Skocz do zawartości
Tomik

GF2 mx 32mb i co jeszcze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ta karte co w temacie core 175@204 m166@194

Chcialbym z niej wycisnac tyle ile sie da na !!maxa!!

Uzywam Power Strip

Co moge jeszcze zrobic aby wycisnac z tej karty jeszcze wiecej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta karte co w temacie core 175@204 m166@194

Chcialbym z niej wycisnac tyle ile sie da na !!maxa!!

Uzywam Power Strip

Co moge jeszcze zrobic aby wycisnac z tej karty jeszcze wiecej ??

najlepiej zainstaluj sobie najnowsze detonatory pod twoj system

z www.nvidia.com tam mozesz sobie bez zadnych zasranych progsow zmieniac czestotliwosc taktowania.Mi moj palit z 175/150 idzie na 210(tu akurat wiecej sensu nie ma dawac bo i tak przyrost nikly wydajnosci) ram 190 coprawda przy otwartej obudowie. Dzisaj na ram walne radiatorki pasywne to bedzie chodzil z zamknieta i to po 10 godzin

a jesli chcesz maxa zagiac wszystkich to se obejrz terminatora 2 i nurzaj swa karte w cieklym azocie tylko nie dotyaj jej wtedy golymi palcami bo mozesz podzielic los t1000 w scenie hasta la vista baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety,nie mam linka

GeForce2 MX

The card is equipped with a voltage regulator by UNISEM, a microchip called US1150 (it is marked with an arrow on the picture below):

 

 

This microchip is responsible for controlling the power supply of GeForce2 MX chip. Its full name is "4A Ultra low dropout positive adjustable regulator". On the picture you can see a typical application scheme of US1150, which was taken from the datasheet:

 

 

The output voltage setting of the US1150 regulator, Vout, can be programmed to any voltages in the range of 1.25V to 5.5V with the addition of R1 and R2 external resistors according to the following formula:

 

 

The nominal Vcore of GeForce2 MX chip should be 2.05V.

 

According to our measurements, the Vout of the regulator was 1.92V, while the two resistors (R1 and R2, named R16 and R17 on the card) indicated 107.4Ohm and 56.9Ohm.

 

To increase the Vout, you may, for example, solder the resistor parallel to R1 (named R16 on the card), like we did (on the typical application scheme it is highlighted with red color):

 

This additional resistor provides 120Ohm. Now the total resistance of R1 makes 58Ohm and the Vout coming to the chip is 2.5V.

 

Samsung 5.5ns memory, which you see on the graphics card, receives the voltage of 3.3V according to Samsung web-site. This voltage goes directly via the AGP slot pins from the power supply unit or mainboard. Therefore, there aren't many opportunities for voltage adjustment here. So, the maximum you can set, 3.6V, is possible only if the mainboard allows changing the voltage (3.3/3.4/3.6V) with a jumper. We were lucky to have ASUS CUSL2 mainboard, which allows manipulations like that.

 

The jumper was set in the position to provide 3.6V that's why the graphics memory voltage made 3.69V.

 

As soon as everything was done, the end frequencies for the graphics card were equal to 265MHz chip and 210MHz memory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rowniez ta karte i krecilem ja na rozne sposoby. na poczatku powerstreepem - bylo oki ,ale denerwowalo mnie jak po wloczeniu kompa ukazuwalo sie okienko powera i na nim odliczanie ok 5 sekund, po ktorych moglem je usunac ,nie wczesniej . nie umialem tego sie pozbyc lub skrucic czas, wiec doinstalowalem sobie taki programik nvidi na detonatory 4072 i teraz nie musialem na nic czekac ,bo zaraz po uroczomieniu sprzetu czestotliwosci sie zmienialy. co do uzyskanych zyskow to byly one calkiem spore ,bo z poczatkowych 2500 3dmarkow ,uzyskalem 3000. to znaczy karta chodzila firmowo 145@175, pozniej 175@200. dzialalo spoko ,az do momentu kiedy pozyczylem od kumpla jego mx420 , a raczej jak ja mu juz odalem. po ponownym wlozeniu mojej karty sprzet sie regularnie zawiesza .nie pomogly przeinstalki , obnizenie taktowania fsb ,ani samej karty . ale w twoim przypadku powino byc wszystko ok. jak chcesz uzyskac jeszcze przyrosty to sprawdz czy pod radiatorem jest pasta czy moze zwykla tasma. mi to zdecydowanie poprawilo chlodzenie . ewentualnie zaluz inny radiator(wiekszy) i mozesz sie pokusic sie na radiatorki na pamieci. operacja ktorej sie nie podejmowalem to zmiana napiecia na gpu, duzo ponoc daje ale warto jak masz na bloczek na gpu, inaczej bedzie sie grzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja puscilem na 175@252 i pamiec 145 @222 :-) ale delikatne artefakty były

 

natomiast

przy 245@215 jest calkiem spokojnie

 

karta oczywiscie byla podrasowana (drugostronne chlodzenie + wiatrak 80x80

 

 

Modl: MINT GF2MX 200 -32SDRAM

 

jest do sprzedania (jak by ktos chcial->gg)

modyfikacje zlikwidowane (ale i tak się super kręci) a jak ktoś chce to mogę je jeszcze raz zaaplikować

 

wyniki podkręcania są tutaj:

max podkręcone:

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...ojectId=3714175

bez podkręcenia:

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...ojectId=4459181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...