Skocz do zawartości
Pawelek69

Speedtouch 510 Jak Zablokować Porty P2p?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam router Speedtouch 510 (Neostrada) i dwa komputery w sieci. Chcę zablokować młodszemu bratu możliwość korzystania z sieci p2p po przez zablokowanie portów w routerze. I tu mam problem, ponieważ nie wiem jak to się robi. Wchodzę na panel poprzez wpisanie w przeglądarce adresu 10.0.0.138 i co dalej? Bardzo proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam router Speedtouch 510 (Neostrada) i dwa komputery w sieci. Chcę zablokować młodszemu bratu możliwość korzystania z sieci p2p po przez zablokowanie portów w routerze. I tu mam problem, ponieważ nie wiem jak to się robi. Wchodzę na panel poprzez wpisanie w przeglądarce adresu 10.0.0.138 i co dalej? Bardzo proszę o pomoc!!!

 

Szukaj w zakladce Firewall, blokowanie portow :> patrzysz jakie ip ma komp brata i blokujesz mu dane porty

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w zakladce Firewall, blokowanie portow :> patrzysz jakie ip ma komp brata i blokujesz mu dane porty

W sumie ten temat tez mnie interesuje ale podane info jest niedokladne Trzeba otworzyc profil user.ini i tam w zakladce firewall ,blokowanie portow wpisac jakie port i komu niestety nie znam dokladnej skladni tego polecenia cos tak jakby

rule create chain port destination tcp 54322 drop

niestety nie pamietam wiecej Moze ktos poda poprawne polecenie do blokowania wybranych portow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wejdź w ADVANCED wybierz NAPT a potem po prawej u góry wybierz UPNP i przestaw na OFF. W tym momencie modem nie będzie sam tworzył forwardów.

 

Potem wejdz w zakładkę NAPT ENTRIES i dla wybranych portów P2P wpisz przekierowanie na jakis adres inny niz ma Twoj brat (np na swoj wlasny albo inny nie istniejący w sieci, ewentualnie 127.0.0.1 jako adres routera ale nie wiem czy to dobry pomysl)

 

Niestety sam w sobie router mimo posiadania sprzętowego firewalla (podobno) nie ma możliwości blokowania portów poprzez konkretne wpisanie go w konfiguracji. Właściwie wyłączenie UPNP powinno generalnie utrudnić bratu ściąganie (a próba ustawieniem przekierowan moze była by w stanie zablokować mu całkowicie dostęp do sieci P2P - blokując mu porty nasłuchu potrzebne do podłączenia sie do danej sieci P2P itp)

Edytowane przez darksoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...