Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem wszystko na mva no i rzeczywiście nie za ciekawie to wyglądało. Ale może trafiłeś na jakiś felerny model? w końcu to wszystko są pogwarancyjne... a inny 24 calowy w tej granicy cenowej tzn 1750zl (bo tylko kosztuje "nowy" gateway) byłby lepszy?

Szansa ze to felerny egzemplarz jest bardzo mała, gdyby była uszkodzona reg jasności to nic by się nie zmieniało na ekranie podczas regulowania BRIGHTNESS, ponadto lektura wątku o gatewayu 2485 na hardforum + doświadczenie z tym egzemplarzem i wszystko pięknie układa się w jedną całość, tz zazębia się i jedno wynika z drugiego - dopiero teraz to widzę mimo że wcześniej już testowałem kilka 24 GATEWAY.

 

Faktycznie brak reg jasności zawsze powoduje banding, ghosting inwersyjny, przegrzewanie monitora, słabą czerń, świecenie czerni pod kątem a o tym piszą na hardforum.

 

 

Kupowałem go w bitcomputer Kraków - polecam fajna firma, miła obsługa, możliwość zwrotu bez większych problemów - tutaj duży plus dla FIRMY.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę w pierwszej chwili wrażenie jest bardzo dobre piękny kolor i kontrast ale jak ktoś ma pojęcie o wyświetlaczach i spojrzy że zamiast 256 odcieni składowej tak naprawdę ma ~64 to tragedia(przy kontraście 0 jest ~16 odcieni szarości LOLOLOLOL!!!) - widać to na filmie

http://pl.youtube.com/watch?v=Iz6wDwC69bg

 

gradient wygląda gorzej niż na niejednej 6 bitowej TNce, przynajmniej na ustawieniach "do pracy", na defaultowych czyli 80 jasność 50 kontrast jest w miarę pełna paleta tylko ze 300cd przy takiej jasności nie da się wysiedzieć.

 

Napisałem więcej na mva i dałem fotki dla porównania do mojego obecnego gatka 1985 - róznica KOLOSALNA!. Moj gatek 1985 przy 24" to jak eizo przy samsungu :)

 

Przez chwilę miałem ochotę tego 24" gatewaya jakoś zmodyfikować na wzór yuraku (modyfikacja jasności lamp) - bo to by rozwiązało 98% problemów z tym monitorem. Jednak stwierdziłem że 1300zł to za dużo jak na grzebanie w elektronice monitora.

 

W sklepie przebierałem w 3 egzemplarzach, jeden miał rysę przez środek, drugi 3 plamy na matrycy a trzeci tylko dwie...

 

Przejrzałem fotki i filmik na mva i wygląda to wręcz tragicznie. Taki monitor nie nadaje się do użytku. Banding kolosalny, jeszcze takiego nie widziałem. :blink:

 

Zastanawia mnie tylko jedno, skoro piszesz że regulacja lamp rozwiązała by większość problemów, to dlaczego producent nie zastosował takiej możliwości? Przecież taki monitor ( z takimi minusami ) mało kto zaakceptuje.

Dziwne wynalazki wypuszczają na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno, skoro piszesz że regulacja lamp rozwiązała by większość problemów, to dlaczego producent nie zastosował takiej możliwości?

OTO jest pytanie :), ten sam problem ma hjundaj W241D - brak reg jasności i podobne objawy

 

To zupełnie sie nie nadaje nawet do filmów i zwykłego przeglądania stron, word?

Jasne że się nadaje, nie każdy zauważy ze zamiast palety 16.7 kolorów masz 200 tys. pozornie monitor ładnie świeci i w zastosowaniach office będzie dobry ze świetnymi kątami widzenia, w filmach już gorzej - brak płynności gradientów powoduje większe "kluchy" na obrazie, do tego czerń w ciemnym pomieszczeniu beznadziejna w porównaniu do monitora z regulacją jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie możecie podać jakieś serwisy, gdzie ludzie dyskutują o monitorach 24' i więcej bo tutaj i na mva.pl po prostu niewiele nowych informacji się pojawia i wielu monitorów nie mogę znaleźć (opisów, recenzji itd.). Będę wdzięczny jak ktoś poda chociaż z 2 jakieś serwisy gdzie ludzie dużo piszą o monitorach po angielsku bądź polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić od znajomego hp pavilion w2408h ( nówkeczka ) za okazyjną cene ok 1100zł. Czy opłaca się kupić tego hp ? Przeraża mnie tylko ilość zużywanej energi 130watt ( wtf? ) i podobno słabe kąty widzenia ( znajomy tak mi powiedział bo pracuje na codzień z lcd'kami ). Co o nim myslicie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, matryca bardzo przekonuje, szczególnie ten dopisek na dole strony:

 

"dodatkowe informacje: jasne podświetlenie w rogach"

 

Mnie jeszcze przekonuje sam wygląd monitora, a w szczególności: "Rysy na obudowie"

 

:wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie na ten monitor, firma nie przekonuje ale matryca już tak

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Wyp...pelny,id,51404/

 

Już dziesiątki razy ludzie zwracali uwagę na ten monitor, nie Ty pierwszy zauważyłeś jego kuszącą cenę. Jeśli chcesz wiedzieć jakie jest zdanie Gmfriend-a ( to użyj WYSZUKIWARKI (jak on powie, że jakiś monitor jest dobry, to będę mógł spokojnie w ciemno kupować :D)

 

Za taką cenę można by było pewne niedogodności przeboleć... ale ja bym go jednak nie kupił :P (zbyt dużo zwlekałem żeby teraz kupić coś co mnie prawdopodobnie nie usatysfakcjonuje...)

 

Aaaaaa (ziew) dobranoc.

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja czy głupota ?

Hmm... ani 1 ani 2, ale skoroś taki mądry to powiedz czym się różnią, poza tym, że to ta sama martka tylko iolair idzie na Francje, a Yuraku do Niemiec. I jak rozumiem nie masz żadnego z nich tylko chwalisz bo 1 test widziałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ani 1 ani 2, ale skoroś taki mądry to powiedz czym się różnią, poza tym, że to ta sama martka tylko iolair idzie na Francje, a Yuraku do Niemiec. I jak rozumiem nie masz żadnego z nich tylko chwalisz bo 1 test widziałeś ?

Dokladnie tak jest. Czego nawet firma sama nie ukrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ani 1 ani 2, ale skoroś taki mądry to powiedz czym się różnią, poza tym, że to ta sama martka tylko iolair idzie na Francje, a Yuraku do Niemiec. I jak rozumiem nie masz żadnego z nich tylko chwalisz bo 1 test widziałeś ?

Osobliwą mieszaninę naiwności i sprytu prezentujesz.

I. Spryt, czyli lisek chytrusek odwraca kota ogonem.

To Ty powinieneś podać wiarygodne dane, że to są takie same monitory. Bo przecież tak twierdzisz. Ja nie znam takich danych, co więcej podejrzewam, że Ty również ich nie znasz, a więc wypowiadasz twierdzenia bezpodstawne. I tę właśnie opinię wyraziłem w poprzednim mailu.

II. Naiwność

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Samsung demonstrował jak nierzetelne mogą być informacje podawane przez producenta. Monitory o tych samych nazwach były budowane na różnych matrycach. Trudno o lepsze uzasadnienie istnienia instytucji wykonujących niezależne testy.

 

Samsung podawał tą samą specyfikację techniczną dla tych monitorów, tutaj nawet w specyfikacji technicznej są różnice – kontrast 1000:1 w jednym przypadku i 800:1 w drugim.

 

Naiwność po raz drugi: Piszesz „I jak rozumiem nie masz żadnego z nich tylko chwalisz bo 1 test widziałeś ?” Teoria dysonansu poznawczego się kłania. Radzę uzupełnić edukację, bo inaczej będziesz tkwił w naiwnej wierze, iż właściciel monitora poda Ci równie rzetelne informacje, co ludzie z BeHardware. Zaufanie do Serwisu BeHardware mam, bo nigdy nie zawiodłem się na ich rzetelności. Jeśli Ty masz konkretne informacje, że ściemniają, to je podaj. Jeśli takich informacji nie masz, to z łaski swojej, nie pisz „... bo 1 test widziałeś”, bo zwyczajnie nie masz prawa moralnego by deprecjonować kogoś tylko dlatego, że Ci tak jest wygodnie.

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobliwą mieszaninę naiwności i sprytu prezentujesz.

I. Spryt, czyli lisek chytrusek odwraca kota ogonem.

To Ty powinieneś podać wiarygodne dane, że to są takie same monitory. Bo przecież tak twierdzisz. Ja nie znam takich danych, co więcej podejrzewam, że Ty również ich nie znasz, a więc wypowiadasz twierdzenia bezpodstawne. I tę właśnie opinię wyraziłem w poprzednim mailu.

II. Naiwność

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Samsung demonstrował jak nierzetelne mogą być informacje podawane przez producenta. Monitory o tych samych nazwach były budowane na różnych matrycach. Trudno o lepsze uzasadnienie istnienia instytucji wykonujących niezależne testy.

 

Samsung podawał tą samą specyfikację techniczną dla tych monitorów, tutaj nawet w specyfikacji technicznej są różnice – kontrast 1000:1 w jednym przypadku i 800:1 w drugim.

 

Naiwność po raz drugi: Piszesz „I jak rozumiem nie masz żadnego z nich tylko chwalisz bo 1 test widziałeś ?” Teoria dysonansu poznawczego się kłania. Radzę uzupełnić edukację, bo inaczej będziesz tkwił w naiwnej wierze, iż właściciel monitora poda Ci równie rzetelne informacje, co ludzie z BeHardware. Zaufanie do Serwisu BeHardware mam, bo nigdy nie zawiodłem się na ich rzetelności. Jeśli Ty masz konkretne informacje, że ściemniają, to je podaj. Jeśli takich informacji nie masz, to z łaski swojej, nie pisz „... bo 1 test widziałeś”, bo zwyczajnie nie masz prawa moralnego by deprecjonować kogoś tylko dlatego, że Ci tak jest wygodnie.

 

eeee.... i myślisz, ze fajny jesteś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobliwą mieszaninę naiwności i sprytu prezentujesz.

I. Spryt, czyli lisek chytrusek odwraca kota ogonem.

To Ty powinieneś podać wiarygodne dane, że to są takie same monitory. Bo przecież tak twierdzisz. Ja nie znam takich danych, co więcej podejrzewam, że Ty również ich nie znasz, a więc wypowiadasz twierdzenia bezpodstawne. I tę właśnie opinię wyraziłem w poprzednim mailu.

II. Naiwność

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Samsung demonstrował jak nierzetelne mogą być informacje podawane przez producenta. Monitory o tych samych nazwach były budowane na różnych matrycach. Trudno o lepsze uzasadnienie istnienia instytucji wykonujących niezależne testy.

 

Samsung podawał tą samą specyfikację techniczną dla tych monitorów, tutaj nawet w specyfikacji technicznej są różnice – kontrast 1000:1 w jednym przypadku i 800:1 w drugim.

 

Naiwność po raz drugi: Piszesz „I jak rozumiem nie masz żadnego z nich tylko chwalisz bo 1 test widziałeś ?” Teoria dysonansu poznawczego się kłania. Radzę uzupełnić edukację, bo inaczej będziesz tkwił w naiwnej wierze, iż właściciel monitora poda Ci równie rzetelne informacje, co ludzie z BeHardware. Zaufanie do Serwisu BeHardware mam, bo nigdy nie zawiodłem się na ich rzetelności. Jeśli Ty masz konkretne informacje, że ściemniają, to je podaj. Jeśli takich informacji nie masz, to z łaski swojej, nie pisz „... bo 1 test widziałeś”, bo zwyczajnie nie masz prawa moralnego by deprecjonować kogoś tylko dlatego, że Ci tak jest wygodnie.

Skoro Pan psycholog tak mądrze to opisał to cóż tu dodawać. Zawiodę Cię bo znam te piękne teorie, ale rzeczywistość jest taka, że to co pisałem jest prawda i ja tego udowadniać nie muszę, inni tutaj też to wiedzą.

 

Odwracanie kota ogonem to zamiast pisać na temat zmienianie tematu na jakieś Samsungi, które nijak się mają do tej o ile wiem chińskiej firmy.

 

"bo zwyczajnie nie masz prawa moralnego by deprecjonować kogoś tylko dlatego, że Ci tak jest wygodnie." odnosząc się do tego proszę mi napisać na jakiej podstawie moje wyżej podane stwierdzenie zostało uznane jako naiwność bądź głupotę ? To 2 jednak deprecjonuje mnie, a teog przecież nie masz prawa czynić, skoro Ci go nie dałem.

 

BTW: Tutaj jest temat o monitorach, nie o mądrościach ludowych. I ten test co podałeś był już wcześniej podawany.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zdecydowalem sie wreszcie :D Belinea 2485 S1W.

Wiecej o monitorze napisze za kilka dni jak juz sie nim pobawie :D

Ja mam mocno srednie uczucia co do tej Belinei.

 

Jak ogladam filmy , czy zdjecia, czy pracuje z tekstem to jestem w niej zakochany , ale jak odpalam Halfa i Wiedzmina i widze efekt zle zestawionego dopalacza przy szybkim skrolowaniu ekranu to mnie cholera bieze bo moj 4 letni 17" TN nie oferowal takich bajerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam, że monitor 24" który chce kupić do XBOX 360 będzie w przyszłości użyty także do oglądania TV. dlatego chcę potem dokupić tuner zewnętrzny. i teraz pytanie: mój monitor będzie obsługiwał 1920x1080 (natywna) a wszystkie tunery jakie znalazłem obsługują maksymalnie 1650x1050. czy monitor po prostu nie wyświetli obrazu, czy może włączy sobie niższą rozdzielczość i dostosuje się do tunera??

 

model to G2400W BenQ

Edytowane przez michomis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mocno srednie uczucia co do tej Belinei.

 

Jak ogladam filmy , czy zdjecia, czy pracuje z tekstem to jestem w niej zakochany , ale jak odpalam Halfa i Wiedzmina i widze efekt zle zestawionego dopalacza przy szybkim skrolowaniu ekranu to mnie cholera bieze bo moj 4 letni 17" TN nie oferowal takich bajerow.

Niestety nie znam sie na tym az tak dobrze, zeby zrozumiec pojecie dopalacza, ani nie wiem o jaki efekt ci chodzi :) Jedyny problem w grach jaki mialem, to byl tzw. efekt page tearing, ktory objawial sie tym, ze przy szybkim scrollu (ale tylko niektorych miejsc, np. mapy w Ghost Recon) pojawialy sie jakby dwie klatki przesuniete wzgledem siebie. Poniewaz nie mialem tego na 19'' tez bylem przerazony, ale moj kolega na iiyamie 24'' mial dokladnie to samo np. w filmach w crysisie. Problem rozwiazalo wlaczenie w driverach wymuszania vsync - od tamtej pory nie ma juz zadnych problemow i monitor pozbyl sie ostatniej odczuwalnej dla mnie wady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora 24''. Jak prawie każdy w tym wątku :)

Cena jest kwestią drugorzędną, aczkolwiek nie chciałbym wydawać kwot kolosalnych - czytaj powyżej 3000 PLN, chociaż jak będzie trzeba, to zacisnę pasa.

 

Obecnie, od chyba 5 lat mam Samsunga 193P i generalnie jestem zadowolony z monitora, ale przyszedł czas na FullHD.

 

Monitor ma być do biura, gier (nieco MMORPG, nieco FPS, reszta woooolne jak... turówki :) i edycji zdjęć. Nie TN. No i mam jeszcze dodatkowy kłopot. Chciałbym go podłączyć na raz do 3 komputerów.

Dlatego tez zastanawiałem się nad Dellem 2408WFP, ale przeczytałem niestety miażdżące recenzje związane z input lagiem tego monitora.

Zaproponujcie coś w zamian... Coś z dobrym odwzorowaniem barw i nie za dużym input lagiem. Bo skoro 20 ms czasu reakcji w moim 193p mi nie przeszkadza, to chyba na ten parametr nie będę do końca patrzył :) A, i nie glare...

Edytowane przez Daniel Wieszczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem idealny dla Ciebie będzie NEC 2470WNX.

Podłączenie do 3 kompów musisz sobie jakoś sam rozwiązać ;)

W teście na PRAD piszą o nim: "Unfortunately, the monitor is only of limited use for gamers. Whilst the lags and response times would only affect hardcore gamers, the Overdrive characteristics demonstrate some ugly colour patterns and shadows where there should be light instead."

 

Lag bym przebolał, ale zniekształcenia obrazu już nie są takie fajne.

 

A co do rozwiązania podłączenia 3 kompów - czy tak trudno w monitorze zrobić coś takiego (Dell)?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to podsumowanie ale miałem też ten monitor u siebie przez kilka dni i spisuje się całkiem dobrze. A sam gram w bf2 (nałogowo) więc niski input lag doceniam.

Zniekrztałceń nie potwierdzam bo nie zauważyłem czy tez nie rzuciły mi się w oczy. A jak się nie rzucają to albo są nieznaczne albo oni w teście trafili na gorszą sztuke.

Kolory uważam za atut tego monitora bo sa całkiem niezłe, szczególnie wyrózniają się do DELLa na tej samej matrycy. NEC poprostu udoskonalił dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić od znajomego hp pavilion w2408h ( nówkeczka ) za okazyjną cene ok 1100zł. Czy opłaca się kupić tego hp ? Przeraża mnie tylko ilość zużywanej energi 130watt ( wtf? ) i podobno słabe kąty widzenia ( znajomy tak mi powiedział bo pracuje na codzień z lcd'kami ). Co o nim myslicie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...