Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktorys z nich bedzie to porownam , ale na Benqa bym nie liczyl bo nie maja go w centrali.

 

Aczkolwiek w oparciu o testy na pradzie czy les Numeriques to powiedzialbym tak:

Benq i LG maja lepsze wejscia i HDCP Belka ma lepsze kolory przed kalibracja.

 

Imho jakichs innych duzych roznic nie bedzie i cokolwiek z tej trojki byloby ok.

 

 

Tak samo z Neciem i Iiyama imho wiecej niz w 2403 z matrycy TN w tej cenie juz nie da sie wycisnac , a Nec nie ma 30 dni gwary na piksele i wiedzmina w prezencie.

 

 

W sumie dzisiaj posiedzialem u kumpla na 19" Belce na MVA i to imho jest najlepszy typ matrycy - nie widze sciemnienia ekranu od frontu jak w PVA a katy i kolory lepsze niz w TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wiecie o matrycy A Si? Pierwszy raz widze monitor z taka matrycą, kto robi te matryce, jaką mają trwałość i jaką jakość obrazu?

I co możecie napisać o tym monitorze Hyundaia? Kiedyś miałem CRT i sie psuł więc nie mam dobrej opinii ale od tamtej pory mogły się poprawić ;)

Dołączona grafika

 

Producent Hyundai

Matryca A-Si TFT Active Matrix

Przekątna 24

Wielkość plamki 0.270 mm

Rozdzielczość fizyczna 1920x1200

Czas reakcji 2 ms

Jasność 400 cd/m2

Kontrast 3000:1;

Odświeżanie poziome 30 - 80kHz

Odświeżanie pionowe 56 - 75 Hz

Złącze wideo D-sub, DVI-D, RCA (Ypbpr)

Głośniki 2x 3W

Pivot Pivot

Spełniane normy TCO'03, Safety & Regulations FCC Class B, CE, cTUVus, TUV-GS, SEMKO, ISO 13406-2

Wymiary 579 x 240 x 455 mm

Masa netto 9,9 kg

Stopka, mocowanie na ścianie VESA 100x100 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wiecie o matrycy A Si? Pierwszy raz widze monitor z taka matrycą, kto robi te matryce, jaką mają trwałość i jaką jakość obrazu?

I co możecie napisać o tym monitorze Hyundaia? Kiedyś miałem CRT i sie psuł więc nie mam dobrej opinii ale od tamtej pory mogły się poprawić ;)

Widziałem tego hjundaja na żywo, z daleka robi całkiem niezłe wrażenie, ale jak mu się przyjżeć z bliska... kąty beznadziejne jak w TN czyli od dołu negatyw, podświetlenie matrycy pozostawia wiele do życzenia, nawet nie trzeba było wyświetlać czarnego ekranu żeby zobaczyć że od dołu i od góry świeci dużo jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie forum na pradzie (autotranslatorem ;) ) i chlopaki z 24" polecaja albo LG 245WP albo Belinee 2485 i wedlug tych ktorzy mieli oba roznice sa paktycznie niezauwazalne w obrazie.

 

PS. Poczytałem forum ananda i według nich A-Si to ogolna nazwa technologii w matrycach TFT , która potem dzieli się na TN, VA, S-ips. Czyli pod takim oznaczeniem może ukrywać się dokładnie wszystko - a więc zapewne TNka bo gdyby było coś lepszego to by się pochwalili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ASUS_wrk

Mam problem, posiadam monitoro/telewizor Samsung LE23R81

 

Odkąd go zakupiłem obraz skakał/mrygał coś a'la słabe odświeżanie w CRT jednak od niedawna jest to już aż tak uciążliwe ze 15min praca kończy się bólem oczu. Czym to może być spowodowane? co z tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, posiadam monitoro/telewizor Samsung LE23R81

Odkąd go zakupiłem obraz skakał/mrygał coś a'la słabe odświeżanie w CRT jednak od niedawna jest to już aż tak uciążliwe ze 15min praca kończy się bólem oczu. Czym to może być spowodowane? co z tym robić?

praca ? tzn granie gry czy co? bo imo telewizor LCD to nie jest monitor i nie nadaje sie do wielogodzinnego przesiadywania w niewielkiej odległości / do pracy z tekstem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praca ? tzn granie gry czy co? bo imo telewizor LCD to nie jest monitor i nie nadaje sie do wielogodzinnego przesiadywania w niewielkiej odległości / do pracy z tekstem...

Dokladnie. Im jestes blizej tym bardziej daje po galach. Wbrew temu co napisal ASUS_wrk to nie jest monitoro/telewizor tylko sam TELEWIZOR. Wielkosc plamki ma tu chyba decydujace znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtansza 24 to Acer AL2416WAs ktora wcale nie jest zla bo na matrycy PVA za mniej niz 1600zł

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/135373

 

UWAGA bo acer wprowadzil tez 24 z matryca TN model Acer AL2416WB chodza ponizej 1500 zł

 

wada obu modeli to brak DVI

Sprzet był by nawet ale:

Typ gniazda wejściowego: 15-stykowe D-Sub

Głośniki: Nie

Obrotowy ekran: Nie

Takiego nie chcę, ale cena by była akurat ;)

może koło marca będą już takie jak chcę w tej cenie lub taniej.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nie kupiłem bo w komputroniku zaczeli mnie przekonywac do 24" belinei na MVA, wiec stanelo na tym ze maja sciagnac ja na miejsce zeby sie dalo oba zobaczyc i wybrac. Wiec relacja dopiero w przyszly czwartek :D

Witam

 

Ja sobie kupilem da belinee wlasnie w komputroniku i jestem bardzo zadowolony!

BF2 w 1920x1200 to masakra!

Programowanie to bajka (z lewej kod z prawej rezultat)

Swoja stara matryce 102035w dalem zonie

 

pozdr

BBXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak całkiem OK skoro monitor otrzymał najgorszą ocenę w historii testów na tej stronie :)

zapewne dlatego ze nie byl to moel na PVA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz wasc ten test na prad.de wypadl calkiem ok... zreszta jaki sens brac ten model na matrycy TN skoro na S-PVA jest jakies 200 zl drozszy jedynie

http://www.proline.pl/shop.php?n=ogromny-2...potwor-na-s-pva

Ten Hyundai mi się podoba, szczególnie ciekawe mocowanie do ściany i możliwość bocznego kręcenia po zamocowaniu na ścianie.

Ale może inne monitory 24" na S PVA polecicie? Zależy mi na cenie w lutym-marcu 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hyundai mi się podoba, szczególnie ciekawe mocowanie do ściany i możliwość bocznego kręcenia po zamocowaniu na ścianie.

Ale może inne monitory 24" na S PVA polecicie? Zależy mi na cenie w lutym-marcu 2008.

Nie bedziesz mial nic tanszego na PVA w tej cenie... Hyundai to dobra matryca ale kiepskie wykonanie, zapewnie mozna trafic na calkiem przyzwoity model - oczywiscie lepszyten hyundai niz Gateway. No ale cena tez nie jest zbyt wygorowana... cos za cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...