jest git:) jesteś na koncie innego biedaka z sieci

proponuje zalozyc nowe forum "poradnik mlodego hackera" :lol: :lol:

 

a ten pomysl to jakby tak delikatnie powiedziec - zamierzanie sie z motyka na slonce :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna w ten sposób przechwytujesz adres mac innej sieciówki potem ładujesz go na sieciówke drugiego kompa i jest git:) jesteś na koncie innego biedaka z sieci

A swistak siedzi i zawije je w te sreberka...jakby bylo to takie proste to 3/4 z nas siedziala by teraz na konto sasiada i robilo rozne "fajne?/glupie" rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jesli masz siec lokalna to nie..poniewaz firma ktora dostarcza Ci dostep do internetu daje Ci karte sieciowa ze z gory ustalonym jej adresem MAC...Twoj komputer (host, IP) jest na serwerze rozpoznawalny wlasnie poprzez MAC karty sieciowej...w momencie kiedy chcesz podlaczyc drugi komputer, z druga karta sieciowa(z innym mac'iem) nic to nie daje gdyz serwer Cie odrzuca...tak jest na 99% serwerów. Dobre zabezpieczenie przed podlaczaniem dodatkowych kompow bez wiedzy firmy  :lol:  :lol:  :lol:

a o zmianie maca w sieciowce slyszales? np

windows 98 siec>sieciowka>zaawansowane>network address

linux

/sbin/ifdown eth1

/sbin/ifconfig eth1 hw ether 00:60:52:0B:4F:B7

/sbin/ifup eth1

 

i masz ten sam mac. kiedys bawilem sie w zmiane maca juz na stale w sieciowce - w wyniku tych zabaw pozmienialem wielokrotnie mac 3 sieciowek ale jedna mi sie uszkodzila :/ tzn czasem sie wylaczala na pare sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam założone stałe łącze na 1 komputer (na umowie jest fizyczny adres karty jaką dostarczył provider), chciałem podłączyć w drugim pokoju komputer brata, żeby mógł również korzystać z netu, czy da się tak podłączyć aby provider go nie widział?

Z góry wielkie DZIĘKI

jedynym rozwiazaniem dla ciebie jest dokupic 2 sieciowki i udostepnic u siebie polaczenie (komp musi caly czas chodzic aby ten 2 mial net).

taka mozliwosc masz poczawszy od win 98 se wzwyz jesli chodzi o windowsa poprzez wszelkie unixy/linuxy. co do wykrycia to jest to banalnie proste - ale komus sie musi 'chciec'. u mnie kablowka robila naloty bo zmienil sie zarzad i musieli wylapac tych co kantowali. wpadli tez do mnie do chaty pod pretekstem sprawdzenia jakosci polaczenia. nie dosc ze mnie oklamali to na dodatek jeden koles z butami mi sie na chate rzucil. mysleli ze mnie zlapali, ale sie zawiedli... najbardziej rozsmieszylo mnie jak zaczeli wymieniac systemy jakie wykryli u mnie dzialajace - praktycznie wszystko co jest dostepne na rynku ;)

takie lapanki zrobili chyba na tych co najwiecej sciagaja, poniewaz do kumpla u ktorego robilem 'rozgalezienie' na 2 sasiadow do tej pory sie nie pojawili. jesli drugi komp nie bedzie jakos ekstremalnie sciagal i/lub jesli nie maja poinstalowanych zabawek na serverku to nie ma obaw. do mnie wpadli dopiero po 4 latach wiec masz troche czasu na zabawe ;> zawsze mozesz powiedziec ze podlaczasz laptopa na chwile aby poczte sprawdzic. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi o to ze oni spisali numer sieciowki i jezeli zrobie to przez udostepnianie to czy napewno w sieci nie bedzie widac drugiego kompa, moze jakiegos firewalla na nim postawic np Zonealarmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz zalezy od adminow twojego providera, ale zazwyczaj nic sie chlopakom nie chce robic a wiec cie nie capna.

instalacja zonealarma tutaj nic nie da.

 

ogolnie nie powinno byc problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie dokladnie jak to dziala?, bo ja chcialem postawic server na pentiumku z linuhem zrobic maskowanie i po sprawie. jak moga to wykryc, przeciez fizycznie wszystko idzie z mojego servera (oczywiscie mac na serverze jest odpowiedni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x00cl: masz racje, ale nie o to mi chodzilo. ja mam swoj mac. a kiedys sie bawilem bo jest duzo ludzi na lanie ktorzy siedza tylko o okreslonych porach. wystarczy przez tydzien kilku delikwentow pingowac, przanalizowac dane i juz wiesz kiedy mozna. poza tym jak siedzisz w nocy i gosc sie bedzie probowal polaczyc to nie ma zadanej szansy na skumanie o co cho. pomysli ze awaria sieci i juz. zadzwonic do serwisu to moze nastepnego dnia dopiero. poza tym warto siedziec na takich wynalazkach jak lanczat. a przynjmniej czasami zerkac. ludzie tam czesto sie zala wzajemnie ze siec jest do [gluteus maximus]. wiec bedziesz wiedzial ze przesadzasz.

 

ale wlasnie pytalem jak ktos mozne poznac ze mam maskowana mala siec, a nie jednego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

A wiec ja myśle ze i tak cię nie wykryją trzymam tak juz dwa kompy od roku i mam tylko ustawione w windowsie podzieloną sieć na dwa kompy i dwie sieciówy i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja myśle ze i tak cię nie wykryją trzymam tak juz dwa kompy od roku i mam tylko ustawione w windowsie podzieloną sieć na dwa kompy i dwie sieciówy i działa

Widzisz u Ciebie admin się nie nudzi. Ja najczęściej często się nudzę i jak nie mam co do roboty to metodą pasywną szukam sobie maskaradek (programik p0f wystarcza narazie w zupełnośći) :-). A jak już znajdę to wtedy sobie kolejkowanie na htb ćwiczę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna w ten sposób przechwytujesz adres mac innej sieciówki potem ładujesz go na sieciówke drugiego kompa i jest git:) jesteś na koncie innego biedaka z sieci

A swistak siedzi i zawije je w te sreberka...jakby bylo to takie proste to 3/4 z nas siedziala by teraz na konto sasiada i robilo rozne "fajne?/glupie" rzeczy...

i tak się robi :)) jak blokują jeden numer to się przechodzi na kolejny jedyny problem to ze ktoś przyjdzie i wyciagnie wtyczke z huba :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... metodą pasywną szukam sobie maskaradek (programik p0f wystarcza narazie w zupełnośći) :-). A jak już znajdę to wtedy sobie kolejkowanie na htb ćwiczę :-)

Jest jakiś taki programik pod windoze (XP lub 98) ???? BO nie mam tera [brzydkie określenie na linuksa]a ... a jestem ciekaw jak to wygląda z sieciami u mojego Providera (o których on zapewne nie wie ) :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś taki programik pod windoze (XP lub 98) ???? BO nie mam tera [brzydkie określenie na linuksa]a ... a jestem ciekaw jak to wygląda z sieciami u mojego Providera (o których on zapewne nie wie ) :-).

Z twojego lenistwa widać że jesteś Windosowcem (masz chociaż orginalną kopie ?) - w przeciwnym wypadku odpalilbys google a nastepnie wklepal p0f i bys juz wszystko o programiku wiedzial ... :-)

 

Nie. Program dziala pod Linuxem (choć z README wynika ze pojawi sie wersja dla win32). Tobie sie raczej nie przyda (no chyba ze szukasz maskarad pod maskaradami :-) ale poleć go swojemu providerowi ...

 

POPRAWKA: teoretycznie jest pod winde (jest jakiś *.exe na stronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja myśle ze i tak cię nie wykryją trzymam tak juz dwa kompy od roku i mam tylko ustawione w windowsie podzieloną sieć na dwa kompy i dwie sieciówy i działa

Widzisz u Ciebie admin się nie nudzi. Ja najczęściej często się nudzę i jak nie mam co do roboty to metodą pasywną szukam sobie maskaradek (programik p0f wystarcza narazie w zupełnośći) :-). A jak już znajdę to wtedy sobie kolejkowanie na htb ćwiczę :-)

widzisz przyjacielu byłem tez w takiej sieci admin należał do ludzi nerwowych a nieszczęśliwym trafem trafił tez na nerwowych userów (sieć była prowadzona sktka napowietrzną , nerwowy usrer nie wytrzymał i siec przestała istniec przynajmniej przez jakiś czas) jaki z t tego morał trzeba życ w charmoni:)))))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tez dobre rozwiazanie, bo jak ja nie bede podlaczony to moze u mnie korzystac, tylko czy w tej sytuacji (przy udostepnaniu polaczenia) napewno nic nie wykryja (bo grozi kara 250zl)

No i moze jakies namiary jaki progs zastosowac i jak poustawiac kompy,

na druga sieciowke to jeszcze wydam ale jakbym mial kupic huba 100mb i nie moglbym z tego korzystac to porazka

na mojej stronie (profil) masz opisane po krotce jak to sie robi za pomoca Wingate

 

co do samego wykrywania takich akcji to jest to zarazem bardzo proste ale i bardzo trudne... punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz by 2 kompy mialy net bez wzgledu czy 1 chodzi to polecam router (czesto maja teraz wbudowane switche) takie pop.broadbandowki np linksys, dlink ,planet opcja klonowanie MAC-a i juz do 4 maszyn (lub 253 max) moze chodzic tak - dobre jak masz laptopa i deskt(sprwdzialem empirycznie :) )

np linksys befsr41 z USA bardzo fajan rzecz tam koszt ok 250zl albo teraz dlinka 604(chyba) w usa mzna za ok 160zl jak masz mozliwosc sprowadzic oprocz tego maja dmzone i port forwarding itd z zewnatrz siec niewidoczna ,NAT i te sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie dokladnie jak to dziala?, bo ja chcialem postawic server na pentiumku z linuhem zrobic maskowanie i po sprawie. jak moga to wykryc, przeciez fizycznie wszystko idzie z mojego servera (oczywiscie mac na serverze jest odpowiedni).

fizycznie nie idzie z twojego servera...sprawdz sobie stos ttl(time to live).

Windowsy 98 wzwyz(nie znam wartosci dla 95) maja ustawione na 128, windowsy w dol od 95 chyba na 32 linuxy 64, po przejsciu przez router od tej wartosci odejmowane jest 1(bo przeszlo przez jeden komp) i wychodzi z routera z wartoscia 127 co wskazuje ewidentnie na dzielenie lacza...przynajniej w 99%..oczywiscie mozesz sie tlumaczyc ze bawiles sie stosem ale beda wychodzic z routera wartosci 128(gdy bedziesz wchodzil na siec z kompa pelniacego role routera)i 127...z reszta po co zwracac na siebie uwage remedy? zmien stos na komputerze klienta na 129 w rejestrach, na swiat bedzie wychodzic z wartoscia 128. To jest jedna z metod sprawdzenia... oprocz tego moze administratora zdziwic np kilka sesji icq czy innego messengera.wystarczy ze beda obserwowac twoje lacze...ktos tu jeszcze mowil o roznych systemach ...nic przeciez nie zabrania posiadania kilku systemow operacyjnych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie dokladnie jak to dziala?, bo ja chcialem postawic server na pentiumku z linuhem zrobic maskowanie i po sprawie. jak moga to wykryc, przeciez fizycznie wszystko idzie z mojego servera (oczywiscie mac na serverze jest odpowiedni).

fizycznie nie idzie z twojego servera...sprawdz sobie stos ttl(time to live).

Windowsy 98 wzwyz(nie znam wartosci dla 95) maja ustawione na 128, windowsy w dol od 95 chyba na 32 linuxy 64, po przejsciu przez router od tej wartosci odejmowane jest 1(bo przeszlo przez jeden komp) i wychodzi z routera z wartoscia 127 co wskazuje ewidentnie na dzielenie lacza...przynajniej w 99%..oczywiscie mozesz sie tlumaczyc ze bawiles sie stosem ale beda wychodzic z routera wartosci 128(gdy bedziesz wchodzil na siec z kompa pelniacego role routera)i 127...z reszta po co zwracac na siebie uwage remedy? zmien stos na komputerze klienta na 129 w rejestrach, na swiat bedzie wychodzic z wartoscia 128. To jest jedna z metod sprawdzenia... oprocz tego moze administratora zdziwic np kilka sesji icq czy innego messengera.wystarczy ze beda obserwowac twoje lacze...ktos tu jeszcze mowil o roznych systemach ...nic przeciez nie zabrania posiadania kilku systemow operacyjnych....

hmm a jak to mozna zmienic??? w windowsie 98 i XP

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musze cie zasmucic albo rozweselic mr dexiak...istnieje mozliwosc ukrycia liczby komputerow...tyle ze niestety router musi byc na openBSD no i wszystkie kompy za NATem...a to link do tej stronki: http://www.deadly.org/article.php3?sid=20030209221723 no i http://www.mks.com.pl/baza.html?show=descr...iption&&id=2167

czyli jesnak sie da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...