Jump to content
mavericq

Tecra A7-202 Czy Sattellite Pro A100-244

Recommended Posts

Witam

Jestem na etapie zakupu laptopa, po dlugich poszukiwaniach, przekladania roznych recenzji opisow etc. metoda eliminacji pozostaly mi 2 odpowiadajace mi komputerki, Tecra A7-202 i Satellite Pro A100-244. Konfiguracja jest niemal identyczna i powstal problem, czy oplaca sie doplacic 250zl do Tecry ? Czy jest duza roznica w jakosci wykonania?, Tecra posiada dodatkowe zabezpieczenia dysku etc. oraz 3 letnia gwarancje. Mam jeszcze pytanie, czy seria PRO rozni sie tylko systemem operacyjnym od zwyklych Satellite ? Pozdrawiam i prosze o sugestie :)

Jeżeli ma to być laptop często przenoszony,tzn. naprawdę mobilny to ze względu na wzmocnienia obudowy i zabezpieczenie dysku opłaca się i to bardzo.Trzyletnia gwarancja też za tym przemawia. Jeżeli ma zastąpić deskopa i być używany tylko w domu to wystarczy Satellite. Tak Pro świadczy tylko o systemie operacyjnym, pozdrawiam.

Jeżeli ma to być laptop często przenoszony,tzn. naprawdę mobilny to ze względu na wzmocnienia obudowy i zabezpieczenie dysku opłaca się i to bardzo.Trzyletnia gwarancja też za tym przemawia. Jeżeli ma zastąpić deskopa i być używany tylko w domu to wystarczy Satellite. Tak Pro świadczy tylko o systemie operacyjnym, pozdrawiam.

Laptop ma glownie zastapic komputer stacjonarny, co jednak nie oznacza ze w ogole nie bedzie nigdzie przenoszony. Przegladajac wczoraj jeszcze raz oferty, trafilem na Satellite A100-192, jest w cenie Tecry A7, z tym ze ma procesor T2500 i dysk 100gb, i teraz pojawil sie kolejny dylemat... Czy bedzie zuwazalna roznica pomiedzy T2400 a T2500 ? Gdzies rowniez wyczytalem, iz Satellite sa gorzej wykonane od Tecry ? Mial moze ktos doczynienia z tymi dwoma urzadzeniami ? Pozdrawiam

Na zewnątrz niektóre modele Tecry i Satellite są identyczne i zrobione z tych samych materiałów, dlatego trudno mówić o gorszej jakości wykonania. Całość tkwi we wzmocnionym wnętrzu, jako że Tecra jako lapek biznesowy ma podołać ciągłemu noszeniu i może być bardziej narażony na wstrząsy.