Skocz do zawartości
Ouara

Fritzboxfon Wlan + Net24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam na testach fritzboxfon dokładnie taki model http://www.fritzbox.pl/fritzbox_fon_wlan.html

i za nic na świecie nie moge zestawić połączenia z net24 (adsl netiowy)

Jako, że chciałbym podzielić net na 2 kompy (WLAN na jednym LAN na drugim) zależy mi na uruchomieniu tego routera.

Próbowałem wielu opcji od automatycznych do pełnej konfiguracji - nic nie pomaga - adsl nie łączy się z serwerem. Byc moze ktoś z Was miał już taki problem i sie z nim uporał?

 

pozdro

o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odrazu przepraszam za Offtopic ale nie chce zakladac osobnego tematu skoro ta kwestia zostala juz tutaj poruszona...

 

Otoz tak sie sklada ze rozgladam sie wlsnie za nowym rutterem wyposazonym w WLAN do Net24 i przeszukujac zarowno to forum jak i kilka innych natkalem sie na sprzeczne opinie na temat ADSL'owej uslugi net24... Otoz niektorzy twierdza iz wymagany jest modem typu annex B a inni utrzymuja ze annex A rowniez moze byc. W tym temacie dowiedzilem sie iz Net 24 WYMAGA annex A wiec jestem juz kompletnie zdezorientowany...

 

Czy moze mi ktos w miare przejrzysty sposob wytlumaczyc na czym polega roznica miedzy annex A i annex B? oraz ewentualnie polecic jakis konkretny model ruttera z WLAN?

 

pozdrawiam

 

Edit

Dodam jeszcze ze na allegro (ktore takze przegladalem) sprzedawcy niekiedy pisza ze modemy z annex A wspolpracuja z net 24... klamia? czy tez tylko tak zakladaja?

Edytowane przez genonef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

lol

dziala z liniami cyfrowymi ISDN - (annex B ) i analogiem - (annex A)

wbrew debilnym opisom Net24 i niektorych routerow z modemem ADSL w sieci :P

P.S. Net24 wymaga routera z annexem A

Racja...

 

Dołączona grafika

 

Zmyliły mnie właśnie jakieś debilne opisy na 2 stronach... :mur: Na firmowej stronie AVM jest jak byk napisane, że router obsługuje Annex B KLIK! Jeżeli to prawda, a raczej na stronie firmowej wałków nie ma to problem może polegać na tym, że Ouara ma starą linię telefoniczną - POTS, a na takiej może działać jedynie modem z annexem A.

EDIT Te Fritze są sprzedawane w 2 wersjach różniących się właśnie annexami :) Obstawiam, że chłopak ma linię analogową, i Fritza annex B lub odwrotnie :wink:

 

@Ouara

Masz zwykłą analogową linię telefoniczną ? Czy cyfrową ISDN ?

Z jakim annexem jest twój Fritz ?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zapodaje linka

http://www.fritzbox.pl/download/

to tyle o tym routerku

a jesli chodzi o A czy B

zalezy od routerka

mozna samym firmwarem zmienic mozliwosci hardware ( nie w kazdym sprzecie )

P.S. sam zainteresowany zasnal :P

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

(...) P.S. sam zainteresowany zasnal :P

Heh sorki nie zasnął tylko wyjechał :)

Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę, że są modemy z annex a i . To mój pierwszy adsl stąd problemy.

Firmware mam najnowszy, Dzwoniłem do HSF (dystrybutor) Pan z pomocy technicznej stwierdził, że nie powinno być problemu.

Linię mam analogową.

 

Może inaczej, jaki router (najlepiej z VoIP) powinienem sobie sprawić żeby mieć WLAN, LAN i święty spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten co masz jest bardzdobrym sprzętem i idealnie nadaje się do twoich zastosowań :)

 

Sprawdź w końcu jaki annex ma twój router i ewentualnie wymień go na taki sam ale z annexem A. W komputroniku wyraźnie sprzedają Frycki z różnymi annexami... http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3882

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam firmware z annex A

Pytanie jak rozpoznać czy router hardwareowo to obsługuje?

 

Bo jeśli faktycznie są sprzedawane w 2 wersjach to moze mam nie taką jak trzeba ;/

 

Jeszcze powalczę jutro, jesli by mi nie wszyło to prosiłbym o propozycje innego routerka z VoIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...