Skocz do zawartości
pisarz

Thermaltake Big Typhoon Vs Scythe Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam scythe ninja i w sumie jestem zadowolony z tego coolera ale dzis jeśli miałbym wybierac to zamiast ninji kupiłbym inny - tt bigtyphon albo jeszcze lepiej aerocool dominator.Moim zdaniem ninja może troche lepiej chłodzi sam procesor choć są to pomijalnie małe różnice.TT bigtyphon i aerocool dominator są lepsze z tym, że dobrze chłodzą nie tylko sam procek ale tez wszystko wokół niego -pamięci, chipset.

Z testów które czytałem wynika, że Dominator zbyt rewelacyjny nie jest.

http://www.madshrimps.be/?action=getarticl...amp;articID=419

http://www.pro-clockers.com/reviews.php?id=129&page=6

Tylko 3 heatpipki, uciążliwy montaż itd.

Big Typhoon jednak jest lepszy.

Ciekawi mnie jak Tajfun wypada na tle Scythe Infinity....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam scythe ninja i w sumie jestem zadowolony z tego coolera ale dzis jeśli miałbym wybierac to zamiast ninji kupiłbym inny - tt bigtyphon albo jeszcze lepiej aerocool dominator.Moim zdaniem ninja może troche lepiej chłodzi sam procesor choć są to pomijalnie małe różnice.TT bigtyphon i aerocool dominator są lepsze z tym, że dobrze chłodzą nie tylko sam procek ale tez wszystko wokół niego -pamięci, chipset.

Każdy bawi się jak lubi. Gdy masz ustawienie takie jak w Scythe Ninja/Infinity to powietrze przedmuchiwane przez radiator albo trafia niemal prosto na tylny wentylator albo na wentylator zasilacza. W większości zatem to powietrze jest usuwane zaraz za obudowę i w środku jest niższa temperatura. Poza tym łatwiej zachować odpowienie poruszanie się powietrza wewnątrz obudowy - tj. chłodne płynąc od przodu, z dołu ogrzewając się przy poszczególnych podzespołach unosi się i kieruje do tyłu. Jak masz TT Big/Minityphoona lub Aerocool Dominatora to przepływ przy płycie głównej jest lepszy, ale za to temperatura wewnątrz będzie wyższa, a i też poruszanie się powietrza jest w budzie trochę utrudnione - zawirowania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, i w koncu zamowilem Scythe Infinity. Zobacze jak to sie bedzie spisywało. Prosze mi jeszcze powiedziec jak z zamontowaniem tego na Asus P5W DH Deluxe? Czy wszystko co bedzie znajdowało się w zestawie wystarczy mi zebym spokojnie mogł zamontowac to chłodzenie na płycie czy bede potrzebował osobno dokupować jeszcze jakies częsci (zapinki itd., tak jak w przypadku TT BT)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko co bedzie znajdowało się w zestawie wystarczy mi zebym spokojnie mogł zamontowac to chłodzenie na płycie czy bede potrzebował osobno dokupować jeszcze jakies częsci (zapinki itd., tak jak w przypadku TT BT)?

 

?? Jakie zapinki dokupowac do TT BT? Przeciez wszystlo jest w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zalozylem tego Scythe Infinity... chyba po 30 minutach bojów z tymi zapinkami :D Nie wiem kto projektował te wkrecane zaczepy pod LGA, ale pewnie nie posiadał zdrowych zmysłow. Takze Scythe Infinity sobie ladnie chodzi, jutro albo w poniedzialek ide odebrac dysk i wtedy zaczne się dalej bawić w O/C. Prosze mi jeszcze powiedziec (ten kto ma Infinity) jaka ma temperaturke w BIOSie ?

 

P.S. Na chipsecie obecnie w BIOSie mi pokazuje 40*C, wydaje mi się ze to duzo. Czyżby nadszedł czas na wymiane chłodzenia chipsetu czy taka temp. moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...