Skocz do zawartości
kuebk

Napięcie a ABIT BE6-II RAID

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z moją płytą a mianowicie nie moge na niej ustawić napięcia większego niż 2,3 :cry:. Czy jest jakiś sposób żeby dało się ustawić większe napięcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BH6 i też chciałbym mieć wyższe napięcie niż 2,3V. Chyba poświęcę starą płytę i zobacze, co i gdzie trzeba przylutować, aby napięcie było wyższe.

 

Dowiedziałem się!!!

U mnie sprawa wygląda następująco:

Jestem posiadaczem przelotki z regulacją napięcia. Ustawiłem na przelotce wyższe napięcie niż std. Restart kompa i.... nic. Zero reakcji. Napięcie jak było 2.0 tak jest. Wqrzyłem się i ustawiłem zworki tak jak były (2.05V), większa magistrala i ... zwis. No to ja clear CMOS. Odpalam bios, patrzę, a tam: auto vcore 2,05!

To jest właśnie to. Trzeba ustawić na przelotce wyższe napięcie i wykonać clear cmos. Od tej pory bios będzie twierdził, że standardowe napięcie jest takie, jakie było ustawione na przelotce podczas klirowania.

Nie wiem jak to ma się do BE6 i tej drugiej, ale na BH6 to działa, więc sądzę, że tam też będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poco ci więcej jak dasz 2,4 to zjarasz tego celka. Jeżeli nie da się go bardziej podkrecić to znaczy że cashe nie wyrabia albo sam procek lub za słabe chłodzenie to nie wina napięcia.

 

P.S. Na moim asusie p3b-f można dać napięcie 2,4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poco ci więcej jak dasz 2,4 to zjarasz tego celka. Jeżeli nie da się go bardziej podkrecić to znaczy że cashe nie wyrabia albo sam procek lub za słabe chłodzenie to nie wina napięcia.

 

P.S. Na moim asusie p3b-f można dać napięcie 2,4  :P

Nie zjara !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem swojemu celkowi 2,9V i nic mu nie jest! Zresztą Intel pisze, że dopuszczalne napięcie dla celków PPGA wynosi std vcore+1V, czyli ja się zmieściłem w tym przedziale. Dla celeronów FCPGA max napięcię wynosi 2,1V (tak podaje Intel). Szkoda, że mi się celek nie bardzo chce kręcić (na 90 już się krzaczy) nie mogę go mało podkręcać (np 75) bo mi się coś dzieje z dyskiem (co ciekawe tylko na tej płycie). Chyba zainwestuję w kable 80pin i sprawdzę, czy pomoże dyskowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej starej płycie MSI BX-Master miałem napięcie 2,4 i te celek ta takim napięciu chodził bez rzadnych błedów i sie NIE ZJARAŁ :D . A tak a propo to jest SL32A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia które wyprowadzenia na slocie trzeba "unieszkodliwić", żeby proc miał inne napięcie. Na pewno da się. Poszukam na stronie Intela, może znajdę.Nie mam pojęcia które wyprowadzenia na slocie trzeba "unieszkodliwić", żeby proc miał inne napięcie. Na pewno da się. Poszukam na stronie Intela, może znajdę.

 

PS. Prawdopodobnie niedługo będę szczęśliwym posiadaczem ABIT BE6-II RAID :))))))))

Nie mam pojęcia które wyprowadzenia na slocie trzeba "unieszkodliwić", żeby proc miał inne napięcie. Na pewno da się. Poszukam na stronie Intela, może znajdę.

 

PS. Prawdopodobnie niedługo będę szczęśliwym posiadaczem ABIT BE6-II RAID :))))))))

Nie mam pojęcia które wyprowadzenia na slocie trzeba "unieszkodliwić", żeby proc miał inne napięcie. Na pewno da się. Poszukam na stronie Intela, może znajdę.

 

PS. Prawdopodobnie niedługo będę szczęśliwym posiadaczem ABIT BE6-II RAID :))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...