Skocz do zawartości
marco

[artykuł] Rzut Oka Na Wentylatory Fander

Rekomendowane odpowiedzi

Do naszej redakcji dotarły 3 wentylatory marki Fander z serii FX. Dwa o wielkości 120mm w czarnej oraz białej wersji kolorystycznej i jeden 92mm koloru białego. Czytając opinie na forach internetowych, widać bardzo podzielone zdania na ich temat. Jedni twierdzą, że są ciche, inni że głośne, jeszcze inni, że wpadają w wibracje. Nie ma się, co dłużej rozwodzić nad opiniami innych, sprawdźmy to sami. Zapraszam do przeczytania artykułu.

 

Dołączona grafika

 

http://www.purepc.pl/node/705/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybraliście dobrą rzecz do testów, bo Fandery są bardzo popularne, a ludzie spierają się o ich jakość. Zrobiliście z tego dobry art, który miło się czyta. Tak trzymać. :)

 

I jak zawsze muszę to dodać: Oby więcej takich testów. :)

Ja mam kilka (z 8szt) 120mm ze starszej serii jakieś 1,5 roku (nie pamiętam :D ) i nadal jestem zadowolony

Obroty regulowane są w zakresie od ok 800 do ok 1600 (nie wiem czy nowa seria faktycznie kończy się na 1400)

Mam tylko jedną uwagę - można by na potka dawać termokurcza tak, żeby osłonić metalową część - często moje fandery kładę na mobo/ram itd i trza uważać żeby potek nie zrobił zwarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='24 paź 2006, 21:23' post='2366253']

Artykuł spoko, ale to zdanie

 

rozwaliło mnie na łopatki :lol: Na 12V to je słychać z 5 metrów!

W takim razie, Ty jesteś zbyt bardzo wyczulony, albo autr artykułu jest głuchy.

I to jest właśnie przeszkodą takich artykułów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem sie wypowiadac ale to juz ktorys z kolei art w ktorym mamy w zasadzie tylko opis produktu i ocene nie poparta zadnymi argumentami.

A wystarczylo by dodac do recenzji jakies alternatywne wentyle jak arctic czy akasa i rozbudowac same wrazenia z uzywania o chociazby opis pracy lozyska, opis szumu powietrza, testy nocne itd :) i bylo by super :). nawet olac konkurencje, wystarczyl by rozbudowany test ...

 

A co do glosnosci fanderow - mam w domu dwa fx120 i sa bardzo glosne na 12v, slychac je w calym pokoju. Po skreceniu sa ok, przynajmiej do czasu bo aktualnie je moj samsung zaglusza :D, ale znajac zycie jak wycisze dysk to i fandery stana sie glosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie staną się:P Mam wyciszony dysk i @ 800rpm ciężko coś złego powiedzieć, nie da się więcej wymagać. Chyba że chcesz więcej to już tylko jeden marco twierdzi że są ciche :P Nie ma bata żeby 120mm @ >1000rpm było ciche (będzie słyszalne z obudowy) a co dopiero blizej 1,5k

 

wentyle dobre, test - subiektywna ocena + dane z pudełka,, Ja Was zmobilizuje do pisania na miarę oczekiwań :P będe opierd.. aż się poprawi ;)

 

zgadzam się 100% z IGIm, nie będe pisał tego samego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesłyszalny? Niestety, ale z fanderem to jest w miare przyjemnie ponizej napiecia startowego. Sa ciche, nawet bardzo, ale nieslyszlne z 30cm to przesada.

 

No i "Specyfikacja i zalety modelu FX92." --> to mnie rozwaliło :lol: recenzja polegakaca na dowaleniu zdjecia opisu producenta, ktorego nawet sie nie da powiekszyc :lol: eh.

 

Ale trzeba pamietac, ze recka wentylatora to nie jest latwa sprawa, bo o czym tu pisac. Pare zdan na siłe i tyle, wiec porownanie by się przydało, bo ten artykuł pasuje bardziej na reklame producenta niz prawdziwą recke.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda że autor nie pokusił się o pokazanie zdjęć z zamontowanymi wentylatorami w komputerze, pokazanie ile wynosiła temperatura podzespołów bez dodatkowych wentylatorów, a ile z nimi.

 

"Rzut oka" to określenie bardzo na wyrost. No cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł z nadzieją... że czegoś się dowiem o fanderach i nie wiem NIC. Jeszcze nie spotkałem się z niesłyszalnym wentylem z 30 cm. Aktualnie używam 120-tek papst'a i qoltec'a - chodzą CICHO na 3,6V, niesłyszalne są z odległości 3 metrów. Przy napięciu 6V słychać je w pokoju obok. Oczywiście jak włączę telewizor, otowrzę okno czy wprowadzę jakiś inny hałas to są niesłyszalne faktycznie z 30 cm ;-).

Pozatym jedyną naprawdę niesłyszalną częścią, która po włączeniu jest nadal niesłyszalna - jest pompa Grundfos. I nikt mnie nie przekona, że wentylatora, wprowadzającego w ruch powietrze - nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem poczytać coś o Fanderach ale zobaczyłem tylko pare fotek i komentarz, przydało by sie jakies porównanie do wentylków innych firm, i tak jak ktoś pisał, temperatura w budzie/proca/grafy przed i po założeniu wentylów, wtedy można by określić jednoznacznie ich wydajność ,,powietrzną,, :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fander sprzedaje takie upackane wentyle, czy po porstu do testow dostaliscie juz uzywane??

A co do "recki" to fajna reklama, wiec nie dziwie sie, ze zabraklo przeciwnikow z wysokiej polki tj.

scythe s-flex, aerocool czy inne.

Brakuje takiego testu, ale niestety zaden polski portal sie do tego nie kwapi :blink: .

 

ps. jesli slychac tylko lekki szum z odleglosci 30 cm na 1400rpm to mamy do czynienia z rewolucja na skale swiatowa i polski prducent powinien zostac wpisany do ksiegi Guinessa(??).

 

ps2. fander nadal nie zostal wyslany do zagranicznych serwisow na testy(a przeciez juz w lipcu bylo o tym pisane)

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie ...

 

Co mozna napisac o wentylu ? Kreci sie, jest cichy, glosny i tyle. No cos tam o wygladzie.

 

 

"Chcialem sie dowiedziec czegos o Fanderach" :lol: Czego chciales sie dowiedziec ? Jakie budy lubia, jakie wtyczki zasilajace :lol2:

 

Jest napisane co i jak i tyle.

 

Kreca sie, wieja, nie sa glosne. Widac jak wygladaja - wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, Ty jesteś zbyt bardzo wyczulony, albo autr artykułu jest głuchy.

I to jest właśnie przeszkodą takich artykułów :(

Autor jest głuchy - na 12V to one firanki porywają i słychać je na cały pokój...

 

w pelni zgadzam sie z Puma, jesli na minimalnych obrotach faktycznie sa nieslyszalne, to w moim 92mm juz przy ok 1400 obr. slychac brzydko lozyska, a przy maxymalnych obrotach juz zdecydowanie wybija sie z innych odglosow.

Popieram.

 

Kiepski artykuł, informacje które zostały zawarte w arcie mogę znaleźć na stronie producenta.

Heh dokładnie

 

Fander sprzedaje takie upackane wentyle, czy po porstu do testow dostaliscie juz uzywane??

A co do "recki" to fajna reklama, wiec nie dziwie sie, ze zabraklo przeciwnikow z wysokiej polki tj.

scythe s-flex, aerocool czy inne.

Brakuje takiego testu, ale niestety zaden polski portal sie do tego nie kwapi :blink: .

 

ps. jesli slychac tylko lekki szum z odleglosci 30 cm na 1400rpm to mamy do czynienia z rewolucja na skale swiatowa i polski prducent powinien zostac wpisany do ksiegi Guinessa(??).

 

ps2. fander nadal nie zostal wyslany do zagranicznych serwisow na testy(a przeciez juz w lipcu bylo o tym pisane)

Nie ulega wątpliwości, że fandery są dobre, ale... niestety nie ma recki, która porównuje je z najlepszymi wentylami, a jednak cena jest highendowa. Idąc do sklepu mam wybór Scythe S-Flex - Fander. Słuchałem obu - wybrałbym S-Flex, w każdym razie był cichszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupuje 2 Fanderki "B" i dzieki tej 'recenzji' beda one dla mnie, przy maksymalnych obortach niezlyszalne z odleglosci 30 cm ;)

 

Jutro dam znac z ilu cm sa nieslyszlane przy 500RPM ;) W sumie moze poczekam z ocena pare dni bo podobno lozysko musi sie dotrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie.

Moze napisac jakie bedziecie testowac??

A jeslli chodzi o s-flex to modele z jaka predkoscia obrotowa??

Pewnie mogę a więc:

1 x GlacialTech SilentBlade GT1225BDL-2 Blue - 19dBa! (1225-blue)

1 x Fander FX120-B 120mm (FX120-B)

1 x GlacialTech SilentBlade GT1225BDL-1 Black - 19dBa! (120-black)

1 x Scythe Kamakaze 120mm Blue Led (scth_kama120)

1 x Scythe S-FLEX™ 120mm / 800rpm (SFF21D)

1 x Aerocool Turbine 2000 - czarny (AE.TURB.2000)

1 x Revoltec Dark Green 120x120x25mm (RL044)

1 x Aerocool Turbine 3000 - niebieski (AE.TURB.3000)

1 x Aerocool Turbine 1000 - srebrny (AE.TURB.1000)

1 x Thermaltake SmartFan Blue LED 120mm (A2018)

1 x Aerocool Silver Lightning LED-Fan 120mm (AE.SLVRL.120)

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny test parodia na purepc -no sorry ale zrobic pare zdjec ,przepisac dane podawane przez producenta i napisac bzdure ze fandery na max sa nieslyszalne ,no przeciez to kpina jak na taki portal . wszyscy ktorzy maja te wentyle twiedza ze na 12v sa naprawde glosne a autor testu orzekl ze slychac lekki szum -ten artykul mozna tylko nazwac reklama i niczym wiecej.

 

pytanie z inej beczki - gdzie obiecany przez romka art o podkrecaniu fx-a przez rybe ?

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mogę a więc:

1 x GlacialTech SilentBlade GT1225BDL-2 Blue - 19dBa! (1225-blue)

1 x Fander FX120-B 120mm (FX120-B)

1 x GlacialTech SilentBlade GT1225BDL-1 Black - 19dBa! (120-black)

1 x Scythe Kamakaze 120mm Blue Led (scth_kama120)

1 x Scythe S-FLEX™ 120mm / 800rpm (SFF21D)

1 x Aerocool Turbine 2000 - czarny (AE.TURB.2000)

1 x Revoltec Dark Green 120x120x25mm (RL044)

1 x Aerocool Turbine 3000 - niebieski (AE.TURB.3000)

1 x Aerocool Turbine 1000 - srebrny (AE.TURB.1000)

1 x Thermaltake SmartFan Blue LED 120mm (A2018)

1 x Aerocool Silver Lightning LED-Fan 120mm (AE.SLVRL.120)

A scythe s-flex 1200rpm daloby sie zalatwic??

Jako bezposredni konkurenent wentyli powyzej 1000rpm.

Ogolnie lista konkretna.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny test parodia na purepc -no sorry ale zrobic pare zdjec ,przepisac dane podawane przez producenta i napisac bzdure ze fandery na max sa nieslyszalne ,no przeciez to kpina jak na taki portal . wszyscy ktorzy maja te wentyle twiedza ze na 12v sa naprawde glosne a autor testu orzekl ze slychac lekki szum -ten artykul mozna tylko nazwac reklama i niczym wiecej.

 

pytanie z inej beczki - gdzie obiecany przez romka art o podkrecaniu fx-a przez rybe ?

Może nie reklama, a artykuł sponsorowany :)

 

A scythe s-flex 1200rpm daloby sie zalatwic??

Jako bezposredni konkurenent wentyli powyzej 1000rpm.

Ogolnie lista konkretna.

Tak, ale to już w innym artykule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maly bug posumowanie ? a potem jest podsumowanie ;) mala ilosc tekstu wiec mozna by to zmienic na reasumujac albo cos takiego ;) pozatym uwaga o pudelkach wydaje mi sie dosc dziwna :) ale to moje odczucia ;) no i nie ma ani slowa o wydajnosci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...