Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiernosc kolorow ma byc podstawa to chyba jednak odpada :)

 

http://www.behardware.com/articles/680-2/l...msung-245t.html

monitory z WCG tak mają, spójrz na della 2408

http://www.behardware.com/articles/712-2/l...ir-vs-dell.html

 

ale te cukierkowe nienaturalne kolory podobają mi się :), dodatkowo 245T dzięki bogatym regulacjom na pewno da się jakoś skalibrować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz tak to juz bywa w zyciu , ze to co wierne nie zawsze jest ladne :D

Co do kalibracji to sadzac po wynikach z behardware z uzyciem kalibratora to "jakos" to dobre okreslenie :)

 

Chociaz jakby 245T nie kosztowal 3500 w grudniu to tez bym sie nad nim zastanawial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz tak to juz bywa w zyciu , ze to co wierne nie zawsze jest ladne :D

Co do kalibracji to sadzac po wynikach z behardware z uzyciem kalibratora to "jakos" to dobre okreslenie :)

Chociaz jakby 245T nie kosztowal 3500 w grudniu to tez bym sie nad nim zastanawial.

problem w tym że co test to inne wyniki:

http://www.anandtech.com/displays/showdoc....i=3302&p=14

 

moj gateway ma mieć najgorsze kolory z możliwych deltaE>8 a ja sobie chwalę i nie mam zastrzeżeń - są piękne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki inne bo pewnie kazdy serwis testuje monitor na innych ustawieniach kontrastu i jasnosci. Wedle tego co uwaza za sluszne :)

 

Np. z tego co widzialem moja Belinea 2485 wyciaga najlepszy rezultat w okolicach 19 jasnosci i 80 kontrastu, inne monitory moga miec inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 pytania :)

 

1. czy samsung 245T jest dobry? ( dla człowieka chcącego oglądać filmy w normalnych divx'owskich rozdzielczościach jak i w HD 720p i 1080p, grającego w nowe gry i korzystającego z programów tj CAD, Photoshop, itp ). pisaliście o tym że hałasuje ale czy to wystepuje w całej serii czy tylko w jednym wadliwym przypadku?

2. jeśli odpowiedź na pytanie nr 1. jest pozytywna, czyli np. "tak!" to nasuwa się drugie pytanie.

czy jest jakiś monitor o parametrach bardzo podobnych ( najlepiej identycznych ) tyle że tańszy?

3. mój kolega kupił NEC'a i nie miał martwych pikseli tylko hmm zakręcone. innymi słowy wyświetlały inne barwy niż powinny. jak tego uniknąć przy zakupie i czy ew. w przypadku Samsunga podlega to wymianie?

4. czy żeby grać w Crysisa na MAX detalach starczy np SLI 8800gts g92? Komputer jak w stopce, rozważam zrobienie sli.. ( piszę o Crysisie bo jest dla mnie wykładnią jeśli chodzi o wymogi gier )

Edytowane przez sheq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może benq G2400 V2400, LG ma jeden drogi marny 24" TN 246W

V2400 nie znalalzme,

G2400 znalazlem w dwoch wersjach:

G2400Wa - http://www.neo24.pl/index.php?target=produ...uct_id=-4899831

G2400W - http://www.ceneo.pl/GotoURL.aspx?accountProductID=6197494

 

O tym 2-gim ktos pisal, ze gral w cod IV, bf-a i ze bylo ok.

Bedzie on dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V2400 nie znalalzme,

G2400 znalazlem w dwoch wersjach:

G2400Wa - http://www.neo24.pl/index.php?target=produ...uct_id=-4899831

G2400W - http://www.ceneo.pl/GotoURL.aspx?accountProductID=6197494

 

O tym 2-gim ktos pisal, ze gral w cod IV, bf-a i ze bylo ok.

Bedzie on dobry?

V2400 ma 2ms i będzie dostępny na początku wakacji

G2400Wa ma tylko dsub i odradzam

G2400W ma DVI i HDMI a 5ms wystarczy do grania we wszystko co się rusza nawet dynamicznie ;)

 

Jezeli ma być najtaniej to benq będzie najlepszy , jezeli trochę drożej to 24 samsung 2493

 

możesz też zastanowić się nad takim wynalazkiem

http://www.allegro.pl/item371013253.html

mam i nie narzekam, HDMI, 3ms monitor rakieta, masa wejść PIP, tylko powłoka typu "szyba" trzeba być do tego przekonany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na 22" EIZO FlexScan S2231WE-BK jako kontrofensywa do 24" monitorów dla 30% czasu grania w FPP. Test na prad.de znam ale ciekaw jestem waszej opinii.

Filmy oglądam na TV więc 24" wielkośc nie jest całkiem konieczna ale nie do pogardzenia.

Ciekawi mnie też Eizo 24" FlexScan S2431W-GY.

Mój dotychczasowy faworyt to NEC 2470WNX ale im więcej czytam tym mniej jestem pewien wyboru, choć podobaja mi sie jego żywe kolory :D

 

Główne zastosowanie to tekst (strony www) i gry (jak pisałem do 30% czasu) głównie Battlefield a czasem RTS ale do tego nie trzeba zbyt wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 pytania :)

 

1. czy samsung 245T jest dobry? ( dla człowieka chcącego oglądać filmy w normalnych divx'owskich rozdzielczościach jak i w HD 720p i 1080p, grającego w nowe gry i korzystającego z programów tj CAD, Photoshop, itp ). pisaliście o tym że hałasuje ale czy to wystepuje w całej serii czy tylko w jednym wadliwym przypadku?

2. jeśli odpowiedź na pytanie nr 1. jest pozytywna, czyli np. "tak!" to nasuwa się drugie pytanie.

czy jest jakiś monitor o parametrach bardzo podobnych ( najlepiej identycznych ) tyle że tańszy?

3. mój kolega kupił NEC'a i nie miał martwych pikseli tylko hmm zakręcone. innymi słowy wyświetlały inne barwy niż powinny. jak tego uniknąć przy zakupie i czy ew. w przypadku Samsunga podlega to wymianie?

4. czy żeby grać w Crysisa na MAX detalach starczy np SLI 8800gts g92? Komputer jak w stopce, rozważam zrobienie sli.. ( piszę o Crysisie bo jest dla mnie wykładnią jeśli chodzi o wymogi gier )

Ad1. Kazdy z wymienianych tu jako dobre monitorow MVA/PVA bedzie dobrze wyswietlal filmy. Divx trzeba sie odsunac na te 1,5 od ekranu, materialy hd wygladaja swienie na 24".

Ad2. Benq 241, LG 245WP, Belinea 2485, HP 2485 + pare innych bedzie zblizonych klasa do niego (chociaz chyba odrobinke gorszych)

Ad3. Mozna odsylac przez 10 dni jak monitor byl kupiony z netu, w dobrych sklepach stacjonarnych mozna obejrzec monitor przed zakupem pod tym katem, tylko LG i Iiyama daja 30 dni gwarancji na bad i subpiksele (to co piszesz to subpixel)

Ad4. Hmm nie mam pojecia, do Wiedzmina starczal radeon 2900 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem sie dowiedz czy ten monitorek będzie sie nadawał do gier: BenQ FP241VW

typu FPP TPP ?

i jaka tam jest matryca wiecie może ?

na skapiec.pl podają TN , sirius.pl podaje ze MVA Premium

Edytowane przez Wieslaw75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem sie dowiedz czy ten monitorek będzie sie nadawał do gier: BenQ FP241VW

typu FPP TPP ?

i jaka tam jest matryca wiecie może ?

na skapiec.pl podają TN , sirius.pl podaje ze MVA Premium

 

Matryca A-MVA produkcji AUO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 245T już zupełnie niedostępny i nie wiadomo kiedy nowa dostawa, może po wakacjach :(

No wklepałem na skąpcu i bida.... Jak to się stało?? Cena spowodowała że ludzie rzucili się na ten monit czy też były to promocje widma tzn. niby atrakcyjna cena ale nie mają na stanie a w chwili sprowadzenia cena o kilkaset PLN wyższa?? Szkoda i zarazem dziwne ze w ciągu kilku dni tak się rozeszły.... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu praktycznie zostaje 4 modele. HP, LG, Benq i NEC (wszytskie plus minus 2 k) Ja czekalem na test gmfriend'a 245 T i monitor jak juz zauwazyliscie wyparowal :D Nawet nie wiem czy te sklepy co mialy go po 2,3 k mialy go na stanie. Mi osobiscie znudzilo sie czekac w nastepnym tygodniu rzuce moneta i kupie cokolwiek. Niestey takie polskie warunki sa ze tylko praktycznie Tnki marne sa na stanach w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu praktycznie zostaje 4 modele. HP, LG, Benq i NEC (wszytskie plus minus 2 k) Ja czekalem na test gmfriend'a 245 T i monitor jak juz zauwazyliscie wyparowal :D Nawet nie wiem czy te sklepy co mialy go po 2,3 k mialy go na stanie. Mi osobiscie znudzilo sie czekac w nastepnym tygodniu rzuce moneta i kupie cokolwiek. Niestey takie polskie warunki sa ze tylko praktycznie Tnki marne sa na stanach w sklepach.

Ja biore Benka VW po sesji.... W Agito za 1,9k a niedawno był za 2,5k i wiecej.... No chyba ze NEC poleci jeszcze ze 200-300PLN.... Jeśli chodzi o LG to tego monitora też nie idzie dostac praktycznie (mniemam ze chodzi o 245WP??)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore Benka VW po sesji.... W Agito za 1,9k a niedawno był za 2,5k i wiecej.... No chyba ze NEC poleci jeszcze ze 200-300PLN.... Jeśli chodzi o LG to tego monitora też nie idzie dostac praktycznie (mniemam ze chodzi o 245WP??)....

Tak chodzi o 245 ale masz racje kolejne widmo. Jeszcze dzsiaj byl w Agito teraz wykupiony. Nec jest bardzo dobry ale troszke drozszy. HP jest szeroko dostepny tylko on ma kolo 40ms laga tylko w sumie ja po necie nie gram w UT III na 110% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o 245 ale masz racje kolejne widmo. Jeszcze dzsiaj byl w Agito teraz wykupiony. Nec jest bardzo dobry ale troszke drozszy. HP jest szeroko dostepny tylko on ma kolo 40ms laga tylko w sumie ja po necie nie gram w UT III na 110% ;)

No wg Digitalversus to Benek VW treż ma dosc sporego (w porównaniu np do wspomnianego LG) laga.... Pytanie tylko - jaki Input lag jest odczuwalny i dosc znacznie przeszkadza w grze?? 30ms, 40ms czy 50ms??

 

Czy jest ktoś w stanie przedstawić jaki Input lag jest akceptowalny w grach Typu Gothic 3, NWN 2, Slinter Cell, Assasins Creed a jaki w nieco szybszych grach typu FEAR, STALKER, Half-Life 2 (tryby single)??

 

 

PS. A nie jestes zainteresowany Benkiem?? Wersja VW lata za 1,9k więc bardzo atrakcyjna cena tym bardziej ze chyba lepiej dopłacić do tego Benka kosztem np. Samsunga 2493H który lata za ok 1,5k chyba.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. A nie jestes zainteresowany Benkiem?? Wersja VW lata za 1,9k więc bardzo atrakcyjna cena tym bardziej ze chyba lepiej dopłacić do tego Benka kosztem np. Samsunga 2493H który lata za ok 1,5k chyba.... :wink:

Mi ten monitor sie nie podoba. On jak TV wyglada ;) To juz wole WZ. Ale to chyba kwestia wygladu bo matryca ta sama w obu lub w nawet w trzech bo W ma chyba taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup BenQ FP241W. Cena jest w porządku i nie znajdę już chyba niczego lepszego do grania w tym rozmiarze, prawda?

Czytałem wątek na Hardforum, piszą tam, że input lag jest na poziomie 33+ i w zasadzie praktycznie niezauważalny.

 

Marudzą też by kupić ten monitor wyprodukowany po czerwcu 2007. Sklep gdzie ten monitor chce zakupić (wysyłkowy) niestety nie jest w stanie tej daty mi podać. Jak ważna jest ta informacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest pewne czy w FP241W jest taka sama matryca jak w Wz/VW. Moze byc starsza P-MVA.

Jesli nie masz konsoli to data produkcji nie ma znaczenia. Chodzi tu o poprawne wyswietlanie 1080p z konsol. Na uzywanie z PC nie ma to zadnego wplywu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hardforum napisali, że to w zasadzie identyczne modele jeżeli chodzi o matrycę.

 

W przyszłym tygodniu zamawiam monitor, popytam się jeszcze na tym forum przed zakupem.

Wlasnie niekoniecznie, zobacz chocby ostatnie posty z tematu o nim (od postu 4961)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ale piszą tam, że VW i WZ mają kłopoty z poprawnym odwzorowaniem kolorów, z czym nie ma kłopotów model W. Większość widzi w W faworyta.

 

No i jest jeszcze to :

 

"Other than the Black Frame Insertion technology I don't know of any other differences between the panels."

 

A nawiasem mówiąc - podłącze tego Benka przez DVI czy potrzbuję jakąś przejściówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc? Ze 2 ludzi powiedzialo ze W moze sie okazac lepszy i to nie widzac go nawet na wlasne oczy, a bazujac na opinii jeszcze kogos innego. Nie wprowadzajmy zamieszania :razz: Dopoki ktos nie postawi ich kolo siebie i nie sprawdzi nie wiemy ktory jest lepszy.

FP241Wz/VW ma na pewno A-MVA, natomiast FP241W P-MVA chociaz mozliwe ze montuja tam tez A-MVA. Zdaje sie ze jedna i druga nie jest juz produkowana swoja droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...