Skocz do zawartości
pisarz

Telewizja Cyfrowa - Którą Wybrac?

Którą platformę cyfrową wybrac?  

151 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę cyfrową wybrac?

    • Cyfra +
      42
    • Polsat Cyfrowy
      20
    • n
      89


Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna zacząłem się zastanawiać nad wyborem jakieś cyfrowej platformy telewizyjnej. Niestety nie bardzo się na tym znam, a chciałbym wybrac poprostu coś, co jest dobre. Kilka dni temu przeglądałem ofertę telewizji n, i jest ona bardzo atrakcyjna. Tuner za 99zł + instalacja 60zł, pakiet podstawowy za 0zł + 2 dowolne pakiety, czyli na dobra sprawe abonament miesieczny wynosi jakies 25-30zł ( w zaleznosci od wybranych pakietów). Czyli ogolnie mamy ok 250 kanałów w tej cenie. jak to jest z innymi platformami, czyli Cyfrą oraz Polsatem Cyfrowym? Ktora z tych trzech platform jest najbardziej oplacalna? Jesli bym mogl prosic to niech mi ktoś przybliży mniej wiecej całkowitemiesieczne koszty, oraz koszty Tunera+instalacja Cyfry+ i Polsatu Cyfrowego oraz jakie pakiety/liczba kanałow jest dostępna.

Z góry dziękuje, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na jakich programach Ci zalezy.

Jezeli chesz ogladac tylko muze + sport to ntv sie oplaca.

Jezeli chcesz do tego jeszcze film, discovery, inne to juz niestety wymieka ntv.

Zalezy mi prede wszystkim na jakis tematycznych programach, oczywiscie TVP, TVN, Polsat, Discovery to podstawa.

 

No i oczywscie zeby koszty miesieczne były mniejsze niz kablowka, bo za full pakiet w UPC płace 50zł/mies

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to N'ke sobie daruj, nie ma w niej "głupiego" Polsatu, o dziwo sporo ludzi wrecz zdaje sie cieszyc z tego faktu :) A skoro na cyfre wielu narzeka, to pozostaje polsat, bodajze za 30-35 zł masz "kupe" kanałow, wszystko to czego jak sadze .. oczekujesz.

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to N'ke sobie daruj, nie ma w niej "głupiego" Polsatu, o dziwo sporo ludzi wrecz zdaje sie cieszyc z tego faktu :) A skoro na cyfre wielu narzeka, to pozostaje polsat, bodajze za 30-35 zł masz "kupe" kanałow, wszystko to czego jak sadze .. oczekujesz.

A moglbyś mi przybliżyc koszty zalozenia oraz dekodera?

 

 

edit: dobra, juz poprzegladalem wszystkie ceny, pakiety itd. w Polsacie Cyfrowym.

 

Teraz prosze mnie oswiecic w jeszcze jednej kwestii, jeśli bede zamawiał to musze zamowic pakiet z dekoderem oraz antena satelitarna, zgadza sie?

 

Czyli dokladnie takie cos: http://www.cyfrowypolsat.pl/index.php?id=n...04&s_id=kat

 

Czy procz tych 150zl sa jeszcze jakies "ukryte" koszty? Czy tylko place 150zł za ten zestaw, montuje go i pozostaje mi tylko placenie abonamentu, czyli 35zl/mies ?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi prede wszystkim na jakis tematycznych programach, oczywiscie TVP, TVN, Polsat, Discovery to podstawa.

 

No i oczywscie zeby koszty miesieczne były mniejsze niz kablowka, bo za full pakiet w UPC płace 50zł/mies

TVP, TVN masz a friko ale musisz wybrac jeszcze 2 pakiety wiec to friko to o kant d***

Polsatu w ntv nie ma wiec bedziesz sie musial pogodzic z tym.

Discovery to osobny blok tematyczny - 16pln

Wiec discovery i co jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na Cyfrę akurat złego słowa nie mogę powiedzieć...nie licząc tego że droga (jak się Canal+ i HBO chce mieć)...

 

ale jak się chce angielską i hiszpańską ligę oglądać :]...

 

ale przy założeniu, że ma być mniej niż 50 zeta...odpada... zastanowiłbym się nad n bo do polsatu przekonania żadnego nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna zacząłem się zastanawiać nad wyborem jakieś cyfrowej platformy telewizyjnej. Niestety nie bardzo się na tym znam, a chciałbym wybrac poprostu coś, co jest dobre. Kilka dni temu przeglądałem ofertę telewizji n, i jest ona bardzo atrakcyjna. Tuner za 99zł + instalacja 60zł, pakiet podstawowy za 0zł + 2 dowolne pakiety, czyli na dobra sprawe abonament miesieczny wynosi jakies 25-30zł ( w zaleznosci od wybranych pakietów). Czyli ogolnie mamy ok 250 kanałów w tej cenie. jak to jest z innymi platformami, czyli Cyfrą oraz Polsatem Cyfrowym? Ktora z tych trzech platform jest najbardziej oplacalna? Jesli bym mogl prosic to niech mi ktoś przybliży mniej wiecej całkowitemiesieczne koszty, oraz koszty Tunera+instalacja Cyfry+ i Polsatu Cyfrowego oraz jakie pakiety/liczba kanałow jest dostępna.

Z góry dziękuje, pozdrawiam.

pisarz, a ty chociaż pełnoletni jesteś? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, w czasach, gdy Wojewodzki byl na polsacie, to strasznie zalowalem, ze nie moge ogladac jednego z moich ulubionych show... teraz praktycznie nie ma to sensu, tym bardziej, ze polsatowe wiadomosci traca kaczyzmem. Co jak co, ja nadal zaluje, ze nie moge kliknac polsat, a najbardziej narzekalem w trakcie mundialu. Tak wiec, czy sie przydaje polsat, czy nie... decyzja nalezy do kupujacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem polsat i jak za 35zł jest co oglądać, do tego dekodar na własność za 99zł. Imo nie warto dopłacać do fullpakietu bo na cinemax'ach może raz w tygodniu leci coś ciekawego tak samo jak na AXN crime i AXN SCI-FI chyba że ktoś lubi star treka bo non stop na SCI-FI leci :) aaa i przez pierwszy miesiąc masz full pakiet.... szkoda że w CP nie ma HBO bo z chęcią bym dopłacił bo jest na nim co oglądac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież POLSAT można odbierać naziemnie... Kupujesz antenę UHF np. taką http://allegro.pl/item135738319_najlepsza_..._tg_okazja.html. Nie wiem jak się te nowe tunery do TV podłącza (Euro czy gniazdo antenowe?). W razie gdybyś musiał tuner podpiąć pod wejście antenowe telewizora to kupujesz sumator antenowy http://allegro.pl/item136098431_sumator_sy...g_swe_2_01.html i wpinasz wszystko na 1 kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze ludzie przy wyborze kieruja sie polsatem. W koncu Swiat wg Kiepskich tam leci :lol: :lol:

Ano fakt, to jest dobry argument :lol2:

"Najlepszy" Polski serial komediowy :lol:

 

 

 

 

Cyfre + mial moj znajomy, mowil ze co chwile podwyzki wprowadzali.

Pozniej problemy z rozwiazaniem umowy mial. Wiec chyba nie zaciekawie.

 

A teraz czeka jakie opinie beda o "n" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u reszty, którzy maja Cyfrowy Polsat, ale u mnie i u sasiada od 2 miesiecy mam wszystkie dostepne kanaly :D (no oprocz eurosportu i eusp 2 pl), jedynie czego zaluje to zabrali MTV Austriackie, ktore ma kilka razy wiekszy poziom od pl

 

za czasow Cyfry + , Polsat odbierałem z antenty siatkowej, ta samo robilem w przypadku Cyfrowego Polsatu jak nie bylo tvp1,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Polsat nie jest ambitną stacją :) Dlatego kierowałbym się lepszą ofertą. Ja mam kablówkę w UPC za 50 PLN i nie narzekam chociaż mogłoby być taniej. Szkoda że nie ma innego MTV poza polskim. Co do platformy to raczej bym brał cyfrę+. Polsat Cyfrowy mnie nie interesuję ,a n ma dość jeszcze ubogą ofertę. Poczekajmy trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak chcac miec HBO 1,2 oraz Canal+ trzeba doplacic po 29zl czyli razem 58zl programy te dokupic mozna tylko do pakietow tematyczny (47zl) komfortowy(58zl) ewentualnie mozna zakupic pakiet prestizowy za 145zl. Jak dla mnie za drogo...

Edytowane przez daniel_konio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ raven

ale jak się chce angielską i hiszpańską ligę oglądać :]...

a o kanale RealTV słyszał ?? tam są mecze Primera Divisione tych, którzy są potencjalnymi rywalami Realu w rozgrywkach ... trzeba tylko poszukać dobrze a to na Polsacie Cyfrowym akurat jest :P

@MeHow

teraz praktycznie nie ma to sensu, tym bardziej, ze polsatowe wiadomosci traca kaczyzmem.

a TVN po platformersku jedzie i mi to akurat nie odpowiada ... cieszyćsię jeszxcze tylko trzeba że Samoobrona i LPR nie mają swoich telewizji bo w ogóle sieczka z mózgów ... akurat tak się składa że na Polsacie cyfrowym masz do wyboru wiadomości i insze takie we wszystlkich TV polskojęzycznych ... Wydarzenia, Wiadomości, Panoramę i ten no .... TVNowski jeszcze ... nieważne ... dla każdej opcji politycznej się znajdzie. Poza tym od dawien dawna wiadomym jest, że gazety, rozgł. radiowe i stacje TV mają swoje linie programowe, które pokrywają się z opcjami politycznymi reprezentowanymi przez włascicieli tychże mediów : Agora -> Gazieta Wybiórczaja ... Polsat -> Centro-prawica TVN -> Centro lewica... TVP -> chorągiewka na wietrze (chociaż ostatnio za Wildsteina się zmieniło conieco i podają jakoś bardzo suche wiadomości bez emocji .... czyżby faktyczne odpolitycnienie ?? )

Reasumując : N to nowość i z samych info na stronie web wynika, że większość kanałów planują wprowadzić co oznacza, że jeszcze ich nie ma w ramówce. Cyfra + ( should be not mentioned) kupa i kicha straszna : kłopoty z "pływającym" abomnamentem, zanikaniem sygnału, niezgodnością z programem drukowanym, programem jako takim (czyt. mało interesującym), tragedia gdy przychodzi do rozwiązania umowy, at least but not last cena ?!? (chodzi o pakiet podst. w tym przypadku). Polszmat Cyfrowy : w podst pakiecie za 35 pln/m-c masz około 40 polskojęzycznych kanałów ... do tego w cholercię innych kanałów z konkurencyjną TVN'ką włącznie :D ... jak na razie Polsat jest bezkonkurencyjny ale i to sięniedługo zmieni ... pozostanie pewnie Polsat i N .... ale to się zobaczy w przeciągu pół roku :D ... wybór należy do Ciebie.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jeśli masz kasę to tylko CYFRA +, dwa powody

HBO1,2 i CANAL+ wraz z canalem sportowym

najlepszy sport i filmy pozostałe platformy mogą o tym tylko pomarzyć

Dokladnie, jezeli chce sie ogladac premiery, naprawde premiery to zostaje tylko Cyfra+.... bawi mnie jak na TVN-ie slysze cos w stylu " Po raz pierwszy w telewizji", maly szczegolik ze ponad rok wczesniej bylo to na HBo albo na Canale+ ;)

 

Reasumując : N to nowość i z samych info na stronie web wynika, że większość kanałów planują wprowadzić co oznacza, że jeszcze ich nie ma w ramówce. Cyfra + ( should be not mentioned) kupa i kicha straszna : kłopoty z "pływającym" abomnamentem, zanikaniem sygnału, niezgodnością z programem drukowanym, programem jako takim (czyt. mało interesującym), tragedia gdy przychodzi do rozwiązania umowy, at least but not last cena ?!? (chodzi o pakiet podst. w tym przypadku). Polszmat Cyfrowy : w podst pakiecie za 35 pln/m-c masz około 40 polskojęzycznych kanałów ... do tego w cholercię innych kanałów z konkurencyjną TVN'ką włącznie :D ... jak na razie Polsat jest bezkonkurencyjny ale i to sięniedługo zmieni ... pozostanie pewnie Polsat i N .... ale to się zobaczy w przeciągu pół roku :D ... wybór należy do Ciebie.

 

Pozdr.

Może mam magiczna cyfrę ale jakoś nie mam problemów z abonamentem, nic mi w nim nie pływa, "rozkład" w gazecie się sprawdza z tym co jest akurat w TV, co do znikania sygnału, mam 2 dekodery cyfry +, jeden podpięty do anteny o średnicy 1M a drugi ze standardowa antenka i jakoś sygnału mi nie zrywa.

 

btw: A co ma cyfra do programu drukowanego?? przecież Cyfra+ przesyła tylko sygnał innych stacji w "swoich" pakietach, wiec jak sie cos nie zgadza w programie to czepiaj się danego kanału a nie cyfry, która nie ma wpływu na ramówkę np Eurosportu.

 

 

Nie wiem z czego wróżysz, że za pół roku zostanie tylko N i Polsat cyfrowy. Na razie nie widać aby Cyfra+ oddala pierwsze miejsce w Polsce w telewizji cyfrowej.

 

Nie wiem czy pamiętasz, kilka lat temu była dość duża konkurencja miedzy Cyfra+ a Wizja TV. Było wiele głosów, że Cyfra+ przestanie istnieć bo w Wizja TV jest HBO i co?? Cyfra+ wykupiła Wizje i pozbyła się konkurencji.

 

Dlatego wątpię w rychle znikniecie Cyfry+ z rynku, wcześniej zniknie Polsat Cyfrowy niz Cyfra+ :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o kanale RealTV słyszał ?? tam są mecze Primera Divisione tych, którzy są potencjalnymi rywalami Realu w rozgrywkach ... trzeba tylko poszukać dobrze a to na Polsacie Cyfrowym akurat jest icon_razz.gif

eee...

 

ja chcę całą hiszpańską...i zwłaszcza angielską...

 

i całkowicie się z Bartkiem zgadzam...piłka nożna i filmy - na chwilę obecną canal+/hbo nie do zdarcia...

 

Buu - też mnie to śmieszy :) ...

 

No i w kanałach filmowych na cyfrze żadnych reklam nie ma...o radości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach matka ma zamiar wreszcie kupic Polsat Cyfrowy. B-)

Teraz ta promocja Pakiet Familijny + Relax Mix za 49,80 zł. Za dekoder 99 zł A pan w sklepie chce za założenie 150 zł :blink: :lol: Ale sie poświęcę dla dobra jednostki i założę :mrgreen:

 

A dlaczego tak wybrałem bo raz cyfra nie stać nas aby co miech 80 pare zł płacic za jakiś sensowny pakiet. n nie mamy telewizora i mała opcja z kanałami i za duzo za cały pakiet 68 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...