Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Też się zastanawiam nad zmianą (a w zasadzie dokupieniem) monitora. Obecnie używam Fujitsu-Siemens P19-2 i uważam go za najlepszy monitor jaki widziałem (ale za dużo ich nie widziałęm ;) ) i mam kłopot.

 

Wybieram spośród:

Iiyama b2403

BenQ 241WZ

LG 245WP

 

i jeszcze może Hyundai i HP.

 

Naprawdę nie wiem co wybrać... jestem przyzwyczajony do matrycy *VA (nie pamiętam którą ma mój) i jakoś średnio się widzę z matrycą TN (Iiyama), szczególnie, że jak patrzyłem na nią, to jakoś mdła mi się wydawała (jakkolwiek kiepska nie była).

 

Im więcej recenzji i opinii czytam, tym więcej niepewności zasiada w mojej głowie. Czy warto jest teraz kupować monitor czy lepiej poczekać i może wyjdzie jakiś cud w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wcześniej napisałem, że jest ble, ale w końcu kupiłem :unsure:

 

SAMSUNG 2493HM:

 

1. Zawartość pudełka:

 

- wszystkie kable oprócz hdmi (trochę lepiej niż w opisach sklepowych zasilający + kabel vga)

- płytka z driverami i niedziałającym oprogramowaniem (o tym później)

- super uboga (pewnie eko) instrukcja

- szmatka

 

2. Design:

 

- bardzo ładny (pewnie dlatego się skusiłem), wygląda na biurku (o mam teraz biurko) dużo lepiej niż na półkach sklepowych

- od ściany do frontu ekranu 23 cm

- bardzo wygodna regulacja na ładnej podstawce - przy tym typie matrycy niezbędna

- wąskie ramki, po jednym dniu pracy/zabawy nie przytłacza wielkością

 

3. Sterowanie = tragedia:

 

- sensory full wypas, ale tylko w dzień - w nocy gratuluję pomysłu. Np. skończymy w coś grać/oglądać film i chcemy zmniejszyć jasność - zanim to się uda (4 dokładne trafienia), można oślepnąć.

- niby jest dołączone oprogramowanie + support na stronie producenta, ale z vistą x64 nie działa (mimo że jest wersja 2.0.07 niby działająca).

- tryby predefiniowane ok, ale tylko jeden CUSTOM użytkownika.

- nie próbowałem softowo kalibrować, bo dużo trybów przez DVI jest niedostępnych a zabawa z sensorami trochę mnie przerosła

 

4. Jakość obrazu:

 

- tutaj trudno o coś obiektywnego, zwłaszcza po przesiadce z CRT. Kolory bardzo neutralne, nie przepompowane (choć jest funkcja MAGIC COLOR - kolory oczoje..ne)

- oczywiście wszystko bardzo ładnie ostre i klarowne, na planszach testowych nie zaobserwowałem BANDING´u itp.

- może ja czegoś nie potrafię ustawić, ale jak odpalę duży arkusz excela, w którym mam 2 przeplatające się kolorowe wiersze - jasny żółty i jasnozielony to widzę jakieś 6 kolorów zamiast jednego

- kąty- chyba jedna z lepszych TN - porównując to co widziałem w sklepach. Jednak 24" TN to nieporozumienie - siedzę 90cm od ekranu i jak pochylę głowę w bok to jezioro na tapecie "ożywa" :angry:

- podświetlenie - super równomierne - żadnych x, dolnych/górnych belek, oczywiście czarny jest czarny ale jednolity!!!

 

5. Gry:

 

- dużo grywam i uważam, że dla 2493HM pojęcia "czas reakcji" i "input lag" nie istnieją

- o tym, że 1920/1200 + AA wygląda dobrze, chyba nie ma co pisać

- w BIOSHOCK kolorowe scenerie wyglądają przepięknie, w GOW już nie jest tak pięknie - dużo ciemnych elementów - czarnych/brązowych, gdzieś znika :sad: . Na CRT było super, teraz obraz jest trochę bardziej wyprany z kolorów i szczegółów.

 

6. Interpolacja:

 

- mamy do wyboru (oczywiście jak już trafimy w przyciski) 4:3 i WIDE

- jak odpaliłem po raz pierwszy w starej 1024/768 to myślałem, że sprytnie przeskalował samodzielnie na 1600/1200 - brawo SAMSUNG

- w grach spokojnie można używać niższych (także nie wymienionych w specyfikacji monitora) rozdzielczościach, obraz jest ok, tylko literki "takie bardziej tłuste"

 

7. Internet, office, cad, divx, dvd:

 

- internet - firefox, safari -ctrl + + ; i jest ok

- office i cad, to jeden z powodów, dla których wybrałem 24" - prawie super (załamka w kolorach), problem zmiany kolorów widoczny na białym tle, na czarnym (cad) wszystko ok.

- divx i dvd - przy tej rozdzielczości z bliska wyglądają słabo, ale chyba nikt nie ogląda filmów na 24" z bliska. Z 2 - 3 metrów jest bardzo ok, tylko gdzie jest kolor czarny?

 

8. Podsumowanie:

 

Żadnych bad/sub/pixeli, smug a jednak zwracam, bo sterowanie mnie pokonało a bez regulacji na LCD chyba ciężko. Zamówiłem z wiosenną promocją mniejsze EIZO S2231W. Czy czeka mnie kolejne rozczarowanie? :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lacie wprowadziło w styczniu tego roku model ... Lacie 324 . Ta 24'ka oferuje tradycyjną dla tego rozmiaru rozdzielczość 1920x1200. Wyróżniającym parametrem jest zastosowanie 10 bit LUT co zapewnia brak przekłamań po kalibracji poprzez OSD monitora. Zakres barwny tego modelu to 92% (ciekawe czy będzie opcja wybrania przez OSD 72%) Sugerowana cena to 1120$ - u nas widzę 3793 PLN :lol:

 

 

http://www.lacie.com/products/product.htm?pid=11034

http://www.ceneo.pl/Monitory_LCD;017P0-3525P1-5176.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lacie wprowadziło w styczniu tego roku model ... Lacie 324 . Ta 24'ka oferuje tradycyjną dla tego rozmiaru rozdzielczość 1920x1200. Wyróżniającym parametrem jest zastosowanie 10 bit LUT co zapewnia brak przekłamań po kalibracji poprzez OSD monitora. Zakres barwny tego modelu to 92% (ciekawe czy będzie opcja wybrania przez OSD 72%) Sugerowana cena to 1120$ - u nas widzę 3793 PLN :lol:

 

 

http://www.lacie.com/products/product.htm?pid=11034

http://www.ceneo.pl/Monitory_LCD;017P0-3525P1-5176.htm

Bez przesady, kto taki monitor już kupi ;). Chyba jakiś jedynie i wyłącznie grafik albo photo technik. Bo do grania lub oglądania filmów to prawie każdy monit w przedziale do 2K nadaje się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, kto taki monitor już kupi ;). Chyba jakiś jedynie i wyłącznie grafik albo photo technik. Bo do grania lub oglądania filmów to prawie każdy monit w przedziale do 2K nadaje się idealnie.

Raczej 2k+, bo wszystko do 2k jest na TN, nie liczac wynalazkow typu Gateway no i Yuraku oraz klony, tylko malo osob tego ostatniego ma, chociaz tani i ponoc fajny :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, kto taki monitor już kupi ;). Chyba jakiś jedynie i wyłącznie grafik albo photo technik. Bo do grania lub oglądania filmów to prawie każdy monit w przedziale do 2K nadaje się idealnie.

Nie wiem jak Ty ale ja wolę oglądać film ciesząc się paletą 16 777 216 barw nawet jak coś zmienię w OSD a nie jak w BENQ G2400W gdzie mamy jedynie 262 144 kolorów z czego pewnie zostaje jakieś 200 tys po korekcji . Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie dot. gwarancji na piksele...

 

Czy oprocz LG i Iiyamy nikt inny nie oferuje takiej gwarancji?

 

Jestem 'napalony' na BenQ, ale jak zwykle odstrasza mnie perspektywa badpixeli (poprzednio w siriusie doplacilem za gwarancje... i dobrze, bo pierwszy monitor mial badpixela). Podoba mi sie HP LP2465. LG 245WP-BN wzialbym ze wzgledu wlasnie na gwarancje i nawet przystepna cene.

 

Zastanawialem sie jeszcze nad belinea, ale sam nie wiem... jakos mnie ta marka odstrasza.

 

Czy naprawde nie ma jednego, sensownego wyboru? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, kto taki monitor już kupi ;). Chyba jakiś jedynie i wyłącznie grafik albo photo technik. Bo do grania lub oglądania filmów to prawie każdy monit w przedziale do 2K nadaje się idealnie.

Zależy kto co lubi i czego oczekuje od monitora. Niektórym pasuje 24 TN :unsure: a inni nawet na taki sprzęt nie spojrzą.

 

A jeszcze mam pytanie dot. gwarancji na piksele...

 

Czy oprocz LG i Iiyamy nikt inny nie oferuje takiej gwarancji?

 

Jestem 'napalony' na BenQ, ale jak zwykle odstrasza mnie perspektywa badpixeli (poprzednio w siriusie doplacilem za gwarancje... i dobrze, bo pierwszy monitor mial badpixela). Podoba mi sie HP LP2465. LG 245WP-BN wzialbym ze wzgledu wlasnie na gwarancje i nawet przystepna cene.

 

Zastanawialem sie jeszcze nad belinea, ale sam nie wiem... jakos mnie ta marka odstrasza.

 

Czy naprawde nie ma jednego, sensownego wyboru? :P

O ewentualne gwarancje na pixele musisz już pytać w sklepach. Możliwość zwrotu w ciągu 10 dni to też dobra opcja. Przez ten czas można solidnie monitor posprawdzać. Wybór LCD jest strasznie trudny, jeżeli zależy Ci na dobrym jakościowo sprzęcie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam to tematu taniego 24" na xVA ponieważ na alledrogo i pixmanii pojawiły się YURAKU 24" MB24W za 1099zł DVI,

co do zamiennych matryc to czytam ze w anglii (pod nazwą DGM) nawet trafiają się na PVA:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=17806175

 

tu porównanie YURAKU(MVA) z HP 2408h(TN):

http://www.prad.de/board/thread.php?thread...er=0&page=3

 

tu teścik w blogu:

http://www.blogadresse.de/2008/03/26/test-...ision-yv24wbh1/

 

czy czeka nas zalew tanich chińskich monitorów iiysonic yuraku DGM i inne, wszystko to samo tylko rożne naklejki ;)?

Powiedzcie mi czy warto brać ten monitor? Bo jakoś nie widzę żeby ktoś tu je kupował a wygląda na super okazje, MVA FullHD 1000 zł, w erze go dobierali? No i jeśli dobrze rozumiem to taka xVA byłaby lepsza od każdej TN? A przecież Samsungi 2232 są po 950 zł (chciałem kupić jakiegoś z tych) a te tylko 100 zł droższe więc chyba warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy warto brać ten monitor? Bo jakoś nie widzę żeby ktoś tu je kupował a wygląda na super okazje, MVA FullHD 1000 zł, w erze go dobierali? No i jeśli dobrze rozumiem to taka xVA byłaby lepsza od każdej TN? A przecież Samsungi 2232 są po 950 zł (chciałem kupić jakiegoś z tych) a te tylko 100 zł droższe więc chyba warto dopłacić?

nie wiem czy warto, nie widziałem monitora ale ogromne zainteresowanie na forach francuskim, niemieckim, UK wzbudza i moją ciekawość, do tego ostatni artykuł na hardware.fe gdzie porównanie tego chińczyka z najnowszym dellem 2408:

http://www.hardware.fr/articles/712-1/lcd-...ir-vs-dell.html

 

 

główne wady: tragiczny serwis, awaryjność sprzętu, jakość wykonania, słaba regulacja lamp

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy warto, nie widziałem monitora ale ogromne zainteresowanie na forach francuskim, niemieckim, UK wzbudza i moją ciekawość, do tego ostatni artykuł na hardware.fe gdzie porównanie tego chińczyka z najnowszym dellem 2408:

http://www.hardware.fr/articles/712-1/lcd-...ir-vs-dell.html

 

Lol!! DELL- poniżej oczekiwań (chodzi mi głównie o opóźnienia. Tutaj inny teścik - tftcentral: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_2408wfp.htm) z kolei to coś (zwane Iolair MB24W) wypada (nie licząc jakości materiałów i ilości złącz) nadzwyczaj dobrze... :) i ta cena (1077zł (co prawda na pixmanii))

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

główne wady: tragiczny serwis, awaryjność sprzętu, jakość wykonania, słaba regulacja lamp

Ale chodzi o serwis pixmanii czy o jakiś zewnętrzny? Bo jeśli o pixmanie no to zawsze możnaby kupić od kogoś z allegro (chyba że ten ktoś miałby jeszcze gorszy :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy MB24W w polskiej pixmanii jest rzeczywiscie na MVA. Gdyby tak było to nic tylko brac.

No własnie, niech go ktos wkoncu kupi i zrobi recenzje :) Hapekiem W2207h z początku tez mało kto sie interesowal dopóki Fracha nie zrobił recki na forum, a teraz jego topik ma juz ponad 10tys odslon, a monitor wielu zadowolonych uzytkowników. No to teraz niech ktos przetrze chiński szlak co sie zowie MB24W :)

Fajnie jakby niebawem pojawił się topic: "Recenzja Monitora MB24W [by *]"

 

 

* miejsce na Twój nick ; )

Edytowane przez docento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlasnie kusi, a i mialbym porownanie do CRTka na diamondtronie, ale nie wiem czy ryzykowac, zebym mogl go chociaz gdzies wczesniej obejrzec... Z tego co czytam to troszkie roznie z nim bywa, ale zle nie jest, tym bardziej jesli mowimy o 24" na MVA za cene 22" na TN :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy MB24W w polskiej pixmanii jest rzeczywiscie na MVA. Gdyby tak było to nic tylko brac.

No własnie, niech go ktos wkoncu kupi i zrobi recenzje :) Hapekiem W2207h z początku tez mało kto sie interesowal dopóki Fracha nie zrobił recki na forum, a teraz jego topik ma juz ponad 10tys odslon, a monitor wielu zadowolonych uzytkowników. No to teraz niech ktos przetrze chiński szlak co sie zowie MB24W :)

Fajnie jakby niebawem pojawił się topic: "Recenzja Monitora MB24W [by *]"

* miejsce na Twój nick ; )

to by było zbyt pięknie :), przeraża loteria matryc bo od TNek z szybą po PVA AMVA,

można go kupic jeszcze w :

http://www.foto-best.pl/product_info.php?products_id=1222

 

porównanie face to face:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...a2=88&ph=14

widać po poziomie czerni i poziomie energii że będzie miał słabą czerń (czyli kiepską regulację jasności) - typowa wada tanich monitorów

 

 

BTW Fujitsu 24" ostatnio potaniał, model P24W-3 cena 2000zł, DVI HDMI PIVOT, SPVA, nowe świetlówki 98% gamut (jak w dellu 2408), monitor bardzo ładnie świeci, ma piękne kolory, trochę dizajn biurowy ale ujdzie, jeszcze niedawno cena była w granicach 2400zł teraz taniej i warto się zainteresować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy MB24W w polskiej pixmanii jest rzeczywiscie na MVA. Gdyby tak było to nic tylko brac.

No własnie, niech go ktos wkoncu kupi i zrobi recenzje :) Hapekiem W2207h z początku tez mało kto sie interesowal dopóki Fracha nie zrobił recki na forum, a teraz jego topik ma juz ponad 10tys odslon, a monitor wielu zadowolonych uzytkowników. No to teraz niech ktos przetrze chiński szlak co sie zowie MB24W :)

Fajnie jakby niebawem pojawił się topic: "Recenzja Monitora MB24W [by *]"

 

 

* miejsce na Twój nick ; )

no to właśnie może ktoś zaryzykuje z forum :) jak cos 10 dni potestuje sobie i jak nie pasi i będzie ta matryca TN oda no strata tylko na wysyłce :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty ale ja wolę oglądać film ciesząc się paletą 16 777 216 barw nawet jak coś zmienię w OSD a nie jak w BENQ G2400W gdzie mamy jedynie 262 144 kolorów z czego pewnie zostaje jakieś 200 tys po korekcji .

Kazdy woli , ale nie kazdy chce/moze zaplacic 2x tyle za 8 bitowa palete i 3,5 tyle za palete 10 bit.

 

PS. Tylko zobaczcie na koszty wysyłki z Pixmanii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście podać mi dobrzy ludzie adresy, gdzie można poczytać o wszystkich obecnie liczących się LCD z matrycami lepszymi od TN. Chcę sobie kupić coś z full hd, ale wyjścia hdmi itd nie są mi potrzebne, gdyż full hd jest mi po prostu potrzebne (wysoka rozdzielczość), aby mieć ogromny pulpit w systemie. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie konkretnych opisów np. "cudów" Yuraku (sprzedawca na allegro nawet nie raczy odpisać przez cały dzień co to za model i na jakiej matrycy) i innych możliwości. Della albo Eizo zaś nie zamierzam kupować, bo jak dla mnie to strata kasy wydać tyle na monitor, który i tak za 4-5 lat trzeba będzie wymienić na OLED albo i coś lepszego. A jak wiadomo panele LCD trochę się zużywają ( bad pixele wyskakują itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wiadomo panele LCD trochę się zużywają ( bad pixele wyskakują itd.).

Kuzynka od kilku lat ma 20" EIZO i nie ma ani jednego niesprawnego piksela z tego co wiem.

 

Gdybym obecnie musiał kupić LCD to kupiłbym 22" Lenovo na S-PVA z rozdzielczością 1920x1200 - nie kupuję tylko dla tego że wolałbym precyzyjniejszy zapis koloru (10 bit/kanał) i czekam aż EIZO lub NEC ew. inna firma wprowadzi 22" 1920x1200 10 bit LUT S-PVA/S-IPS/A-MVA w rozsądnej cenie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzynka od kilku lat ma 20" EIZO i nie ma ani jednego niesprawnego piksela z tego co wiem.

 

Gdybym obecnie musiał kupić LCD to kupiłbym 22" Lenovo na S-PVA z rozdzielczością 1920x1200 - nie kupuję tylko dla tego że wolałbym precyzyjniejszy zapis koloru (10 bit/kanał) i czekam aż EIZO lub NEC ew. inna firma wprowadzi 22" 1920x1200 10 bit LUT S-PVA/S-IPS/A-MVA w rozsądnej cenie

nom, ja mam NECa (nie wiem co to jest, ale stawiam na IPS) od ponad 5 lat (niedługo 5,5) w mojej ocenie dużo eksploatowany :D i bady raczej bym zauważył ;] Także większe szanse są, że kupisz monitka z badami na starcie, niż że Ci bady wyskoczą w ciągu tych paru lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Della albo Eizo zaś nie zamierzam kupować, bo jak dla mnie to strata kasy wydać tyle na monitor, który i tak za 4-5 lat trzeba będzie wymienić na OLED albo i coś lepszego. A jak wiadomo panele LCD trochę się zużywają ( bad pixele wyskakują itd.).

 

O OLED to też wiele słyszałem jak kupowałem pierwszy monitorek LCD. Po 4 latach dalej nic nie ma w tym temacie.

A pixelki jak w pierwszych tygodniach nie wyskoczą, to raczej małe szanse że później coś się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O OLED to też wiele słyszałem jak kupowałem pierwszy monitorek LCD. Po 4 latach dalej nic nie ma w tym temacie.

A pixelki jak w pierwszych tygodniach nie wyskoczą, to raczej małe szanse że później coś się będzie działo.

Tak - na OLED to jeszcze sobie poczekamy ... ale jak już wyjdzie "powszechnie" to będzie doskonałość (obecnie pokazywano już sample wyświetlaczy OLED - ceny zaporowe oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nigdy nie miałem LCD, ale wiem, że znajomym wyskakują te piksele. Ale chodzi mi o sedno postu wyżej. Gdzie znaleźć jakieś testy itd. ?

 

Odnośnie postu Kyle'a nie wiedziałem, że są 22 ' z taką rozdziałką, może ktoś podać model tego Eizo ? Bo mi w sumie na calach nie zależy tylko na rozdziałce i matrycy.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nigdy nie miałem LCD, ale wiem, że znajomym wyskakują te piksele. Ale chodzi mi o sedno postu wyżej. Gdzie znaleźć jakieś testy itd. ?

 

Odnośnie postu Kyle'a nie wiedziałem, że są 22 ' z taką rozdziałką, może ktoś podać model tego Eizo ? Bo mi w sumie na calach nie zależy tylko na rozdziałce i matrycy.

 

Oczywiście może się zdarzyć, że po jakimś czasie użytkowania wyskoczy jakiś zdechlak, ale raczej mało prawdopodobne.

 

Jeśli chodzi Ci o 22" i rozdziałkę 1920x1200, to w tej chwili taki model ma tylko Lenovo.

Link

 

Typowe 22" mają rozdzielczość 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, teraz mam jeszcze tylko pytanko czy w LCD tak jak w CRT ważne jest odświeżanie obrazu ( jeśli nie to dlaczego ). Bo widzę, że ten Lenovo na wszystkich rozdzielczościach używanych przeze mnie ma do 75hz a na najwyższej już tylko 60hz. Cena tego Lenovo całkiem przystępna szkoda, tylko że nie znalazłem żadnego testu tego monitora. Dobrze wiedzieć czy ma jakieś dotkliwe wady jak zauważalny ghosting i inne. Martwi mnie też te Yuraku, parametry niby świetne ma, ale osoby sprzedające je nawet importer nie potrafią stwierdzić na jakiej są matrycy. Mnie dziwi jego specyfikacja i kąty aż 180'.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...