Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

CHyba nie ale zdaje się że można zmodyfikować skrót do gry tak żeby się odpalała w dowolnej rozdziałce.

Tak się robi m.in. z BF2 które panoram wogóle nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak znalazłem fajny monitor. LG L245WP na allegro już za 1500zł. Dużo osób go poleca. Czy w tej cenie to najlepszy wybór? Ktoś może wie jaka on ma matryce a-mva czy zwykle mva? Jak wygląda sprawa z input lagiem, czy jest monitor na innej matrycy niż tn z mniejszym tzn czy w fpsy można bez problemu grać? Ostatnie pytanie czy do moich wymagań 70% gry 30% filmy warto kupic ten monitor czy wziąć jakiś tańszy na tn nowej generacji?

 

A może jeszcze inny model? :wink:

 

 

Edit:

 

Napaliłem się trochę na ten monitor ale moje wątpliwości budzi cena czy nie jest trochę za niska? Jest to już dość stary model pierwsze testy 1,5 roku temu, zmieniano w nim matryce (początkowo s-ips). Dlatego kieruje do Was pytanie aby mieć pewność, że to nadal ten właściwy model z testów oraz proszę o rade czy nie pojawiło się nic nowszego - lepszego.

 

Edit2: Cena jest taka ponieważ maja 1 bad pixel :?

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze tn ze wzgledu na czas reakcji lepsza do gier. Ale bardzo bym prosił o jakis konkretny model godny polecenia najlepiej jesli ktos owy posiada. Teraz pytanie czy za 1600 oplaca sie brac tego LG z 1 bad pixelem? Z tego co czytalem inputa lag u tego LG jest jednym z najmniejszych w tego typu monitorach. Sam nie wiem jestem przyzwyczajony do lepszej matrycy - moj FS ale u kolegi tn mnie nie odstraszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamierzam kupić nowy monitor, interesuje mnie tylko 24 cale, panorama (1920x1200), i NIE na TN

 

Ma mieć bardzo dobra jakość kolorów.

 

nie gram w FPS, jedynie WoW, dużo filmów, grafika i edycja video.

 

 

Zastanawiam sie nad:

 

1. 24" BenQ FP241W

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,43392/

 

2. 24" LG Flatron L245WP-BN

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,42270/

 

 

Który będzie lepszy? Jestem bardziej za BenQ, ewentualnie inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze tn ze wzgledu na czas reakcji lepsza do gier. Ale bardzo bym prosił o jakis konkretny model godny polecenia najlepiej jesli ktos owy posiada. Teraz pytanie czy za 1600 oplaca sie brac tego LG z 1 bad pixelem? Z tego co czytalem inputa lag u tego LG jest jednym z najmniejszych w tego typu monitorach. Sam nie wiem jestem przyzwyczajony do lepszej matrycy - moj FS ale u kolegi tn mnie nie odstraszyła.

Monitor jest na P-MVA. Sam mam A-MVA i smuzenia praktycznie nie widac, tak samo input lag.

 

Na dniach zamierzam kupić nowy monitor, interesuje mnie tylko 24 cale, panorama (1920x1200), i NIE na TN

 

Ma mieć bardzo dobra jakość kolorów.

 

nie gram w FPS, jedynie WoW, dużo filmów, grafika i edycja video.

 

 

Zastanawiam sie nad:

 

1. 24" BenQ FP241W

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,43392/

 

2. 24" LG Flatron L245WP-BN

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,42270/

 

 

Który będzie lepszy? Jestem bardziej za BenQ, ewentualnie inne propozycje?

Zajrzyj na skapiec.pl, mozna te monitory kupic duzo taniej. Raczej sklanialbym sie ku BenQ, bo w razie naprawy gwarancyjnej u LG moga po prostu przyslac ci TNke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamierzam kupić nowy monitor, interesuje mnie tylko 24 cale, panorama (1920x1200), i NIE na TN

 

Ma mieć bardzo dobra jakość kolorów.

 

nie gram w FPS, jedynie WoW, dużo filmów, grafika i edycja video.

 

 

Zastanawiam sie nad:

 

1. 24" BenQ FP241W

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,43392/

 

2. 24" LG Flatron L245WP-BN

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,42270/

 

 

Który będzie lepszy? Jestem bardziej za BenQ, ewentualnie inne propozycje?

Ze wzgl. na 8 bit/kanał zapis barw te modele nie są dobrym wyborem do prac graficznych. Potrzebujesz czegoś z zapisem 10 lub więcej bit/kanał aby po regulacji barw w OSD nie powstawał banding. EIZO S2431 kosztuje ok. 3300 zł a 2690WUXi ~3600 ... z tańszych jest EIZO S2231 jednak to już 22" i o rozdzielczości 1680x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek ktoś może kiedy pojawi się LG 245WPP - następca udanego modelu 245WP? Czytałem, że ma być na matrycy S-IPS.

Własnie - było info o nim jakieś 2-3 miechy temu i sprawa ucichła a szkoda bo przecież 245WP zbierał bardzo dobre recenzje (mały inputlag) więc jest nadzieja że następca bedzie tylko lepszy.... Pytanie tylko kiedy go ujrzymy :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie - było info o nim jakieś 2-3 miechy temu i sprawa ucichła a szkoda bo przecież 245WP zbierał bardzo dobre recenzje (mały inputlag) więc jest nadzieja że następca bedzie tylko lepszy.... Pytanie tylko kiedy go ujrzymy :huh:

LG pokazał go na cebicie a po targach słuch o nim zaginął. Jeśli będzie na S-IPS to input lag będzie miał jeszcze mniejszy niż 245WP, który był przecież na S-PVA. Pewną alternatywą dla 245WPP może być dostępny już w sprzedaży LG W2600HP-BF, który też jest na S-IPS i ma super niski input lag poniżej jednej ramki co jak na monitor LCD jest wartością świetną. Przekątna tego monitora to 25.5" a więc jest trochę większy. Jedyny poważniejszy minus tego monitora to brak pivota, no ale nie każdy tej funkcji używa. Niestety bardzo mało jest recenzji tego monitora mimo, że wyszedł już dobre parę misięcy temu, jedyny, który znalazłem jest na prad.de, niestety po niemiecku. Przydałoby się, żeby ktoś zrobił reckę tego monitora na forum. Aktualna najniższa cena tego LG-ka jaką znalazłem to 2393zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... lubię S-IPS - ta jednolitość wzgl. zmiany kąta obserwacji i całkiem spora "prędkość" ... jeszcze powiedz że ma ten model 10-12 bit LUT, porządną regulację jasnosci i kosztuje ~2500 to lecę po niego do sklepu ;)

 

Ale to jest ciekawe :

 

Rozdzielczość

1920x1200 przy 60 Hz (własna), wszystkie tryby VESA do 1920x1200 przy 60 Hz, 66 Hz, 75 Hz oraz 85 Hz

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

po lekturze tego wątku mam już zupełny mętlik w głowie. Mianowicie: przymierzam się do zakupu swojego pierwszego panela LCD do mojego PC. I teraz nie wiem, czy lepiej wchodzić w monitor 24" na matrycy xVA, S-IPS tak jak chociażby:

 

BenQ FP241VW http://www.ceneo.pl/613951

 

czy tez z kolei wysupłać nieco więcej grosza i dołożyć do większego 32- lub 37" TV LCD Full HD jak:

 

Samsung LE32A656 http://www.ceneo.pl/1438200

Samsung LE37M87BD http://www.ceneo.pl/1205174

 

Panel służyłby mi wyłącznie jako monitor do PC (głównie: internet, filmy, czasem jakiś program graficzny ewentualnie DVD authoring oraz do gier FPS i RPG). Zależy mi na jak największej przekątnej, wysokich kątach widzenia, małym input lag, szerokiej możliwości regulacji podświetlenia matrycy. Kwota jaką dysponuję na ten cel to ok. 2500 PLN. Czy możecie coś doradzić w kwestii wyboru odpowiedniego panela w tym przedziale cenowym, który spełniłby moje wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... lubię S-IPS - ta jednolitość wzgl. zmiany kąta obserwacji i całkiem spora "prędkość" ... jeszcze powiedz że ma ten model 10-12 bit LUT, porządną regulację jasnosci i kosztuje ~2500 to lecę po niego do sklepu ;)

 

Ale to jest ciekawe :

Hmm skoro piszesz że technologia monitorów LCD stoi praktycznie w miejscu to że TV LCD są wyżej technologicznie to dlaczego bierzesz w ogóle pod uwagę np. tego HP skoro cena bedzie pewnie ok 2,5k a za 200 PLN wiecej masz Samsunga LE32A656?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro piszesz że technologia monitorów LCD stoi praktycznie w miejscu to że TV LCD są wyżej technologicznie to dlaczego bierzesz w ogóle pod uwagę np. tego HP skoro cena bedzie pewnie ok 2,5k a za 200 PLN wiecej masz Samsunga LE32A656?? :unsure:

Bo w 32" 1920x1080 jest wielki piksel (aż widać subpiksele) = "ziarnisty" obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te dwa modele ownuja ładnie:

 

Belinea o.display 24 4.1 http://www.digitalversus.com/article-357-2682-47.html

 

Iiyama ProLite B2403WS http://www.digitalversus.com/article-357-2332-50.html

 

 

W sumie to potrzebuje monitora do gier i filmów ewentualnie CAD (ale ten nie ma specjalnych wymagań)

 

Te 2 modele dadzą rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te dwa modele ownuja ładnie:

 

Belinea o.display 24 4.1 http://www.digitalversus.com/article-357-2682-47.html

 

Iiyama ProLite B2403WS http://www.digitalversus.com/article-357-2332-50.html

 

 

W sumie to potrzebuje monitora do gier i filmów ewentualnie CAD (ale ten nie ma specjalnych wymagań)

 

Te 2 modele dadzą rady?

JA tam nic "ownującego" ( :lol: ) w nich nie widzę. Na przykład ta belinea ... ma średni LAG niemal 35 ms. To monitor na matrycy TN którego jedyną zaletą może być właśnie m.in. niskie opóźnienie, a taki wynik 35 ms to nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENQ FP 241W w rewizji b4 mogę kupic za 1300zł uzywana bez bad pixeli itp. Czy to dobra propozycja z ceną? Czy ten monitor nada się do gier i filmów? Czytałem o nim i wydaje się ciekawą propozycją na mva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralem NEC 2470WVX, przesiadlem sie z 19" Compaq na Trinitronie, takze roznica kolosalna :)

 

Obraz piekny choc trzeba ustawic odpowiednio kolory, a ze mi sie nie chce to ustawilem na predefiniowane 7500K i pasuje. Czcionka bardzo dobrze czytelna, skalowanie w grach (Oblivion, GRID) przy 1440x900 i 1680x1050 malo widoczne i nie przeszkadza. Podswietlenie prawie rownomierne, jedynie mam wrazenie ze z dolu jest ciut jasniej, ale po odpowiednim ustawieniu monitora (gora/dol + kat nachylenia) praktycznie niezauwazalne. Input laga nie mierzylem, ale z obserwacji nie jest zle :)

 

Jesli chodzi o wyglad zewnetrzny, dookola matrycy jest cienka ramka, dolne przyciski jakby podwieszane - calosc sprawia wrazenie minimalistyczne - mi sie podoba. Sterowanie odbywa sie za pomoca minijoya, samo menu pozwala na regulacje kolorow R G B w kazdym profilu (jest 6 profili), jest mozliwosc regulacji ostrosci obrazu, przydatna funkcja ustawienia wyswietlania obrazu (FULL, ASPECT, OFF) takze lcd sam wykrywa czy rozdzielczosc jest 'wide' czy tez nie (w tym wypadku robi pasy po bokach dla ustawienia ASPECT). Do tego jest mozliwosc ustawienia mocy podswietlenia przyciskow, reset ustawien, ustawienia osd i inne takie bzdety. Sa oczywiscie takze subprofile typu STANDARD, TEXT, GAMING, MOVIE, PHOTO, co w polaczeniu z glownymi profilami kolorow daje dosc duzy zakres konfiguracji obrazu. Procz MENU i Joya na przodzie mamy jeszcze SELECT/1--2 - bodajze mozemy pod to przypisac 2 funkcje, RESET/DV MODE (tym mozemy zmieniac subprofile) oraz oczywiscie przycisk POWER.

 

Podsumowujac - monitor jak dla laika bardzo fajny, bede go uzywal glownie do www, pracy w Windowsie i grania, jednak nie potrzebowalem wypasionej matrycy takze wybor padl na rozsadny cenowo twor od NEC'a (1319zl). Przygladalem sie ekranowi na planszach R G B i nie zauwazylem zadnych uszkodzonych pixeli, takze chyba mi sie poszczescilo.

post-2345-1217533474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem otoz mam monitorek benq FP241VW , i sprawa jest taka monitor ten posiada wejscia usb ale problem jest taki ze w ogole one nie dziala , do posiadaczy tego benka cos trzeba jeszcze dodatowo instalowac czy jak ta sprawa wyglada ?? , bo jak podlaczam jakies urzadzenie pokazane jest ze dziala to znaczy kontrolka sie swieci ale zadnej reakcji nie ma wlasnie i nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 241W i musiałem podłaczyć kabel z monitora do kompa i dopiero wejścia usb na monitorze działały w sumie to chyba oczywiste. Nie instalowałem nic po prostu wykryło wszystko co mu dałem.

 

A co do monitora do moim zdaniem jest świetny. Bardzo ładnie świeci dobre kąty widzenia super regulacja na wszelkie sposoby.

 

Też spotkałem się z opinią pewnego człowieka że ten monitor dobry być nie może, dlaczego? Bo twierdzi że Benq to syf że źle wygląda i jest ogólnie do dup...y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam swój monitorek, zdjęć nie będę dawał bo wygląda tak samo jak Yog-Sothoth.

Mimo, że parę złotych kosztował (2087) nie żałuję ani grosza, PVA za te pieniądze to prawie darmocha ;)

 

Przesiadłem się z 17" TN-ki różnica kolosalna, banan z twarzy nie schodziło mi przez pierwsze pół godziny. Pomijając wielkość, największą różnicę odczułem/zobaczyłem w ilości "nowych" kolorów a tym samym jakości obrazu (m.in czarny jest w końcu czarny) Matryca równomiernie podświetlona bez żadnych poświat. Kąty widzenia bardzo duże, nie ma efektu blaknięcia kolorów siedząc nawet z boku.

Zauważyłem natomiast jeden siadnięty zielony subpiksel, ale znajduje się on w górnym lewym rogu więc jakoś to przeboleje ;)

 

Mimo swojej wagi 12kg jakoś nie czułem tego ciężaru wyciągając go z pudełka, zaskoczyła mnie lekkość z jaką podstawka obraca się w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam swój monitorek, zdjęć nie będę dawał bo wygląda tak samo jak Yog-Sothoth.

Mimo, że parę złotych kosztował (2087) nie żałuję ani grosza, PVA za te pieniądze to prawie darmocha ;)

 

Przesiadłem się z 17" TN-ki różnica kolosalna, banan z twarzy nie schodziło mi przez pierwsze pół godziny. Pomijając wielkość, największą różnicę odczułem/zobaczyłem w ilości "nowych" kolorów a tym samym jakości obrazu (m.in czarny jest w końcu czarny) Matryca równomiernie podświetlona bez żadnych poświat. Kąty widzenia bardzo duże, nie ma efektu blaknięcia kolorów siedząc nawet z boku.

Zauważyłem natomiast jeden siadnięty zielony subpiksel, ale znajduje się on w górnym lewym rogu więc jakoś to przeboleje ;)

 

Mimo swojej wagi 12kg jakoś nie czułem tego ciężaru wyciągając go z pudełka, zaskoczyła mnie lekkość z jaką podstawka obraca się w poziomie.

Grywasz trochę?? Mógłbyś napisac cosik o tym jak ten monit sprawuje się w grach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...