Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przybył do mnie LP2475W :)

Nie będę się rozpisywał, bo przesiadłem się ze zdychającego CRT, tak że nie mam odniesienia do normalnego sprzętu. Krótko mówiąc jest tak, jak opisał to toms83.

Matryca idealnie podświetlona, 0 martwych pikseli.

 

W stanie "prosto z pudła" ekran jak dla mnie nie do używania - za jasny, kolory za jaskrawe niezależnie od wybranego presetu. Po regulacji jest bardzo przyjemnie ;)

 

Jedyne, co mi na razie trochę przeszkadza to czerwona poświata wokół białego tekstu na czarnym tle.

Edytowane przez Aresius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą informację odnośnie LP2475W, mianowicie włączenie trybu sRGB składa się z wyboru odpowiedniego ustawienia w menu oraz wgrania profilu kolorów w systemie. Logiczne, wydawałoby się, jednakże w review tego panela, w których dokonuje się oceny jakości odwzorowania kolorów, nie widziałem takich informacji. Nie mam pewności, czy ustawienie to poprawia osiągi sRGB (skądinąd marne), ale skoro producent tak zaleca, chyba rzetelność testów wymagałaby się dostosować.

Wspomniane jest o tym na stronie HP, nie wiem, czy informacja ta jest zawarta również w instrukcji monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym miesiącu Apple wypuszcza 24-calowy Cinema Display z podświetleniem LED. I tu pytanko, czy LED poprawi skalowalność monitora w stosunku do klasycznego LCD ?

Pozdrówy

Skalowalność? W sensie skalowanie rozdzielczości ? - jeśli tak to ... nie

 

Podświetlenie LED zwiększa gamut (wzgl. większości CCFL) i stabilność+zakres regulacji podświetlenia ... na zużycie energii też wpływa pozytywnie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, odnośnie nowinek, to Eizo wypuszcza LCD z 120Hz :razz:

Poprawka - masowa produkcja na styczeń 2009

 

Swoją drogą ten monitor jest najprawdopodobniej na matrycy NEC o której mówiliśmy kilka miesięcy temu (22,5" 1920x1200 120 Hz, pochodna IPS)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Na wstępie chciałbym się przywitać, bo ten post jest moim pierwszym na tym forum....

Temat z omawianymi tu monitorami (w szczególności HP LP2475W) obserwuję od jakiegoś czasu i powiem szczerze, że sporo rzeczy się z niego dowiedziałem. Odzywam się natomiast w tym temacie dlatego, że już sporo czasu wcześniej zastanawiałem się nad tym HP*ekiem (zresztą dlatego szukałem o nim informacji w necie) i oczywiście wreszcie nabyłem go dokładnie wczoraj. Nie byłoby w tym rzecz jasna nic ciekawego, ale obecnie od 7 miesięcy posiadam jego konkurenta w monitorze Gateway FPD 2485W i dlatego pomyślałem, że jakieś ciekawe wnioski można by z takiego porównania wyciągnąć.... Mam oczywiście możliwość podłączenia obu paneli obok siebie (jeszcze przez kilka dni) i przeprowadzenia, oraz udokumentowania na zdjęciach tego co trzeba, ale z faktu iż niewielkie mam pojęcie co można zrobić, aby było to rzetelne i coś wnoszące do tego tematu, to czekam na ewentualne podpowiedzi. Wspomnę jedynie, że jedną z osób pracującym na tych monitorach jest fotograf "troszkę" więcej widzący kolorów niż przeciętny "zjadacz chleba" i z tego powodu jest szansa na ciekawe porównania....

Jeżeli coś ciekawego zasugerujecie i przedstawicie jak to zrobić w prosty sposób, to oczywiście jestem w stanie to wykonać i wyniki przedstawić wszystkim zainteresowanym.

 

Pozdrawiam i czekam na ewentualne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Na wstępie chciałbym się przywitać, bo ten post jest moim pierwszym na tym forum....

Temat z omawianymi tu monitorami (w szczególności HP LP2475W) obserwuję od jakiegoś czasu i powiem szczerze, że sporo rzeczy się z niego dowiedziałem. Odzywam się natomiast w tym temacie dlatego, że już sporo czasu wcześniej zastanawiałem się nad tym HP*ekiem (zresztą dlatego szukałem o nim informacji w necie) i oczywiście wreszcie nabyłem go dokładnie wczoraj. Nie byłoby w tym rzecz jasna nic ciekawego, ale obecnie od 7 miesięcy posiadam jego konkurenta w monitorze Gateway FPD 2485W i dlatego pomyślałem, że jakieś ciekawe wnioski można by z takiego porównania wyciągnąć.... Mam oczywiście możliwość podłączenia obu paneli obok siebie (jeszcze przez kilka dni) i przeprowadzenia, oraz udokumentowania na zdjęciach tego co trzeba, ale z faktu iż niewielkie mam pojęcie co można zrobić, aby było to rzetelne i coś wnoszące do tego tematu, to czekam na ewentualne podpowiedzi. Wspomnę jedynie, że jedną z osób pracującym na tych monitorach jest fotograf "troszkę" więcej widzący kolorów niż przeciętny "zjadacz chleba" i z tego powodu jest szansa na ciekawe porównania....

Jeżeli coś ciekawego zasugerujecie i przedstawicie jak to zrobić w prosty sposób, to oczywiście jestem w stanie to wykonać i wyniki przedstawić wszystkim zainteresowanym.

 

Pozdrawiam i czekam na ewentualne propozycje.

witaj

 

sugeruje takie testy:

 

wyświetl gradient szarości lub koloru i porównaj jego jakość na obu monitorach przy ustawieniach: jasności 0, 50 i 100% przy kontraście 0 50 itd, napisz swoje spostrzeżenia (fotki mile widziane) - zwróć uwage na ilość odcieni - ma być ich 256 bez względu na ustawienie jasności, na to czy gradient szarości trzyma temperaturę w całej skali, czy jest banding czyli zaburzenia w płynności gradientu

 

ustaw jasność 0 w całkowicie ciemnym pomieszczeniu i porównaj na oko poziom czerni na obu monitorach

 

 

(pomocny będzie moj filmik pokazujący co się dzieje z gradientem przy regulowaniu jasnością i kontrastem na FPD2485 http://pl.youtube.com/watch?v=Iz6wDwC69bg )

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam po co monitorom LCD odświeżanie na poziomie 120Hz? Przecież w zupełności wystarcza obecne 75Hz a nawet 60Hz. Bo jeśli chodzi o podświetlanie LED to rozumiem.

Popatrz sobie na rozmycie ruchomego obiektu na LCD odświeżanego przy 50-60Hz a na rozmycie przy 100-120 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w listopadzie pojawi się Eizo FlexScan EcoView - EV2411W z podświetleniem LED.

Po ponad dwóch latach stagnacji coś drgnęło :o)

 

http://news.chip.pl/news_230116.html

 

Całkiem ciekawie zapowiada się to Eizo.

Pozdrówy

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w listopadzie pojawi się Eizo FlexScan EcoView - EV2411W z podświetleniem LED.

Po ponad dwóch latach stagnacji coś drgnęło :o)

 

http://news.chip.pl/news_230116.html

 

Całkiem ciekawie zapowiada się to Eizo.

Pozdrówy

TNka z podświetleniem LED,

 

dopiero podświetlenie punktowe LED będzie jakimś znaczącym przełomem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przybył do mnie LP2475W :)

(...)

Jedyne, co mi na razie trochę przeszkadza to czerwona poświata wokół białego tekstu na czarnym tle.

Czy masz włączone wygładzanie fontów ClearType? Jeśli tak to trzeba je stuningować pod ten monitor bowiem ma on specyficzny red push widoczny na fontach właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TNka z podświetleniem LED,

 

dopiero podświetlenie punktowe LED będzie jakimś znaczącym przełomem...

Właśnie matryca TN może najbardziej zyskać dzięki LED, no ale to musi być podświetlenie bezpośrednie. A skąd wiedza, że to będzie podświetlenie krawędziowe ?

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero podświetlenie punktowe LED będzie jakimś znaczącym przełomem...

Podświetlenia LED bezpośrednio za matrycą (nie mówiąc o piksel w piksel = koszt tu byłby kosmiczny) masowo nie będzie (bardzo się to grzeje = szumiące wiatraki - przynajmniej obecnie).

 

Ja widzę to tak ... rozpowszechnią się LED krawędziowe ... a następnie zaczną być wprowadzane OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się nowy Philips 24" 240PW9EB/00 na tej samej matrycy co HP.

 

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/1...hilips_240pw9eb

 

Dużo bardziej ubogi w złącza w porównaniu do HP, ale jeśli z cena nie zaszaleją to też będzie bardzo ciekawy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chcę zakładać nowego wątku więc spytam się Was jaki monitor do 1100/1200 zł byłby najlepszy

cechy które powinien posiadać:

24 cale

Full Hd

Mały czas reakcji

Dobrze by było żeby miał gwarancje na sub piksele

Przeznaczenie:

50% Gry

50% Filmy

ps: a co powiecie o tych monitorach czy warto?

http://www.allegro.pl/item456279746_nowy_m..._gwarancji.html tylko 5ms czas reakcji :/ wyrobi w szybkich grach?

a może ten?

http://www.allegro.pl/item455786523_monito...l_hd_tanio.html

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się nowy Philips 24" 240PW9EB/00 na tej samej matrycy co HP.

 

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/1...hilips_240pw9eb

 

Dużo bardziej ubogi w złącza w porównaniu do HP, ale jeśli z cena nie zaszaleją to też będzie bardzo ciekawy monitor.

Gdyby nie marna ilosc zlacz to napewno lepszy wybor od HP.

Jakos do Philipsa mam wieksze przekonanie, a do tego nizszy czas rekacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem 24" HP LP2475w. Czy ten monitor posiada funkce PIVOT ? Za każdym razem jak widze jakąś tanią oferte to w opisie produktu pisze że nie ma tej opji :( Czy jest kilka wersji tego monitora czy jedna ?

No i jaka w tej chwili jest najtańsza oferta na necie ? A i czy posiada możliwość podłączenia słuchawek ?

I jak jest z martwymi pixelami na tej matrycy ? Będe kupował przez internet więc ryzyko jest :(

Często zdażają się te uszkodzone pixele ?

dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez INTseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie marna ilosc zlacz to napewno lepszy wybor od HP.

Jakos do Philipsa mam wieksze przekonanie, a do tego nizszy czas rekacja...

Biorąc pod uwagę, że to ta sama matryca to nie wiem jak oni wyczarowali niższy czas reakcji. Zresztą HP'eka pod tym względem nie trzeba poprawiać.

 

@INTseed

 

polecam hp.pl, google.pl, skapiec.pl, ten topic

 

Nie zwalaj roboty na innych kiedy informacje są w zasięgu kilku kliknięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem 24" HP LP2475w. Czy ten monitor posiada funkce PIVOT ? Za każdym razem jak widze jakąś tanią oferte to w opisie produktu pisze że nie ma tej opji :( Czy jest kilka wersji tego monitora czy jedna ?

No i jaka w tej chwili jest najtańsza oferta na necie ? A i czy posiada możliwość podłączenia słuchawek ?

I jak jest z martwymi pixelami na tej matrycy ? Będe kupował przez internet więc ryzyko jest :(

Często zdażają się te uszkodzone pixele ?

dzięki za odpowiedzi

Tak jak koledzy powyżej napisali, co do cen to szukać na skąpiec.pl, masz porównanie kilkunastu sklepów.

Pivot jest, na chwile obecną jest jedna wersja ( chociaż są 2 różne kody produktu, ale sam monitor niczym się nie różni ).

Martwe piksele = los szczęścia. Tak jak miałem ostatnie 4 monitory bez, tak na hp mam kilka. W kilku sklepach możesz dokupić dodatkową gwarancję na piksele, koszt w graniach 150-200 zł. Piksele mogą wyskoczyć nawet po kilkuset godzinach pracy, później już raczej coraz mniejsze szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że to ta sama matryca to nie wiem jak oni wyczarowali niższy czas reakcji. Zresztą HP'eka pod tym względem nie trzeba poprawiać.

Nie trzeba było by go poprawiać gdyby nie miał przebicia overdrive'u - mogło by być bardzo dobrze a tak jest tylko dobrze. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz włączone wygładzanie fontów ClearType? Jeśli tak to trzeba je stuningować pod ten monitor bowiem ma on specyficzny red push widoczny na fontach właśnie.

Tak wiem, ale dzięki. Problem rozwiązałem po przeczytaniu kilku stron na hardforum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale dzięki. Problem rozwiązałem po przeczytaniu kilku stron na hardforum :)

Miąchałeś ustawieniami w "ClearType Tunning"?

Jeśli tak to jakie parametry pomogły w Twoim przypadku?

A może wystarczył tylko odpowiedni profil kalibracji?

 

Do wszystkich.

Niech mi ktoś z łaski swojej podrzuci koordynaty barw podstawowych w przestrzeni xyY względnie XYZ (se przelicze) dla tego monitora. Najlepiej pochodzące z kalibracji.

Potrzebne mi to do konstrukcji odpowiedniej macierzy konwertującej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich.

Niech mi ktoś z łaski swojej podrzuci koordynaty barw podstawowych w przestrzeni xyY względnie XYZ (se przelicze) dla tego monitora. Najlepiej pochodzące z kalibracji.

Potrzebne mi to do konstrukcji odpowiedniej macierzy konwertującej.

... może po prostu ściągnij profil dla swojego modelu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miąchałeś ustawieniami w "ClearType Tunning"?

Jeśli tak to jakie parametry pomogły w Twoim przypadku?

A może wystarczył tylko odpowiedni profil kalibracji?

Podziałałem jakimś clear type tunerem z M$ Power Toys - tam był wizard, nie konkretne ustawienia :) Efekt był nieco lepszy od zmiany czegośtam-gamma w rejestrze windy.

 

Sama kalibracja monitora niewiele tu pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...