Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

z ciekawosci tylko pytalem, oglnie zdecydowany jestem a raczej bede za jakis miesiac na hp albo della, troche mnie to lg ciekawi ale mam jeszcze czas, na raziu zrujnowany finansowo jestem ;]

Czy brak DVI ma aż tak duże znaczenie? W tej chwili stoję przed wyborem albo tego Acera na S-PVA albo LG 226WA-WN na TN.

Grać nie gram, jedynie net + filmy, czasem Photoshop, CAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzialke 24" panoramy obsluguje nawet zintegrowane vga z jakiejs mocno wykastrowanej smieciowatej plyty.

3d to troche inna bajka, ale nigdzie nie jest powiedziane ze granie w rozdzialce natywnej to przymus.

prorokowanie co i jak wyglada na wiekszym monitorze lepiej przelozyc na praktyke w jakimkolwiek sklepie.

24" rozbestwia, nie moge w pracy patrzec na 17-19... po prostu nie mam na nic miejsca ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez DVI przy takiej rozdzielczości??? nie dziękuję :)

 

Widziałem dzisiaj HPeka 24" TN W2408 i bardzo mi się spodobał, cena troche za wysoka (1890zł) ale wrażenie obrazu było pozytywne, wykonanie dobre,z ciekawostek: monitor miał czujnik światła regulujący automatycznie jasność LCD

 

trochę fotek na niemieckim forum:

http://www.prad.de/board/thread.php?postid=281401#post281401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie prezentuje sie 24 calowy Hyundai W240D (mikro recenzja), szkoda tylko ze matryca TN

Monitor Hyundai W240D kupiłem 30-09-2007.Jestem z niego bardzo zadowolony.Co prawda używam komputera głównie do prac biurowych ,ale wnuczek na gierkach jest też zachwycony obrazem.Matryca nie jest PVA ,a mimo tego jest wspaniała.Ma bardzo dużo zalet między innymi HDMI ,przez które mogę do niego podłączyć nagrywarkę HDD z tunerem TV i w razie awarii telewizora LCD ,mogę wykorzystać ten monitor jako telewizor.Uważam ,że opcja 24" jest najlepsza jak ktoś przechodzi z 19".Tydzień użytkowania pozwala jedynie na te refleksje,które tu wymieniłem.Polecam jako udany zakup.Kosztował mnie 1925 zł z dostarczeniem do Szczecina.-entersc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem tego Benq i za kilka dni powinienem go mieć już w domq... bawiłem się nim w sklepie i powiem szczerze ze jestem zadowolony:) niestety na dzien dzisiejszy nic wiecej nie moge powiedziec... ale za ta cene 24" jest naprawde rozsadne

No to czekamy na relacje, bo jest to w tej chwili najtańsza 24-ka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm znalazlem cos ciekawego :

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/238447

 

24" acerek na TNie z DVI i HDMI , szyba - cena kolo 1700.

Wyglada calkiem interesujaco

deklarowany czas na poziomie 2 ms - albo markowy belkot albo ma dopalacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24" acerek na TNie z DVI i HDMI , szyba - cena kolo 1700.

Wyglada calkiem interesujaco

deklarowany czas na poziomie 2 ms - albo markowy belkot albo ma dopalacz?

markowy czy marketingowy? :wink:

co do tego monitorka, calkiem ladnie wyglada, tnka ok, dvi, hdmi ok, tylko dlaczego ta szyba? wzdrygam sie na sama mysl wyginania sie przed monitorem w celu unikniecia odbicia slonca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENQ FP241W Z

Do zakupu tego monitora przekonała mnie w ostateczności TA strona i sam wygląd (jasna ramka)

 

Szukałem monitora na dobrej matrycy głównie pod filmy i zewnętrzne źródła obrazu

Monitor podłączyłem pod dekoder N’ki kablem HDMI jak i Component – nie ma żadnych problemów z HDCP dekoder i monitor szybko się dogadują

liga mistrzów na tym monitorze w HD to dopiero jest coś (jak mój brat zobaczył to zbierał zęby z podłogi J)

Kolory i jakość obrazu jak dla mnie bardzo dobre

Jedyne zastrzeżenia mam do poziomu czerni (da się przyzwyczaić) i do spadku kontrastu przy zmianie kąta patrzenia (czyżby matryca TNJ - mam nadzieję że nie)

Co do gier – smużenia nie zauważyłem ale mam za słaby komp żeby grać w natywnej w nowych grach

Monitor posiada skalowanie 1:1 jak i rozciąganie do całej powierzchni

Pip’u nie używam – można oglądać tylko analogowe źródło w momencie gdy jest wyświetlany obraz z cyfrowego źródła – i na odwrót

Pivotu nie używam ale jest i jest oprogramowanie

 

Jeśli ktoś zna sposób na wejście do menu serwisowego – bardzo proszę o informację

 

Galeria:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez grycek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi podać wymiary matrycy 24" bez plastików, w opisach monitorów producenci tego nie podają, przynajmniej ja tego nie widziałem.

zawsze można sprawdzić na stronie producenta matryc :)

 

AUO:

Size 24"

Model M240UW01 V4

Resolution (pixel) WUXGA (1920 x 1200)

Aspect Ratio 16:10

Active Area (mm) 518.4 x 324

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zachciało mi się 24'' LCD, no i tak powoli się rozglądam za czymś w ludzkiej cenie na nie-TN-ie.

Moją uwagę zwrócił Acer AL2423W na PVA, którego można kupić za ~1800zł. Ma DVI, niezłą matrycę, jedyne co mnie powstrzymuje to niepewny serwis Acera (ale to raczej z opowieści), który zlokalizowany jest z tego co wiem w Czechach.

Pod uwagę brałem również HP LP2465, BenQ FP241W i Dell 2407WFP rev4.

Ten ostatni jest chyba najbardziej wypasiony, jednak na zagranicznych forach można wyczytać o loterii, ponoć montowane są w nim różne modele matryc.

Zagramanicą chwalą sobie też benqa, ale jest on z kolei droższy niż HP.

Poza tym, rezygnując z Acera trzeba wydać 500-900zł więcej na wyżej wspomniane modele, a te pieniądze drogą nie chodzą.

 

Czy warto dokładać pare stów do takiego HP, Benq czy Della? Czy ten Acer mnie powinien zadowolić.

Nie mam dużych wymagań, komputer jest wykorzystywany głównie do filmów, internetu i pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten model klik

To nazewnictwo jest trochę pokręcone, bo w jednych sklepach podają nazwę 2423BW w na stronie producenta nawet nie ma takiego modelu.

bo na stronie producenta jest poprzedni model, teraz wyszedł ten WB pojawił się w sklepach a sklepy jak to sklepy stare parametry w opisach :)

jedynym śladem jest kod ET:

 

ET.L680B.003 <-acer Al2423W PVA (MVA)

ET.L680B.071 <-acer Al2423WB TN

 

ten na PVA kosztował 2500zł :)

 

pytaj po sklepach, jak znajdziesz w sklepie ten ET.L680B.003 za 1700zł to bierz

wyslij zapytanie do sklepu niech Ci przepiszą wszystko co napisane jest na naklejce pudła takiego acera, tam są podane realne parametry, jesli będzie 5ms 160/160 to TN

 

taka jest moja teoria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na stronie producenta jest poprzedni model, teraz wyszedł ten WB pojawił się w sklepach a sklepy jak to sklepy stare parametry w opisach :)

jedynym śladem jest kod ET:

 

ET.L680B.003 <-acer Al2423W PVA (MVA)

ET.L680B.071 <-acer Al2423WB TN

 

ten na PVA kosztował 2500zł :)

 

pytaj po sklepach, jak znajdziesz w sklepie ten ET.L680B.003 za 1700zł to bierz

wyslij zapytanie do sklepu niech Ci przepiszą wszystko co napisane jest na naklejce pudła takiego acera, tam są podane realne parametry, jesli będzie 5ms 160/160 to TN

 

taka jest moja teoria...

Dzięki wielkie, spróbuje sie dowiedzieć co tam mają w tych sklepach, swoją drogą wkurzyłbym sie jakbym wydał tyle kasy i dostał TN od acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde :/ Dwa tygodnie temu śliniłem się na Acer'a AL2416WAs i z powodu weselicha wstrzymałem się z jego kupnem. Teraz nie dość że jestem zaobrączkowany to jeszcze ten model zniknął ze sklepów :/

Czy ktoś wie, gdzie mogę go dorwać?

Albo coś innego równie dobrego w niewiele większej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde :/ Dwa tygodnie temu śliniłem się na Acer'a AL2416WAs i z powodu weselicha wstrzymałem się z jego kupnem. Teraz nie dość że jestem zaobrączkowany to jeszcze ten model zniknął ze sklepów :/

Czy ktoś wie, gdzie mogę go dorwać?

Albo coś innego równie dobrego w niewiele większej cenie?

HP LP2465 S-PVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...