Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dzis w ElectroWorld i widzialem fajny LCD ViewSonic VX2835wm 28 cali za 2500zl !!. Szkoda ze TN ale tez ma sporo zlacz oprocz DVI ale mozemy uzywac DVI bo dodana przejsciowka na HDMI.

 

28 cali za 2500zl to juz calkiem tanio. Nie przyjrzalem sie czy ma lustrzana matryce czy nie. Chociaz jak sie postawi takie 28" na biurku to moze byc juz za duze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe samsungi do gier TN 24" i 26"

Samsung 2493HM i 2693HM

kontrast 10 000:1 , 5 ms , HDMI, PIVOT

 

Duże TN od samsunga juz w niemieckich sklepach, model 24" cena 499Euro model 26" cena 609Euro

 

http://www.t-online-shop.de/tonline/produc...p;product=40049

http://www.t-online-shop.de/tonline/produc...p;product=40048

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś benqa fp241wz i iiyame b2403 w komputroniku (jak ktoś jest zainteresowany, to benqa jeszcze chyba nie odesłali z CH. Reduta (stamtąd odpowiedzieli na mojego maila ;p)).

Myślałem, że kupię iiyamke (z racji ceny) ale to co zobaczyłem skłania mnie raczej do benqa (tylko raczej brał bym W a nie WZ).

Warunki do testowania może nie były idealne (komp ze zint grafą na której 1920 nie chciało działać ;p więc oglądałem testy na mniejszej powierzchni ekranu no i połączenie przez d-sub, ale generalnie komputronik ma plusa za obsługę (dużo sklepów chce sprzedać monitory, ale mało który umożliwia obejrzenie "niestandardowego" modelu)).

 

Teraz tylko musze się zastanowić czy będę miał i czy warto wydawać tyle kasy na benqa... (najtaniej fp241w jest koło 2,3k).

 

PS. Na stronie della w USA pojawił się 2408WFP Ultrasharp™ 24 (aktualnie 748$ (w tym 5lat gwarancji...)).

 

DANE NIE POTWIERDZONE (z hardforum) ;p nie moge manuala ani dokładnego opisu znaleźć :/

PANEL INFO102% color gamut400 nits brightness1300:1 contrast ratio6 ms response time178/178 viewing angleNon-glossyPanel type? Probably S-PVAINPUTSDisplayPortHDMI (480i/p, 576i/p, 720p, 1080i/p)DVI-D-HDCP x2 (480p, 576p, 720p, 1080p)VGAComponent (480i/p, 576i/p, 720p, 1080i/p)S-videoCompositeOTHER INFO4x USBMemory card reader3-year warranty1:1/Normal/FillTilt, pivot stand
Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W końcu i ja coś zamówiłem a mianowicie Benq G2400W z (HDMI, DVI-D, VGA), ciekawe jak będzie sie sprawował z Xbox360 ;). Na zachodnich forach piszą że ten model jest bardzo udany pod X0 jak i pod PS3 nie ma z nim problemów, a jakość obrazu z ceną tego monitora wypada 5/5. Jak tylko otrzymam go w swoje łapki zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak wszyscy to i ja zamówiłem... ostateczni padło na fp241vw. w poniedziałek do odbioru, mozliwosc zwrotu w przypadku bad-pixela;] mogłem niby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wz, ale jednak masa osób mówiła ze z x360 miewa on humory;] (swoją drogą ciekawe kiedy sie tej konsolki dorobie :P)

 

ustawie na półce to podziele sie wrażeniami itd;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak wszyscy to i ja zamówiłem... ostateczni padło na fp241vw. w poniedziałek do odbioru, mozliwosc zwrotu w przypadku bad-pixela;] mogłem niby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wz, ale jednak masa osób mówiła ze z x360 miewa on humory;] (swoją drogą ciekawe kiedy sie tej konsolki dorobie :P)

 

ustawie na półce to podziele sie wrażeniami itd;]

Mozesz powiedziec jakie problemy sa WZ z xboxem? Bo sam planuje kupic ten monitor a uzywam pc/xbox360. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz powiedziec jakie problemy sa WZ z xboxem? Bo sam planuje kupic ten monitor a uzywam pc/xbox360. Pozdro!

Witam,

Osobiście tez zastanawiałem się nad kupnem Benq WZ ale,trzeba szukać monitora wyprodukowanego sierpień + , wcześniejsze rev. mają coś zwalone ze scalerem i albo nadmiernie obcianają obraz albo rozszerzają 1:2 a przede wszystkim w konsolach jest to bardzo ważne, aby poprawnie działało, bo wiadomo, że nie wszystkie gry obsługują 1080p i wtedy kicha z grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie doradzic jakis kabel dual link dobrej jakosci?

 

Bo mam wrazenie , ze moja 24" gubi klatki przy niektorych grach/aplikacjach 3d. Efekt wystepuje zarowno na 7600gt jak i na radku 2900 , wiec mysle ze to moze byc kwestia syfnego kabla dvi danego przez producenta, zwlaszcza ze nie wystepowal na poprzedniej 17".

 

Hmm moze taki:

http://www.allegro.pl/item295693726_kabel_..._osob_w_wa.html

 

Pytanie do osob ktore maja radeony: ustawilem centrowanie obrazu bez rozciagania w CCC i np. w wiedzminie jest ok w 1680x1050 pokazuje czarne pasy po bokach, natomiast 3dmarki sa dalej rozciagane na caly ekran ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Osobiście tez zastanawiałem się nad kupnem Benq WZ ale,trzeba szukać monitora wyprodukowanego sierpień + , wcześniejsze rev. mają coś zwalone ze scalerem i albo nadmiernie obcianają obraz albo rozszerzają 1:2 a przede wszystkim w konsolach jest to bardzo ważne, aby poprawnie działało, bo wiadomo, że nie wszystkie gry obsługują 1080p i wtedy kicha z grania.

tak jak kolega pisał, problemy z ustawieniem obrazu, a do tego dochodził jeszcze nieprzyjemny fakt ze monitor potrafił walić blackout nawet kilka razy na dzien: czyli poprostu ekran gasnie na sek-dwie... moze w nowych wersjach sie tego pozbyli, choc nigdy nie wiadomo. co prawda nie są to fakty sprawdzone osobiscie, a jedynie wyczytane na przeroznych forach, no ale ja tam wole nie ryzykować;]

 

EDIT

 

nooo przyszło :D

 

Pierwsze wrażenie: miazga;] przejscie z 17 na 24 naprawde rozwala. jak wczoraj podłączyłem tak sie zakochałem;] Gears of War na takim czymś to zupełnie inna historia...

 

Bad-pixeli nie stwierdzono. srebrzenie troszke wkurza, ale i tak lepiej niz w przypadku LG, czy Neca ktore ogladałem przed zakupem. no i kurde świeci to jak małe słońce... musiałem stonować do ok 20 zeby mozna bylo normalnie pracowac.

 

Z filmami narazie nie eksperymentowalem, (w HD to cale 2 posiadam;p) ale i tak jest nieźle... moze poźniej coś dopisze jak wysępie od kumpla coś porządnego.

 

Co do gier: narazie testowane tylko na Gears - no i poprostu pieknie... co prawad gra pokazuje ze czarny to tylko na CRT, ale to szczegół. i tak jest cacy.

no i przeraza mnie chwilowo mnogosc opcji w menu... ma ktoś jakieś optymalne ustawienia?

Edytowane przez hesus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FP241W Benq (już drugi dzień i jeszcze działa) i muszę stwierdzić że jest trochę większy od 17".

Ekran jest podświetlony równomiernie i świeci że hej, z jasnością zjechałem na 20 i też chwilami myślę że to za dużo.

 

Rozdzielczości niższe niż 1920x1200 można sobie przeskalować albo na cały ekran, albo zachowując proporcję,albo 1:1

Ma nawet pivota, ale niespecjalnie to praktyczne, ekran ma wtedy przeszło pół metra wysokości, a to już za dużo.

 

Tak przy okazji - skąd można sciągnąć trailery Full HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj otrzymałem właśnie Benq-a G2400W. Pierwsze wrażenie jaki on duży i ładny ;). Ale przechodząc do sedna sprawy, obraz jest jak na matryce TN i ogólnie dla mnie osobiście świetny, kolory jak i oświetlenie matrycy jest bardzo podobny do poprzedniego mojego Samsung-a 206BW. Co tutaj dużo pisać, Xbox360 działa za.....biście żadnych wad co do złego scalera nie stwierdziłem, bardzo ładnie sobie radzi z 1080p/i jak i zwyczajnym 720p.

Teraz może trochę zdjęć na deser :D .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Monitor wart na pewno każdej wydanej złotówki, jeżeli ktoś potrzebuje taniego i bardzo dobrego monita, musi go mieć na swoim biurku :)

 

Ps. Sorki za słabej jakości fotki, ale były robione aparatem z komórki.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda czerń w tym monitorze? Szybkość matrycy zadowalająca?

To chyba jedno z najtańszych 24 " z dvi :)

Czerń jest dla mnie b.dobra ( mogę porównać ją do modeli LG 226 lub Samsunga 206BW z takimi miałem do czynienia ), co tutaj dużo pisać, trzeba to samemu zobaczyć. A co do szybkości matrycy też nie mam żadnych zastrzeżeń, jest szybka, jak i w wyścigach na X-a np: Pros Steet, PGR4 żadnych smużeń nie zauważyłem ( oczywiście monitor posiada szereg możliwości zmian począwszy od trybu Photo, Dynamika, Film, sRGB ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani ten benq G2400, 1264zł w agito

znalazłem samsunga w podobnej cenie 245B 1349zł

http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2478

 

 

francuski test 24" w tym ben 2400W i innych ekonomicznych panoramek tej wielkości:

 

http://www.lesnumeriques.com/article-240.html

 

KOLOS: mógłbyś zrobić fotki z jakims jasnym tłem strony www np onetu i pod lekkimi kątami z boku od dołu - tak jak zrobiłeś 2 pierwsze fotki tylko zeby tło było stroną www onet lub podobną białą

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani ten benq G2400, 1264zł w agito

znalazłem samsunga w podobnej cenie 245B 1349zł

http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2478

francuski test 24" w tym ben 2400W i innych ekonomicznych panoramek tej wielkości:

 

http://www.lesnumeriques.com/article-240.html

 

KOLOS: mógłbyś zrobić fotki z jakims jasnym tłem strony www np onetu i pod lekkimi kątami z boku od dołu - tak jak zrobiłeś 2 pierwsze fotki tylko zeby tło było stroną www onet lub podobną białą

Dzisiejsze fotki z białym tłem -->

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS: Ciężko jest zrobić zdjęcie z białym tłem aby oddawało w 100% real, na zdjęciach widać refleksy których nie widać przy normalnym użytkowaniu !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani ten benq G2400, 1264zł w agito

znalazłem samsunga w podobnej cenie 245B 1349zł

http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2478

francuski test 24" w tym ben 2400W i innych ekonomicznych panoramek tej wielkości:

 

http://www.lesnumeriques.com/article-240.html

No to teraz będzie dylemacik to czy samsung ;) w tym teście samsung tylko (aż) 3 gwiazdki ale samsunga 226cw(który ma dobre opinie) ma tylko 2...

Teoretycznie lepiej się opłaca Iiyama ProLite B2403WS cena niewiele wyższa ~1500zł (5 gwiazdek) a ten samsung w digitalo podejrzanie tani.

Pytanie czemu w tym teście jako minusy wymieniane jest że iiyama nie ma gwarancji na zero pixeli( chyba wszystkie maja 30 dni?)

Edytowane przez nie.tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak dalej będę się decydować o kupnie monitora 24" to może doczekam DELLa 2408WFP

 

tu macie szczegóły:

 

http://support.dell.com/support/edocs/moni...en/UG/about.htm

 

Po obejrzeniu iiyamy 2403 jestem cigągle sceptycznie nastawiony do TN, ale i tak dzięki za podzielenie się odczuciami i wsadzenie zdjęć, na pewno wielu osobom to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem samsunga w podobnej cenie 245B 1349zł

http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2478

Cos w tej ofercie jest dziwnego - ten sam samsung kosztowal w okolicach 1800-2000 przed swietami, jakos nie chce mi sie wierzyc by cena spadla o 600 zeta w miesiac.

 

@nie.tak - we Francji ta 30 dniowa gwarancja jest dokupowana opcjonalnie, u nas jest gratis do monitorow kupionych u oficjalnych partnerow iiyamy (lista do sciagniecia na ich www). iiyama kupiona w Polsce w pierwszym lepszym sklepie nie ma 30 dniowej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tej ofercie jest dziwnego - ten sam samsung kosztowal w okolicach 1800-2000 przed swietami, jakos nie chce mi sie wierzyc by cena spadla o 600 zeta w miesiac.

sklep jak każdy inny, to polski oddzial niemieckiego digitalo.de, zazwyczaj mają ceny wyższe od PL :)

 

BTW najnowszy samsung 24' TN 10000:1 juz jest w ich cenniku :)

 

http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakies 2 tyg temu zakupilem NEC 2470WNX za 2450. Mialem brac Benq ale NEC to NEC. Monitor przylazl opakowany w co sie dalo, zabezpieczenie super. Na razie siedze tylko na dsub bo komp bedzie w srode (czekam na E8400) to moze pozniej cos jeszcze skrobne. Poki co moge powiedziec ze nie zauwazam zadnego input laga ani smuzenia, kolorki super, zero badow. Ogolnie nie zaluje ani grosza wydanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się do niego przymierzam. Powiedz (jeśli to nie tajemnica) gdzie kupiłeś i w wolnej chwili skrobnij jakąś recke ze zdjęciami i ogulnymi przemyśleniami.

 

PS. Czy do monitora dodawany jest kabel DVI? Jeśli tak to czy dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tej ofercie jest dziwnego - ten sam samsung kosztowal w okolicach 1800-2000 przed swietami, jakos nie chce mi sie wierzyc by cena spadla o 600 zeta w miesiac.

 

@nie.tak - we Francji ta 30 dniowa gwarancja jest dokupowana opcjonalnie, u nas jest gratis do monitorow kupionych u oficjalnych partnerow iiyamy (lista do sciagniecia na ich www). iiyama kupiona w Polsce w pierwszym lepszym sklepie nie ma 30 dniowej gwarancji.

No już cena jest większa 1479(tego samego dnia zwiększyli) ale i tak strasznie mała.. chodź teoretycznie porównując do cen zagranicznych ma sens. chciałem kupować lg227 ale teraz zastanawiam się czy nie lepiej będzie benq g2400w, iiyama 24 czy właśnie ten samsung z digitalo.(monitor głównie filmy i net) Czytając zagraniczne recenzje rozwiązania nie znalazłem... teoretycznie wszystkie podobne.. Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się do niego przymierzam. Powiedz (jeśli to nie tajemnica) gdzie kupiłeś i w wolnej chwili skrobnij jakąś recke ze zdjęciami i ogulnymi przemyśleniami.

 

PS. Czy do monitora dodawany jest kabel DVI? Jeśli tak to czy dobrej jakości.

kupilem w apollo.pl, nie mieli na stanie ale sprowadzili w ciagu 2 dni. bezproblemowo zupelnie. kabel dvi jest w komplecie i wyglada porzadnie, ale tutaj ekspertem nie jestem, sprawdze jak dziala w polowie nastepnego tygodnia. recke i zdjecia sprobuje zrobic, ale obecnie nie posiadam cyfrowki tak wiec to troche bedzie musialo poczekac. w razie konkretnych pytan piszcie, sprobuje odpowiedziec.

 

mnie ogolnie wkurza jedna rzecz, pojawiajace sie czasem takie delikatne mrowienie na ekranie wygladajace jak zaklocenia sygnalu. wyczytalem ze to podobno kwestia podpiecia przez dsub tak wiec czekam az dvi wlacze.chyba, ze ktos z was ma inne pomysly czego to moze byc efektem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupilem IIyame 24" 2403W. Po wylaczeniu komputera z poziomu windowsa mam taki niebieski ekran ktory po jakis 30 sek. zanika i normalnie monitor sie wylacza.

Kolega z PPC tez ma taki monitor i ma to samo - czyli tak ma mbyc :)

 

 

Czy da sie pozbyc tego?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...