Skocz do zawartości
CKM18

Kupno Nowego Laptopa Advent 7105pl

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam już kupca na swoją stacjonarkę , i zamierzam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na raty komputer ( z racji ograniczonych funduszy 2550zł raty) wybrałem taki sprzęt w electro w. (ze względu na parametry i na to że mają raty 5%) ADVENT7105PL specyfikacja : amd sempron 3000+ (1,8ghz), pamięć 1024mb, dysk twardy 60gb, dvd - rw matryca wxga 15,4 karta graficzna ati x200, ms windows xp, opieka serwisow przez 12 miesięcy - moje pytanie brzmi czy warto ??? oraz czy ktoś posiada takiego notebooka i zna dokładniej jego parametry chodzi mi o szybkość dysku i pamięci ram, oraz inne rzeczy, chcę go używać głównie do przeglądania internetu,oglądania filmów i czasami odpale jakąś mniej zaawansowaną gierkę, pozatym czy ten sprzęt się do tego nada ???, i jak jest z dzwiękiem w tym laptopie aha i jeszcze takie pytanie czy warto kupić ten sprzęt w electro w ??? jak jest u nich z serwisem ???

 

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się takich wynalazków, są tylko przyczyną wielu problemów.W tej cenie znajdziesz już markowy sprzęt z trochę gorszą konfiguracją. W/g mnie Advent, CA, Techmex itp należy omijać szerokim łukiem, najczęściej są to bardzo kosztowne oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ adalb1 święta racja ...

@ CKM18 - nie ładuj się w takie wynalazki... Wiesz kto to montuje i na jakich podzespołach ?? Mam poważne obawy co do jakości tego wynalazku... Coś Ci się skiepści w takim laptopie i ... Wiesz jakiej jakości mają serwis ?? Jak szybko działa ?? Nikt nie lubi rozstawać się ze swoim sprzętem na długo ... Poza tym, w tej cenie ~2500 też coś znajdziesz, i jak poszukasz to na raty. Nielubiany MM, Komputronik (drogi) i sklepy internetowe też mają fajne oferty. Wystarczy poszukać... Ani www.google.pl ani www.skapiec.pl nie gryzą ;) Użyj tych wyszukiwarek, a napewno znajdziesz i sprzęt znanej marki, który będzie mniej probemowy i sklep z ratalnym systemem sprzedaży... Kilka propozycji - zajeło mi to może z 5 minut ... Przykładowo niżej dwa Acery i Benq - może nie najwyższe loty, lepszą opinie ma Benq raczej,ale ja na Acera nie narzekam... Napewno zaś lepsze niż ten wynalazek :wink: W cenie do 2500 mozesz nawet pokusić się o PM a do 3000 o CD... Naprawdę na skąpcu jest bardzo fajna wyszukiwarka... Poza tym poczytaj dział "co kupić" masz tam naprawde dużo propozycji do ~3000 PLN... W większości dużych sklepów z ratami też nie będzie problemu;)

Acer na CM 420 - raty

Acer na Turione MK36 - raty

Benq na Sempronie 3,2 - raty

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adalb1 , sansaba - panowie to będzie mój 1 laptop , nieznam się na tym zbytnio, troche boje się kupywać w media bo słyszałem o nich wiele złego :-( , dzisiaj przypadkowo byłem w vobisie i zobaczyłem że mają raty 20 x 0% ( w takim wydatku fundusze na kompa zwiększają się do 3000zł) , tymbardziej że do nich mam blisko ( 17km) znalazłem tam coś takiego http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=874651 - ( + dokupiłbym do niego jeszcze 512mb ramu) czy na tym sprzęcie można już pograć w gry ??? i czy te acery są dobre żebym cieszył się nim w domu a nie czekał aż wróci z serwisu , pozatym mam takie pytanie turion ma 512mb cache a celerlon 1mb który procek jest lepszy ??? z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adalb1 - moge mieć tą toshibę http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=874527 za 2900zł + 300zł dopłaty do 1gb ramu, ale w niej jest karta ati radeon x200 a w acerze jest dużo lepsza karta grafiki i różnica w cenie toshiba jest droższa o 100zł - no ale w tej cenie zostają tylko 2 komputery na placu boju : toshiba i acer - teraz to już się pogubiłem co lepiej wybrać :-( no i oczywiśćie 2 różne procesory celerlon i turion

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Toshibę, ponieważ uważam, że powinna być bardziej niezawodna i jest solidniej wykonana, jeżeli w tym przedziale cenowym się obracamy. Zawsze jest coś za coś, czyli sprzęt lepszej firmy w gorszej konfiguracji. Decyzja jednak należy do Ciebie i Ty poniesiesz jej konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adalb1 - moge mieć tą toshibę http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=874527 za 2900zł + 300zł dopłaty do 1gb ramu, ale w niej jest karta ati radeon x200 a w acerze jest dużo lepsza karta grafiki i różnica w cenie toshiba jest droższa o 100zł - no ale w tej cenie zostają tylko 2 komputery na placu boju : toshiba i acer - teraz to już się pogubiłem co lepiej wybrać :-( no i oczywiśćie 2 różne procesory celerlon i turion

Przedewszystkim - jedna szczera i prawdziwa wypowiedź :) Laptop w tej cenie nie służy do grania. Oczywiście, starsze gry możesz odpalić myśląc o jakimś "komforcie", nowsze raczej na zasadzie ciekawości "żeby zobaczyć czy chodzi" ... Pora pogodzić się z tą prawdą ...

 

Co do samego wyboru z dwóch podanych przez Ciebie modeli - jak masz możliwość to zmacaj, obejrzyj, poczytaj testy ... IMO - skłaniałbym się do Acera i nie jest to "patriotyzm posiadacza". Po pierwsze: Turion będzie jednak oszczędniejszy jeśli chodzi o prądożerność. Po drugie - skoro grafika ma dla Ciebie znaczenie, to między X1300 a X200M jednak jest różnica... Wiesz w którą stronę ;) Po trzecie: Turion VS. Celeron M380... Raczej turion (64 bity, nowsza architektura, generalnie wydajniejszy). Jeśli już Celeron to M420. Po czwarte: jedyny minus tego rozwiązania "Acer" ... No cóż, osobiście uważam (a troszkę budżetowych lapków się przez moje łapki przewinęło, sam szukałem czegoś ale wreszcie stanął piecyk w pokoju ;) ), że w tanich laptopach jakość montażu jak i użytych podzespołów jest naprawde porównywalna...

 

Więć moje wskazanie - Acer. Jednak wybór należy do Ciebie...

Jednak jeśli znajdziesz podobny konfig HP, Asusa, Toshiby, jak radzi @ adalb1... To lepiej brać coś z tego ;) Bo możesz nie mieć tyle szczęścia do bezawaryjnego Acera co ja ;)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...