Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchom profilowanie pod przeglądarką www, w programie graficznym i przeglądarką obrazów a przesycenie w obrazach sRGB zniknie. Ściągnij obraz w AdobeRGB a przesycenia nie będzie nawet bez profilowania.

 

ps. sRGB to bardzo wąska przestrzeń barwna na której nic nie widać ... na monitorach z szerszą przestrzenią jest rozciągnięta i przez do jest efekt przesycenia ... dzięki profilom przestrzeń sRGB jest zawężana do swoich naturalnych rozmiarów kiedy mamy monitor o szerszej przestrzeni.

Off Topic :oops:

 

A jaki program do przeglądania zdjęć i obrazów byś polecił? Oczywiście z obsługą CM. Do tej pory, na szybkie przeglądanie używałem windowsowej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off Topic :oops:

 

A jaki program do przeglądania zdjęć i obrazów byś polecił? Oczywiście z obsługą CM. Do tej pory, na szybkie przeglądanie używałem windowsowej przeglądarki.

Sam teraz mam z tym problem ;) ... najnowsza Fast Stone nie wie co to profil :lol: ... chyba przeglądarka Visty pozostała. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz mam z tym problem ;) ... najnowsza Fast Stone nie wie co to profil :lol: ... chyba przeglądarka Visty pozostała.

:wink:

 

Ta Vista robi się ciekawa, trzeba będzie spróbować. Gdzieś wyczytałem ( chyba na mva.pl ) że Vista radzi sobie z cleartype w trybie pivot. Ile w tym prawdy, to nie wiem, osobiście nie sprawdzałem. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kijowo :huh: ... Cleartype działa nadal w poziomie zamiast przestawić się na pion ...

:angry:

 

Ja nie wiem, xp stary system to może nie być, ale w nowym sofcie. Normalnie parodia. Czyżby nikt jeszcze nie wpadł na pomysł opracowania tego?

@Kyle dzięki za sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem nie raz i napiszę ponownie - monitor LCD bez złącza cyfrowego to nie monitor :] (to poniekąd powinno Ci ułatwić wybór)

Chwila ten HP nie ma zlacza DVI poniewaz ma zlacze HDMI wedlug specyfikacji. A kable DVI-HDMI mozna kupic w kazdym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś odp. na pytanie który z monitów jest lepszy do gier i filmów głównie - HP LP2475W czy Hyundai W241D?? Jeden to bodajże S-IPS a drugi S-PVA.... Oba na Prad.de dostały maxymalne oceny i oba sa w podobnych cenach....

Przy filmach lepiej sprawdzi się IPS, szersze kąty. Ja bym polecał HP, tego Hyundai'a nie znam. Po za tym, charakterystyka kątowa S-PVA wierci mi dziurę w głowie przy oglądaniu filmów. :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy filmach lepiej sprawdzi się IPS, szersze kąty. Ja bym polecał HP, tego Hyundai'a nie znam. Po za tym, charakterystyka kątowa S-PVA wierci mi dziurę w głowie przy oglądaniu filmów. :ph34r:

Hmm ale przecież S-PVA też charakteryzuje się bardzo dobrymi kątami.... Pozatym ciekaw jestem jak S-IPS sprawuje się w grachbo jakoś tak mało monitorów na tej matrycy jest na rynku w miare rozsądnych cenach :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale przecież S-PVA też charakteryzuje się bardzo dobrymi kątami.... Pozatym ciekaw jestem jak S-IPS sprawuje się w grachbo jakoś tak mało monitorów na tej matrycy jest na rynku w miare rozsądnych cenach :angry:

Przy ciemnych obrazach ( szarych ) ruch głową w lewo lub w prawo powoduje że obraz się rozjaśnia bądź przyciemnia. Nie ma efektu takiego jak w TN ( kąty góra-dół i zamiast obrazu mamy negatyw ) ale jest to widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zajmuje sie grafika i obecnie uzywam Samsunga 173p Plus ale w zwiazku z projektami ktore mnie czekaja postanowilem zmienic monitor na cos wiekszego bo na 17" jest za malo miejsca i mysle nad jakims 24". Pytanie do Was, co oprocz Eizo mogli byscie polecic? Niestety Eizo sa nadal strasznie drogie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zajmuje sie grafika i obecnie uzywam Samsunga 173p Plus ale w zwiazku z projektami ktore mnie czekaja postanowilem zmienic monitor na cos wiekszego bo na 17" jest za malo miejsca i mysle nad jakims 24". Pytanie do Was, co oprocz Eizo mogli byscie polecic? Niestety Eizo sa nadal strasznie drogie.

Pozdrawiam

NEC 2690WUXI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zajmuje sie grafika i obecnie uzywam Samsunga 173p Plus ale w zwiazku z projektami ktore mnie czekaja postanowilem zmienic monitor na cos wiekszego bo na 17" jest za malo miejsca i mysle nad jakims 24". Pytanie do Was, co oprocz Eizo mogli byscie polecic? Niestety Eizo sa nadal strasznie drogie.

Pozdrawiam

nie jestem grafikiem ale mysle ze mozesz spokojnie brac HP Lp2475w ! po szybkiej kalibracji bedzie super ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie

Czy hp lp2475w ma jakas konkurecje jezeli chcialbym kupic monitorek do 2-2.2k ?

Do zastosowań typowo rozrywkowych to nie ma konkurencji.

 

A, w nawiązaniu do któregoś z ostatnich postów @Kyle odnośnie złącza D-Sub. Dorzucę swoje 0,03 PLN. Z monitorów które ostatnio przeglądałem, każdy po złączu D-Sub dawał obraz mniej ostry i dokładny, lekko rozmyty. I to zarówno obecne Eizo i HP. Żaden z nich nawet nie zbliżył się do mojego starego Nec 1970Nx który dawał idealnie ostry obraz, prawie tak samo jako po DVI. Widać więc, tak jak zauważył @Kyle, że obecnie producenci po macoszemu podchodzą do kwestii D-Sub. Pytanie, to po co to przestarzałe złącze dalej pakują do monitorów i kart.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, to po co to przestarzałe złącze dalej pakują do monitorów i kart.

Tzw kompatybilność wsteczna, a dodatkowo niskim kosztem można dodać ficzery możliwe do wpisania do specyfikacji urządzenia.

 

Kilka pytań odnośnie hp 2475

- czy potwierdzi ktoś posiadanie (lub nie) hdcp?

- regulacja jasności odbywa się za pomocą podświetlenia, czy tez kończy się to gdzieś po drodze (jeśli tak, to na jakim poziomie skali).

- jak wyglądają gradienty kolorów i szarości na ustawieniach zbliżonych do skalibrowanych sprzętowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw kompatybilność wsteczna, a dodatkowo niskim kosztem można dodać ficzery możliwe do wpisania do specyfikacji urządzenia.

 

Kilka pytań odnośnie hp 2475

- czy potwierdzi ktoś posiadanie (lub nie) hdcp?

- regulacja jasności odbywa się za pomocą podświetlenia, czy tez kończy się to gdzieś po drodze (jeśli tak, to na jakim poziomie skali).

- jak wyglądają gradienty kolorów i szarości na ustawieniach zbliżonych do skalibrowanych sprzętowo?

mysle ze powinienes przeczytac te recke http://prad.de/en/monitore/review/2008/rev...hp-lp2475w.html i ewentualnie te http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zakładasz najgorsze zaraz po zakupie i patrzysz tylko na gwarancję. LCD mają to do siebie, że jak się pixel czy subpixel nie wypali przez pierwsze kilkadziesiąt godzin to potem nie ma bata by coś się stało. Potem będziesz się gapił na matryce TN z wąskimi kątami no ale bez zdechlaków przecież...

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Widzę, że zakładasz najgorsze zaraz po zakupie i patrzysz tylko na gwarancję.

2.LCD mają to do siebie, że jak się pixel czy isubpixel nie wypali przez pierwsze kilkadziesiąt godzin to potem nie ma bata by coś się stało.

3.Potem będziesz się gapił na matryce TN z wąskimi kątami no ale bez zdechlaków przecież...

ad1. też nie wiem czemu tacy sami pesymiści.

ad2. przemianowałbym to na kilka dni (np. 7)

jest możliwość, że wyskoczy coś później. może małe szanse ale jednak nie jest to "nie ma bata" ;)

IMO kupić w necie jak taki strach - 10dni na oddanie wystarczy. a martwiłbym sie o inne wady/zalety modelu.

ad3. też sądzę iż lepiej mieć z jakimś "niewidoczym" zdechlakiem a lapszy (gdzieś 'martwy' z boku, etc)

z drugiej strony mieć coś oczoje* na środku to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej..... i nawet lepsza matryca nie pomoże zdrowiu psychicznemu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...