Skocz do zawartości
Radzyn

Asus 1950pro Czy Galaxy 7900gs 256mb 1,2 Ns Zalman

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po południu zamawiam zestaw i miałem Galaxy kupić ale.... jak zobaczyłem Asus x1950PRO będzie tańszy o 30 złotych i w testach jest nawet lepszy od Galaxy! http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=366&...ctr_str_numer=1

No może przy wyższych rozdziałach Galaxy 7900GS jest ciut lepsze ale czy nie warto jednak kupić tego Asusa??

 

Czekam na wasze opinie

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podkręcić to ten Galaxy (chyba po to go nabywasz :>) powinien być sporo lepszy w grach - no chyba że patrzysz na marki - Radek ma marne OC i wiele więcej to z niego nie wyciśniesz. Zaletą Ati jest za to Hdr + AA.

Pisząc wyższe rozdziałki masz na myśli 1280x1024? Jak dla mnie to standardowa rozdziałka a 1024 jest niska ...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biez radka, nawet jak podkręcisz na maxa tego galaxy to te kilka fps nie zrobi az takiej wielkiej róznicy. No i w radeonie włączysz hdr+aa, czego w geforsie nie da sie zrobic. Dla mnie odpowiedz jest jasna. Tylko ati.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał. Bardzo duzo argumentów przemawia na korzysc radeona. GF jest spoko i się ładnie podkręca, tego nie mozna ominąć, ale czy oc jest az tak wazne?

No to jestem pod ścianą. Na Radeona musze poczekać pewnie do Poniedziałku jakbym jutro zamówił zestaw. Pytałem się i dopiero będzie w dostawie ale ju cena jest 760 złotych przy czym w Komputroniku aż 899 złotych :blink: Skąd taka róźnica w cenie?? Dodam że tyle samo pamięci mają

 

To jest problem bo ludzie mający ATI doradzają ATI a ludzie mający Nvidie to Galaxy 7900GS ale za ATI przemawia niższa cena 30 złotych róźnica choć nie jest wielką róźnicą ale ma te dodatkowe funkcje oraz lepszy obraz

 

http://podzespoly.idg.pl/news/101287.html opis x1950PRO Asusa i Powercolor. Asus nie ma wejścia Video jedynie a Powercolor ma chłodzenie Arctic Coolera

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał powercolora ;] a widziałeś opis tej karty na komputroniku.. 512mb DDR3 1,4ns !! 128 BIT !! nie wiem gdzie oni widzieli ze takie karty istnieja, ale te karty są u nich w ofercie od ponad miesiąca (nic o nich nawet nei wiedzą, piszą bzdury) a cena tak samo bzdurna jak specyfikacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: gdzie można kupić te karte za 730?

Ja ją znalazłem po troche długim szukaniu na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej gdzie są same sklepy komputerowe.

 

Możliwe że Sirius też obniży Asusa do 730 zeta. Widać że cenowo Radeon chce rozwalić Geforce aby te karty szły jak świeże bułeczki bo na mój gust taka karta powinna kosztować około 800 zeta ale dobrze niech obniżają cene :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko że na dzień dzisiejszy dostępność Asus-a 1950pro jet delikatnie mówiąc marna. Gdzie się nie spojrzy wszystkie egzemplarze zarezerwowane. Ewentualnie są ale w cenach kompletnie nieprzystępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mnie by interesowalo porownanie np gry typu Splinter Cell Double Agent na tych dwoch kartach opisanych w temacie. Tam jest konieczny pixel shader 3.0. Ati ma duza ilosc potokow wlasnie za to odpowiedzialnych wiec powinna byc szybsza od 7900GS. Jezeli przegralaby ten test to bylaby lekka porazka :( Ja juz od tygodnia mysle co kupic i nie moge sie zdecydowac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mnie by interesowalo porownanie np gry typu Splinter Cell Double Agent na tych dwoch kartach opisanych w temacie. Tam jest konieczny pixel shader 3.0. Ati ma duza ilosc potokow wlasnie za to odpowiedzialnych wiec powinna byc szybsza od 7900GS. Jezeli przegralaby ten test to bylaby lekka porazka icon_sad2.gif Ja juz od tygodnia mysle co kupic i nie moge sie zdecydowac mur.gif

Pojęcie potok już dawno odeszło.

Ma więcej ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak to jest z tymi shaderami.... nv ma 20/7, ati 36/8. zegary prównywalne, pamieć również. nie jest tak ze ati powinno łoić 7900gs?? a tu widze ze produkt nvidii okazuje się lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdr + aa nie da się włączyc w Gf? Co za bzdura [; Jakos counter strike source działa z HDRem + AAx2,4 itd do wyboru, na luzie. To że w jednej grze (pewnie chodzi o obliviona) nie da sie odpalic hdr + aa nie znaczy że w żadnej się nie da. No chyba że moj 6600gt jest jakis wyjątkowy o_O

Osobiście skłaniał bym się ku radkowi, co prawda ja przymierzam się do wersji AGP x1950pr0 i testy dogłębnie analizowałem, wyniki się wahają, raz jest lepszy gf raz radeon (czyli bez zmian w tych firmach, jedynie 8800 teraz nie ma przeciwnika, ale już niedługo i znowu się będą wyniki wahały raz na korzysc nvidii a raz na korzyśc atii ;) ). Ten radek ma coś w sobie.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdr + aa nie da się włączyc w Gf? Co za bzdura...

Niestety nie bzdura. Wygładzanie krawędzi w połączeniu z HDR'em metodą FP16 nie działa na kartach nV z rodziny 6/7. Co do CSS (czy cokolwiek co wyszło spod ręki programistów HL2 i posiada HDR) to silnik Source nie wykorzystuję HDR'u metodą FP16 tylko robi to poprzez soft, ot taki prezent od programistów dla posiadaczy kart AMD (głównie wszelkich mutacji r300) :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Są chyba tylko dwie grupy osób, które zainteresują się Radeonem X1950 PRO: pierwsza to fanatycy, którzy kupują chyba z przekory."

 

n/c

 

Po jednym tescie, co widac po komentarzu - stronniczym, nie wydawalbym osadow.

Taki komentarz jakby radek ledwo co osiagal polowe wydajnosci gf.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić GF od Galaxy - co z tego ,że w Radku można włączyć jednocześnie HDR i wygładzanie, skoro i tak będzie kulał w grach - jest za słaby.

Do tego ATI ma problemy ze sterami i w niektórych grach tj np :Cold Fear na X1900 XTX max osiągniesz 30 klatek - jest coś nie tak z cieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zakupem pod względem cena/jakość jest Palit 7900GS - za 580zł mamy karte z dobrym chłodzeniem, która da sie dobrze podkręcić. X1950PRO kosztuje około 700zł, moim zdaniem nie warto dokładać tych 120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić GF od Galaxy - co z tego ,że w Radku można włączyć jednocześnie HDR i wygładzanie, skoro i tak będzie kulał w grach - jest za słaby.

Ale HDR i AAx4 w Test Drive Unlimited to niezla frajda :)

A na FPS nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...