Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] Porównanie Przeglądarek Dla Windows

Rekomendowane odpowiedzi

nie napisałem o teście tylko o jego odpowiedzi, która akurat z tym testem nie ma nic wspólnego... to tak, żebyś się chociaż zapoznał zanim coś napiszesz...

 

... papa.

mam do ciebie "mistrzu" pytanie, jak wytłumaczysz ze Opera ma te wszystkie zdaniem niektórych wodotryski i wciąż jest mniejsza, zużywa mniej zasobów itp... jak to jest możliwe ?

 

czyżby była lepiej napisana ?

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do ciebie "mistrzu" pytanie, jak wytłumaczysz ze Opera ma te wszystkie zdaniem niektórych wodotryski i wciąż jest mniejsza, zużywa mniej zasobów itp... jak to jest możliwe ?

 

czyżby była lepiej napisana ?

to jest fanatyzm... :) rozumiem ze kochasz opere ale bez przesady...

Edytowane przez icemanhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem: widzę, ze temat trochę stary, ale dopiero teraz przeczytałem artykuł i chce dać także swój komentarz.

 

Muszę powiedzieć, ze artykuły na PurePc podobają mi sie ponieważ są krótkie ale bardzo rzeczowe i na temat. Bardzo mi sie to podoba, ze szybko można zgłębić temat !

 

Ten test miał być tylko był drobny problem. Za kazdym razem rózne wyniki i to tak duze ze nawet sie tego usrednic nie dało.

hmm, ogólnie taka jest tendencja, wiec co za różnica ?

 

 

nie czytałem całego artykułu, ale zauważyłem podanie opcji IE7... wyświetlania miniatur stron... FF też to potrafi.

 

2382268[/snapback]

??? Przeciez on ma racje - porowanie z "pudelek". Co mnie obchodzi co mozna doinstalowac...

To prawda.

Ważne jest bardzo co otrzymujesz za produkt, kogo obchodzi kto nie za bardzo sie zna 'co możesz' !?

 

 

mam do ciebie "mistrzu" pytanie, jak wytłumaczysz ze Opera ma te wszystkie zdaniem niektórych wodotryski i wciąż jest mniejsza, zużywa mniej zasobów itp... jak to jest możliwe ?

 

czyżby była lepiej napisana ?

To mi nasuwa na myśl pewien OS.

 

 

1. Zacznę - teraz na pewno wygrała by Safari (pod względem prędkości).

2. Rzeczywiście opera chyba jest najlepsza, najszybsza, zjada najmniej zasobów (Firefox zjada naprawdę nie mało).

3.

  • Wytykając błędy FF to tak jak mówiłem ja otwieram często dużo zakładek i naprawdę Firefox to Gozilla pod tym względem - zjada duuużo RAM-u, no i nie jest wtedy za szybko.
  • Firefox ma problemy z plugin ami (tak mówi mi słownik w FF, ze jest prawidłowo), chyba szczególnie z Adobe Acrobat Reader pod Win.
  • Nie jest aż tak estetyczna i ładna jak Opera.
  • Zjada dużo powierzchni ekranowej.
  • W porównaniu do Opery - 'ciężka', duża, otezala, wolna.
  • Widety są czasem lepiej napisane ogólnie, lepiej je przedstawiają na swej stronie, są prostsze w odnalezieniu i instalacji; pewnie niektórym sie lepiej podobają.
4. Czy aby na pewno Opera radzi sobie z tym testem acid2 poprawnie - te paski jak sie przewija maja tak być !?

 

Ogólnie to ja używam FF, ponieważ to była pierwsza przeglądarką, którą użyłem i tak już zostało - silą przyzwyczajenia (a do IE sie chyba tez przyzwyczajają, ale ona była już na wstępie 'nieatrakcyjna' dlatego sie dziwie).

 

Ale ogólnie dziwie sie trochę tym stwierdzeniom, ze coś jest bardzo wolne, albo 'ta przeglądarka cienko tutaj działa' (jak ktoś już powiedział), ponieważ wszystkie przeglądarki są już tak zaawansowane, ze to już nie ma różnicy, ze jedna czy druga z nich będzie troszeczkę w czymś lepsza - każda z nich spełni doskonale swoja role. I używanie takich stwierdzeń jest co najmniej przesada, gdyż nie ma popularnej przeglądarki, która by gdzieś 'cienko chodziła' raczej.

 

No i zarazem sie nie dziwie (z drugiej strony), bo np. dlaczego używać IE skoro ta przeglądarka z racji tego, ze ingeruje w system - jest jego częścią - jest mniej bezpieczna, daje większe możliwości hackerom, złośliwym ludziom.

 

Jeszcze jedna uwaga: Jak słyszę niektórych ludzi to można odnieść wrażenie, ze to właśnie Opera ma problemy z poprawnym wczytywaniem stron (ja nie wiem, bo nie używam).

Jak czytam na Acid2 to dochodzę do wniosku, ze to jest przecież test bardziej pod kompatybilność katem CSS, a nie HTML-a.

Tym bardziej jak niektórzy krytycy uważają, ze ten test nie działa prawidłowo.

Twórcy Opery z pewnością wykorzystali ten test aby zwiększyć popularność swojej przeglądarki, robiąc wszystko, aby Opera zdała ten test.

 

Pragnę tez zauważyć, ze wszystkie przeglądarki, które przechodzą test acid2 poza Konqeror-em, Opera są na MacOS-a (bazują na silniku Safari).

 

-----------------------

Dla wszystkich zwaśnionych polecam zobaczyć :twisted2:

Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam na Wikipedii to dochodzę do wniosku, ze to jest przecież test bardziej pod kompatybilność katem CSS, a nie HTML-a.

HTML jest juz nieużywany. To jak wygląda strona zalezy od CSS.

 

Pragnę tez zauważyć, ze wszystkie przeglądarki, które przechodzą test acid2 poza Konqeror-em, Opera są na MacOS-a(bazują na silniku Safari)

Silnik Safari to zmodyfikowany przez Apple silnik Konquerora.

Z tego co wiem to na OS X przechodzi acid2 jeszcze iCab uzywający własnego silnika.

Poza tym są przeglądarki w wersjach testowych, które przechodza test np Safari dla Windows, czy Firefox 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IE7 zajmuje tyle domyslnie :)

A Firefox i Opera domyslnie zajmują dokłądnie tyle samo.

 

 

F11 :wink: Tylko.. albo czegoś nie wiem, albo Opery nie da się normalnie uzywac w trybie pelnoekranowym.

 

hmm. tak patrze i najlepiej tryb pelnoekranowy działa w IE7 :)

 

 

edit.

Jednak sie da uzywac Opery, tylko tryb pełnoekranowy w operze jest zrobiony w beznadziejny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Zrób mi taką Operkę, bo mi nie wychodzi:

[img.]http://img71.imageshack.us/img71/3039/malomiejscakw5.jpg[/img.]

Mniej miejsca zająć już raczej się nie da (status bar chowa się automatycznie).

mówimy o przeglądarce w deafult - o gotowym produkcie do pobrania.

 

FF ma duże gabaryty na goze i na dole tez - Opera na dole w ogolę nic nie ma.

 

Nawet jeśli mówimy o modyfikacjach to przecież to już jest minimalna zmiana.

 

 

IE7 zajmuje tyle domyslnie :)

A Firefox i Opera domyslnie zajmują dokłądnie tyle samo.

F11 :wink: Tylko.. albo czegoś nie wiem, albo Opery nie da się normalnie uzywac w trybie pelnoekranowym.

 

hmm. tak patrze i najlepiej tryb pelnoekranowy działa w IE7 :)

edit.

Jednak sie da uzywac Opery, tylko tryb pełnoekranowy w operze jest zrobiony w beznadziejny sposób.

Hmmm, no napewno lepiej niz w FF, bo Opera ma prawdziwy tryb pełnoekranowy, a FF zjada miejsce nadal. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF ma duże gabaryty na goze i na dole tez - Opera na dole w ogolę nic nie ma.

No, Opera w ogóle na dole nie ma paska stanu...

W dodatku tej samej wielkosci co Firefox. To ze cos jest wyłaczone nie znaczy ze tego nie ma.

 

Hmmm, no napewno lepiej niz w FF, bo Opera ma prawdziwy tryb pełnoekranowy, a FF zjada miejsce nadal.

Mój firefox ma pełny tryb pełnoekranowy i w dodatku z autoukrywanymi paskami navigacji jak w IE7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o przeglądarce w deafult - o gotowym produkcie do pobrania.

 

FF ma duże gabaryty na goze i na dole tez - Opera na dole w ogolę nic nie ma.

To chyba nie konkurs na najlepsze ustawienia defaultowe, ważna jest możliwość zmiany tych ustawień.

W 9.5 Opera ma domyślnie widoczny status bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie konkurs na najlepsze ustawienia defaultowe, ważna jest możliwość zmiany tych ustawień.

W 9.5 Opera ma domyślnie widoczny status bar.

No tak, ale w operze większość rzeczy da sie ustawić w przeglądarce bez dodatkowych wtyczek (np. nie wyświetlanie obrazków, flashow ...), a w firefoxie wymagane są wtyczki.

 

Na dodatek nie jest to aż tak fajne dla jakiegoś młodego użytkownika, bo strona z wtyczkami pod ff jest mniej 'fajna' od strony Opery z wigetami.

 

Nie wspomnę, ze zdarza sie iż wtyczka nie działa.

 

Wtyczki i motywy w ff są gorsze tak jak już to bywa w open source (szczególnie motywy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona z wtyczkami pod ff jest mniej 'fajna' od strony Opery z wigetami.

W koncu strona w języku polskim z bardzo dobrze opisanymi kategoriami i od razu z opisem przy rozszerzeniu jest mniej fajna od strony z dodatkami, które do niczego nie są potrzebne i trzeba się naklikac zeby sprawdzic do czego w ogóle służy(fajne widgety do opery mozna policzyc na palcach jednej reki)

 

Wtyczki i motywy w ff są gorsze

Jesli naprawdę chodzi Ci o wtyczki to Opera uzywa tych samych co Firefox...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w operze większość rzeczy da sie ustawić w przeglądarce bez dodatkowych wtyczek (np. nie wyświetlanie obrazków, flashow ...), a w firefoxie wymagane są wtyczki.

 

(...)

 

Wtyczki i motywy w ff są gorsze tak jak już to bywa w open source (szczególnie motywy).

1. Pokaż mi przeglądarkę z taką możliwością konfiguracji jak ma np. rozszerzenie Tab Mix Plus. Taką filozofię FF miał od początku - goła przeglądarka rozszerzana przez użytkownika.

Nie lubisz takiego rozwiązania - polecam Operę lub SeaMonkey.

2. Gorsze od czego? Motywy - spoko, kwestia gustu, ale rozszerzenia z czym porównujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc, ze strona z widgetami w Operze jest bardziej fajna miałem na myśli to ze jest bardziej jak windows nie jak linuks (bardziej multimedialna jak to sie kiedyś mówiło :D ).

 

Mówiąc krotko te wigety zachęcają użytkownika od strony konsumpcyjnej.

Ta przeglądarka jest dla snobów co to nic o przeglądarkach wiedzieć nie muszą.

 

Ale fakt te widgety na Operze nie maja użyteczności tak jak pod FireFox-em rozszerzenia.

Ja jestem zazwyczaj strasznie leniwy i użył bym niestety Opery aby szybko coś zrobić na nowo postawionym systemie.

 

Fakt można sobie zrobić taka przeglądarkę ff z wybranymi przez siebie pluginami oraz motywami (jest artykuł na tym portalu) i właśnie tak zrobię.

 

Tylko trzeba przyznaj tej operze ze jest szybsza od ff na razie. Może Nowy FF 3 tez będzie tak szybki.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenie nie pluginy...

 

 

Co do szybkosci. Tak Opera jest szybka, ale tylko tam gdzie nie występuje problem z uzyciem CPU, u mnie na zadnym komputerze wersja 9 nie dziala tak jak poprzednie gdzie strony ładowały się bez zadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwal tak zwal :D

 

 

To dziwne, bo największe zużycie CPU występuje przy JAVIE i flashu, a to jest akurat o niebo szybsze pod Opera.

 

A poza tym odnoszę dokładnie odwrotne wrażenie.

 

Jak jeszcze mam powytykać ff to:

- bug, na którego nikt nie może dać rady (sądząc po tym jak długo jest i nadal nic) pod windowsem - mianowicie menadżer pobierania plików (tylko nie mówcie w tym momencie, ze można to załatać rozszerzeniem, bo tam nie ma sie listy ściągniętych plików).

Menadżer plików w ff pod windowsem zamraża maszynę przy włączaniu, przy zamknięciu oraz przy rozpoczynaniu i zakańczaniu ściągania plików.

No może nie 'zamraża', ale obciąża ja na maxa, na około minute czasu.

 

No i szczególnie mnie właśnie denerwuje jak bardzo ta java jest tutaj wolna - tutaj naprawdę można użyć tego słowa jak już tak mikroskopijnie patrzymy.

I także 'muli' mi strasznie ten słownik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menadżer plików w ff pod windowsem zamraża maszynę przy włączaniu, przy zamknięciu oraz przy rozpoczynaniu i zakańczaniu ściągania plików.

Tylko przy konczeniu pobierania(przy duzych plikach). Przy właczaniu/wyłaczani i rozpoczynaniu pobierania nie wystepują zadne problemy.

 

Flash w Firefoksie chodzi lepiej niz w Operze(w operze zawsze były z nim problemy).

 

Słownik?

Sprawdzanie pisowni? Z tym nie ma problemów nawet na bardzo wolnych komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy konczeniu pobierania(przy duzych plikach). Przy właczaniu/wyłaczani i rozpoczynaniu pobierania nie wystepują zadne problemy.

 

Flash w Firefoksie chodzi lepiej niz w Operze(w operze zawsze były z nim problemy).

 

Słownik?

Sprawdzanie pisowni? Z tym nie ma problemów nawet na bardzo wolnych komputerach.

Nie wiem przypadkiem, czy my mówimy o tej samej przeglądarce jak Ciebie słucham :blink:

 

Posiadam przeglądarkę FireFox 2.0.0.6.

 

Moj sprzet to:

Sempron (s.754) 2600+

768 DDR

GF4MX.

 

Hmm, może trzeba mieć super mocna kartę graficzna !?

 

Konkretne parametry:

OS: Windows

Mam otwartych sporo kart (ale nie ma w nich żadnego flasha - mam odpowiednie rozszerzenie Flashblock 1.5.4.1).

 

 

Teraz po instalacji większej ilości wtyczek przeglądarka jest wolna niemiłosiernie (naprawdę najwolniejsza przeglądarka jaka istnieje).

klikam prawy przycisk myszy i czekam dwie sekundy zanim mi sie wyświetli menu.

 

Mam rozszerzenia:

Adblochfilerset.G Updater 0.3.1.0

Adblock Plus 0.7.5.1

Adblock Plus: Element Hiding Helper 1.0.1

All-in-One Gestures 0.18.0

Download Statusbar 0.9.5.1

Extended Statusbar 1.2.6

Flashblock 1.5.4.1

FoxyTunes 2.9.5

 

Wszystko po instalacji jest ZNACZNIE WOLNIEJSZE niz pod jakakolwiek inna przeglądarką.

Tak, jakbym wymienił sprzęt na Athlona 1200+.

 

Tzn. ze za ta konfiguralnosc rozszerzeniami w ff trzeba az tyle placic !?

Nie interesuje mnie to.

 

 

STRASZNIE WOLNA PRZEGLĄDARKĄ.

OPERA JEST O NIEBO LEPSZA.

 

Byla mowa tez o zużyciu CPU pod Opera.

Opera niczego takiego nie robi za to FF bardzo często.

 

 

I nie to co powiedziałeś nie jest prawda.

Przy pobraniu każdego pliku Menadżer pobierania 'zatrzymuje' komputer.

Przy rozpoczynaniu pobieraniu jest dokładnie to samo.

 

Pluginy (java, flash) w Operze chodzą super prędko porównując do ff.

 

 

Jeszcze wymienię enta wadę tej przeglądarki (co w tym momencie już chyba nie ma większego znaczenia).

 

Na stronach z duża ilością obrazków ff ich po prostu nie wyświetla !

Trzeba poczekać dosłownie parę minut, aby szanowna przeglądarka to wyświetliła.

W Operze jak zwykle nie ma najmniejszych problemów.

(jak chcesz to mogę Ci dać linka na PW jak nie możesz znaleźć).

 

No i jeszcze konieczność posiadania dużej ilości RAM-u żeby tej przeglądarki w ogolę można było używać.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na codzien korzystam z opery, ale ma ona swoje wady. największą z nich jest dla mnie słaba obsługa javascript. bardzo wolno obsługuje lightboxa 2.0 czy smooth gallery 2.0. firefox nie ma z tym najmniejszego problemu. mam nadzieję, że kiedyś to naprawią.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to jakies brednie. I nie mów co ktora przeglądarka robi, a czego nie bo ja uzywam tych przeglądarek nie na jednym tylko 3 komputerach i wiem jak działają.

Nie to nie są brednie.

 

Teraz niedawno otworzyłem flash-a w Operze i chyba było jednak trochę za duże zużycie CPU.

 

Nie wiem może jak bym używał Opery to tez bym wyłapał trochę błędów.

 

Ogólnie nie wiem czemu ten FF tak wolno mi chodzi - czy to może zwalnia wraz z czasem użytkowania !? - nie wiem.

 

Chyba obie przeglądarki maja nie mało do naprawienia.

 

Ja stwierdziłem, ze java np. chodzi szybciej pod Opera, ponieważ korzystałem tylko z poczty na o2.pl, ale może to tylko tam albo było to spowodowane tym ze na Operze nie mam otwartych tylu kart, ale jednak trochę więcej mialem otwartych kart dzisiaj niż ostatnio dlatego ten flash chodził wolniej.

 

No to by wyjaśniało sprawę - obie przeglądarki maja z tym problem - wiele kart.

 

Ale pisałem już wcześniej o tym i Ty widać SGJ pominąłeś ten fakt.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz rozszerzenia i włączaj kolejno. Moze któres ma błąd, a moze po prostu profil FF jest uszkodzony.

 

Mam 2x więcej rozszerzeń, uruchomione teraz 2 systemy i do tego odpalonego media encodera z wysylaniem strumienia audio/video do internetu i firefox reaguje na wszystko bez zadnych opóznien.

 

Chyba obie przeglądarki maja nie mało do naprawienia.

Ano trochę mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma przedstawiac ten zrzut ekranu?

na stronach z duża ilością obrazków ff ich po prostu nie wyświetla !

Trzeba poczekać dosłownie parę minut, aby szanowna przeglądarka to wyświetliła.

:-|

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zrzut ekranu nic nie przedstawia, a Firefox nie ma problemów z wczytywaniem grafiki.

No, cóż.

 

Kłócił sie nie będę ale zamiast tego powinieneś po prostu to sprawdzić - link został przeze mnie wysłany. :?

 

---------------------------

Zauważyłem, iż Opera ma Wielkie trudności z obsługą html-a (cóż html, powoli wypierany, ale nadal stanowi podstawę stron internetowych i można go napotkać prawie wszędzie).

 

IE 6 - w ogolę nie ma o czym mówić (brak obsługi css-a).

 

FF sobie radzi :) , ale widać, ze ma jakieś problemy z grafika - tnie (w Operze super płynnie - idealnie!; ale brak html-a :(

 

W związku z regulaminem nie mogę podać konkretnego linku, ale Proszę sprawdzić w "Sprzedam".

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...