Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o rodzaj matrycy to proponuje dobrze przeczytac :lol2:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

Nie wiem o co ci chodzi :huh: ten lcd ma matryce H-IPS zgodnie z recka do ktorej link podales. Na tej stronce: http://www.lcd4you.pl/monitor/hp_LP_2475W.php jak zamieszczalem swojego posta bylo jeszcze PVA teraz jest juz prawie OK bo S-IPS :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lejdis & g'man potrzebuje monitor, głównie do grafiki o żyletkowym kolorze i jakości obrazu najlepszej w swojej cenie. Gram bardzo sporadycznie i w sumie miło by było gdyby nie działy się jakieś cuda przy tym. Ale uogólniając monitor jest do grafiki (Photoshop). Budzet oscyluje w okolicy 2 tys, i w sumie nastawiłem się już na 22" Eizo S2231W o którym mowa parę postów wcześniej, ale nie będąc ostatnimi czasy na bierząco z hardem chciałbym się upewnić, ze nic lepszego w tej cenie nie kupię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lejdis & g'man potrzebuje monitor, głównie do grafiki o żyletkowym kolorze i jakości obrazu najlepszej w swojej cenie. Gram bardzo sporadycznie i w sumie miło by było gdyby nie działy się jakieś cuda przy tym. Ale uogólniając monitor jest do grafiki (Photoshop). Budzet oscyluje w okolicy 2 tys, i w sumie nastawiłem się już na 22" Eizo S2231W o którym mowa parę postów wcześniej, ale nie będąc ostatnimi czasy na bierząco z hardem chciałbym się upewnić, ze nic lepszego w tej cenie nie kupię..

Przy tych wymaganiach ( grafika ) i tym budżecie ( 2 tysie ) nic innego niż S2231W nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawisz to wystaw na sprzedaż. Co jak co, ale TN a H-IPS to spora różnica. :D

jest szansa że będę miał tego HPka LP2475W, po uszkodzeniu nowiutkiego samsunga pozwolili mi wymienić na dowolny inny, jedyny problem że nie mają go jeszcze w cenniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest szansa że będę miał tego HPka LP2475W, po uszkodzeniu nowiutkiego samsunga pozwolili mi wymienić na dowolny inny, jedyny problem że nie mają go jeszcze w cenniku...

no to gratki :) ja sam sie przymierzam do zakupu tego hpeka, i chyba juz koniec czekania na to az pojawi sie w sirius.pl - nie wiedza nic na jego temat, takze trzeba bedzie chyba lyknac z lcd4u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest szansa że będę miał tego HPka LP2475W, po uszkodzeniu nowiutkiego samsunga pozwolili mi wymienić na dowolny inny, jedyny problem że nie mają go jeszcze w cenniku...

 

No to świetny układ Ci się trafił. Sam się też zastanawiam nad tym HP i nie wiem czy spróbować. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się wreszcie do zakupu 24 cali, Wiadomo że przy tej wielkości na TN to nawet nie ma co patrzeć. Zastanawiam się nad tym monitorem NEC czy polecacie coś innego w tym przedziale cenowym ?? max 2500 gold, serio to sam nie wiem na co się zdecydować. :mur:

 

Ps.

 

I jak ten HP LP2475W opłaca się go brać, bo cena niezła ale gdzie haczyk ??, jako on się ma do tego NEC-a .

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ten HP LP2475W opłaca się go brać, bo cena niezła ale gdzie haczyk ??, jako on się ma do tego NEC-a .

jedyny minus tego hpeka jest taki ze jest z nim troche zabawy na starcie (kalibracja), lcd wide gamut

 

ps. omg jak tylko pojawil sie w lcd4u kosztowal 1637zl jesli mnie pamiec nie myli a teraz juz 1664zl http://www.lcd4you.pl/monitor/hp_LP_2475W.php lolz 2 dni roznicy? jakas masakra z tymi cenami :huh: to chyba przez paskudnego dolara, a moze swieta? no nic trzeba sie zatem decydowac poki jeszcze cena jest oki ;)

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje monitora do gier i filmow.

Pewnie tryb 2d tez jest brany pod uwage, ale do tego to starczy monitor za 500zł :wink:

Ten HP wyglada ciekawe, tylko ma jedna chyba super wade, a mianowicie posiada matryce 8 bit LUT.

 

I teraz pytanie czy miedzy 8, a 10 bit jest duzo roznica w wyswietlanym obrazie??

 

Czy cena minitora HP nie swiadczy o tym, ze jest to tandeta, ktora bedzie sie co chwila psula, a serwis bedzie robil problemy z serwisowaniem??

 

ps. jest jeszcze monitor HP DreamColor LP2480zx LED, ktory jest zgodny z 10bit, ale kosztuje 5200zł w Agito, wiec czy warto??

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny minus tego hpeka jest taki ze jest z nim troche zabawy na starcie (kalibracja), lcd wide gamut

A jak z tą kalibracją da się przeżyć ?? bo na tym za bardzo się nie znam. A jakość obrazu w porównaniu do tego Neca ??. Bo cena jest podejrzanie niska jak dla mnie. Aktualnie mam Samsunga 193P Plus jak to będzie z jakością w odniesieniu do tych modeli.

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. omg jak tylko pojawil sie w lcd4u kosztowal 1637zl jesli mnie pamiec nie myli a teraz juz 1664zl http://www.lcd4you.pl/monitor/hp_LP_2475W.php lolz 2 dni roznicy? jakas masakra z tymi cenami :huh: to chyba przez paskudnego dolara, a moze swieta? no nic trzeba sie zatem decydowac poki jeszcze cena jest oki ;)

Właśnie masakra wczoraj na megamania kosztował ok 1609 a dzisiaj 1640 PLN. Kurcze i nie wiadomo co robić :/ jeszcze troszke cena podskoczy i [gluteus maximus] blada ;)

 

edit:

P.S. Nie martwie się że dolar zdrożeje tylko, że jeśli na danym modelu można więcej zarobić to sklepy wycisną z klientów każdą złotówke ;)

Z drugiej strony licze na konkurencje heh

Edytowane przez Kroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szalejcie już. O 20zł nie chodzi. Cena odpowiada tej w USA (649$ + 7%VAT) co daje w przeliczeniu 1650zł i uśredniając różne sklepy taka cena u nas występuje. Trudno oczekiwać, że w obecnej sytuacji gospodarki amerykańskiej dolar będzie się umacniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szalejcie już. O 20zł nie chodzi. Cena odpowiada tej w USA (649$ + 7%VAT) co daje w przeliczeniu 1650zł i uśredniając różne sklepy taka cena u nas występuje. Trudno oczekiwać, że w obecnej sytuacji gospodarki amerykańskiej dolar będzie się umacniał.

nie chodzi o te 20zl w ta czy w ta, ale o to ze zmienia sie ona, a w zasadzie rosnie, z dnia na dzien moze nawet szybciej :mur:

 

tak btw radiergummi czy ty przypadkiem sam nie zastanawiales sie nad tym hpekiem? i jaka jest twoja decyzja, bierzesz go?

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że biorę tylko czekam kiedy pojawi się w poznaniu (najlepiej w komputroniku bo tam mogę liczyć na specjalną "zniżkę" ^^)

No a ja poczekam na wawkę aż tu się pojawi i ciekawe w jakiej cenie będzie.

 

No i jak na zawołanie HP

 

Gryzie mnie tylko jeszcze jedno czy po przesiadce ze 193 P Plus odczucia będą na plus czy bardziej na minus :mur:

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sytuacja na dzien dzisiejszy z uszkodzonym bad/sub pixelami??

Czy nadal producenci praktykuja sprzedawanie po prostu zesputych monitorow(dla mnie jeden bad pixel to monitor warty 50% ceny)??

Jakos nie miesci mi sie w glowie, aby kupic monitor i miec nie dzialajacy pixel, takze napiszcie prosze czy np taki HP2475W posiada "gwarancje" zera bad/sub pixeli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5" więcej i znacznie lepsza matryca będą na plus :banana:

 

Oj korcisz korcisz mnie, :rolleyes: i cena bardzo przystępna. Tylko jakoś do HP nie jestem przekonany. Zawsze jechałem na Samsungu, od CRT do LCD :), nawet telewizory mam Samsunga w domciu.

 

A jak to ma się do tego ??

 

Matryca ??

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sytuacja na dzien dzisiejszy z uszkodzonym bad/sub pixelami??

Czy nadal producenci praktykuja sprzedawanie po prostu zesputych monitorow(dla mnie jeden bad pixel to monitor warty 50% ceny)??

Jakos nie miesci mi sie w glowie, aby kupic monitor i miec nie dzialajacy pixel, takze napiszcie prosze czy np taki HP2475W posiada "gwarancje" zera bad/sub pixeli??

Nic się w tej materii nie zmieniło. Z tego co pamiętam, to chyba lg daje 30 dni na piksele, ale głowy nie dam.

Druga kwestia, to ewentualne dogadanie się ze sprzedawcą, ale to też różnie bywa.

 

@gmfriend Jednak nie czekałeś na HP?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się w tej materii nie zmieniło. Z tego co pamiętam, to chyba lg daje 30 dni na piksele, ale głowy nie dam.

Druga kwestia, to ewentualne dogadanie się ze sprzedawcą, ale to też różnie bywa.

Czyli kupujac np. takiego 2475W wysylkowo, po wyjeciu z pudla moga mi sie objawic nie dzialajace piksele tak??

 

Ehh, szkoda slow.

Jeszcze jak czytam posty gdzie ludzie otwarcie pisza, ze kupili monitor z badpixelami i to bez olbrzymiego upustu cenowego to dostaje zawrotow glowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupujac np. takiego 2475W wysylkowo, po wyjeciu z pudla moga mi sie objawic nie dzialajace piksele tak??

 

Ehh, szkoda slow.

Jeszcze jak czytam posty gdzie ludzie otwarcie pisza, ze kupili monitor z badpixelami i to bez olbrzymiego upustu cenowego to dostaje zawrotow glowy...

Niestety taka polityka producentów monitorów. Zasłaniają się normami ISO, że monitor może mieć określona liczbę spapranych piseli i niech się sprzedawca i klient martwi, że ma bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny minus tego hpeka jest taki ze jest z nim troche zabawy na starcie (kalibracja), lcd wide gamut

A jak to mam rozumieć wiem że chodzi tu o kolorystykę ale na czym będzie polegać ta kalibracja, jeżeli już mam się pchać w ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe LENOVO 24" SPVA L2440x

http://www.engadget.com/2008/09/17/lenovo-...vision-monitor/

 

monitor wyróżnia się podświetleniem LED,niskim poborem energii 29-45W, cena o ~100$ więcej od HP 2475W

 

 

@gmfriend Jednak nie czekałeś na HP?

nie mogłem czekać, musiałem coś zamówić, zamówiłem popularny model który łatwo będzie sprzedać :) bo średnio zmieniam LCD co 3 miesiące

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupujac np. takiego 2475W wysylkowo, po wyjeciu z pudla moga mi sie objawic nie dzialajace piksele tak??

 

Ehh, szkoda slow.

Jeszcze jak czytam posty gdzie ludzie otwarcie pisza, ze kupili monitor z badpixelami i to bez olbrzymiego upustu cenowego to dostaje zawrotow glowy...

No niestety tak to wygląda. Nawet w najdroższych monitorach może się zdarzyć jakiś zdechlak. Jedynym "wyjściem" z takiej sytuacji jest zamawianie przez internet, testowanie a potem jeżeli coś wyjdzie niespodziewanego oddanie w ramach zwrotu w ciągu 10 dni od otrzymania.

Innej opcji nie widzę, chyba że ma się jakiś dobry sklep ze spoko sprzedawcą z którym idzie się dogadać.

Heh, ja to bym się cieszył, jakby monitory z bad pikselami były wystawiane po niższej cenie i żeby była informacja o tym ze posiadają jakieś bady.

Czasami w ogóle takie pikselki nie przeszkadzają. Jak kupowałem kilka monitorów do firmy, to część miała jakieś zdechlaki ale żaden nie przeszkadzał na tyle, żeby wymieniać ( akurat wtedy miałem taką możliwość ).

 

A jak to mam rozumieć wiem że chodzi tu o kolorystykę ale na czym będzie polegać ta kalibracja, jeżeli już mam się pchać w ten monitor.

Musisz mieć kalibrator. Bez tego możesz tylko wyregulować na "oko" :blink:

 

 

Nowe LENOVO 24" SPVA L2440x

http://www.engadget.com/2008/09/17/lenovo-...vision-monitor/

 

monitor wyróżnia się podświetleniem LED,niskim poborem energii 29-45W, cena o ~100$ więcej od HP 2475W

 

nie mogłem czekać, musiałem coś zamówić, zamówiłem popularny model który łatwo będzie sprzedać :) bo średnio zmieniam LCD co 3 miesiące

A to taka częsta rotacja. A będziesz celował w ogóle w tego HP? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...