Skocz do zawartości
kozikpl

Zestaw Komputerowy Z Athlonem- Ale X1 Czy X2

Rekomendowane odpowiedzi

Już sam , nie wiem. W grudniu nowe procki 65 nm, chyba warto poczekac, ale kompa tak czy tak musze kupić do połowy listopada. Może terz wziąć najtańszego Athlona 64, a jak się zadomowią 65 nm to się go sprzeda i zakupi właśnie taki.

 

ps. Zależy mi na cichym kompie, powiedzcie czy boxowe wiatraki są ciche, jeżeli nie to jaki cooler kupić (koniecznie b. CICHY ale i stosunkowo niedrogi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam , nie wiem. W grudniu nowe procki 65 nm, chyba warto poczekac, ale kompa tak czy tak musze kupić do połowy listopada. Może terz wziąć najtańszego Athlona 64, a jak się zadomowią 65 nm to się go sprzeda i zakupi właśnie taki.

Ja się wstrzymuję z kupnem kompa do końca stycznia.

Zobaczę w jakiej cenie będą nowe am2. Może być tym bardziej ciekawie ,że Intel wypuszcza nowego conroe e4300 1.8ghz. Cena została zapowiedziana na 152 $ więc u nas nie przekroczy 600PLN. Wygląda na to, że AMD tym nowym x2 4000+ pewnie będzie chciało konkurować z e4300 więc cena musi być zbliżona. Tym bardziej , że na dniach spadną ceny x2 3800+

 

Z intelem jest tylko mały problem - dobry matx kosztuje 500pln

 

Więc myślę, że kupię tego abita + nowego x2 4000+. Przypuszczam że ceny będą wyglądać mniej więcej tak abit 300,- x2 4000+ 600,- = razem ~900

 

 

Jeżeli musisz już na dniach kupić procka to bierz najtańszego jakiego znajdziesz na allegro czy w sklepie, nawet używkę.

 

Wykręcisz go na tym abicie i na kilka miesięcy styknie.

 

ps. Zależy mi na cichym kompie, powiedzcie czy boxowe wiatraki są ciche, jeżeli nie to jaki cooler kupić (koniecznie b. CICHY ale i stosunkowo niedrogi)

Widzę , że mamy podobne plany. Wszystko zależy jaką obudowę planujesz

Ja wybieram pomiędzy

Silverstone tj08 lub asus TM-21

 

Do tego zasiłka z cichym wiatrakiem 120mm.

 

Do silverstona wrzuciłbym Scythe Ninja pasywnie natomiast do Asusa Scythe Katana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17542

zasilacz: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12153

To już można powiedzieć jest kupione, wiec nie moge zmienić i nawet nie chce :)

 

Dosyć drogie te wnetylki ale jak jak się kupi procek OEM to troszke się zwraca :)

Z tego co widzę Katana nie jest do am2.

Chyba nigdzie nie ma Semprona bez wentyla

Edytowane przez kozikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kozikpl

Buda i zasilacz OK

Tą zasiłkę to sobie też kupię.

A budę poprostu chcę micro lub mini więc dlatego takie wybrałem

 

Budę masz szeroką więc wybór jest tylko jeden - Ninja.

 

@Mikelos @kozikpl

 

Widziałem tylko A64 3500+ oem :(

Jeżeli jest to procek na jakiś czas to myślę, że lepiej 2800+ nawet box a później x2 i wentyl. szkoda kasy na 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym wntylatorze: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23979

Jeżeli szukasz taniego wentyla to lepiej poczekaj na scythe katana pod AM2. Cena wersji AL pod 775 kosztuje 65,- Więc pod Am2 nie przekroczy 70-80,-

http://allegro.pl/item135176799_scythe_kat...ing_pl_wwa.html

 

A wentyl jest bardziej cichy.

Tym bardziej , że można go tak ustawić aby gorące powietrze wdmuchiwane było bezpośrednio do wentylatora zasilacza lub na tył obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długim czasie "zawirowań" zdecydowałem się na kompa.

Polecaliście najtańszego Semprona by później kupić AMD X2 w technologii 65 nm, ale pomyślałem, że nigdy nie wiadomo jak to będzię z kasą za te kilka miesięcy, a po drugie sprzedać semprona będzie ciężko.

Zdecydowałem się więc na zwykłego Athlona 3500+ :)

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez kozikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długim czasie "zawirowań" zdecydowałem się na kompa.

Polecaliście najtańszego Semprona by później kupić AMD X2 w technologii 90 nm, ale pomyślałem, że nigdy nie wiadomo jak to będzię z kasą za te kilka miesięcy, a po drugie sprzedać semprona będzie ciężko.

Zdecydowałem się więc na zwykłego Athlona 3500+ :)

Dziękuję wszystkim za pomoc.

B.dobry kompromis pomiędzy wydajnością i ceną. :)

I co kupiłeś tego Abita ?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...